Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

+50
natasaSV
Bianka7
Cristale
Biene
miha02
feliciagl
SilviaDumitrescu
ppisic
amnro
danadea
Floren
firicel
CCristinaC
Giobsy
zsofia
RamonaM
magdaR
juliennej
rzoana
ivanoiuadela9
Karina33
Uca
Serban Valentina
ador.mita
Clio_Ela
ancone
victoriacus
Gianina4ever
mariaz_09
Admina
lotus nufar
aurishta
katyP
AlinaJ.Bijoux
andrea.z style
margelutamea
Steluzza
kitty_1973
mnarcisa
LYNDA
andarlidia
diada
costina89
bubu85
cris_27
MagdaMarin
olympia
danae
Aghata
ioana soare
54 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de costina89 Vin 10 Dec 2010, 12:56 pm

cris_27 a scris: Costina,dar iti faci cezariana sau cum te gandesti sa nasti la 36 de saptamani?Nu ca ar fi ceva iesit din comun,din punctul meu de vedere cred ca dupa 36 sapt e pregatit bb sa vina pe lume,doar intrebam si eu wink

cris_27 nu fac cezariana doar ca voi face ceva efort pana pe 19 si imi este frica sa nu mi se decalnseze travaliul mai devreme....aseara si eu am visat ca am nascut o fetita frumusica foc care radea in hohote love love ....va pupic burticutelor...am fugit la impachetat
costina89
costina89
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 34
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 24/09/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de cris_27 Dum 12 Dec 2010, 1:46 pm

Azi dimineata am crezut ca-i cazul sa-mi iau bagajul si sa ma pregatesc de mers la maternitate din cauza unor dureri pe care le-am avut si numa nu-mi treceau.De fapt durerile m-au trezit pe la 5 fara ceva si nu m-au lasat pana dupa 6 cred caci atunci am adormit la loc.Curios ca nu ma durea burta decat pe partea stanga mai tare,ma lasa un pic si iar ma apuca,parca mi se intarise si burtica.Degeaba stateam intinsa ca nu parea sa ma lase si m-am trezit foarte obosita,poate si din cauza ca ieri am lucrat toata ziua intr-una prin casa.Acum nu mai am nimic,deocamdata nu ma mai doare dar cred ca astea sunt semne ca bb va veni in cateva zile.
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de andarlidia Dum 12 Dec 2010, 1:47 pm

Cris sa ai parte de o nastere usoara si scurta pupi
andarlidia
andarlidia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 43
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 06/04/2010

http://handmadebijoux-lidia.blogspot.com/

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de cris_27 Dum 12 Dec 2010, 1:51 pm

Multumesc,sa dea Dumnezeu. pupi
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de LYNDA Dum 12 Dec 2010, 5:37 pm

Cris nastere usoara si multa sanatate si tie si la bebe!!!

kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de cris_27 Dum 12 Dec 2010, 5:54 pm

Mersi,deja nu mai am rabdare,iti dai seama si orice durere am ma gandesc ca-s dureri de nastere.Cu prima nu m-a durut decat atunci cand a inceput travaliu,inainte niciodata asa ca de aia sunt asa derutata.
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de mnarcisa Dum 12 Dec 2010, 6:22 pm

Cris sa ai o nastere usoara.
Totusi nu te grabi sa te duci la spital. Este soarte posibil sa nu fie contractii de nastere, ci doar sa se preagteasca uterul pentru marele eveniment. Se considera ca ai intrat in travaliu atunci cand ai contractii la 10 min.
Potiincerca sa ieu nos-pa si scobutil. Daca e sa ai precontractii te ajuta, oar daca e sa fie contractii nu le opreste.
Incearca sa te relaxezi cat mai lult posibil zielle astea.
Sa auzim numai de bine.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de cris_27 Dum 12 Dec 2010, 7:10 pm

Nu am incercat sa iau nimic si ma gandeam ca daca-mi fac de lucru prin casa voi naste mai repede si poate mai usor.
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de costina89 Lun 13 Dec 2010, 9:36 am

neata burticute
Cris_27 nastere usoara si refacere rapida kiss
Eu am facut rost de o gripa de toata frumusetea,ma doare capul ingrozitor deocmdata nu am luat nimic tot incerc cu ceaiuri calde dar vad ca mare diferenta nu e.Bebe se misca din ce in ce mai mult in burtica,nici eu nu mai am rabdare,abaia astept sa nasc dar pe de alta parte ma gandesc ca daca sta mai mult in burtica o sa ia mai mult in greutate....vineri cred/sper sa ajung la Bucuresti,aici acasa nu am terminat cu mutatul sunt cu casa pe dos,plus ca e de smotruit la greu zid daca pana vineri nu se grabesc sa termine si sa transporte din lucruri eu ii las cu ele in mijlocul casei pt ca oricum miam amanat plecarea(unii oameni nu apreciaza nimic pe lumea asta,au impresia ca de fapt trebuie sa stai drepti cand striga zid ).habar nu am cum o sa termin toate treburile,mai ales ca ma simt f rau,de contractii nu mai zic...am inceput sa stau cu ceasul in mana a vad daca sunt regulate,stau cu frica in san de sambata de cand am inceput ca transportam,offf si acum cand scriu mai am 2-,3 contractii si ma mai doare si capul.Sper sa se termine cu bine si sa nasc a Bucursti pt ca daca ma apuca la Buzau aici nasc,socramiu sta cu masina in curte si nu va vrea sa ma duca la Buc(face trei ore pana acolo)....nu ar fi o prb ca nasc la buzau doar ca atunci cand voi iesi din spital nu pot sa imi duc copilul in casa pt a va fi cu fundul in sus si pt ca e umezeala f mult si sigur nu ii face bine,dar na daca nu ai cu cine sa te intelegi....poate sunt eu cu capul si exagerez dar ma indoiesc ca ii face bine unui nou nascut umezeala.va pup fetelor si ma iertati ca va umplu capul cu ale mele dar nu mai pot sa tin in mine si nici nu am cu cine sa vb kiss
costina89
costina89
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 34
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 24/09/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de cris_27 Lun 13 Dec 2010, 10:24 am

Costina si eu ma uit pe ceas cand ma apuca cate o durere dar spre disperarea mea imi dau seama ca e trecatoare,chiar daca nu trece pe moment dar tot trece . wink
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de kitty_1973 Lun 13 Dec 2010, 10:54 am

Cris ...astept cu nerabdare vesti bune de la tine! Sa ai parte de o nastere usoara! kiss
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de LYNDA Lun 13 Dec 2010, 10:58 am

Bafta multa si nastere usoara tuturor burticutelor si refacere rapida tuturor hug

Eu m-am refacut foarte repede dupa cezxariana si va doresc tuturor asa o refacere! La 15 ore dupa operatie m-am ridicat prima data din pat si cand am ajuns acasa deja parca nu mai aveam nimic... wink

V adoresc sanatate tuturor burticutelor si mamicilor kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de cris_27 Lun 13 Dec 2010, 12:24 pm

E foarte bine daca ti-ai revenit asa de repede,altele nu au asa noroc.Cred ca depinde de organismul fiecareia.Dar cum e printesa?E cuminte sau iti da batai de cap? wink
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de danae Lun 13 Dec 2010, 12:39 pm

Costina, las-o mai usor cu treaba ca nu e de glumit. Sa mai stea putin la caldurica. pupi
Cris, nu mai ai mult! Nastere usoara sa ai! kiss

Fetelor, mie mi se pare ca mi s-a lasat burtica. Deja simt cam des intepaturi in col si azi-noapte am avut si niste dureri suspecte sub burta. Deja nu prea mai pot sta in anumite pozitii si clar ma incalt destul de greu. La prima sarcina am fost mai "mare" decat acum, dar parca cam cu 2 saptamani inainte de nastere mi se lasase burtica asa. Vineri sunt programata la doctor si abia astept sa vedem ce imi spune. Dar sunt si mai delasatoare. Inca nu mi-am facut bagajul, adica am aproape tot cumparat, dar nu sunt puse in geanta. Musai trebuie azi-maine sa fac asta. Va pup.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de LYNDA Lun 13 Dec 2010, 1:07 pm

Da cris asa de bine m-am recuperat si nu se vede decat o liniuta in locul operatiei!
Printesa mea e cuminte , mananca bine ( de la san ) si doarme foarte bine cate 4-5 ore! dar si cand o apuca colicii... zid imi vine sa plang si eu cu ea de ce tare o doare ...dar asta e pana mai creste si trec colicii...
scuze de off topic

Dana mi-e nici nu mi s-a lasat burta si toata lumea imi zicea ca sigur trec de tremen...dar am nascut la 39 de saptamani...
Eu zic sa stai mai linistita si sa nu te stresezi ca sa stea si bebe cumnite sa puna in greutate ... pupi

kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de ioana soare Lun 13 Dec 2010, 1:37 pm

Lynda ce frumoasa e printesa ta! Sa-ti traiasca, sa fie sanatoasa, sa pape bine si sa creasca mare si voinica!
Ma bucur ca te-ai refacut atat de repede si ca ii dai lapte de la san!
Imi cer scuze daca ai mai zis si nu am vazut eu, dar de ce a fost nevoie de cezariana?
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de LYNDA Lun 13 Dec 2010, 1:54 pm

Ioana sa fi sanatoasa si tu si bebe si sa ai o nastere usoara fara complicatii!!!
Mi s-a rupt apa fara contractii si contractiile au aparut abia dupa o ora si jumatate si nu aveam dilatatie deloc si nu putea sa tina atat copilul fara apa...asa ca am facut cezariana de urgenta dupa cateva ore de la contractii.
Multumim Ioana pentru complimente si abia astept sa va vad si pe voi cu puiutii vostri!

kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de ioana soare Lun 13 Dec 2010, 10:31 pm

Aha, am inteles, e bine ca totul s-a terminat cu bine si bebelina mica a trecut cu bine prin toate incercarile si noutatile care i s-au intamplat:) Neaparat sa-i faci si sa ne arati poze cu printesa ta in costumul de craciunita:)))

Multumim pentru urari pupi hug , eu sunt nerabdatoare, abia astept sa-l tin in brate si el sa ma apuce de deget si sa stranga tare:) Mai avem un pic:))
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de kitty_1973 Lun 13 Dec 2010, 10:45 pm

Lynda e tare frumusica printesa ta de la avatar! kiss Eu am nascut tot prin cezariana (baiatul era in prezentatie pelvina), vineri dimineata la 10 si 20. Am stat la reanimare pana a doua zi pe la 12.00. Cand m-am dat jos din pat sa ma mut in salonul meu am crezut ca mor de durere. Am stat in spital o saptamana...incetul cu incetul durerile au disparut...asa ca, esti o norocoasa daca te-ai putut deplasa la doar 15 ore de la operatie.
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de cris_27 Joi 16 Dec 2010, 2:31 pm

Buna fetelor,am fost de dimineata la control si mi-a spus dr ca mi s-a scurtat colul si sunt pe cale sa elimin dopul gelatinos.Mi-a mai spus ca s-ar putea ca in cateva ore sa mi se declanseze durerile,dar pe mine m-au apucat niste dureri sub burta la o oara dupa controlul pe masa.Nu sunt puternice dar sunt sacaitoare.Daca nu se declanseaza azi durerile regulate maxim intr-o zi doua.Bb e bine,i-a ascultat inimioara,i-a masurat diametrul capului si are 9 cm si ceva,deci nu e foarte mare si 3.800 greutate.
Ma duc sa ma intind putin ca ma supara si mijlocul deja.Va pup kiss
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de LYNDA Joi 16 Dec 2010, 2:48 pm

Bafta Cris kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de ioana soare Joi 16 Dec 2010, 4:00 pm

Nastere usoara Cris! Iti tin pumnii sa fie totul bine! pupi
Te asteptam cu vesti!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de Steluzza Vin 17 Dec 2010, 12:09 am

Ce fac burticile si bebelusii?Sper ca sunteti toate bine.Noapte buna si aveti grija de voi. hug
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de margelutamea Vin 17 Dec 2010, 1:23 am

Cris, ai grija de tine. Sa fiti sanatosi amandoi si va asteptam love
margelutamea
margelutamea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2009

http://www.margelutamea.ro

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de andrea.z style Vin 17 Dec 2010, 12:36 pm

Am fost si eu la control, si sunt usor speriata dar nu este nici o tragedie. Azi am 35 de saptamani, colul scurtat si dilatatie 1-2 cm. Doctorul spune ca e OK, pot duce asa sarcina la termen dar exista posibilitatea sa nasc mai repede.
Nu am dureri, contractii sunt dar nu sunt regulate, junioara se misca mult.
Greutatea la inceputul saptamanii a micutei a fost de 2400g, este in grafic pentru varsta ei.

Sper sa reziste pana dupa revelion, nu vreau a se nasca in decembrie, dar nu de mine depinde. love
Si trebuie sa ma apuc de cumparaturi serioase, ca in afara de cateva hainite, nu am nimic, noroc ca nasc intr-o clinica privata si nu am nevoie de bagaj. wink
avatar
andrea.z style
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 243
Localizare : arad
Data de inscriere : 12/10/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB