Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS

+12
Lucia.BlueFlower
darkpoke
Margelutza
emma90
firimitura
Aditza
Dragonfly
andrabijoux
camellia
mykya
Day
nana_vulpe
16 participanți

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 Empty Re: PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS

Mesaj Scris de Dragonfly Lun 04 Apr 2011, 6:02 pm

nana_vulpe a scris:
Dragonfly a scris:...
cred ca secretul e sa nu sfaramati prea tare bucatile
Eu din film am inteles exact opusul. Ca secretul este sa toci cat mai bine scrap-ul. N-oi fi urmarit eu bine filmuletul????? HM! Ma mai duc o data la el.

pai am facut cum a zis ea si uite ce a iesit
Sad
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mesaj 2


Margelutza a scris:Pot participa si eu, chiar daca sunt nou nouta pe aici ?
Chiar e super aceasta provocare si am indraznit sa o incerc si eu
Daca imi este permis o sa postez si eu putin mai tarzior Smile

cum sa nu,poate participa oricine
emma90 a scris:ti-au iesit super, Dragonfly love sincer, eu vad un peisaj subacvatic cu 2sirene care se imbratiseaza/saruta (eventual, o sirena si un sirenoi rade ) deasupra unui submarin sau ceva de genu' wink hai ca eu am luat-o pe aratura Smile
sirene?
rade
buna treaba ...

astept sa rad si eu de voi kiss

aoleu scuze pt postul consecutiv,nu stiu ce sa;i fac acum

Edit Marinmagda18
Punctul 6 din regulament




Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Lun 04 Apr 2011, 8:36 pm, editata de 2 ori (Motiv : Unit mesaje)
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 Empty Re: PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS

Mesaj Scris de darkpoke Lun 04 Apr 2011, 6:21 pm

o inimioara e evident
dar si modelul de sub ea...seamana a ceva...dar nu prea stiu ce
park e un personaj de desene animate
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 Empty Re: PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS

Mesaj Scris de nana_vulpe Lun 04 Apr 2011, 7:02 pm

Margelutza a scris:Pot participa si eu, chiar daca sunt nou nouta pe aici ?
Chiar e super aceasta provocare si am indraznit sa o incerc si eu
Daca imi este permis o sa postez si eu putin mai tarzior Smile

Da da!!! Te rugam! Baga-te in concurs! kiss

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mesaj 2


Dragonfly a scris:
nana_vulpe a scris:
Dragonfly a scris:...
cred ca secretul e sa nu sfaramati prea tare bucatile
Eu din film am inteles exact opusul. Ca secretul este sa toci cat mai bine scrap-ul. N-oi fi urmarit eu bine filmuletul????? HM! Ma mai duc o data la el.

pai am facut cum a zis ea si uite ce a iesit
Sad
Dar ce nu-ti place? Eu as separa bucata aia unde se vad cele doua siluete imbratisate si mi-as face un medalion cu doua fete!!! kiss

Edit Marinmagda18
Punctul 6 din regulament




Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Lun 04 Apr 2011, 8:36 pm, editata de 1 ori (Motiv : Unit mesaje)
nana_vulpe
nana_vulpe
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 344
Localizare : Romania
Data de inscriere : 26/08/2010

http://nanavulpe.blogspot.com/

Sus In jos

PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 Empty Re: PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS

Mesaj Scris de Aditza Lun 04 Apr 2011, 11:46 pm

Prima oara, am vazut doi clopotei - ador sarbatorile de iarna si cred ca de acolo mi se trage. Dupa ce am vazut postul tau cu omuletul, l-am vazut si eu. Iar acum nu ma pot hotara ce vad mai bine rade Eu atata vad
Aditza
Aditza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 485
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/07/2009

http://povesticuzorzoane.blogspot.com/

Sus In jos

PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 Empty Re: PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS

Mesaj Scris de Margelutza Mar 05 Apr 2011, 9:51 am

Buna

Hai sa va arat ce mi-a iesit mie, nu sunt cine stie ce dar ... pentru prima incercare eu zic ca ar merge
Am facut o bratarica, 6 nasturi (sunt primii mei nasturi) si trei perechi cercei cu ac.
Pozele nu sunt cine stie ce pentru sunt scanate, cablu meu de date de la aparat a fost ros de o soricica de 10 luni si acum pana rezolv problema trebuie sa ma adaptez conditiilor

PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 Scan0015m.th



PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 Scan0016v.th



PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 Scan0017x.th

Margelutza
Margelutza
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 133
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/01/2011

Sus In jos

PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 Empty Re: PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS

Mesaj Scris de Margelutza Mar 05 Apr 2011, 9:53 am

Dragonfly acum vad si eu monstruletzul Smile) dar eu mai vad si doua urechi de iepurash la el Smile)Smile)Smile)
Margelutza
Margelutza
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 133
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/01/2011

Sus In jos

PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 Empty Re: PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS

Mesaj Scris de Aditza Mar 05 Apr 2011, 11:36 am

Frumoase, Margelutza. Cel mai mult imi plac nasturii.
Sa nu te superi....incearca sa lasi mai putine amprente. Foloseste niste manusi, sau dupa ce termini, treci usor peste ele cu hartie cerata. Sau umezeste putin degetul si treci peste fimo. Va estompa urmele.
pupi
Aditza
Aditza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 485
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/07/2009

http://povesticuzorzoane.blogspot.com/

Sus In jos

PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 Empty Re: PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS

Mesaj Scris de Margelutza Mar 05 Apr 2011, 11:47 am

Aditza a scris:Frumoase, Margelutza. Cel mai mult imi plac nasturii.
Sa nu te superi....incearca sa lasi mai putine amprente. Foloseste niste manusi, sau dupa ce termini, treci usor peste ele cu hartie cerata. Sau umezeste putin degetul si treci peste fimo. Va estompa urmele.
pupi

Cum sa ma supar ? multumesc mult de sfat :*
Smile
Margelutza
Margelutza
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 133
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/01/2011

Sus In jos

PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 Empty Re: PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS

Mesaj Scris de Day Mar 05 Apr 2011, 1:54 pm

PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 Picture%2B037
Gataa!Si mi-a placut,desi dupa ce am vazut monstruleti m-am chinuit sa gasesc si pe ale mele.Si nu m-a dus imaginatia mea la nimic.......
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 Empty Re: PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS

Mesaj Scris de Margelutza Mar 05 Apr 2011, 3:27 pm

SUPERB
Margelutza
Margelutza
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 133
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/01/2011

Sus In jos

PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 Empty Re: PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS

Mesaj Scris de nana_vulpe Mar 05 Apr 2011, 4:44 pm

Frumoase Margelutzo, foarte frumoase!
Day splendid! Vesel si dinamic! Focul macilor de vara in iarba campului! Zici ca e o pictura de Van Gogh
PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 Poppy-flowers-van-gogh
Eu astazi incerc sa ma apuc de lucru pentru premiu desi am o durere crunta in mana dreapta. Sper sa pot sa framant fimo.
kiss kiss
nana_vulpe
nana_vulpe
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 344
Localizare : Romania
Data de inscriere : 26/08/2010

http://nanavulpe.blogspot.com/

Sus In jos

PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 Empty Re: PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Mar 05 Apr 2011, 8:40 pm

Fetelor, sunt super incantata! Am incercat si eu in seara asta cu resturile de fimo pe care le aveam si mi-a iesit!
Maine va arat!
Acum problema e ca nu stiu ce sa fac din ele...
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 39
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 Empty Re: PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS

Mesaj Scris de nana_vulpe Mar 05 Apr 2011, 8:57 pm

Si eu am facut azi prefabricatele pentru premiu. Urmeaza sa-l lacuiesc maine si apoi sa-l montez si vi-l arat.
L-am construit din culorile primaverii 2011.

Lucia poti face orice iti doresti cin ce rezulta. Margele, nasturi, caboson, sa-l feliezi subtire si sa imbraci alte margele, sau poate o cutie de metal pe care vrei sa o folosesti pentru un cadou...
kiss
nana_vulpe
nana_vulpe
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 344
Localizare : Romania
Data de inscriere : 26/08/2010

http://nanavulpe.blogspot.com/

Sus In jos

PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 Empty Re: PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS

Mesaj Scris de andrabijoux Mar 05 Apr 2011, 10:27 pm

Aaaaaaa...am zis ca nu ma bag dar m-au mancat degetele cand am vazut in tutorial cat e de siiiiimpla tehnica Smile M-am speriat cand am vazut ca e in doua parti tutorialul, nu cred ca era necesar sa se lungeasca atata =)) Eu am incercaaat de 4 ori :D trei din ele vi le arat aici, una nu am montat-o inca (vreau sa o fac pandantiv). Am incercat si cum a zis tipa la un mom dat ca sa faci "a twisted snake", si cu bucatele mai marunte, si cu bucatele mai maricele (acuma dati-va voi seama care e care). Cam asta mi-a iesit. Din NEresturi Smile Eu sunt mega incantata!!! Asa ma bucur Nana ca ti-a venit ideea asta! de nu erai tu nici nu stiam de ea Smile Acum pot sa fac sute de margele intr-o zi =))

PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 027ke

PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 026re

PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 023ll

p.s. scuzati daca sunt prea mari pozele Sad



kiss
andrabijoux
andrabijoux
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 35
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 01/08/2010

http://andrabijufimo.blogspot.com

Sus In jos

PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 Empty Re: PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS

Mesaj Scris de Margelutza Mar 05 Apr 2011, 10:43 pm

vai setul doi este nebunieeeeee kiss
toate sunt foarte frumoase
Margelutza
Margelutza
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 133
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/01/2011

Sus In jos

PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 Empty Re: PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS

Mesaj Scris de Aditza Mier 06 Apr 2011, 6:24 am

Day nu stiu cum ai reusit dar mie imi par 97% identice.
Dap, setul doi e nebunie Smile
Superbe, fetelor! Eu nu m-am apucat. Probabil abia in week-end.
Spor!
Aditza
Aditza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 485
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/07/2009

http://povesticuzorzoane.blogspot.com/

Sus In jos

PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 Empty Re: PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS

Mesaj Scris de Day Mier 06 Apr 2011, 8:40 am

Andra,suuuper!Si mie imi place mai mult al doilea set,dar nici celelalte doua nu-s de colea...
Aditza,97 zici? Smile Nooooo,nici gand.Poate doar culorile....
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 Empty Re: PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS

Mesaj Scris de andrabijoux Mier 06 Apr 2011, 6:25 pm

multumesc fetelor! kiss
Day sa stii ca si mie mi se par aproape identice margelele tale Smile Mi se pare mie sau combinatia e putin Christmas-ish? Smile
Dragonfly, ti-au iesit frumoase. Eu vad un monstrulet cu o inimioara in loc de nas :P cred ca te-ai distrat bine cand ai vazut rezultatul

Al doilea set e format din primele margele pe care le-am facut. Atata am framantat pe ele...abia apoi mi-am dat seama ca intradevar conteaza si cat de mari sunt bucatile de fimo, dar si tehnica, si le-am incercat pe celelalte. Abia astept sa imi vina sarma sa fac si pandantul sa vedeti margeaua aia ce model superb are pe ea!!! Oricum, cu putina experienta (aka cateva incercari) cred ca poti face niste margele geniale! Si am mai zis: e foarte fain ca se fac foarte repede!
Hai cu curaj si celelalte sa vedem si incercarile voastre! Dureaza 5-10 min sa faci o margea rade
kiss
andrabijoux
andrabijoux
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 35
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 01/08/2010

http://andrabijufimo.blogspot.com

Sus In jos

PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 Empty Re: PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Mier 06 Apr 2011, 7:22 pm

Eu nu am avut inspiratie sa fac nimic azi... imi plac mult cum au iesit, caci mi-e frica sa nu le stric rade Cred ca se termina provocarea si eu nu le finisez. Am facut 3, maine cred ca mai bag o serie Laughing

Day, ce ai facut tu, imi place mult! Pandantivul e bestial!
Si Andra, primele cuburi sunt delicioase! love Si al 2-lea set este, intr-adevar frumos...
Dragonfly, si eu tot monstrulet cu nas din inimioara vad Smile
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 39
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 Empty Re: PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS

Mesaj Scris de nana_vulpe Mier 06 Apr 2011, 7:28 pm

andrabijoux a scris:Aaaaaaa...am zis ca nu ma bag dar m-au mancat degetele cand am vazut in tutorial cat e de siiiiimpla tehnica Smile M-am speriat cand am vazut ca e in doua parti tutorialul, nu cred ca era necesar sa se lungeasca atata =)) Eu am incercaaat de 4 ori :D trei din ele vi le arat aici, una nu am montat-o inca (vreau sa o fac pandantiv). Am incercat si cum a zis tipa la un mom dat ca sa faci "a twisted snake", si cu bucatele mai marunte, si cu bucatele mai maricele (acuma dati-va voi seama care e care). Cam asta mi-a iesit. Din NEresturi Smile Eu sunt mega incantata!!! Asa ma bucur Nana ca ti-a venit ideea asta! de nu erai tu nici nu stiam de ea Smile Acum pot sa fac sute de margele intr-o zi =))

PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 027ke

PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 026re

PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 023ll

p.s. scuzati daca sunt prea mari pozele Sad

kiss
Ma bucur ca-ti place tehnica! Si ti-au iesit niste kestii superbe cu ea! kiss
nana_vulpe
nana_vulpe
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 344
Localizare : Romania
Data de inscriere : 26/08/2010

http://nanavulpe.blogspot.com/

Sus In jos

PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 Empty Re: PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS

Mesaj Scris de mykya Mier 06 Apr 2011, 7:32 pm

Fetelor ati lucrat niste chestii minunate. Pacat ca nu am culori vesele ca as fi incercat si eu.
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 Empty Re: PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS

Mesaj Scris de nana_vulpe Mier 06 Apr 2011, 7:53 pm

mykya a scris:Fetelor ati lucrat niste chestii minunate. Pacat ca nu am culori vesele ca as fi incercat si eu.
Mykya... de ce neaparat culori vesele? Pune cap la cap ce ai, pune macar o culoare de contrast si fa. Nu trebuie sa folosesti multa pasta. Din 4 bilute de diametru de 2 cm iti poate iesi ceva foarte frumos si in cantitate destul de mare cat sa faci un colier si o pereche de cercei. Vezi ce culori din ce ai te inspira.
nana_vulpe
nana_vulpe
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 344
Localizare : Romania
Data de inscriere : 26/08/2010

http://nanavulpe.blogspot.com/

Sus In jos

PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 Empty Re: PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS

Mesaj Scris de Carmen's Mier 06 Apr 2011, 9:06 pm

Nana grozava provocare ai gasit
Fetelor imi place la nebunie ce ati lucrat. Trebuie neaparat sa incerc si eu tehnica asta candva
Carmen's
Carmen's
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 525
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 05/06/2010

http://prettyaccessories4you.blogspot.ro/

Sus In jos

PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 Empty Re: PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS

Mesaj Scris de nana_vulpe Joi 07 Apr 2011, 9:03 pm

Carmen's a scris:Nana grozava provocare ai gasit
Fetelor imi place la nebunie ce ati lucrat. Trebuie neaparat sa incerc si eu tehnica asta candva
De ce nu o incerci acum? Ca tot ai ocazia! kiss
nana_vulpe
nana_vulpe
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 344
Localizare : Romania
Data de inscriere : 26/08/2010

http://nanavulpe.blogspot.com/

Sus In jos

PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 Empty Re: PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Vin 08 Apr 2011, 7:11 pm

Sa av arat si eu cele 3 margele. Deocamdata nu le-am transformat in nimic pt ca nu stiu ce as putea face din ele si vroiam sa va arat si voua ce mi-a iesit Smile
PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 Pagebgvgbn
-----------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------
PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 Pagefdg
-----------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------
PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 Pagewede
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 39
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS - Pagina 2 Empty Re: PROVOCARE 12 Polymer clay - NATASHA BEADS

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB