Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
  Articole din piele  IV - Pagina 11 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
  Articole din piele  IV - Pagina 11 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
  Articole din piele  IV - Pagina 11 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
  Articole din piele  IV - Pagina 11 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
  Articole din piele  IV - Pagina 11 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
  Articole din piele  IV - Pagina 11 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
  Articole din piele  IV - Pagina 11 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
  Articole din piele  IV - Pagina 11 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
  Articole din piele  IV - Pagina 11 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
  Articole din piele  IV - Pagina 11 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
  Articole din piele  IV - Pagina 11 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
  Articole din piele  IV - Pagina 11 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
  Articole din piele  IV - Pagina 11 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
  Articole din piele  IV - Pagina 11 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
  Articole din piele  IV - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
  Articole din piele  IV - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
  Articole din piele  IV - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
  Articole din piele  IV - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
  Articole din piele  IV - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
  Articole din piele  IV - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Articole din piele IV

+49
vmir
despina13cucli
ioana soare
cif2010
aisha
laurapopescu
mariaz_09
dienutzababy
Aditza
chocolate
geany
MagdaMarin
SilviaDumitrescu
oliviamar
Kristina
fulguta28
nicol
Nicoleta Irimescu
Ciubotaru'
Giobsy
anca12
zahariaelouise
corina corina
diana-s
teisoara
arielas
clodi
Marry
rosita
firicel
Admina
mami jeni
RalucaS
Motzu
aurishta
manuela29
diada
Karina33
denis21
Gabiuta
zylv
kristadesign
ikuta
letho
Uca
Lucia Ro
stoy
Savu Ramona
MihaelaT
53 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 11 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de clodi Mar 15 Noi 2011, 11:25 pm

Ciubotaru, pe langa talentul in lucrul cu pielea ai si un dar al povestirii Smile citesc cu mare placere posturile tale, mereu au cate o informatie noua si utila. Felicitari pentru curele si medalion, sunt foarte ingrijit lucrate si cu atentie mare la detalii!
Cif, bine ai venit si la aceasta seectiune, vad ca faci multe lucruri frumoase.
Uca, tu nu incetezi sa ma uimesti cu rabdarea ta, tare tare mult imi place borseta, cusutura manuala este perfecta si borseta la fel! Bravo, ai de ce sa fii mandra!
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 11 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de Uca Mar 15 Noi 2011, 11:46 pm

Clodi, mulţumesc din suflet! Merci Mă bucur că îţi place!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 11 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de ioana soare Mier 16 Noi 2011, 9:37 am

Uca e superba borseta! E perfecta pana la cel mai mic detaliu! primul Ca de obicei , indiferent ca este vorba de pielarit sau tricotat, imi place ca oriunde m-as uita dau de un detaliu deosebit, executat impecabil!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 11 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de Motzu Mier 16 Noi 2011, 10:44 am

Am tot intrat pe fuga sau deloc in ultimul timp...vreau sa va felicit pt ce ati mai lucrat.
Ciubotaru', curelele sunt profesional lucrate primul dar medalionul m'a dat gata pt ca nu am rabdarea ta sa-i fac si eu medalion catelei mele, desi merita si ea ceva facut de mine Embarassed
Cif imi place cum ai facut si cusut rucsacelul si husa de telefon.aplauze Am vazut si geanta albastra, e fain modelul....mi-ar fi placut sa fie captusita, sa nu se vada rezervele pe interior.
Uca bucurie ....mi-era dor de tine la sectiunea asta...imi place borseta asta ca e finuta si discret lucrata....asa cum ne-ai obisnuit, sa vedem lucruri frumoase facute de tine.
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 49
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 11 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de Ciubotaru' Mier 16 Noi 2011, 1:39 pm

Ohoho, bravo Uca, excelenta treaba. Imi place mult cum a iesit . Cusatura aia face toti banii mai ales ca stiu cat de dificil este o realizezi manual si pe piele subtire, deci moale. Felicitari si la cat mai multe. Imi plac mult si marginile atat la buzunar cat si la curea. Sunt dificil de finisat mai ales pe piele subtire. Deci primul
Sincer, mie nu imi pare cutata insa daca pe viitor te mai confrunti cu asa ceva poti proceda in felul urmator. Asemeni unei palarii de exemplu, si o geanta trebuie "asezata" dupa coasere pentru a capata forma finala. Si cum cea mai eficienta , facila si ieftina solutie pentru asa ceva este apa tot la apa ma voi referii. Dupa finalizarea proiectului (deci dupa coasere) si inainte de aplicarea solutiilor de impermeabilizare proiectul se umezeste cu apa iar in interior se introduce un calapod cu forma dorita care va intinde pielea dupa uscare. calapodul respectiv poate fi realizat din multe chestii indispensabile si usor de gasit, in functie de model si posibilitati. Pentru modele realizate in serie mica (sau mai mare ... de ce nu ) se pot confectiona si din lemn fiind compuse din doua sau trei bucati pentru introducerea fortata (asemeni branturilor de cizme daca stiti). Pentru proiecte unicat nu prea renteaza mai ales daca nu ai scule, spatiu de lucru si materiale si tocmai de aceea spun ca se pot folosi diverse, reciclabile. Eu de pilda am folosit, cu succes hartie de impachetat sau de ziar facuta cocoloase si ambalata cu folie alimentara sa nu iasa tusul la umezeala, pachete de caiete uzate ambalate in aceeasi folie bucati de lemn si de carton tip mucava si altele. De exemplu pentru o tolba de sageti de inspiratie orientala, am lucrat (si cusut) modelul respectiv pe plat intrucat asa era proiectul, priza sagetilor fiind asigurata de insasi fixarea cat mai ferma acelor doua bucati de piele (fata-spate). Dupa ce am terminat de cusut si am facut o proba pentru a vedea capacitatea tolbei am hotarat sa-i dau si ceva volum pentru a primi mai multe sageti, asa ca am luat un prosop, l-am udat bine si l-am indesat in tolba lasand-o sa se usuce in forma respectiva. Rezultatul a fost cel dorit, tolba a capatat forma dorita, pielea chiar intarindu-se un pic. Apoi am aplicat solutia de impermeabilizare si gata, traieste si functioneaza si in ziua de azi. Nu-i a mea e a Mariei si se pare ca pe langa faptul ca a scutit-o de caratul sagetilor ii poarta si noroc . Am zis ca o sa-mi fac si eu una intr-o zi dar stiti cum e, de obicei cel care le face isi face ultimul Smile. Legat de forme si calapoade de lemn pentru genti si nu numai pot face si o postare pe acest subiect daca il considerati interesant.. Doar dati-mi de stire wink .
In alta ordine de idei va multumesc frumos pentru aprecieri. Clodi ma faci sa rosesc Embarassed nu sunt chiar Ion Creanga insa sunt intrutotul convins ca orice o face din placere, poate povesti frumos. Multumesc mult pentru complimente. Motzu ar fi pacat daca tot lucrezi cu piele sa nu-i faci cate ceva si prietenului patruped. Eu ma oftic teribil ca nu am (inca) caine sau pisica ca i-as face cate ceva in fiecare anotimp daca nu in fiecare luna. Sper sa rezolv insa si problema asta cat de curand si probabil cand ma voi muta la casa mea prima achizitie va fi reprezentata de achizitionarea unui motan , de preferinta Scotish fold. De curand am mai experimentat cate ceva si mi-a venit ideea de a realiza un filmulet sau o serie de filmulete (sa vedem cat material iese) cu tema "Cum putem prelucra pielea, cu ce avem pe acasa" iar primul subiect ar fi realizarea ortografiei pe suport de piele. Ma gandesc ca multa lume ar fi interesata, aceasta tehnica fiind utila pentru personalizare multor articole din piele de la medalioane canine de exemplu pana la agente, portofele si alte similare.
Sper sa pot realiza cat mai curand asa ceva insa nu va pot promite cu fermitate acest lucru intrucat atat cat intrezaresc momentan la orizont se pare timpul liber imi va fi serios restrictionat in urmatoarele 3-4 luni de probleme si proiecte de servici.
Nu in ultimul rand, welcome Cif ma bucur sa ma reintalnesc cu colegii de pe alte forumuri si aici. Succes cu pielaritul si la cat mai multe realizari.
Mi-am propus sa scriu mai putin de data asta, dar iar m-am intins, n-am ce face sunt incorigibil wink Mai voiam sa zic cate ceva despre coaserea manuala prin multe straturi de piele ca tot sa lovit Uca de problema dar ar mai fi de adaugat inca cateva paragrafe. Promit deci sa revin intr-o postare ulterioara la acest subiect.
Va urez spor la treaba si toate cele bune.
Ciubotaru'
Ciubotaru'
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 47
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 31/01/2010

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 11 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de letho Mier 16 Noi 2011, 3:21 pm

Ramân de fiecare data cu gura cascata la tot ce lucrati! Uca, Ciubotaru, Cif, felicitari! Flowers
Ciubotaru', intotdeauna citesc pe nerasuflate tot ce scrii Merci
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 11 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de Uca Joi 17 Noi 2011, 10:14 am

Ioana, Motzu, Ciubotaru' , Letho, am rămas fără cuvinte! hug
Vă mulţumesc din suflet pentru aprecieri! Înseamnă enorm pentru mine. Merci

Ciubotaru', mulţumesc pentru sfaturi!
Aşa e , nu sunt atât de evidente cutele, una singură e mai pronunţată, pe partea din spate a genţii.
Marginile nu s-au lustruit / finisat impecabil, dar suficient cât să dispară puful din urma tăierii şi să devină mai închise.

Mulţumesc pentru că îţi faci timp să ne mai împărtăşeşti din experienţa ta. Apreciez mult modul tău profesionist de a lucra!

Bineînţeles, poţi scrie despre calapoade şi de tot ceea ce consideri necesar, doar timp să ai de scris... abia aştept să mai citesc şi să învăţ.

Am constatat că e chiar o plăcere pentru mine să cos manual pielea, nu cred că mi-ar plăcea la fel de mult să o cos la maşină... deşi trebuie să încep să mă obişnuiesc şi cu Singerul.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 11 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 17 Noi 2011, 10:23 am

Ciubotaru' a scris: . Apoi am aplicat solutia de impermeabilizare si gata, traieste si functioneaza si in ziua de azi. Nu-i a mea e a Mariei si se pare ca pe langa faptul ca a scutit-o de caratul sagetilor ii poarta si noroc ...............
Curiozitate feminina si total offtopic wink Este vorba de Maria Covacef? Smile hug

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 11 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de Uca Joi 17 Noi 2011, 10:25 am

Ce curioasă eşti duamnă! Dacă nu te uitai doar la poze şi mai şi citeai... îţi răspundeai singură! rade

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 11 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de Ciubotaru' Joi 17 Noi 2011, 10:42 am

SilviaDumitrescu:" Curiozitate feminina si total offtopic wink Este vorba de Maria Covacef? Smile hug "

Da despre ea este vorba wink

Uca: "Mulţumesc pentru că îţi faci timp să ne mai împărtăşeşti din experienţa ta"
Cu cea mai mare placere Uca, anytime Smile , timp sa fie.

Scuze pentru utilizarea citatelor cu ghilimele insa nu m-am prins cum se poate utiliza optiunea quote pe acest forum. Totodata, recitind o parte din mesajul meu anterior am constatat ca m-am grabit teribil si am cam comis cateva greseli ortografice copilaresti (cratime, litere papate). Mea culpa Merci
Pe curand.
Ciubotaru'
Ciubotaru'
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 47
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 31/01/2010

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 11 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de Savu Ramona Vin 18 Noi 2011, 10:09 am

Am lucrat foarte mult in ultimele 3 saptamani pentru a pregati produse pentru targ. Noroc cu sotul ca mi-a facut poze la parte din ele sa vi le pot arata si voua. Sper sa va placa Smile
Primele ar fi noile huse de telefon
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Urmeaza binenteles o serie de brose
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Urmeaza o serie de gentute lucrate manual , mai rustice asa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Binenteles si saculetii care sunt preferatii mei (cu interior si buzunar)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Am facut si niste saculeti din piele intoarsa lucrati lafel integral manual(mai putin cureaua:D)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Si mai am o serie de bratari pictate pe care inca nu le-am pozat , dar urmeaza imediat si acestea .
Savu Ramona
Savu Ramona
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 312
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/07/2010

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 11 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de despina13cucli Vin 18 Noi 2011, 10:10 am

felicitări, sunt superbe cresţiile tale!
vânzare buna!
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 11 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de Savu Ramona Vin 18 Noi 2011, 10:15 am

Multumesc frumos despina Embarassed
Revin si cu pozele la bratari acum. Eu una sunt foarte incantata de ele
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Savu Ramona
Savu Ramona
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 312
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/07/2010

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 11 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de Admina Vin 18 Noi 2011, 10:32 am

Ramona, ai lucrat nu gluma. Tu produci deja serii mici, nu doar 1-2 produse. ura Imi plac mult brosele si gentutele.
Felicitari, vanzare buna si asteptam impresii. Cand e targul si unde?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 11 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de Uca Vin 18 Noi 2011, 11:00 am

Ramona, am rămas impresionată! Ce minunăţii ai lucrat!!!!
Foarte frumoase toate şi muncite!
Toate aprecierile mele! pupi

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 11 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de Savu Ramona Vin 18 Noi 2011, 12:38 pm

Multumesc frumos Uca si Admina hug
Targul incepe din 21 (de Luni) la Universitate la fantana.
Savu Ramona
Savu Ramona
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 312
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/07/2010

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 11 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de Motzu Vin 18 Noi 2011, 8:34 pm

Ramona, iti doresc sa le vinzi pe toate ca sunt frumoase si migalos lucrate pupi
Imi plac mult saculetii, mai ales cei de piele intoarsa cu franjuri. Esti o harnicuta, felicitari!
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 49
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 11 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de cif2010 Vin 18 Noi 2011, 9:09 pm

Ramona, articolele sunt foarte reusite
spor la vanzare!
cif2010
cif2010
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 104
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 04/11/2011

http://produse-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 11 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de Savu Ramona Vin 18 Noi 2011, 9:34 pm

Multumesc frumos Motzu si Cif , ma bucur mult ca va plac hug
Asta e cea mai mare multumire pentru mine , sa vad ca sunt apreciate la cat de multa atentie acord fiecarui lucrusor . Ziua de azi ma facut foarte fericita caci nici nu am ajuns la targ si au fost adjudecate 3 gentute .
Eu am facut un efort financiar deosebit nu in sensul de investitie neaparat dar mai ales in a renunta la venitul sigur de angajata pentru a face ce-mi place. Desi am descoperit tarziu aceasta pasiune , sunt foarte fericita ca am mers pe aceasta cale .Am o multumire enorma cand vad ca exista totusi oameni care apreciaza la adevarata valoare aceast mestesug. Eu una mai am enorm de invatat insa sunt hotarata sa continui sa ma perfectionez.
Savu Ramona
Savu Ramona
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 312
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/07/2010

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 11 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de vmir Vin 18 Noi 2011, 10:28 pm

Ramona felicitari ..jos palaria. ..mare rabdare ai..
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 11 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de geany Vin 18 Noi 2011, 10:43 pm

Am intrat foarte rar aici, insa de cateva zile intru mai des si nu pot sa spun decat ca mi-a facut foarte mare placere si cred ca voi reveni si eu la tema pielarie.

Foarte frumos lucrate si migalite produsele realizate de voi. In zilele urmatoare voi citi capitolele de la inceput ca sa pot intra si eu in discutiile despre prelucrarea produselor din piele.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 11 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de Savu Ramona Sam 19 Noi 2011, 5:34 pm

Va prezint acum si bratara realizata pentru mine Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Savu Ramona
Savu Ramona
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 312
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/07/2010

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 11 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de cif2010 Sam 19 Noi 2011, 8:33 pm

foarte interesanta
cobra are o semnificatie anume?
cif2010
cif2010
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 104
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 04/11/2011

http://produse-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 11 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de laurin Lun 28 Noi 2011, 11:11 am

Buna ziua, tuturor! Vad ca sunteti harnice si harnici si la sectiunea asta. As dori sa va intreb (desi probabil ca s-a mai scris despre asta): de unde as putea sa cumpar piele naturala de marochinarie in Bucuresti? Voi de unde o achizitionati cand aveti nevoie?

Va multumesc muuuuuuult si va urez spor la treaba si sa iasa numai lucruri frumoase din mainile voastre!
laurin
laurin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 221
Varsta : 50
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 19/10/2010

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 11 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de elena_florescu Lun 28 Noi 2011, 11:19 am

felicitari fetelor pentru rabdarea si priceperea cu care lucrati!bravo!va admir foarte mult si imi doresc din suflet sa pot realiza si eu macar o mica parte din ceea ce faceti voi aici!bravo!
elena_florescu
elena_florescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 25
Varsta : 43
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 01/11/2009

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 11 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB