Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Quilling - arta de a rula hartia(6)

+29
gty
Maci
symos
vlavi
anka_gabi
greieras
gepiza
ala22bala
anca56
dianabv
Crissy86
magdaR
myhappyfeet
Dana.G
adrina
vmir
firicel
Cameleonic
EuIrinuca
tantelu01
Uca
firimitura
Leutz
roxanabacila
MoniKozi
plapandika
aba
cursant1001
AlinaJ.Bijoux
33 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de MoniKozi Vin 11 Feb 2011, 7:42 am

vmir, poti sa dai cu pusca, dar sunt ca Lt. Columbo: 'something's puzzling me'... ce e animalutul din stanga sus? ma uit de 10 minute la monitor, ma dua cu scaunul mai in spate... am inchis pagina si am revenit... nici sa ma pici cu ceara si nu stiu ce e ala... zid

altfel, super faina felicitarea!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de myhappyfeet Vin 11 Feb 2011, 8:07 am

MoniKozi a scris:vmir, poti sa dai cu pusca, dar sunt ca Lt. Columbo: 'something's puzzling me'... ce e animalutul din stanga sus? ma uit de 10 minute la monitor, ma dua cu scaunul mai in spate... am inchis pagina si am revenit... nici sa ma pici cu ceara si nu stiu ce e ala... zid

altfel, super faina felicitarea!
cred este un elefant :D wink - daca te referi la felicitarea a 2a
Moni ai PM kiss
myhappyfeet
myhappyfeet
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 40
Localizare : gornet
Data de inscriere : 22/07/2010

http://pretexpert.ucoz.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de MoniKozi Vin 11 Feb 2011, 8:11 am

ahaaaa.... are coada prea lunga... elefantii au coada scurta (doar asa, ca sa nu se termine brusc) Smile coada ma deruta pe mine... mersi de lamurire....

am citit pm, dar nu stiam daca esti treaza sau nu Smile lasa ca te sun (poti sa-mi raspunzi ca am cu ce vorbi)
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de anca56 Vin 11 Feb 2011, 9:52 am

Buna dimineata, desi ... la ora asta nu mai prea e dimineata.Abia acum am reusit sa intru.AnKa_gabi sunt frumoase felicitarile tale si sunt convinsa ca in timp o sa fie tot mai frumoase.Vmir la tine nu pot decit sa Merci Ca totdeauna sunt deosebite.Sti ce ma mira pe mine? Ca ai rabdare sa faci atitea flori pentru o singura felicitare.Desi sunt si eu rabdatoare nu cred sa ma apuc prea curind de o astfel de lucrare.Ieri fiica mea m-a rugat sa fac o felicitare pentru nepotica care merge marti la o zi de nastere a unei colege de gradinita.Cum nu stie citi ani implineste ( 3 sau 4) ramine initiala numelui " I " Azi am sa vad ce pot face,depinde de inspiratie rade O zi buna tuturor si pupi
anca56
anca56
helper
helper

Numarul mesajelor : 38
Varsta : 71
Localizare : Turda
Data de inscriere : 15/11/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de aba Vin 11 Feb 2011, 10:57 am

Vmir, tu cand te joci, te joci. Super felicitarile, ca de obicei. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de vmir Vin 11 Feb 2011, 11:18 am

multumesc fetelor; In prima cea cu cifra e un leu si o maimuta ( la leu pe urma mi am dat seama ar trebui sa ii fac blanita mai mare) ..data viitoare. In a 2a e un elefant, o maimuta si un iepuras....
Codita las ca o fac data viitoare mai mica sunt facute la 1, 5mmm latime...fasia...
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de MoniKozi Vin 11 Feb 2011, 12:46 pm

hihihihi... vmir... leul, iepurasul si maimuticile nu au fost problema ... elefantul e mai... nu stiu... eu il vad elefant doar daca apropiu pleoapele si ma departez de monitor.
am avut si eu o problema semanatoare cu cescutele de cafea, de care mi s-au zis ca sunt 2 feţe si apoi lampa lui aladin etc... dar cand am repetat figura, am reusit sa-i dau forma Smile

numai bine!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de magdaR Vin 11 Feb 2011, 11:42 pm

Frumos, frumos, frumos!!! Tot ce vad aici, imi place de nu mai pot. love
Dar, hartia in culori inchise (negru, maro, gri) de unde o luati?
magdaR
magdaR
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 198
Varsta : 47
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 28/06/2010

http://magdahobbyarts2.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de anka_gabi Sam 12 Feb 2011, 12:31 am

Am mai lucrat si eu cateva felicitari...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



[URL=http://img232.imageshack.us/
anka_gabi
anka_gabi
helper
helper

Numarul mesajelor : 63
Localizare : Romania
Data de inscriere : 01/01/2011

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 12 Feb 2011, 12:33 am

F. frumoasa floarea!!!! Dar, pare cam simpla felicitarea!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de anka_gabi Sam 12 Feb 2011, 12:41 am

Poate ca sunt mai simple,dar le fac pentru o expozitie cu vanzare,incercam sa ajutam niste copii cu handicap si asa a dorit persoana care se ocupa direct de aceasta expozitie! nici nu am pretentie ca ma pricep,Alina,dar pot sa incerc,nu?
Mai adaug inca una...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

anka_gabi
anka_gabi
helper
helper

Numarul mesajelor : 63
Localizare : Romania
Data de inscriere : 01/01/2011

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 12 Feb 2011, 12:56 am

F. frumoasa si florile acestea!!!Si daca asa a vrut persoana respectiva trebuie sa te comformezi, nu? Da sigur ca poti sa incerci , ca numai asa imveti!!! pupi
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de vmir Sam 12 Feb 2011, 11:19 am

anka_gabi a scris:Poate ca sunt mai simple,dar le fac pentru o expozitie cu vanzare,incercam sa ajutam niste copii cu handicap si asa a dorit persoana care se ocupa direct de aceasta expozitie! nici nu am pretentie ca ma pricep,Alina,dar pot sa incerc,nu?
Mai adaug inca una...
Sunt superbe. Jos palaria! pentru ce lucrezi..
Le aplici cele lucioase bentita?
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de Dana.G Sam 12 Feb 2011, 11:31 am

anka_gabi, sunt superbe! tocmai pentru ca sunt asa simple imi plac. ;)
Dana.G
Dana.G
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 41
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/11/2010

http://quilledstuff.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de anka_gabi Sam 12 Feb 2011, 12:00 pm

Mulţumesc...da,unele au nişte aplicaţii argintii,le-am cumpărat dintr-o librărie,mai demult şi m-am gandit ca se potrivesc acestor felicitări!
anka_gabi
anka_gabi
helper
helper

Numarul mesajelor : 63
Localizare : Romania
Data de inscriere : 01/01/2011

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de aba Sam 12 Feb 2011, 2:22 pm

anka-gabi, felicitari pentru ceea ce faci. Le-ai gasit intrebuintare buna aplicatiilor. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 12 Feb 2011, 6:40 pm

Am mai facut o felicitare si cateva martisoare (mai am cateva dar trebuie sa le prind snur si sa le capsez pe cartonasi)!!! Sper sa va placa!!! Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de firicel Sam 12 Feb 2011, 6:53 pm

Alina aplauze E foarte frumoasa felicitarea dar martisoarele sunt superbe!
De unde ai luat pungutele si cartonasele?
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de myhappyfeet Sam 12 Feb 2011, 7:02 pm

In primul rand vreau sa felicit toate albinutele care au facut minunatiile din acest forum ...si apoi strig Helpppp.Am nevoie de ajutor plsss ...cum sa fac si eu funde din snur martisor
.........ori eu nu mai am rabdare(ma doare f rau spatele de vreo 2 zile si nu ma prea lasa sa lucrez............. zid zid zid zid )ori nu stiu ce sa zic.......
si spuneti-mi sincer cum sunt martisoarele asteaa.astept raspuns urgent Merci
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
myhappyfeet
myhappyfeet
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 40
Localizare : gornet
Data de inscriere : 22/07/2010

http://pretexpert.ucoz.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 12 Feb 2011, 7:05 pm

Mersi mult Firicel!!! pupi
Pungutele le-am luat de la o librarie din Arad, anul trecut si am dat parca 4 lei pe 100 de bucati. Iar cartonasele sunt decupate de mine cu o foarfeca cu model. Cartonul propiu-zis il am de la o ciocolata cu orez expandat, pe care am mancat-o saptamana trecuta. Era pus sub ciocolata iar apoi cioco era ambalata. Mai am unul de la o cioco mancata mai demult si vreau sa il tai si pe el (dar din pacate imi ies doar 5 cartonase din el)!!! Cartoanele le-am pastrat in caz ca poate imi vor fi utile la ceva. Si uite ca mi-au fost!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de myhappyfeet Sam 12 Feb 2011, 7:56 pm

nu are nimeni nici un rapsuns pentru mine?? Sad Sad Sad
.............ma bag in patic poate ma trezesc mai bine maine idmineata ....mai cu viata Sad
o seara buna tuturor
myhappyfeet
myhappyfeet
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 40
Localizare : gornet
Data de inscriere : 22/07/2010

http://pretexpert.ucoz.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de firicel Sam 12 Feb 2011, 8:10 pm

Myha....stai fata nu plange...stai sa-ti explic cum sta treaba cu funda:iei snurul si-l faci exact ca la sireturi la pantofi,sau cum vad ca ai facut deja la cateva martisoare...
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 12 Feb 2011, 8:15 pm

Exact cum zice Firicel!!!! Tot asa fac si eu funda. Nu imi iese chiar perfecta dar mie imi place!!! Apropo, funda de la martisorul cu litera A ti-a iesit chiar f. bine!!! Continua asa, ca ai facut bine ce a0i facut. Oricum nimeni nu-i perfect!!! pupi
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 Empty Martisoare

Mesaj Scris de Cameleonic Sam 12 Feb 2011, 10:46 pm

myhappyfeet iti spun cum fac eu funditele la snurul pentru martisor.Infig doua ace de gamalie intr-un carton gros(marginea de la cutiile de pantofi:D) la o distanta de apx. 4-5 cm intre ele apoi asez snurul de martisor dupa ace sa fie egale ca lungime si le infasor de 2-3 ori apoi fac 2 noduri la mijloc si a iesit fundita.Cu privire la martisoarele litere ti-as sugera sa folosesti o hartie mai groasa decat cea de copiator deoarece e foarte subtire si se mai inmoaie si cand aplici adeziv.Am facut si eu un martisor litera A cu o hartie grosuta,cred ca de 90gr/mp.

Si pentru ca multi dintre voi v-ati apucat de confectionat martisoare ...trebuie sa vi le arat si eu pe ale mele :D
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cameleonic
Cameleonic
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti,Romania
Data de inscriere : 04/08/2010

http://cameleonic.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de aba Sam 12 Feb 2011, 11:31 pm

Felicitari fetelor, toate sunt foarte frumoase. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Spor la cat mai multe felicitari si martisoare. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB