Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ornarea torturilor noastre - cap.VI

+63
kitty_1973
Dodo-pui
bubu85
Marry
tiana
cristina350
ryta
ivanoiuadela9
anc@
camelia84
ismi3ismi
mimiady63
Angelica18
arime
Karina33
mykya
mamiboom
symos
marina40
coripin
tinap
pufoi
teisoara
CCristinaC
despina13cucli
elenaveronica
andegelia
cory74
silvisor
mariaz_09
anasia
diada
bela gio
alessia2007
Savu Ramona
Floren
emma90
AlinaJ.Bijoux
cris_io_mat
mami jeni
Motzu
Clio_Ela
maribel
RamonaM
cretu_veronica22
firicel
adelina24
Giobsy
Admina
Nicoleta Irimescu
tantelu01
SilviaDumitrescu
arielas
denis21
MagdaMarin
valentinadof
Uca
LORIMAR
cocav
monatibi
corina corina
stoy
MihaelaT
67 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 01 Oct 2011, 5:42 pm

Multi ani traiascaaaa!!!!!Multi ani traiascaaaaaa!!! Laaaa muuulti aaaani!!
Sa fiti fericiti si sa va iubiti mult. hug

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de Uca Sam 01 Oct 2011, 6:58 pm

Nicoleta, şi eu imi doresc ca Vatra Dornei să fie mai aproape! hug
Silvia, o sa ţinem cont de sfaturi. dama
Magda, noi tot incercăm să vă prindem din urmă. rade [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Vă mulţumeşte şi Adi pentru urări!!! Merci


_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de Admina Sam 01 Oct 2011, 7:42 pm

Uca, sa-ti traiasca jumatatea, sa fie sanatos si voios. Cu asa bunatati ii urez si sa fie fit, sa traga de fiare, dupa tort. wink
Arata mmm... foame mi-e o pofta de bunatati, parca nu prea am mancat dulciuri in ultima vreme. De ce nu-i pui tu frisca inainte de servire? Nu se lasa, peste noapte? Nu de alta, dar mie nu-mi prieste sa lucrez cu frisca, de aia prefer acoperitori mai tepene.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de Uca Sam 01 Oct 2011, 8:18 pm

Admina, mulţumim pentru urări! hug
Referitor la frişcă, pană acum nu am păţit să se lase ( stă băţ chiar) dar în schimb azi am bătut 0,5 l de smântâna pentru frişcă La Dorna, mai bine de o oră, de mă doare şi acum mâna, şi tot nu s-a legat, am şi aruncat-o de nervi cand am văzut că s-a şi tăiat. Am descoperit mai târziu greşeala, am pus zahărul prea repede în compoziţie ( am citit reţeta de frişcă din cartea de bucate a Silviei Jurcovan abia după ce am încercat-o pe cea de pe cutie zid, iar în carte scrie ca se adaugă zahărul abia dupa ce se bate bine smântâna şi îşi modifică consistenţa dar eu pusesem zahărul imediat dupa ce m-am apucat de batut)
Eu tortul îl ţin la frigider pană la servire şi frişca se pastrează chiar tare, cea facută cu smântână pentru frişcă zici că e de consistenţa unei creme făcute cu unt ţinută la rece .

Voi din care folosiţi? Eu am luat La Dorna doar din curiozitate. Poate sunt altele care nu se bat atât de greu.

Completare:
Abia aştept să vină ziua de mâine, sunt curioasă dacă se vor înmuia foile aşa cum scria pe blog, caci după copt şi răcit au devenit atât de tari de cred că iţi poţi sparge şi capul cu ele.


Ultima editare efectuata de catre ucabesty in Sam 01 Oct 2011, 9:19 pm, editata de 1 ori (Motiv : completat)

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 01 Oct 2011, 10:18 pm

Uca, sa-ti traisca sotul si sa fie sanatos! La multi ani!
Ai facut un tort tare frumos si am admirat si prajiturile. foame Felicitari!

Stoy, acum am vazut mesajul. Reteta o gasesti
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de Uca Dum 02 Oct 2011, 11:18 pm

Mulțumim Mihaela!
Am gustat tortul, e dulce, foarte dulce, leșinat de dulce dar pe cât de dulce pe atât de gustos, cu siguranță îl voi mai face dar cu jumătate din cantitatea de zahăr în blat. S-au înmuiat foile și a devenit o masă cremoasă.
Al meu era super încântat iar eu super fericită că i-a plăcut! bounce

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de Giobsy Lun 03 Oct 2011, 10:41 am

Uca, sa-ti traiasca iubirea si sa fiti sanatosi. Despre tort, ce sa mai zic? Am salivat destul la prajituri si uite ca vreau si tort.

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de stoy Lun 03 Oct 2011, 11:04 am

Uca, sa-ti traiasca sotul sa fiti fericiti si sanatosi si sa va dea Dumnezeu un bebe.
Ai intrebat de frisca, eu de exemplu folosesc doar Hulala pentru ca am mai folosit si altele si nu mi-au placut ca nu isi pastrau consistenta.
Am luat si smantana pentru frisca si am patit ca si tine si am aruncat-o( eu insa am pus zahar dupa nnn minute de batut si nu mi-a iesit.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de adelina24 Lun 03 Oct 2011, 8:47 pm

Am facut saptamana trecuta un tort tiramisu :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Iar duminica le-am facut tort diplomat :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de Uca Lun 03 Oct 2011, 8:51 pm

Aglaia, frumoase torturi! Salivez la tiramisu! pofta

Giobsy, Stoy, mulţumim pentru urări! pupi

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de firicel Lun 03 Oct 2011, 11:53 pm

Iar m-am uitat doar la poze si nu am citit ca este ziua sotului Ucai(inca mai este ca mai sunt 8 minute din ea).LA MULTI ANI ADIsa fii sanatos si la punga gros!sa va iubiti mereu ca acum! kiss
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de cretu_veronica22 Mar 04 Oct 2011, 10:17 am

Cum nu am mai avut de mult de tot timp liber de stat la calculator,am ramas in urma .Am sa mai arat unele din torturile mele.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cretu_veronica22
cretu_veronica22
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 192
Varsta : 61
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de RamonaM Mar 04 Oct 2011, 10:24 am

Veronica am cateva intrebari pt tine, am inceput sa cochetez cu figurinele din pasta de zahar si imi place cum ies p inceput ...dar:

1 ce colorant folosesti?
2 cum il folosesti? iti faci compozitie pt fiecare culoare in parte?
3 ai forme pt frunzulite?
4 trandafirii galbeni sunt super, cum anume ii faci?
RamonaM
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Varsta : 41
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de cretu_veronica22 Mar 04 Oct 2011, 10:30 am

Mai am cateva
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Scris de cretu_veronica22 Astazi la 10:37 am


Ramona,ma bucur ca-ti plac torturile mele. Coloranti folosesc ce gasesc in comert,pentru ca nu imi permit sa comad de la wilton(cred ca am scris corect).
Frunzele le tai pur si simplu cu un cutit si apoi cu scobitiarea fac nervurile.
Trandafirii de care ziceai sun de fapt alb -crem,la culoarea pastei de lapte praf,dar poza e facuta la lumina neonului pentru ca am terminat tortul la 3 dimineata si la 7 l-a dus.
Fac o cantitate mai mare de pasta cam din 300 gr de lapte si apoi impart in functie de ce vreau.Pasta care se intareste o pui in folie alimentara transparenta si la microunde cateva secunde si apoi framantata iar bine e buna de modelat.


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Mar 04 Oct 2011, 7:08 pm, editata de 1 ori (Motiv : postari fuzionate - punctul 6 din Regulament)
cretu_veronica22
cretu_veronica22
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 192
Varsta : 61
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de RamonaM Mar 04 Oct 2011, 10:44 am

300 g de pasta alba si apoi o imparti si o colorezi? Aici e nelamurirea mea..cand pun colorantul pt ca daca pun la sfarsit se moaie pasta urat, iar la inceput daca pun se modifica in mod sigur cantitatea de zahar pe care trebuie sa o pun, colorantul ieftin fiind lichid.
RamonaM
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Varsta : 41
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de cretu_veronica22 Mar 04 Oct 2011, 10:44 am

Torturile astea sun mai din primavara
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Scris de cretu_veronica22 Astazi la 10:45 am
Nu se inmoaie prea tare si daca e nevoie mai adaugi putin zahar praf sau lapte praf.
Doar pui cateva picaturi nu toata sticla.Sau poti sa faci o cantitate mai mica de pasta separat pentru fiecare culoare si nu mai folsesti apa,pui doar colorantul.



Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Mar 04 Oct 2011, 7:11 pm, editata de 1 ori (Motiv : postari fuzionate - punctul 6 din Regulament)
cretu_veronica22
cretu_veronica22
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 192
Varsta : 61
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de RamonaM Mar 04 Oct 2011, 11:06 am

Aha...am sa incerc asa data viitoare. Multumesc mult. Am vizitat bucataria dvs dar e pericol de pofte si m-am lasat pagubasa, ma intorc dupa ce nasc.
Spor in toate
RamonaM
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Varsta : 41
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de tantelu01 Mar 04 Oct 2011, 11:39 am

Doamneeee!!!!! Sunteti de nota 10. Va felicit pentru talentul vostru, pentru migla cu care decorati. Totusi, nu e de zabovit prea mult aici, e tortura curata. rade Salivez numai cand ma gandesc ce gustoase trebuie sa fie.
Sa aveti spor si imaginatie!
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de adelina24 Mar 04 Oct 2011, 12:38 pm

Mama ce nebunie !!! Superbe ornamente !
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 04 Oct 2011, 7:14 pm

Aglaia, frumos tort. Bravo!
Veronica, sunt foarte, foarte frumoase. Felicitari! Te rog sa respecti punctul 6 din Regulament.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de valentinadof Mar 04 Oct 2011, 9:23 pm

oau ,ce torturi frumoase Veronica! pofta

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de maribel Mar 04 Oct 2011, 11:35 pm

Veronica, ce de torturi si ce frumos arataaaa.Cel in forma de inima imi place cel mai mult.
maribel
maribel
helper
helper

Numarul mesajelor : 8
Localizare : campina
Data de inscriere : 29/08/2011

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de Clio_Ela Mier 05 Oct 2011, 1:53 pm

Uca, La multi ani sotzului, sa fie sanatos si sa fiti fericiti! Felicitari pentru tort, efoarte reusit!
Veronica, frumoase torturile, ai avut spor nu gluma!

Am facut si eu primul tort pentru Leutzul nostru, a implinit ieri un anisor. Si vineri mai fac unul (sa vedem cum reusesc eu sa modelez o masina, ca ii plac "autoooooos"). Iieri am sarbatorit in familie iar duminica e de chefuit cu prietenii.
Acum am facut tort "Zoo", ca sapt trecuta am fost la gradina zoo si a fost incantat de animale pruncul nostru. Am modelat cu Victor (fratiorul cel mare) animalutele, a durat cateva ore bune, si cand ma gandesc ca in cateva minute s-a papat aproape tot.......
Bun, acum pozele:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am uitat, lumanarica a fost una simpla "imbracata" in ursuletul modelat tot din psta de zahar. Poza de pe tortuletul mic a fost cumparata de sotzul meu, ca el a fost cu ideea "zoo". Restul e facut de noi, doar poza e cumparata.
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de Motzu Mier 05 Oct 2011, 2:12 pm

Ela, foarte aspectuos tortul facut de tine...daca s-a mancat repede inseamna ca a fost si delicios. Imi place cum ai impartit pe zone geografice animalele. Pinguinii sunt foarte reusiti! Bravo si spor la imaginatie pentru urmatorul tort....asteptam pozele saptamana viitoare. wink
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de Clio_Ela Mier 05 Oct 2011, 2:22 pm

Motzu, multumesc!

Vizavi de zonele geografice... Victor (juniorul meu, care implineste luna viitoare 12 ani) mi-a atras atentia. Pinguinii si ursul polar nu au ce cauta impreuna, ca unii sunt la Polul Nord iar ceilalti la Sud. Deci, nu se intalnesc niciodata.
De-asta l-am numit "zoo" ca acolo sunt toti laolalta:)
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB