Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Metoda servetelului Cap. IV

+32
stoy
Steluzza
lotus nufar
mariucamariuca
claudiana
valentinadof
joline
norelif
Gabiuta
greieras
olympia
Catalina24
natasaSV
tala
anca viragh
mariaz_09
Cazimi
diana-s
danyelyta28badea
cris69
ruxitzika
Roxanne
Aghata
firicel
AlinaJ.Bijoux
gty
cristina_alina
Eliana
tudorela
mikybt
ladybird
AKD
36 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 Empty Re: Metoda servetelului Cap. IV

Mesaj Scris de Cazimi Mier 22 Dec 2010, 4:04 pm

Am gasit tutorialul si mi-ar fi placut sa stiu ce pune pe sticla ca sa ii iasa asa de mata. Totusi, in legatura cu umbrele... Eu vad doar niste nuante rozalii aplicate cu buretele pe marginea sticlei si nu mi se pare ca ar aplica tehnica craparii ori vreo patinare la sticla cu trandafiri ori la cea de mai de jos, care este decupaj cu hartie,nu servetel (poza cu text).
Cazimi
Cazimi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Localizare : Orange County
Data de inscriere : 29/09/2009

http://agendata.blogspot.com

Sus In jos

Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 Empty Re: Metoda servetelului Cap. IV

Mesaj Scris de Roxanne Mier 22 Dec 2010, 4:10 pm

Super site-ul, multumim Tudorela.
Dar ia uitati-va aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] cum preseaza servetelul cu fierul de calcat Shocked
Roxanne
Roxanne
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 154
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/12/2009

Sus In jos

Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 Empty Re: Metoda servetelului Cap. IV

Mesaj Scris de Cazimi Mier 22 Dec 2010, 4:37 pm

Foarte tare asta cu fierul de calcat. Am descoperit si de unde s-a inspirat. Deduc ca temperatura trebuie sa fie pentru matase/sintetice, iar coala aia este sigur hartie de copt. Ce tari sunt polonezele astea!

Totusi, ma lamureste si pe mine cineva cum se obtine aspectul ala mat? Se pun pur si simplu niste tone de acrilica si se tamponeaza cu buretele?
Cazimi
Cazimi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Localizare : Orange County
Data de inscriere : 29/09/2009

http://agendata.blogspot.com

Sus In jos

Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 Empty Re: Metoda servetelului Cap. IV

Mesaj Scris de Roxanne Mier 22 Dec 2010, 5:05 pm

Da, fierul trebuie sa fie pe temperatura cea mai mica, iar hirtia este de copt.

Eu cred ca aspectul mat si uniform e dat de acrilica aplicata cu buretele. Nu pune acrilica alba, ci oliv sau crem...

De unde imi iau si eu un buretel din acela cu miner?
Roxanne
Roxanne
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 154
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/12/2009

Sus In jos

Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 Empty Re: Metoda servetelului Cap. IV

Mesaj Scris de Cazimi Mier 22 Dec 2010, 5:26 pm

De la d-alde Hornbach sau similar. Sunt de fapt pensule pentru colturi (iar tocurile de usi se vopsesc minunat cu ele, testat!). Poate ma insel, dar mi-aduc aminte ca anul trecut, cand am luat eu pentru vopsitorie prin casa, imi pareau scumpute. Oricum, ideea e ca se gasesc. Cauta "pensula de burete pentru colturi interioare".
Cazimi
Cazimi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Localizare : Orange County
Data de inscriere : 29/09/2009

http://agendata.blogspot.com

Sus In jos

Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 Empty Re: Metoda servetelului Cap. IV

Mesaj Scris de Roxanne Mier 22 Dec 2010, 5:27 pm

Saru'mina Merci
Roxanne
Roxanne
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 154
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/12/2009

Sus In jos

Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 Empty Re: Metoda servetelului Cap. IV

Mesaj Scris de tudorela Mier 22 Dec 2010, 6:55 pm

Deci vi-a placut site-ul,hm?Mie imi place tot ce face d-na aceea!
Cazimi in traducerea pe care mi-a dat-o google a iesit ca da cu grund inainte,si apoi cu vopsea acrilica alba;dar ce am observat eu e faptul ca asteapta cu orele(chiar specifica timpul)intre operatii;vezi ca mai e o pagina cu continuarea tutorialului unde arata cum picteaza cu patine;pe partea dreapta sunt tutoriale excelente!
Si eu cand am fost rabdatoare si am dat inainte cu grund si am asteptat cateva ore,si apoi am dat cu acrilica a iesit un aspect asa de mat;si mi se pare ca are lucrari de sticle in care da cu grund de doua ori;ma duc acum sa caut alt site al ei unde arata o adevarata galerie de produse;fetelor are zeci de sticle si etc;revin!
tudorela
tudorela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 139
Localizare : bihor
Data de inscriere : 22/06/2010

Sus In jos

Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 Empty Re: Metoda servetelului Cap. IV

Mesaj Scris de Cazimi Mier 22 Dec 2010, 7:04 pm

l0l. Tudorela! rade Hai sa ii scriem si facem un fan-club Romania! Pe asta cu doua randuri de grund, cu 24 de ore intre ele, apoi aplicat acrilica cu trafaletul am facut-o si eu. Si tot nu mi-a iesit mat, ci "incararuit", cum ziceai tu. Sau nu tu ziceai? Scuze, nu imi aduc aminte. Deh, varsta.

Din lipsa de numita rabdare, m-am apucat sa aplic lac pe ceva neterminat, desi parea perfect uscat. Totusi, mai inainte am avut rabdare sa astept uscarea completa a lacului 2 de crapare. Si chestia aia cu "indepartati surplusul" de bitum s-a aplicat, totusi. Adica am facut o mozoleala cu buretele, iar apoi am sters cu o carpa de bumbac, iar in urma a ramas galbui, nu maro.

Dupa care m-au mancat deshtele si m-am apucat sa aplic lacul, dupa doar 10 minute. Am obtinut niste cratere, nu crapaturi, si totul a inceput sa alunece. Ha. Ha. Am pus la uscat, dar nu stiu daca voi mai recupera ceva.
Cazimi
Cazimi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Localizare : Orange County
Data de inscriere : 29/09/2009

http://agendata.blogspot.com

Sus In jos

Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 Empty Re: Metoda servetelului Cap. IV

Mesaj Scris de tudorela Mier 22 Dec 2010, 7:36 pm

Ia uitati-va aici:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si intrati la galeria Magiczne Butelki
Cazimi iti tin pumnii sa iasa cum vrei tu!
tudorela
tudorela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 139
Localizare : bihor
Data de inscriere : 22/06/2010

Sus In jos

Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 Empty Re: Metoda servetelului Cap. IV

Mesaj Scris de Cazimi Mier 22 Dec 2010, 7:54 pm

Multam, Tudorela. Sincer, eu vreau sa imi iasa ca lu' tanti aia, lol.

Am mai luat o data tutorialul si am dat de niste cuvinte care insemnau "citeste mai departe" si am inteles ce zici cu umbrele (erau in cap. 2). Pai, chiar asa e, nu zice mai mult in text decat in poze. Pune vopsea cu pensula, apoi o intinde cu apasari usoare cu diversi bureti. Si mi se pare ca aia sunt bureti de vase.

Am vazut galeria, dar mie mi-au placut mai mult manechinele, mai ales ala cu medalion de... cheie. Adica cu cheia de gat! Serios, acuma, mi se pare ca au o scoala adevarata de tehnica servetelului.

Ia sa facem noi o excursie pana in Polonia, sa ne chicotim cu cucoanele astea!
Cazimi
Cazimi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Localizare : Orange County
Data de inscriere : 29/09/2009

http://agendata.blogspot.com

Sus In jos

Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 Empty Re: Metoda servetelului Cap. IV

Mesaj Scris de tudorela Mier 22 Dec 2010, 10:06 pm

Cazimi si eu as vrea la fel!Dar mai e mult pana acolo!Stii ca ea tine tot timpul cursuri?Asa ca noi doua ne vom lua de mana si ne vom duce sa facem cunostinta cu ea!WOW CE FAIN AR FI!Vise,vise...!Tu ai participat vreodata la vreun curs de decoupage?De unde inveti?
tudorela
tudorela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 139
Localizare : bihor
Data de inscriere : 22/06/2010

Sus In jos

Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 Empty Re: Metoda servetelului Cap. IV

Mesaj Scris de Cazimi Joi 23 Dec 2010, 5:35 am

Hehe, ar fi frumos. Polonezii sunt oameni prietenosi si seamana cu noi, doar ca-s mai civilizati (nu ca asta ar fi greu, doamne iarta-ma). In ce-o priveste pe tanti aia si altii ca ea, o sa iti spun un secret: pentru chestiile alea, inclusiv pentru umbre, e nevoie de ceva cunostinte si talent la arte plastice.

Ca sa zic drept, desi sunt un almanah de informatii (adesea inutile), nu imi aduc aminte sa fi participat la vreun curs fizic de ceva, desi am mai facut niste cursuri de diverse online.

Despre tehnica servetelului cel mai mult invat de la voi, ca sa zic drept. Poate sa imi dea americanca ori poloneza sau portugheza (si astea-s bune la decupaj) cele mai bestiale informatii, ca eu tot am acces doar la materialele care se gasesc in Romania.

Apropos de materiale: in afara de magazinele de pictura, a mai vazut cineva prin librarii guma arabica? Am dat de cateva tutoriale in care se obtinea efectul de crapare cu guma arabica aplicata, care apoi se incalzea cu un uscator (si anume de par).

Later edit: Am dat de un clip interesant:

Cazimi
Cazimi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Localizare : Orange County
Data de inscriere : 29/09/2009

http://agendata.blogspot.com

Sus In jos

Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 Empty Re: Metoda servetelului Cap. IV

Mesaj Scris de tudorela Joi 23 Dec 2010, 8:59 am

Mai Cazimi tu n-ai somn?Sau te-ai trezit sa faci bradul?Iar daca m-ai provocat cu acel videoclip ia intra tu putin aici:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
tudorela
tudorela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 139
Localizare : bihor
Data de inscriere : 22/06/2010

Sus In jos

Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 Empty Re: Metoda servetelului Cap. IV

Mesaj Scris de Cazimi Joi 23 Dec 2010, 10:28 am

Pai, recunosc, nu prea am, ca in ultimele luni sunt cam insomniaca. Am facut totusi progrese, ca inainte ma trezeam pe la 3-4 sau chiar 2.

In fine, vreau sa iti dau, Tudorela, vestea buna (?) ca trezindu-ma cu noaptea in cap, mi-au venit idei si am facut descoperiri referitoare la vopsirea mata si fara dungi. Astfel, cucoanele alea folosesc un buretel rotund cam ca astia:


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Tot intrebandu-ma unde am vazut eu d-astia (la Hornbach? La Hanu cu Tei?), mi-au picat ochii pe buretele de la trafatele cel mic. Mai incercasem figura asta si inainte, dar nu imi iesea dintr-un motiv, desigur, stupid. Eu folosesc vopsea alba Idea Maimeri, care este foarte groasa. Pentru folosirea cu buretele, trebuie diluata cam jumatate, iar apasarea cu buretele este destul de puternica, nu doar o tamponare usoara (cum se intampla la umbre). Am dat grund, am dat vopsea alba, am dat vopsea roz (obtinuta din combinarea alb+rosu), iar rezultatul, mai ales la al doilea strat, este absolut minunat. Dupa care am continuat testele cu medii de crapare.

Roxanne, daca esti pe aici, ia baga-ti nasul, te rog. Si anume la propriu. Tie nu ti se pare ca prima componenta a mediului de crapare in doua faze miroase a aracet?
Cazimi
Cazimi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Localizare : Orange County
Data de inscriere : 29/09/2009

http://agendata.blogspot.com

Sus In jos

Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 Empty Re: Metoda servetelului Cap. IV

Mesaj Scris de Roxanne Joi 23 Dec 2010, 10:52 am

Pe mine m-ati omorit cu site-urile astea polish si sint suparata ca nu ma luati cu voi la cursuri Sad Eu inteleg slovaca (tot limba slava) si v-as putea ajuta, treaba voastra...

Cazimi ba da, mi se pare, seamana si la miros si la aspect.

Eu am reusit sa vind 2 cutii, sint f fericita love
Roxanne
Roxanne
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 154
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/12/2009

Sus In jos

Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 Empty Re: Metoda servetelului Cap. IV

Mesaj Scris de Cazimi Joi 23 Dec 2010, 12:45 pm

Bravo, Roxanne, felicitari. Mie tocmai mi-a adus curierul banii pentru niste agende vandute saptamana trecuta (dupa ce l-am asteptat ieri 12 ore...)

Daca stii sa spui in poloneza "lac de crapare in doua componente", te luam! Daca nu, te luam sa ne inveti sa dansam polca.
Cazimi
Cazimi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Localizare : Orange County
Data de inscriere : 29/09/2009

http://agendata.blogspot.com

Sus In jos

Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 Empty Re: Metoda servetelului Cap. IV

Mesaj Scris de Roxanne Joi 23 Dec 2010, 12:48 pm

Stiu stiu - pęknięcia lakieru na dwie części love
Deci ma luati, iuhuuuuuu!!!!

Asa - ma duc azi sa caut buretel de intins grund si acrilica pe sticla, daca nu gasesc incerc cu cei de vase.

Cazimi a scris:Apropos de materiale: in afara de magazinele de pictura, a mai vazut cineva prin librarii guma arabica? Am dat de cateva tutoriale in care se obtinea efectul de crapare cu guma arabica aplicata, care apoi se incalzea cu un uscator (si anume de par).
In librarii nu, dar aici da [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre Roxanne in Joi 23 Dec 2010, 1:06 pm, editata de 1 ori
Roxanne
Roxanne
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 154
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/12/2009

Sus In jos

Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 Empty Re: Metoda servetelului Cap. IV

Mesaj Scris de tudorela Joi 23 Dec 2010, 1:07 pm

Mai Cazimi stiam eu ca ne coci ceva la o ora asa de matinala!Si ce super descoperire ai facut!Doar ca eu in Oradea n-am magazinele pe care le-ai scris tu acolo deci ce ma fac?Ca acum poate devin eu insomniaca din cauza buretilor tai!Ce-mi propui?Cu ce pot sa-i inlocuiesc?Abia astept sa vad ce rezultate ai cu noile descoperiri;
Roxana esti de-a noastra deci pregateste-te de drum!
tudorela
tudorela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 139
Localizare : bihor
Data de inscriere : 22/06/2010

Sus In jos

Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 Empty Re: Metoda servetelului Cap. IV

Mesaj Scris de cristina_alina Joi 23 Dec 2010, 1:11 pm

scratch
Deci... buretii acestea sunt pentru vopsit sticlele? si se mai numesc si trafaleti?
Eu nu mai inteleg nimic sunt ... total in ceata.



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

cristina_alina
cristina_alina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 26
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 Empty Re: Metoda servetelului Cap. IV

Mesaj Scris de Roxanne Joi 23 Dec 2010, 1:49 pm

Cristina iesi din ceata ca nu te mai gaseste Moshu' dama
Nu stiu unde a gasit Cazimi poza, dar imi place ideea, si eu am trafalet mic din burete si-i voi folosi "capacele", adica bazele cilindrului.
Roxanne
Roxanne
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 154
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/12/2009

Sus In jos

Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 Empty Re: Metoda servetelului Cap. IV

Mesaj Scris de cristina_alina Joi 23 Dec 2010, 1:53 pm

Smile aseara m-am apucat sa vopsesc o sticla cu trafalet in miniatura de zugravit.

Am dat cu grund (pentru lemn) apoi cu acrilica alba dar nu cred ca s-a prins tare bine. Daca apasam se lua de tot culoarea.
iar acuma am intrat in impas.
Daca aplic un servetel trebuie sa vopsesc in jurul lui cu pensula?
N-o sa iasa cu dungi? Eu m-am chinuit sa intind uniform vopseaua ...
cristina_alina
cristina_alina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 26
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 Empty Re: Metoda servetelului Cap. IV

Mesaj Scris de Roxanne Joi 23 Dec 2010, 1:57 pm

Probabil ca nu ai asteptat suficient sa se usuce grundul...
Roxanne
Roxanne
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 154
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/12/2009

Sus In jos

Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 Empty Re: Metoda servetelului Cap. IV

Mesaj Scris de Cazimi Joi 23 Dec 2010, 8:08 pm

Cred ca n-am fost destul de coerenta cu folosirea trafeletului mic. Am folosit partea laterala, cea fara gaura, iar din partea cu suportul interior de plastic am tinut. Partea respectiva e cea care in care se introduce tija manerului si nu ne intereseaza decat ca sa nu ne moscolim pe manute.

cristina_alina , aia din poza se numesc "pensula din burete", dar este, desigur, doar una dintre sutele de denumiri din comert. Trafaletul este denumit asa de zugravi, adica e nume cam de la tara, numele sau oficial fiind "rola". Doar ca "rola" inseamna multe lucruri, trafalet - un singur lucru:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ceea ce am folosit eu cu succes a fost insa numai partea de burete:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Partea vizibila in a doua poza este cea de care am tinut cu mana, apasarea facandu-se cu baza cilindrului din partea cealalta (baza: ce vorba grozava - uitasem vorba asta de geometrie, sarumana Roxanne.

Tudorela, poti folosi cu mult succes bureti de machiaj (taie in jumatate), desi cred ca merge si un burete de vase, cu conditia sa il tai in asa fel incat sa aiba muchiile rotunjite (nu musai cercuri). Si o sa te cam moscolesti pe manute - am testat eu deja metoda, e jegos rau.
Cazimi
Cazimi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Localizare : Orange County
Data de inscriere : 29/09/2009

http://agendata.blogspot.com

Sus In jos

Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 Empty Re: Metoda servetelului Cap. IV

Mesaj Scris de ruxitzika Joi 23 Dec 2010, 10:18 pm

Fetelor, imi plac linkurile postate de voi, sunt bune si utile, pacat ca stau cam prost cu poloneza Laughing
Eu am incercat sa folosesc trafaletul asta mic, dar dupa cateva manevre incepea sa-mi alunece rola de pe tija. Ceva clar nu fac eu bine.
Maine am sa va arat cadourile la care lucrez de cateva zile si pe care ma lupt sa le finalizez in seara asta.
Revin dimineata!
ruxitzika
ruxitzika
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 57
Varsta : 44
Localizare : Baia Mare/Montreal
Data de inscriere : 12/02/2010

http://myrosebox.wordpress.com/

Sus In jos

Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 Empty Re: Metoda servetelului Cap. IV

Mesaj Scris de tudorela Joi 23 Dec 2010, 10:21 pm

Cazimi multumesc pt.explicatii,am inteles si mi-au fost de ajutor;voi incerca si eu cu capatul trafaletului;
tudorela
tudorela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 139
Localizare : bihor
Data de inscriere : 22/06/2010

Sus In jos

Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 10 Empty Re: Metoda servetelului Cap. IV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB