Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Gradina mea... de apartament(4)

+53
dorinamisov
piciul
carmenco
diblaru maria
cillywilly
mishou
Tiama
gabyd
marina40
came_lia
denis21
lulush
kitty_1973
aba
Dorulet
pufoi
Angelica18
fiordaliso
cristina iosif
LORIMAR
tinap
dienutzababy
iuliana72
despina13cucli
Gabiuta
canadianca50
adriuta
irish05
valentinadof
Celya_f40
Nina Constantin
danadea
Admina
arielas
ema
cocav
Uca
corina corina
vyky2010
Marry
Steluzza
dorina64
amoni
MagdaMarin
zahariaelouise
rosita
cld
Cristache
mykya
AlinaJ.Bijoux
firicel
danniela
SilviaDumitrescu
57 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de Dorulet Lun 14 Mai 2012, 10:25 pm

Tot un fel de craciunita e.Am si eu una,a inflorit si de Craciun si de pasti,iar alta n-a inflorit deloc,suparata ca am mutat-o.Sper ca pana la iarna sa-i treaca.In schimb a inflorit lamaiul si are un parfum minunat.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de cillywilly Joi 17 Mai 2012, 11:56 am

imi infloreste nemophilla. Anul asta sper sa reusesc sa strang seminte. Acum e doar o floricica, dar in cateva zile se va umple de dragalaseniile alea albe cu 5 pete.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cillywilly
cillywilly
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 330
Varsta : 56
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 29/03/2012

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de tinap Joi 17 Mai 2012, 3:00 pm

Ce flori frumoaseeeee!!!!
Dorulet,lamiiul tu il ai plantat in ghiveci?
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de danniela Joi 17 Mai 2012, 3:13 pm

Silvia, am vazut ca vecina ta are garofita sau e garoafa de gradina??? Eu am in doua ghivece ca asa a vrut copilul, cand le-am cumparat erau doar cate un fir cu floare foarte frumos mirositoare de un lila deschis, acum ambele sunt doua tufe care au uscate frunzele de langa radacina si sa infloreasca pace. Le-am rupt partea uscata si le-am rarit si una a inflorit, dar acum iar s-au facut tufe. Intreab-o te rog cum sa fac sa infloreasca!! Si transmite-i ca are flori superbe!!!
Cilli foarte frumoasa!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 17 Mai 2012, 4:30 pm

Danniela daca te referi la cele incercuite de mine in poza de mai jos sa tii ca nu le face nimic deosebit. Anul asta pentru ca se inmultise prea mult a mai smuls din ele de pe margini si mi-a adus si mie. Mi-a pus in 3 ghivece dar momentan se pare ca au murit. Ea le lasa acolo si iarna ca pe toate florile care rezista la frig ( ne acoperite sau mai stiu eu ce) Ale tale poate au si ele nevoie de o pauza de hibernare wink Oricum o sa o intreb si pe ea pupi
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de Gabiuta Joi 17 Mai 2012, 7:18 pm

Sunt plante de gradina,nu mor peste iarna si se inmultesc singure.Nu umbla la ele si o sa iti si infloreasca.Sunt unele din cele mai banale garofite.Am si eu ,sunt decorative si pot forma un covor frumos verde aproape tot timpul anului.

Silvia pozele trei si patru sunt niste epiphillum ,un soi de cactus cu floare alba,deosebiti si mai rari.
Sa va traiasca floricelele.Sunt tare frumoase.
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 17 Mai 2012, 7:56 pm

Multumim Gabiuta!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de Motzu Dum 20 Mai 2012, 10:01 am

Am de peste cinci ani floarea Lacrimile Maicii Domnului si mi-e foarte draga. In primavara asta mi-a facut prima data flori...sunt superbe. Dimineata cand intru in camera unde e floarea e un miros dulce, ca mierea. Face cateva buchetele de flori, cand se usuca apar altele. Sunt foarte incantata de ea si v-o arat si voua.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si aici crinii de pe balcon
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 49
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de Gabiuta Dum 20 Mai 2012, 10:13 am

Motzule ce frumoooooasa este....este o hoya carnosa.Ai si un crin frumos.Sa iti traiasca florile.Cred ca hoya este batrina de este atit de bogata in flori,nu???
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de denis21 Dum 20 Mai 2012, 11:10 am

Motzule, ce flori frumoase ai!Mi-ar place sa am si eu un crin rosu sau grena, eu am portocaliu!
Sa va arat ce floare am primit de la colegi cand am avut inspectia finala de gradul I:, am inteles ca se numeste azalee:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




A inceput sa se ofileasca, oare va mai inflori?
denis21
denis21
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : Roman
Data de inscriere : 28/06/2010

http://denis-blue-eyes.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de Motzu Dum 20 Mai 2012, 2:08 pm

Multumesc frumos si voua sa va mearga bine plantele.
Gabiuta, multumesc ca mi-ai zis din ce specie, familie face parte floarea mea, am sa citesc mai multe, stiu ca e pretentioasa la facut flori. Da, este batrana, am si dat din ea mai demult, acum am lasat-o in pace si ii merge bine.
denis21, crinul il am "mostenire" de la soacra-mea. are mai mult de 15 ani, in trecut nu voia sa faca flori pe fiece an, dar de 4 ani incoace face mereu primavara. Ai grija de azalee, trebuie udata cu grija, la mine nu a tinut.
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 49
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de corina corina Lun 21 Mai 2012, 6:29 pm

Motzule , e superba floarea de ceara ! E adorabila ! Sa ai parte de ea !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 27 Mai 2012, 12:54 am

Vin sa ma laud si eu cu jardiniera cu capsuni rade
Acum doua saptamani am luat din gradina socrilor trei tufe mici cu capsuni ca tare si-a mai dorit Diana sa aiba capsunii ei. O tufa era sa dea ortul popii, dar vad ca si-a revenit chiar daca nu a facut flori. Doua vad ca-s bine si chiar au rod...acum sa se coacă să poată mânca din recolta propie. wink

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Vineri mi-a adus serifu de la un văr de-al meu si o cutie cu leustean, rade dar am uitat sa-l trag in poza. Oricum nu-i decat o frunza, dar cica sunt multe seminte. Smile Luni mai iau o jardiniera si voi muta leusteanul ca-mi va aduce si patrunjel. rade

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de danniela Dum 27 Mai 2012, 8:43 am

Si uite-asa transformi balconul in gradina love
Jardiniere o sa imi iau si eu ca mi-am luat seminte de patrunjel si ceapa !!! Mai am si coriandru dar asta face o data frunze si se usuca apoi, nu tine ca patrunjelul. Eu le am in ghivece. Am avut si o rosie, a facut 4 bucati si am taiat-o ca avea tulpina de 1 m cred. Eu am crin imperial face niste flori superbe dar acum a stagnat cred ca nu are soare!!
Si sa parasc garofitele mele iar, de cand am zis aici ca nu fac flori acum una are 5 flori si una cred ca 3, abia astept sa infloreasca. Oare nu le trebuie soare prea mult???
Vreau si eu leustean!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de firicel Dum 27 Mai 2012, 9:04 am

Motzule,hoya ta e o frumusete!Am si eu una ,dar nu mi-a inflorit niciodata Sad si tare mi-ar placea!este a treia pe care o cresc cu drag dar care nu-mi infloreste.Celelate doua ,le-am dat cadou.Poate pt.faptul ca am rupt varfurile sa o fac mai bogata in frunze,d-aia nu-mi infloreste?
Poate vede Gabiutza,postarea mea si imi raspunde si mie! pupi
Denis,frumoasa floare ti-au luat colegii!Sa-ti traiasca si sa infloreasca! pupi
Miha,sa aveti grija de capsuni sa nu se intinda si pe la vecini wink Sa-i manance sanatoasa Diana! pupi
Danniela,tu sa-ti iei din tara o radacina de leustean ,dar si semnite sa le pui tu si imposibil sa nu-l inmultesti! pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de danniela Dum 27 Mai 2012, 9:16 am

Firi am mai incercat cu seminte dar nu au fost bune! Sigur imi voi cumpara si o sa iau si o radacina de la mama!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de Gabiuta Dum 27 Mai 2012, 9:35 am

Firi am vazut mesajul si ma interesez dar din cite stiu face flori pe lastarii vechi.La hoye nu ma prea pricep dar intreb pe cei care au colectii,stiu mai multe si iti voi spune .
Daniella am pus si eu coriandru in gradina dar asa de urit mi s-a parut ca miroase frunza incit l-am smuls
Embarassed .Ma aplecam sa culeg si ma traznea putoarea (scuzati limbajul) .
Poti cultiva pe balcon daca iti plac condimentele niste salvie sau rozmarin sau cimbru si chiar cimbrisor.Astea merg la ghiveci si se pastreaza peste iarna (nu stiu clima de la tine,scuze).
Se pot cultiva destule pe balcon trebuie avut insa grija la apa fiindca altceva e in gradina si altceva in ghivece de dimensiuni mici .Plus ca plantele altfel se dezvolta in spatiu deschis pe radacini si altfel "inhibate" de un spatiu anume......
Denis atentie la azalee.Ii place frigul.Sa-ti traiasca!!!

Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de danniela Dum 27 Mai 2012, 9:41 am

Gabi eu sunt in Africa, la munte!! Clima este tropicala frig sub 16 grade nu este niciodata. Merci de idei, cimbru am sa incerc, rozmarin e la piata pe toate drumurile nu se merita, salvie, oare gasesc seminte sa cumpar in Romania?? Desi si astea sunt la piata, dar cand ai tu in gradina ta.... e altceva!!! Leustean vreau pentru ca NU se gaseste aici sub nici o forma. Patrunjel gasesc dar tot asa imi place din gradina mea! Coriandru mie imi place foaaarte putin, la ai mei deloc, mancarurile indiene, mai ales cele cu sos sunt perfecte cu un pic de coriandru.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de firicel Dum 27 Mai 2012, 9:43 am

Merci de raspunsul promt,Gabiuta!Niciuna dintre cele trei pe care le-am avut de-a lungul anilor(10-12 la numar)nu mi-a inflorit.Mi-a mai zis cineva ca s-a puteaa sa fie planta masculina si sa nu faca flori.Oare exista asa ceva,ca eu mereu am luat lastari din aceeasi planta(de la vecina)si parca nici ei nu i-a inflorit niciodata.Chiar o s-o intreb lucrul asta scratch
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de Gabiuta Dum 27 Mai 2012, 9:51 am

Aoleu Danniela vin si eu acolo ca detest frigul zid .Il urasc din rarunchi.Detesc hainele multe,incotosmaneala,etc...Nici in tinerete nu ma omoram dupa iarna desi mergeam saptaminal la munte insa acum ,odata cu virsta chiar il urasc....
wink
Revenind la subiect.Pai tu poti creste o multime de plante mediteraneene.Leusteanului ii trebuie umbra,putina racoare si frig pe timp de iarna.Nu stiu sa creasca bine in ghiveci No ??? dar mai stii?
Firi ce spui tu chiar nu stiu.Ai mesaj de la mine.
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de LORIMAR Dum 27 Mai 2012, 11:26 am

Motzu,imi place mult Hoya ta,mereu am fost fascinata de cum arata floarea de parca nu ar fi naturala iar de crin ce sa mai spun...gladiolele si crinii sunt florile mele preferate,abia astept sa infloreasca cele 3 tipuri de crini pe care ii am in gradina!
Mihaela e buna ideea ta de a pune capsunii in jardiniera insa eu iti dau alta idee:pune-i in ghivece suspendate.Am vazut anul trecut in parcul orasului multe ghivece cu capsuni si am preluat ideea asa ca anul asta am 4 ghivece suspendate la bolta cu vita de vie si e o frumusete sa vezi cum atarna cate 8-10 capsuni rosii si verzi printre frunze.Daca anul trecut aveam petunii si muscate curgatoare acum cine trece pe strada se uita lung dupa capsunii curgatori.Deja am in plan sa pun 30-40 ghivece cu capsuni la anul si in felul asta nu mai dau iama melcii cu si fara cochilie sa-mi manance frumusete de capsuni.Mi-e tare ciuda ca nu pot pune pozele sa vedeti capsunile curgatoare. zid
De leustean ce sa mai zic...in fiecare primavara trebuie sa-l mut ca iese in toata gradina...asa ca-mi pare rau ca la voi iese asa de greu! kiss
LORIMAR
LORIMAR
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 237
Varsta : 45
Localizare : Tecuci
Data de inscriere : 07/10/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 27 Mai 2012, 11:31 am

Daniela, si asa a zis serifu ca n-am multa minte. rade Dar de ce sa tot dau leul pe o legaturica cand pot avea mereu proaspat. Despre capsuni...e, aici e moftul copilei ca doar una am. wink
Firi, sar'na! Avem, avem, doar timpul nu prea tine cu noi. Oricum in balcon sunt ca-n solar. Smile
Pana acum am udat cu apa plata rade dar am zis ca atunci cand ploua scot galeata afara la scurgerea de pe bloc rade Eeee, am pus intr-un bidon apa de la robinet si il tin in balcon sa iasa clorul, la fel cum procedam si pentru pesti.
Lorimar, mersi de sfat, dar e moft si cam atat ca nu vreau sa dau cu capul in ghivece cand intind rufele. Smile

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de danniela Dum 27 Mai 2012, 12:45 pm

Cred ca trebuie sa trec pe la Tecuci Lori!!! love
Mihaela si marile vedete au patrunjel in ghiveci, James Oliver are tot felul de ierburi, noi de ce nu??? La noi legaturile sunt maaari, 3/4 se usuca aiurea in frigider si trebuie aruncat. Mereu zic ca congelez parte din el si mereu uit!!! Iar fix cand imi trebuie ori e uscat bun de aruncat ori nu am deloc si la piata eu musai merg cu masina ca nu am chiosc vis-a-vis!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 27 Mai 2012, 5:22 pm

Am si eu Lacrima Maicii Domnului dar sta acolo si nu vrea sa miste ... ii vorbesc o ingrijesc nu se usuca dar nici nu creste !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 13 Iun 2012, 11:51 pm

Primul rod din jardiniera Smile Nici nu va puteti imagina cu cata placere a mancat prima capsuna si cum era cea mai gustoasa pe care a mancat-o in viata ei wink
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB