Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Bijuteriile noastre capitolul XII

+49
tzepoasa
mimy
Zuri
genna
Ionela Garovat
Aniko Biju
mihastef
roxanabacila
camellia
darkpoke
violetas
ghita
flaviana
andarlidia
lorinaoo1
Uca
denis21
mykya
nana_vulpe
Marry
Margelutza
Copilarim
diana-s
margelutamea
diada
maria_covacef
Admina
ioana soare
ikuta
firicel
letho
Kristina
MagdaMarin
kitty_1973
Lucia Ro
irinel62
monique
Bianka7
greenscarf
serenita
Lionqueen
Lucia.BlueFlower
Valentina-handmade
doni
MoniKozi
Aditza
ancush
ada85bejan
betymi72
53 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XII

Mesaj Scris de irinel62 Lun 09 Mai 2011, 9:35 pm

Nu am mai intrat de mult sa vad ce frumuseti ati mai facut. Multumesc pentru aprecieri si pentru ajutor cu pozele, data viitoare voi urma tutorialul, dar cred ca mai spre toamna voi putea sa mai revin cu ceva ca acum sunt ffff ocupata. Oricum sa ma delectez cu creatiile voastre voi mai intra.
irinel62
irinel62
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 42
Varsta : 61
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 01/10/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XII

Mesaj Scris de Copilarim Mar 10 Mai 2011, 5:27 pm

Buna!!Smile Am reusit in sfarsit sa parcurg si acest topic (mai am cateva parti mai vechi... dar din pacate nu prea am timp - cum fac o pauza insa mai arunc un ochi si pe creatiile voastre - am lasat deschis intentionat pagina wink ). Eu am inceput sa margelesc anul trecut.. nu pot spune ca am o tehnica anume.. pur si simplu "experimentez" sa zicem. Ma destinde si la final (deobicei, ca mai sunt si esecuri.. nu?) iese ceva dragut din tot episodul creativ. Sau cel putin ceva care sa imi placa mie. In ultima perioada insa, am lucrat mai rar si mai putin.
Am sa va las si eu o poza cu 2 dintre primele mele creatii:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sper sa va placa:)
Copilarim
Copilarim
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 66
Varsta : 44
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 05/03/2011

http://copilarim.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XII

Mesaj Scris de diana-s Mier 11 Mai 2011, 7:43 am

copilarim, felicitari pentru cerceii lebada, foarte ingeniosi love
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XII

Mesaj Scris de serenita Sam 14 Mai 2011, 7:16 pm

Bratari colorate de vara

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cercei colorati de vara

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
serenita
serenita
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 172
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/12/2010

http://sapnaa-accesories.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XII

Mesaj Scris de firicel Sam 14 Mai 2011, 7:25 pm

Serenito,frumos te-ai mai pregatit pentru vara! kiss
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XII

Mesaj Scris de serenita Sam 14 Mai 2011, 8:05 pm

stai ca abia am inceput .... pana la 1 iunie o sa tot am de lucru pentru vara Smile
serenita
serenita
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 172
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/12/2010

http://sapnaa-accesories.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XII

Mesaj Scris de Copilarim Sam 14 Mai 2011, 8:14 pm

diana-s a scris:copilarim, felicitari pentru cerceii lebada, foarte ingeniosi love

Multumesc frumos:P! Si eu ii ador!! Initial trebuia sa fie un pandantiv, dar pana la urma am facut 2 lebede si cercei a scris pe ele love
Copilarim
Copilarim
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 66
Varsta : 44
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 05/03/2011

http://copilarim.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XII

Mesaj Scris de MoniKozi Lun 16 Mai 2011, 9:12 am

Serenita, numele tău de utilizator mă tot duce cu gândul la calm, la seninătate (probabil din engleză). Iar lucrările tale uneori îmi par așa de simple, dar așa de calme și de senine... Brățările acelea multicolore sunt genul pe care le-aș purta (eu nu sunt purtătoare de bijuterii). Și nu una, ci toate deodată Smile

Copilarim (Rux), lebedele tale le-aș purta ca pandantiv. Dar cunosc persoane care le-ar purta ca cercei (și cu cât fanatism încă...) în nici un caz nu le-ar face pandantiv Smile așa că lasa-le cum le-ai gândit. E excelentă ideea lebedelor.

Vă prezint și eu
Colierul Ama, reprodus de aici link

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Și Setul Infinit înlănțuit inspirat de aici link

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Spor în toate și inspirație maximă tuturor!


Ultima editare efectuata de catre MoniKozi in Lun 16 Mai 2011, 12:20 pm, editata de 1 ori
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XII

Mesaj Scris de ioana soare Lun 16 Mai 2011, 9:48 am

MoniKozi imi place foarte mult combinatia de culori folosita la cel de-al doilea colier! love
Primul este choker sau colier la baza gatului?
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XII

Mesaj Scris de Copilarim Lun 16 Mai 2011, 12:13 pm

Smile ioana soare si eu voiam sa spun acelasi lucru!! referitor la combinatia de culori folosita in setul "infinit" !imi place foarte mult - asta apropo de cat de mult conteaza cromatica pentru un model.

MoniKozi iti multumesc frumos:)! ma tot gandesc sa fac si o lebada pandantiv candva (mi-am notat cand am creat modelul cateva cuvinte din fericire). problema se punea la sistemul de prindere:)) sau atasare.
Voiam sa te intreb... la colier floricelele le-ai lucrat cu baza de sarma, sau ... ?
Copilarim
Copilarim
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 66
Varsta : 44
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 05/03/2011

http://copilarim.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XII

Mesaj Scris de MoniKozi Lun 16 Mai 2011, 12:17 pm

Multumesc Ioana. Primul e choker, intr-adevar. Nu mai stiam termenul. Imi venea sa scriu ca e pe gat ca helanca, nu la baza gatului Smile
Iar alegerea culorilor pentru cel de-al doilea m-a muncit aproape o saptamana. Dupa ce am ales, mi s-a parut chiar anost. Facand elementele unul dupa altul, nu parea extraordinar. Dar dupa asamblare, 'si-a intins aripile' ca sa zic asa. Si o alta provocare a fost alegerea terminatiei din mijloc: ceva era necesar, ca sa nu se termine brusc (si elefantul are coada, nu-i asa, din acelasi motiv) si ceva-ul trebuia sa dea bine pe langa elementele colierului. Nu vreti sa stiti cu ce a concurat ciucurelul Smile affraid

Rux, ai scris in acelasi timp cu mine, asa ca editez Smile Colierul Ama e lucrat pe fir de nylon. La elementele infinitului am folosit si nylon si sarma.
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XII

Mesaj Scris de Copilarim Lun 16 Mai 2011, 12:31 pm

MoniKozi Merci pentru explicatie :D!
(Cu ce a concurat ciucurelul?..)
Copilarim
Copilarim
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 66
Varsta : 44
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 05/03/2011

http://copilarim.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XII

Mesaj Scris de MoniKozi Lun 16 Mai 2011, 12:38 pm

Hihihi... in capul meu, cu tot felul de chestii, una mai neinspirata ca alta. Iar concret cu doua patrate suprapuse, de dimensiuni diferite, realizate in peyote, unul din marglele roz cubice si celalalt din margele mici argintii. Si cu un cilindru facut tot in peyote din margele mici argintii. Brrrrr... ma ia cu fiori pe spate... am pastrat inca patratele, asa, ca sa ma oripilez din cand in cand, pana voi avea nevoie si de restuld e margele Smile
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XII

Mesaj Scris de serenita Mier 18 Mai 2011, 10:35 am

cercei in patratele, din cristale biconice de sticla

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
serenita
serenita
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 172
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/12/2010

http://sapnaa-accesories.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XII

Mesaj Scris de Margelutza Mier 18 Mai 2011, 6:37 pm

Buna fetelor, mai trecut putin si pe aici (am trecut cam rar Sad ) dar vroiam sa va arat cateva din noutatile mele pt vara aceasta Smile





[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Margelutza
Margelutza
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 133
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/01/2011

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XII

Mesaj Scris de firicel Mier 18 Mai 2011, 6:41 pm

Margelutza,te-ai pegatit foarte frumos pentru sezonul estival! pupi


Ultima editare efectuata de catre firicel in Joi 19 Mai 2011, 2:55 pm, editata de 1 ori
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XII

Mesaj Scris de Margelutza Mier 18 Mai 2011, 6:44 pm

multumesc pupi
Mai am ceva surprize pregatite dar inca nu am primit toate accesoriile, abia astept sa imi infing degetele in ele cand vin foame Smile)
Margelutza
Margelutza
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 133
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/01/2011

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XII

Mesaj Scris de ioana soare Mier 18 Mai 2011, 7:00 pm

Margelutza sunt draguti tare cerceii, mai ales cei cu verde! love Dar ai mai multa grija la bucle, ca e pacat, strica aspectul si-i fac sa arate neingrijiti.

La bratara imi place foarte mult cum ai combinat margelele si pietrele.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XII

Mesaj Scris de Margelutza Mier 18 Mai 2011, 7:12 pm

ioana soare a scris:Margelutza sunt draguti tare cerceii, mai ales cei cu verde! love Dar ai mai multa grija la bucle, ca e pacat, strica aspectul si-i fac sa arate neingrijiti.

La bratara imi place foarte mult cum ai combinat margelele si pietrele.

BUna Ioana pupi
legat de cercei asa este , o sa am mai mare grija de acum, chestia e ca nici clestele nu ma prea ajuta ca nu il am pe cel care trebuie dar remediem lipsa in curand
Multumesc mult de sfaturi pupi si de aprecieri love
Margelutza
Margelutza
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 133
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/01/2011

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XII

Mesaj Scris de ioana soare Joi 19 Mai 2011, 11:54 am

Daa, clestele cu falci rotunde e indispensabil, nu trebuie sa lipseasca din trusa de bijuterit:)
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XII

Mesaj Scris de betymi72 Joi 19 Mai 2011, 9:39 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
...mai simplute ...
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XII

Mesaj Scris de letho Joi 19 Mai 2011, 10:55 pm

Frumos, betymi72! Nu pot sa ma hotarasc care-mi place mai mult Smile
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XII

Mesaj Scris de betymi72 Joi 19 Mai 2011, 10:58 pm

multumesc dar pe langa ale talee...
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XII

Mesaj Scris de Marry Vin 20 Mai 2011, 12:12 am

Betymi imi plac bijuteriile tale:finute aplauze
Marry
Marry
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 960
Varsta : 61
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XII

Mesaj Scris de letho Vin 20 Mai 2011, 12:39 am

Betymi72, nu spune asa... Cred ca o parte din noi avem tendinta sa apreciem mai mult bijuurile facute de ceilalti decat pe ale noastre. De exemplu, mie imi place tare mult genul de colier ca cel postat de tine in prima poza. Daca-ti spun ca nu pot sa-l fac, ma crezi? Am incercat de cateva ori si am finalizat prin a-l complica si imbarliga de nu s-a mai recunoscut deloc proiectul initial... Zici ca ale tale sunt simple...., asa este si mie imi place simplitatea si finetea lor de nu mai pot Smile
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XII - Pagina 4 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB