Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Rochii de seara,deosebite (6)

+78
aurishta
dienutzababy
Larisa
tantza_m
Miniona
Gianina4ever
PAULA CONSTANTIN
mariaz_09
annamaria26985
ancush
LORIMAR
geo
mykya
EuIrinuca
aurelia.c
Cristache
claudiana
Motzu
bobitica
ancone
Steluzza
cld
Camy
violeta25
symos
IrisT
anamaria79"
ikuta
alinutza_andrei08
mihastef
danniela
Alina.C
zahariaelouise
pisi
ivanutamihaela
elutzamicutza
kitty_1973
clodi
kla78
iulianne
andreeazaharcu
danae
SilviaDumitrescu
Andata
gabitza05
nicopop
violetas
Panea Laura
AlyC
adelina24
adelina25
Floren
stoy
Clio_Ela
corina corina
zylv
Uca
marcus
MihaelaT
Chirrox13
valentinadof
amnro
anigherman
nicoleta_mc
rosita
Admina
Karina33
emmancita
Marry
danabarbu2007
betymi72
firicel
diada
arielas
geany
louise27
ema
MagdaMarin
82 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de dienutzababy Mar 06 Sept 2011, 9:47 pm

Fusta e facuta dintr-un dreptunghi caruia i-am facut plii, iar pe dedesubt are volane din tul carora le-am pus bie pe margine. Am vrut sa stea umflata nu creatza varza.
Multumesc de complimente pupi
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 36
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de ema Mier 07 Sept 2011, 12:44 pm

Dienutza, ce ai vrut ai reusit Super
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de ismi3ismi Joi 08 Sept 2011, 7:41 pm

Eu nu am facut pana acum imbracaminte,in afara de topul incretit si fusta din bumbacul meu pt lenjerii Smile .Fina mea,avand o nunta la sfarsitul saptamanii asteia,m-a rugat sa-i fac eu rochia de nunta,a fost o provocare pt mine si iata ce a iesit (nu am apucat sa o pozez pe ea,dar imi va trimite poze si le voi posta):aici e pe Cristina mea,care imi tine loc de manechin Smile .Pe dedesubt va purta o crinolina,bustul e un maieut simplu din voal cu bretele incretite,captusit doar in fata cu material din bumbac (de lenjerii),iar in spate voal simplu,transparent.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de ancush Joi 08 Sept 2011, 8:16 pm

felicitari pentru curaj, e reusita si cu siguranta va primi multe, multe laude.....iar tu ca nasa (sau nu am inteles bine?) fiind aproape sa le culegi pe toate ura ura
cat despre manechinul cristinuta cred ca s-a simtit ca o printesa flower
revin sa editez
ma tot uit la randurile cu volane.....multa munca si efect garantat, inca o data felicitari
avatar
ancush
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 485
Localizare : cluj
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de Lucia Ro Joi 08 Sept 2011, 8:18 pm

E absolut superba Ismi...! Ai avut ceva de munca la incretzit volanele, ... nu gluma!!
Lucia Ro
Lucia Ro
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 356
Varsta : 49
Localizare : Romania
Data de inscriere : 07/01/2010

http://lucillesdesigns.wordpress.com/

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de ema Joi 08 Sept 2011, 8:34 pm

Ismi, ori ai incretit la volane, ori nu E foarte frumoasa si sa nu mai spui ca nu ai facut pana acum imbracaminte ca nu te credem wink

ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de iuliana72 Joi 08 Sept 2011, 8:39 pm

e superba ismi sa ne arati poze si pe fina ta neaparat.este o rochie indrazneata cu asemenea volane,felicitari.
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 08 Sept 2011, 8:39 pm

Ismi, multa munca, dar rochia este tare frumoasa. Felicitari! aplauze

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de Gabiuta Joi 08 Sept 2011, 8:52 pm

Fooooooooooarte reusita rochita...numai la cita munca ai depus si meriti toate laudele .Nu mai zic de cum arata.Bravo!!! aplauze
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de geany Joi 08 Sept 2011, 8:56 pm

Foarte reusita rochita, nici sa nu mai spui ca n-ai cusut haine, ca nu te crede nimeni!
Finuta va fi confundata cu mireasa, ma gandesc ca...va starni ceva invidie... Felicitari si paseste mai cu incredere, chiar esti capabila!

Micuta este o scumpa, cum pozeaza ea de frumos.love Sa fie sanatoasa!
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de ismi3ismi Joi 08 Sept 2011, 9:09 pm

multumesc mult,fetelor pt incurajari!!!hai sa va spun un secret:la rochia asta ,chiar daca mai gresesti putin,nu se vede...am cateva greseli,dar nu se vad...daaaaa,am avut mult de munca,DAR:de taiat fasii din balot tulle am taiat la cutitul masinii de surfilat ,iar de incretit volane cu piciorusul special de incretit,.in plus,eu am masini industriale,care au viteza mare,ca altfel nu ma bagam sa o fac,mi-ar fi luat fff mult timp,ca am destul de lucru cu lenjeriile mele.si asa mi-a luat 4 zile sa o fac...dar,cum am zis,a fost o provocare,m-au ajutat mult si sfaturile pe care le citesc pe acest forum,multumim karina ca existi si ne inveti si pe noi din ce stii tu,la fel si de la celelalte fete care au experienta la imbracaminte si au rabdarea sa ne explice si noua:kisss:
ps.ancush,e vorba despre fina mea pe care am botezat-o,are 13 ani,merge la asta nunta ca vecin.aceasta a fost poza de unde am luat modelul,i-a placut ei modelul asta:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de Chirrox13 Joi 08 Sept 2011, 10:58 pm

ismi, felicitari pentru rochita si pentru manechinul tau, superbe amandoua pupi
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de Karina33 Joi 08 Sept 2011, 11:54 pm

Dupa cum ti-am spus in discutiile particulare mi-ar fi placut ca finuta sa respecte modelul cu smocuri de tule. Dar si-asa a iesit bine! Nu-i mai destractiv sa faci rochii decat lenjerii (ignorand munca plictisitoare de-a insira volane unul sub altul)?

Am zis cumva anul trecut c-a fost anul rochiilor? Trebuie sa retractez, anul asta am facut mult mai multe rochii!

Incep cu un costum pent o doamna mai in varsta, mai plinuta si scunduta da' eleganta si simpatica foc. Materialul din care l-am lucrat este adus din Dubai de dansa, din 6m cam asta a iesit respectand modelul cuponului. Rochia este taiata sub sani, partea de fusta are niste clini partiali (adica jos este dintr-o bucata ca sa ramana bordura si in sus este ingustata formand clinii), la bust m-am jucat cu fasia de bordura ramasa. Iar bleizarul este simplu, cu maneca 3/4 si s nchide la nevoie cu un mos-baba

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Din piele ecologica (vinilin mai pe romaneste), tull si voal, toate negre am facut o rochita pentru fata unei vecine. Fermoarul este metalic si-i aplicat pe fata:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am abuzat iar de prezenta nepoatei si-am pozat pe ea o rochie din satin bleumarin. Se cam chinuie sa stranga de rochie ca-i era foarte larga:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si-un detaliu de la funda aplicata:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pentu o alta doamna am lucrat o rochie lunga din tafta, evazata, maneci bufante, ceva cute in zona burtii ce trebuia cumva mascata:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Bine ca n-a postat nimeni si completez ca am uitat de rochia aurie, incretita si cu strasuri aplicate peste creti. Este pentru o proaspat mamica cu cezariana si camufleaza bine (inca) burtica ramasa.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si pentru rochia alb-unt am facut o fundita replica a cordonului pentru a prinde trena de deget:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]









Ultima editare efectuata de catre Karina33 in Vin 09 Sept 2011, 12:13 am, editata de 2 ori (Motiv : am completat ca-s uituca la ora asta)
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de arielas Vin 09 Sept 2011, 8:10 am

Off si asa nu aveam cuvinte la celelalte capitole, acum am ramas cu gura cascata.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de ismi3ismi Vin 09 Sept 2011, 8:49 am

ooooo,ba da,karina e mult mai distractiv sa faci rochii decat lenjerii de pat,diferenta e mare,insa,pt rochii mai am multe de invatat,pt ca e si mai complicat la rochii.tu ai multa experienta,le scoti pe banda rulanta,te joci cu ele.felicitari pt tot ce faci.deocamdata,dupa aceasta prima experienta a mea,am ajuns la concluzia ca tare bine mi-ar prinde sa am un manechin reglabil.cel pe care il am e fix,de asta nici nu am putut sa fac poza cu rochia pe el,are dimensiuni un pic mai mari decat fina mea si nu a intrat rochia pe el... pupi
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de geo Vin 09 Sept 2011, 9:12 am

Karina, sunt minunate, bineinteles. Funda de la rochita bleumarin este un trapez, asa-i?
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de Uca Vin 09 Sept 2011, 9:23 am

Karina, S.U.P.E.R.B.E!!!!!!
Funda e de mare efect. Flowers
Geo, eu ma gandesc ca ar putea fi si un triunghi cu unul dintre varfuri pliat dedesubt.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de betymi72 Vin 09 Sept 2011, 9:27 am

superbe rochii!!!bravo Ismi!Karina deja la tine nu mai am cuvinte!!! hug Flowers
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de Uca Vin 09 Sept 2011, 9:30 am

Ismi, scuza-ma te rog! Am uitat de rochita ta! Embarassed
E superba si migaloasa de facut! Cred ca eu as muri incet langa masina de cusut sa o fi facut!
Sa o poarte mandra finuta ta, are cu ce se lauda!
Abia astept sa vad si o poza cu rochita pe purtatoare!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de geo Vin 09 Sept 2011, 9:33 am

Ai dreptate, Uca, poate fi si triunghi. Oricum, arata foarte fain.

Ismi, si eu am uitat sa-ti zic si tie cat de faina e rochia (prea multe rochii a pus Karina Laughing). Acum, ca ti-a iesit atat de bine, nu vrei sa mai faci?
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de geany Vin 09 Sept 2011, 9:35 am

Karina, am umblat pe la subiectele unde ai postat si sincera sa fiu ai cusut cat o noua colectie intr-un magazin de lux. Te felicitit in special pentru faptul ca-ti faci timp sa ne arati si noua, produsele care pentru tine sunt la ordinea zilei, pentru mine... sunt doar vise. pupi
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de ismi3ismi Vin 09 Sept 2011, 9:44 am

bety,uca,geo multumesc mult,fetelor.
geo,desigur,daca voi mai avea ocazia,voi mai face,pt ca ...a inceput sa-mi placa Smile ,iar aprecierile voastre ma incurajeaza mult. multumesc
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de ancush Vin 09 Sept 2011, 2:49 pm

Karina iar imi adun maxilarul de sub birou....nu pot decat sa ma adaug si eu listei lungi de laudatori
superbe toate rochitele, imi place tare mult prima rochita si boleroul ei, iar cea bleumarin m-a cucerit, ce efect are funda aceea si cat imi plac bretelutele flower
ura ura ura
avatar
ancush
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 485
Localizare : cluj
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de danniela Vin 09 Sept 2011, 2:52 pm

Ismi, superba rochia, si la cate volane are munca titanica cred ca ai dus. Felicitari!
Karina superbe rochiile!!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de dienutzababy Vin 09 Sept 2011, 3:40 pm

Superbe toate, care mai de care mai frumoase. Flowers felicitari creatoarelor


********************************************

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre ucabesty in Vin 09 Sept 2011, 7:46 pm, editata de 1 ori (Motiv : separat capitole)
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 36
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB