Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Quilling - arta de a rula hartia(6)

+29
gty
Maci
symos
vlavi
anka_gabi
greieras
gepiza
ala22bala
anca56
dianabv
Crissy86
magdaR
myhappyfeet
Dana.G
adrina
vmir
firicel
Cameleonic
EuIrinuca
tantelu01
Uca
firimitura
Leutz
roxanabacila
MoniKozi
plapandika
aba
cursant1001
AlinaJ.Bijoux
33 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de adrina Vin 04 Feb 2011, 8:08 am

Alina, nu ma supar daca te inspiri,nici eu nu pot spune ca sunt chiar proprie creatie.Modelul de fluturas este copiat intocmai de pe undeva,dar imi place prea mult.
avatar
adrina
helper
helper

Numarul mesajelor : 80
Localizare : pascani
Data de inscriere : 08/02/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de firicel Vin 04 Feb 2011, 8:35 am

Adrina si Myhappyfeet ,creatiile voastre sunt absolut superbe!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de tantelu01 Vin 04 Feb 2011, 9:29 am

Adrina, acum chiar se vad cat de frumoase sunt. Era pacat sa nu le arati in detaliu. Merci
myhappyfeet, modelele sunt foarte frumoase si, daca ai mai multa rabdare la partea.... "tehnica", sigur urmatoarele or sa fie perfecte. Ai inceput excelent si cu piese frumoase. aplauze Vorbim la tel. pentru detalii.
pupi
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de anca56 Vin 04 Feb 2011, 9:57 am

Cind vad ce frumuseti aveti ... imi vine sa renunt.Ei,nu ... nu am sa renunt dar ma ambitionati sa ma apuc mai serios de lucru.Sunt asa de minunate si cum sunt ceva deosebit de felicitarile clasice ... devin o atentie minunata pentru cei dragi.Si cum mai am putin pina la pensie (putin peste 2 ani ) o sa fie o preocupare placuta.Indraznesc sa postez si eu citeva din lucrarile mele.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Problema e ca nu gasesc snurulete de martisor si nici matase ca sa confectionez eu (asta ar fi visul meu fiindca as face alt fel de snurulete,mai deosebite)

O zi frumoasa tuturor si spor la facut <cacareze>
anca56
anca56
helper
helper

Numarul mesajelor : 38
Varsta : 70
Localizare : Turda
Data de inscriere : 15/11/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de tantelu01 Vin 04 Feb 2011, 10:07 am

Multumim anca pentru urari si pentru ca ne-ai aratat ce "cacareze" frumoase ai facut si tu. Poti face snurulete si din hartie (vezi ca am postat eu niste mostre mai la inceputul capitolului 6). Daca vrei snururi clasice, sunt pe net destui distribuitori. Si eu sper sa am ocazia sa ies la pensie si sa am timp sa lucrez cat si cand vreau. Dar.... pana atunci... rabdare si, din cand in cand, tutun. rade
Spor la lucru tuturor! prietenie
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de Leutz Vin 04 Feb 2011, 12:10 pm

super si felicitarile si inimioarele si tot...am facut si eu un fel de album dar avad in vedere ca nu are niciun pic de quilling in el cred ca nu se incadreaza aici nu?...dar sunt mandra de el...va pup kiss
Leutz
Leutz
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 04/01/2011

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de aba Vin 04 Feb 2011, 12:42 pm

Anca56 cum sa renunti? Sunt foarte frumoase si deosebite. Si florile, si frunzele si margelutele. Imi place foarte tare cosuletul cu ghiocei. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre aba in Vin 04 Feb 2011, 1:10 pm, editata de 1 ori (Motiv : lipsea o litera)
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 04 Feb 2011, 5:03 pm

Anca, primele 2 felicitari imi plac tare mult!!! Se vede ca ai muncit, asa ca nu te opri. Faci bine ce faci!!! kiss
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de vmir Vin 04 Feb 2011, 5:58 pm

Felicitari! sunt superbe
Cer si eu o parere, ce as putea face(felicitare) pentru o fetita de 1 an?
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de Cameleonic Vin 04 Feb 2011, 6:10 pm

Adrina foarte frumoase felicitarile,pline de culoare....perfecte pentru a fi daruite de martisor
Anca56,snururi de martisoare gasesti pe net la magazinele de martisoare,sunt in set de 100 buc.google it!
Cameleonic
Cameleonic
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti,Romania
Data de inscriere : 04/08/2010

http://cameleonic.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de MoniKozi Vin 04 Feb 2011, 7:22 pm

am facut o cutie pentru un cadou, cu gandul la primavara ce sta sa vina... dar mai zaboveste putin...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

La mine nu se vede bine colajul... Sad


Ultima editare efectuata de catre MoniKozi in Vin 04 Feb 2011, 7:33 pm, editata de 1 ori
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de myhappyfeet Vin 04 Feb 2011, 7:31 pm

MoniKozi a scris:am facut o cutie pentru un cadou, cu gandul la primavara ce sta sa vina... dar mai zaboveste putin...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

din pacate nu prea vrea sa vina si la noi mai devreme Sad ...oricum noi sa dam zor sa facem "cacareze" tot mai multe si mai "vii".
super cutiuta
myhappyfeet
myhappyfeet
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 40
Localizare : gornet
Data de inscriere : 22/07/2010

http://pretexpert.ucoz.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 04 Feb 2011, 8:12 pm

F. draguta cutiuta si chiar mi-ai dat o idee cu ea!!! Smile Apropo de primavara, am auzit ca o sa vina devreme anul acesta, pe la farsitul luni acesta!!!! Cel putinasa zic unii meteorologi!!! flower Oare sa ii credem pe cuvant? scratch
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de myhappyfeet Vin 04 Feb 2011, 9:43 pm

tantelu01 a scris:Adrina, acum chiar se vad cat de frumoase sunt. Era pacat sa nu le arati in detaliu. Merci
myhappyfeet, modelele sunt foarte frumoase si, daca ai mai multa rabdare la partea.... "tehnica", sigur urmatoarele or sa fie perfecte. Ai inceput excelent si cu piese frumoase. aplauze Vorbim la tel. pentru detalii.
pupi

ms mult
abia astept
Flowers
myhappyfeet
myhappyfeet
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 40
Localizare : gornet
Data de inscriere : 22/07/2010

http://pretexpert.ucoz.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de myhappyfeet Sam 05 Feb 2011, 8:04 am

Buna dimineata
Revin cu un mic tablou...(din pacate nu e perfect -l-am facut aseara,si eram cam obosita-insa sper sa va placa
O zi minunata!
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
myhappyfeet
myhappyfeet
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 40
Localizare : gornet
Data de inscriere : 22/07/2010

http://pretexpert.ucoz.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de firicel Sam 05 Feb 2011, 8:29 am

Myha.....este frumos tabloul tau,de ce zici ca nu ne-ar placea? pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de ala22bala Sam 05 Feb 2011, 1:16 pm

Buna fetelor...Sunt noua pe aici... Am descoperit tehnica quilling acum 3 zile si nu am ezitat sa merg la cumparaturi: coli, lipici( apropo, cine ii poate spune ce lipici folositi, al meu nu e f bun), rigla...etc.Va rog sa imi spuneti cumva descurcati cu taiatul hartiilor:(( impaturiti coala in mai multe sau...?
Sunt super modele voastre, m-am inspirat si aseara chiar mi-a iesit o floricica f frumoasa.O sa revin si voi posta si eu primele felicitari...sper sa imi iasa si mai frumoase:)
Va pup fetelor si va doresc spor la treaba:*
ala22bala
ala22bala
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 37
Localizare : internet
Data de inscriere : 04/02/2011

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de aba Sam 05 Feb 2011, 4:25 pm

Moni, imi place tare cutia, e deosebita. Felicitari. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Happyfeet, e vesel tabloul, felicitari flower

Bine ai venit ala22bala, spor la felicitari, sigur o sa-ti iasa frumoase. Eu tai cu foarfeca dupa ce liniez la cati mm vreau. pana acum am lucrat cu 4 si 5 mm, dar ultimele felicitari cu 3 si 2 mm. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre aba in Dum 06 Feb 2011, 12:51 pm, editata de 2 ori (Motiv : inlocuit cuvant si corectat litera. nu mai stiu literele...)
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de anca56 Dum 06 Feb 2011, 1:11 am

Multumesc tuturor pentru incurajari.Mii de scuze dar glumeam cind spuneam ca renunt.Ma simt mult prea bine facind aceste lucruri migaloase ca sa renunt.Scuze din nou.Ce e adevarat e ca admir foarte mult lucrarile voastre si ca asta ma ambitioneaza. In privinta modului cum fac fisiile de hirtie,eu am norocul sa am la servici un <distrugator de documente> la care tai hirtia. Pentru lipit folosesc aracet ,pe care il gasesc la o librarie din oras,in recipiente tip sticluta cu <picurator>.Pentru rulat hirtia,initial mi-am procurat ac de tapiterie dar mai nou am folosit si eu nu scobitoare ci un bat pentru frigarui pe care l-am adaptat.Noapte buna,dragele mele.O duminica placuta tuturor.
anca56
anca56
helper
helper

Numarul mesajelor : 38
Varsta : 70
Localizare : Turda
Data de inscriere : 15/11/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de ala22bala Dum 06 Feb 2011, 11:56 am

Buna dimineata fetelor:* Am incercat si eu sa incarc o fotografie...sper ca mi-a iesit:)
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sper sa va placa:* Ma voi stradui sa fac si mai bine.As dori sa stiu cine e din Ploiesti, asa am colabora mai usor si as afla si eu de unde va procurati materialele:* Sgur ca la randul meu va voi ajuta:*Pupici fetelor
ala22bala
ala22bala
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 37
Localizare : internet
Data de inscriere : 04/02/2011

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de Leutz Dum 06 Feb 2011, 11:57 am

nu a mers poza...eu sunt din ploiesti :D
Leutz
Leutz
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 04/01/2011

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de ala22bala Dum 06 Feb 2011, 12:05 pm

Imi poate spune cineva cum sa incarc poze:( ?
ala22bala
ala22bala
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 37
Localizare : internet
Data de inscriere : 04/02/2011

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de Leutz Dum 06 Feb 2011, 12:14 pm

pai eu mi-am facut cont pe photobucket si incarc pozele acolo si apoi iau linkul de la poza...trebuie sa ma uit si eu ca mi-a explicat si mie cineva tot de aici...daca ai rabdare sa cauti scrie pe aici in cap 5...daca nu stai un pic iti zic eu dar peste vreo 10 min k vbesc la tel :D

__l.e.______________________________________

Şi ce anume nu merge? După ce încarci pozele pe photobucket, pozitionezi cursorul pe o poză şi îţi apar nişte opţiuni în partea de sus a pozei. Primul pas este să redimensionezi (ca să nu uiţi). Foloseşte dimensiunea Large: 640x480. Salvezi o copie sau peste original şi apoi din nou poziţionezi cursorul pe poză şi dintre opţiunile respective alegi Share. De acolo, te duci pe opţiunea Get link (undeva sus la mijloc) şi alegi codul pentru forums. Îl selectezi pe tot, dai Ctrl+C, apoi revii la mesajul de pe forum şi dai Ctrl+V. Şi când trimiţi mesajul pe forum, trebuie să apară şi fotografia ta. ...
asta e tutorialul pe care l-am primit eu de la fete...si m-a ajutata...incearca ;)


Edit ucabesty: te rog sa nu mai postezi succesiv.
Multumesc!


Ultima editare efectuata de catre ucabesty in Joi 10 Feb 2011, 12:25 pm, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje)
Leutz
Leutz
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 04/01/2011

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de ala22bala Dum 06 Feb 2011, 12:28 pm

sa vedem daca am reusit Smile Smile [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

____________________________________
Multumesc din suflet Leutz :*


Ultima editare efectuata de catre ucabesty in Joi 10 Feb 2011, 12:28 pm, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje)
ala22bala
ala22bala
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 37
Localizare : internet
Data de inscriere : 04/02/2011

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de Leutz Dum 06 Feb 2011, 12:33 pm

c bine ca a mers...super felicitarea
Leutz
Leutz
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 04/01/2011

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB