Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Electrocasnicele noaste-1

+56
adriuta
Dodo-pui
AcidoR
fiordaliso
bobitica
MihaelaT
eriliana
ancone
culea mirela
diblaru maria
gabyd
tiana
i.xell
crina68
michelinebeaulieu
firicel
AlinaJ.Bijoux
Andante
dorina64
ikuta
amnro
myky7robc
Chirrox13
StMihaela
caramela
lennny
SilviaDumitrescu
zahariaelouise
arielas
corina corina
piciul
Gianina4ever
clodi
kamelyaa
ada85bejan
ivanutamihaela
geany
Kristina
danniela
Clio_Ela
Steluzza
CCristinaC
Angelica18
danadea
rosita
Admina
alexia35
Motzu
aurishta
ema
MagdaMarin
victoriacus
zylv
diada
elenaxx
mnarcisa
60 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de myky7robc Dum 12 Ian 2014, 4:15 pm

mirela ce tip de masina este ca sa stim si noi?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de orhapetru Dum 12 Ian 2014, 4:24 pm

si eu am patit cam tot la fel....dar eu macar m-am suit pe masina sa ajung la cablul de la detectorul de gaz ( poate sunt eu slab...dar tot am apasat prea tare pe capac )
Capacul are o nervura de jur imprejur care inchide pe o garnitura iar acum pe langa ai iasa apa si spuma in timpul stoarcerii. problema am rezolvat-o ca pun in totdeauna pe masina o greutate ( un backs de apa, detergentul lichid, balsamul de rufe ce gasesc la indemana sa apese cat de cat pe capac si astfel nu mai am probleme.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Daca masina are pe capac locasurile pentru detergent, balsam clor etc, posibil ca apa cand intra in masina sa loveasca in el si sa sara afara. este interesant ca iasa numai pe deasupra, ar trebui sa curga si pe dedesupt ( exista un spatiu intre cuva masini, in care se invarte centrifuga si carcasa masinii, locas pe unde sunt trase firele, furtunul de apa si de evacuare).Trebuie urmarita masina caci daca ajunge apa in partea de jos si de acolo pe motor sigur se va arde.eu tin masina in bucatarie ca este ingusta si am vazut toata tarasenia cand iesea apa de sub ea pe parchet.........o intreaga nebunie zid 
poate este pe forum cineva care se pricepe la reparatii, nu intotdeuna cei de la magazin fac si partea de service si nu se pricep...unii sunt doar vanzatori ... wink
Succes
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de i.xell Lun 13 Ian 2014, 10:39 am

Dragan Mirela, daca ai reparat-o de 5 ori de ce nu ai cerut sa iti fie schimbata? eu stiu ca dupa a 3-a reparatie daca se mai strica se schimba produsul sau se dau banii inapoi. La fel am patit si eu cu masina de spalat LG, noi am reusit si am schimbat-o dupa prima reparatie ca e infipt sotul din dotare.
Incearca cat e inca in garantie....sau iti urez noroc sa mearga bine sa te bucuri de ea!  wink

Referitor la steam cleaner am mai gasit firma Vaporetto care au modele si modele si gasisem ceva la 450 ron, offff.......eram asa incantata de produselea astea de curatat pe baza de abur .....mai am timp de decis pana la salariu. Mi s-a luat de curatat printre rosturi, pe la balamale, printre elementii la calorifer, cuptorul la aragaz......d-astea de rup unghiile  zid 
De cumparat imi cumpar asta e clar ca deja mi s-a pus piticul, problema e de care. Nu vreau sa dau 4 mil si sa nu faca treaba buna, adica sa arunc banii pe geam.
Va pup fetelor!
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de clodi Lun 13 Ian 2014, 6:28 pm

Admina a scris:
Mi-am luat un storcator cu ax (nu oxideaza sucul la fel ca cele prin centrifugare), la oferta de pe un magazin online. Sper sa ma tina microbul asta, cat mai mult.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Admina
, cum merge storcatorul? Ma tenteaza un storcator cu melc si as vrea sa stiu daca esti multumita de modelul acesta.
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de geanina_scumpica Lun 13 Ian 2014, 11:54 pm

Ei sa imi zic si eu povestea trista si stiti vorba aia ,,Stam in Romania si asta ne ocupa tot timpul ,, asa deci anul trecut mi-am cumparat un aragaz incorporabil ,plita de la unul din magazinele Flanco din orasul meu firma whirpool si acu surpriza sa stricat magaoaia dupa 2 luni de folosire nu folosire din aia pe sistem turbo ca nu am nunti in fiecare zi si suntem 2 persoane deci normal ei si se facea ca eu faceam zacusca fetelor si invarteam eu in oala si de o data imi bubuie aragazul asa in fata bine ca nu am patit nimic dar stiti cum am fugit de langa el mancand pamantul respectiva plita va voi pune si poze detaliate jos avea ceva suport sai zic sticla dracu sa o ia ce era asa si de la caldura a explodat pur si simplu ca la parbriz ei fetelor si eu am cica garantie pe 2 ani si din octombrie ma cert cu cei de la flanco ba cu cei de la service whirpool sa imi repare produsul ca lam luat de 2 luni , am facut reclamatie si la protectia consumatorului dar nici nu sau deranjat sa ma anunte de atata timp sa imi zica si mie ceva am trimis mail la whirpool la bucuresti dar la fel ii doare frate in 14 ca imi vine maine sa imi fac bagajul si sa plec din jegul asta de tara in care traim am dat cam 1200 ron pe plita si ce sa mai am ramas ca in gara acu singurul lucru ca mia mai ramas e ca vreau sa iau legatura cu firma de la mama ei adica din America daca jegurile astea nu ma baga in seama sa vad nici asa nu se rezolva nimic dar va zic electrocasnice din astea mai scumpe e prima si ultima data cand mai cumpar din Romaniain fine mam certat ca la usa cortului ridicandumi tensiunea 2000 da degeaba , mai jos va pun poze sunt curioasa a mai patit cineva sa nu i se ia in considerare garantia de la un produs ce la cumparat[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img] [img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img] [img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
geanina_scumpica
geanina_scumpica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 226
Localizare : arad
Data de inscriere : 01/06/2010

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de i.xell Mar 14 Ian 2014, 9:10 am

Vaaai Geanina, cum s-a facut  Shocked plange 

Nu stiu ce sa zic, pot sa iti spun cum am facut noi cu masina de spalat si cum s-a rezolvat repede. Am anuntat service-ul care a venit a constatat ca nu are nimic, s-a consemnat deplasarea(la un prosop  normal ca nu facea cum facea la o stoarcere de 5 kile...dar se grabea baiatul ca pierdea trenu....wtf?!?!?), am chemat a 2-a oara, a doua zi, alta persoana acelasi service  si ne zice ca tr sa inlocuiasca cuva si sa asteptam 2 sapt. Ok. Dupa 4 sapt ne ducem la service, ca am zis ca vin din afara piesele si nah, dureaza,  dadeau din colt in colt ca nu au aprobat cei de la LG reparatia.
Cu mailurile listate si filmarea video cum facea masina s-a dus sotul la OPC si a trimis si celor de la LG, in 2 zile am fost instiintati ca ni se inlocuieste masina  Smile . Cei de la LG habar nu aveau de situatia noastra, nici nu au fost instiintati. Au fost amendati atat LG-ul cat si service-ul, asa am inteles, deci se poate, cu nervi si suparari am rezolvat si repede ca mai aveam putin si cedam nervos. Nu stiu cat te ajuta ce am spus eu aici......

Iti urez bafta in demersuri si sa rezolvi problema.
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de geanina_scumpica Mar 14 Ian 2014, 9:33 am

Pai si OPC nu e protectia consumatorilor si faza cu servisul a venit si la noi dupa o lungaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa cearta si cica a constatat si apoi a ramas ca asteptam raspuns de la whirpool bucuresti daca ne repara aragazul si de atunci nimic am mai sunat si pauza si chestia tare e ca ei zic ca in garantie scrie ca obiectele casabile nu fac parte din garantie dar mai scrie ca nu beneficiezi de garantie doar daca aparatul functioneaza in parametrii si ca in timp de 2 luni daca se strica ei trebuie sa repare orice defectiune da nu sunt curiosi am incercat sa si sun la bucuresti dar nu raspunde nimeni la telefon am trimis mail cu pozele cu chitanta cu garantia dar acelasi lucru nu au raspuns la mail acum astept sa sun in America cum am mai zis sa vad daca rezolv ceva
geanina_scumpica
geanina_scumpica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 226
Localizare : arad
Data de inscriere : 01/06/2010

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de i.xell Mar 14 Ian 2014, 9:41 am

Sad  daca ar fi un uscator de par as mai zice, il folosesti rar comparativ cu o plita, noi cand am facut sesizarea la opc am facut si la cea judeteana si la opc Bucuresti, am zis ca daca la cea din oras se cunosc si poate se trece cu vederea macar ramane cea cea la buc si sunt obligati sa ne dea un raspuns.
Bafta! sper sa reusesti cumva.
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de Admina Mar 14 Ian 2014, 10:12 am

Clodi, eu am fost foarte multumita de el. Am mai luat unul pentru la tara, ca vorba aia, erau la oferta. Am stors multe cu el, nu-i plac strugurii si ananasul, in cantitati mari se blocheaza fanta de evacuare coji. Dar merge ca-n branza prin radacinoase, stoarce si piersici si caise (cel prin centrifugare le arunca pe peretii vasului, nestoarse). Am reusit sa-i plesnesc capacul alb de sus al unuia dintre ele, dar din greseala mea, ca n-am insurubat bine, nu era corect pus melcul inauntru. Dar merge si asa, fara probleme.
Sfatul meu e ca merita fata de unul prin centrifugare, de 1000 de ori, scoti mult mai mult suc si mult mai sanatos, nu se oxideaza. Un Hurom (parca) cu merc, era vreo 1300lei, asta era in jur de 300lei, deci o super economie, avand in vedere ca-si face treaba, macar daca-l folosesti cat e garantia si tot merita.
Dar am vazut ca nu e disponibil acum... poate sa le scri sa-i intrebi daca mai aduc. Eventual daca mai e vreun model cu melc, pe stoc.
Geanina, incredibil ce-ai patit. Cred ca mergeam cu restul de plita si le-o spargeam in cap celor de la service, daca n-o schimbau.
Si mai ciudat ca nu s-a sesizat protectia... De obicei vin sa caute Eugenii expirate prin rafturi si fac tam-tam de parca cine stie ce. Dau amenzi si iau spagi cu nemiluita, pentru produse de 2lei, dar pentru 1200lei, sa nu faca nimic, e fantastic. Insista, sa faca si sotul tau o reclamatie, cu date, cu poze.
Mai nou stiu ca sunt persoane care daca sta sa expire, incep sa strice chestii la produs, ca sa-si scoata unul nou. zid Bine ca lor le merge, dar daca ai o problema, nu o rezolva.
In State se iau marea majoritate a produselor inapoi, "Fara intrebari", deci nu te intreaba de ce vrei sa-l restitui, daca nu merge, daca nu-ti place. Era o gluma ca o sa ajunga sa ia retur si pampersi folositi... rade

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de danniela Mar 14 Ian 2014, 10:14 am

Geanina, nu imi vine sa cred ochilor ce vad!!!!! Cum pana mea sa nu iti sara inima din loc!!! E groaznic!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de Gabica Mar 14 Ian 2014, 10:43 am

Geanica, sunt uimită. eu am avut o maşină de spălat Wirpool a mers excelent până a decedat de bătrâneţe...
Dar să-ţi explodeze aragazul...... mă bucur că nu ai păţit nimic.
E dureros când vezi că românilor nu le pasă de români; nu tot ai noştrii lucrează la acele firme????
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de geanina_scumpica Mar 14 Ian 2014, 8:44 pm

Problema fetelor e ca eu stau in arad si sa merg pana la bucuresti sa fac sesizarea alti bani alta distractie si sa nu se ia nici o masura ,nu stiu daca se poate face telefonic stie cineva pe bune ca m-am descurajat de tot cand vad cum isi bate lumea asa joc din cauza asta nu va merge nimic aici in tara asta de rahat ca suntem 80 la suta tepari ce sai fac si la aia de la servis sa certat sotul cu ei a zis cai bate sa dus si sa certat si cu cei de la magazin si tot degeaba da zilele astea ma duc din nou la protectia consumatorilor sa vad ce zic sii voi anunta ca voi face sesizare la bucuresti ca vad ca ma iau toti la misto .Acum etidez mesajul din nou tocmai ce am sunat in america si mia dat eject asa pe fata ca nu ei raspund de garantie ca nu poate face nimic ca fiecare tara raspunde pentru garantie si cam atat ma enervat maximmmmmmmmmmmm si iam zis bine domnule dar firma whirpool apartie de tara dumneavoastra adica provine din america cum te doare asa la patina frate in fine sunt plina de nervi asta e nu am ce sa mai fac ma resemnez
geanina_scumpica
geanina_scumpica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 226
Localizare : arad
Data de inscriere : 01/06/2010

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de adriuta Mar 14 Ian 2014, 10:13 pm

Nu toate produsele Whirlpool sunt facute sub licenta, in Ro sunt multe produse de imbracaminte, electronice si electrocasnice care poarta doar marca X sau Y....din pacate, magazinele noastre nu prea sunt interesate in originea produsului. Pentru ca legile sunt lejere, se strecoara tone de asemenea marfa in tarile europene si nu numai. Probabil ca seria si nr-ul de inregistrare sa nici nu corespunde si normal ca magazinul pierde sigur pentru ca Whirlpool-ul sau alte firme nu le ofera nici o garantie.
Mereu ai doua garantii, una oferita de magazin si cealalta de firma producatoare. Fiecare isi face oferta individual.
Din sursa sigura stiu ca Europa de Est primeste produse refurbished. Intoarse la magazin si repuse spre vanzare. Emag-ul avea tone de ele. Un tv-u returnat de american este reparat si trimis spre alte piete ca si nou.
In US au alta politica si sunt obligati sa lase clientul sa stie de asa ceva, iar magazinele lor nu vor sa se complice, si atunci sunt redirectionate spre alte destinatii.
In cazul Geaninei, sticla din care a fost facut topul plitei pare a nu fi destul de rezistenta la anumite temperaturi si a crapat. Exact asa am patit eu cu o tava de yena care a mers in cuptor de ff multe ori. Am avut niste mancare si am zis, sa o incalzesc pe plita (ceramica) si mi-a pocnit tava spectaculos. O tava care a fost in cuptor de atatea ori, o plita pe care gatesti la temperaturi de sute de grade si totusi,..impreuna au facut bum.

Cauta Nr-ul, seria, tot ce poti despre plita ta si trimite plangeri ( CU NUMAR DE INREGISTRARE) peste tot. Scrie mereu cu cine ai vorbit, data la care ai vorbit, numele persoanei si numarul de angajat(fiecare angajat are un numar propriu). In felul acesta poti pastra evidenta procesului.
Trimite-mi pe PM daca doresti nr-ul si seria si am sa incerc sa sunt undeva unde m-a rez pe mine cu o masina de spalat tot W. Merita sa incercam.


adriuta
adriuta
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 242
Localizare : acasa
Data de inscriere : 17/09/2011

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de geanina_scumpica Mar 14 Ian 2014, 11:04 pm

Adriuta ti-am trimis mesaj cu pozele ai acolo o poza unde scrie si seria si modelul iti multumesc
geanina_scumpica
geanina_scumpica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 226
Localizare : arad
Data de inscriere : 01/06/2010

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de danniela Mier 15 Ian 2014, 8:32 am

Daca scrii o scrisoare cu confirmare de primire la Bucuresti nu merge??? De ce sa te deplasezi tu, insa confirmarea zic eu ca are totusi valoare. Ai putea sa ii dai si in judecata sa iti plateasca daunele fizice si cele morale. Insa asta e cu siguranta timp si bani!!! Oare merita????
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de geanina_scumpica Mier 15 Ian 2014, 11:36 am

Asta cu judecata nu cred ca o iau nici eu in considerare bani aruncati pe geam si foarte mult timp
geanina_scumpica
geanina_scumpica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 226
Localizare : arad
Data de inscriere : 01/06/2010

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de Gabica Lun 27 Ian 2014, 12:58 pm

Geanina ce mai face aragazul tău?
Ce ai rezolvat?
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de geanina_scumpica Mar 28 Ian 2014, 3:03 am

Nimic la fel ca si prima data mam resemnat
geanina_scumpica
geanina_scumpica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 226
Localizare : arad
Data de inscriere : 01/06/2010

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de i.xell Mar 28 Ian 2014, 9:03 am

O situatie urata, speram ca intr-un final sa rezolvi  Sad  Imi pare rau!
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de Gabica Mar 28 Ian 2014, 12:16 pm

Îmi pare rău
Ce am învăţat eu de aici?
Nu-mi cumpăr aragaz cu geam, deşi familia mea era pentru.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de myky7robc Dum 02 Feb 2014, 10:28 pm

Cine ma poate ajuta cu o informatie: de unde pot cumpara un dispozitiv de vidat pungi cu alimente, sau unde sa merg sa-mi pot rezolva problema asta?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de orhapetru Dum 02 Feb 2014, 11:16 pm

un aparat de vidat mai bun costa de la 200 lei incolo...........sunt firme mai bune krups, Gorenje, sau Laica dar si consumabilele sunt mai scumpe ( garniturile aparatului, pungi de vidare, role de vidare )
sunt si mai ieftine ( marca Severin, ca si unele produse din supermarket....) am vazut dar personal nu recomand, dar asta nu insemana ca nu sunt bune.
mai era ceva aparat de vidat dar acum nu imi aduc aminte firma......era chiar de "fitze"...arata abine dar era pe la 8-900 lei ( de banii aia imi cumpar un purcel....) rade 
ar mai fi sistemul de vidat de la Zepter.......are soacra mea si vase de gatit si tacamuri si pahare de inox cu picior..........dar sunt prea complicate pentru mine  wink wink wink
si ca rezumat Gorenje merge bine are o colega mai multe produse de la firma respectiva si este multumita de ele.
succes kiss
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de myky7robc Lun 03 Feb 2014, 4:01 pm

Petru, multam frumos pt raspuns, darrr...rrr pe la ce magazine sa intreb de asa ceva, de ex 2-300 lei/buc?
Ceva produse zepter am si eu, sunt de f buna calitate, darr...rrr si f scumpe pt bujetul meu si al sotului din dotare si a copiilor aferenti.




Capitol nou[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Lun 03 Feb 2014, 9:17 pm, editata de 1 ori (Motiv : Separat capitole)
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 12 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB