Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Mileuri si dantele crosetate(2)

+66
GinaP
Angelica18
victoria2006
viorica
marya222006
dadi
Dorulet
dorinami
emilia-elena
vyky2010
anamaria79"
florycostea
Aya
greieras
lenus70
creanga22
cld
pufoi
alessia2007
despina13cucli
dadina
denis21
tinap
georgeta.prnic
daniela67
anasia
anc@
EuIrinuca
virginia
tomari
myky7robc
mishou
MagdaMarin
camelia-vasilica
cozma felicia
Marry
CCristinaC
cocav
monaoprescu
ghita
Celya_f40
symos
mare_melisa
crina68
zahariaelouise
carmenco
SilviaDumitrescu
romaya
diada
palmierdany
ioanaichim
corina corina
moruna
corilex
Aditza
cristinaandrada
danadea
dienutzababy
lotus nufar
mariaz_09
Serban Valentina
emmancita
ema
mykya
samo99ro
firicel
70 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de corina corina Vin 11 Noi 2011, 3:24 pm

E tare frumoasa , Romaya ! Eu asa visez sa-mi fac pentru mine ,in fiecare camera , diferite nuante , dar mi-e teama ca am sa par demodata .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de camelia-vasilica Vin 11 Noi 2011, 3:51 pm

Maya
E foarte frumoasa perdeaua. Eu nu am lucrat din fir Flavia, dar am sa caut, cred ca se lucreaza mai usor decat firul macrame. Felicitari.
Corina
Moda vine si trece, si eu visez sa-mi fac o perdea, mi-am desenat tot felul de modele, nu stiu cand le voi realiza. Spor la treaba.
camelia-vasilica
camelia-vasilica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 45
Localizare : dej
Data de inscriere : 07/01/2010

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de anc@ Vin 11 Noi 2011, 5:39 pm

Romaya ce frumoasa e,nici nu zici ca e crosetata,ai avut un pic de lucru...
anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de romaya Vin 11 Noi 2011, 6:13 pm

Multumesc ,fetelor, ma bucur ca va plac kiss nu stiu daca sunt sau nu demodate,nu cred... Smile ..sa le zicem atunci vintage ca sa fim la moda rade Oricum or fi ,eu una sunt topita dupa ele ...si dupa cuverturi ...si dupa fete de masa maaaari care sa curga Smile si muulte altele dantelate..
bucurie
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de samo99ro Vin 11 Noi 2011, 6:24 pm

Vintage e la moda. La propriu. Si da, sunt foarte, foarte frumoase. Dar muncesti la ele...


Ultima editare efectuata de catre samo99ro in Vin 11 Noi 2011, 8:55 pm, editata de 1 ori (Motiv : corectat text)
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de camelia-vasilica Vin 11 Noi 2011, 6:55 pm

E foarte multa munca, e adevarat, dar satisfactia-i pe masura.
camelia-vasilica
camelia-vasilica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 45
Localizare : dej
Data de inscriere : 07/01/2010

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de myky7robc Vin 11 Noi 2011, 11:35 pm

romaya, se vede ca esti pasionata de aceste lucruri fine si depui tot efortul, dar cred ca tie nu-ti pare greu pt ca iti place. aplauze bucurie
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de Marry Mar 15 Noi 2011, 3:19 pm

Myky frumosi strugurii tai Flowers
Romaya felicitari ptr rabdare,iar perdeaua superrrrrrrrrrrrrrrba Flowers
Marry
Marry
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 960
Varsta : 61
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de daniela67 Mier 23 Noi 2011, 11:13 am

buna fetetele
de tricotat mai stiu dar cu croseta nu prea o carticica ceva de unde pot sa descarc??
daniela67
daniela67
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Localizare : site
Data de inscriere : 28/04/2010

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de myky7robc Mier 23 Noi 2011, 9:31 pm

danniela este o carte pe aici, numita ,,303 modele de crosetat, vezi pe laresurse parca.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de georgeta.prnic Sam 10 Dec 2011, 10:29 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Fetelor greu v-am gasit pe aici,dar am reusit,si vreau sa va arat ce lucrez.
M-am plictisit de modelele simple si vreau sa le inveselesc putin.Voi ati incercat varianta asta?Nu sunt foarte sigura de rezultat,si doream sa vad la voi un produs finit care sa semene cu ceea ce incerc eu,sau spuneti-mi daca se merita sa continui.Am vazut lucrari extraordinare pe aici,si vreau sa va felicit,pe toate.Ma inspirati,si sper sa va arat si eu lucruri interesante,pentru ca la noi sunt inca expuse prin casa.
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de myky7robc Sam 10 Dec 2011, 11:51 pm

georgeta, dar ce frumoase sunt!! primul
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de crina68 Dum 11 Dec 2011, 8:16 am

Hopaaaaaaaaaaaaa, Generaleasa a trecut la perdele!
N-am cuvinte!Sunt, absolut demolata!In casa bunicii aveam minunatii din acestea!
Cum adica demodate?!Nu se existeaza asa ceva!Dantelariile acestea vor fi mereu la moda si vor reprezenta o valoare duala si sentimentala dar si materiala!
Bravos!!!!

Georgeto, frumusetile tale le si vad pe masa de sarbatoare!
Felicitari!
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de firicel Dum 11 Dec 2011, 8:54 am

Si mie imi plac foarte mult!Eu am in casa chestii din astea vechi,cu valoare sentimentala.sunt lucruri facute de mana ,care au apartinut bunicelor mele dragi .
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de Serban Valentina Dum 11 Dec 2011, 10:14 am

Crina sora noastra de ,,suferinte,, frumoase .... generaleasa cum ii zici tu e de
muuult croita pe ,,perdele,, .
Du -te la inceputul acestui ,,topic,, sa vezi ce frumuseti,, vintage,, a postat.
Pe vremea bunicilor noastre ( atunci chiar se purtau) numai vintage nu li se spunea , dar erau facute cu muulta truda si dragoste de ele.
Valoarea lor sentmentala este ,,nepretuita,,....desi au fost si vremuri si din pacate mai sunt cind ,,Kichul,, si prostul gust troneaza....dehhh,... societatea de consum repede si prost.


Ultima editare efectuata de catre Serban Valentina in Dum 11 Dec 2011, 2:25 pm, editata de 1 ori
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de georgeta.prnic Dum 11 Dec 2011, 2:16 pm

Multumesc,fara impletiturile astea,as inebuni,pentru mine sunt ca niste tratamente,prescrise
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de myky7robc Dum 11 Dec 2011, 2:23 pm

georgeta, sa nu te mai aud ca esti incepatoare si modesta,
se vede clar ca e superb tot ce faci. aplauze
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de corina corina Dum 11 Dec 2011, 2:25 pm

Georgeta , lucrezi foarte frumos ! hug
Imi aduci aminte de adolescenta si de tinerete , ca sa zic asa . Am petrecut doi ani in Serbia si am vazut la ce loc de cinste sta lucrul de mana in fiecare casa . Inca mai am reviste sarbesti cu modele la croseta , dar am mai uitat limba si le traduc mai greu , cu dictionarul . Am si eu multe mileuri crosetate si sper sa-mi fac timp sa le postez cat de curand .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de Serban Valentina Dum 11 Dec 2011, 2:34 pm

Georgeta ...sunt motive dintr-un mileu sau fata de masa?
Oricum sunt frumos lucrate si migaloase.
Si combinatia cu movul inchis este frumoasa si cred ca sufleteste te apropie de casa din tara.
Sirboaicele ce mesteresc ... fura-le modele si arata-ne si noua. rade
Corina acuma spui ca ai reviste din Serbia ?
Aaaaa daca te rugam sa le postezi vrei?
hug
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de crina68 Dum 11 Dec 2011, 3:09 pm

Valy m-am imbolnavit iremediabil de...perdelita!!! rade

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de corina corina Dum 11 Dec 2011, 3:17 pm

Valentina , chiar Georgeta m-a facut sa caut printre vechiele reviste , luna trecuta ,amintindu-mi de Serbia . De sarbatorile astea chiar planuisem , ca am ceva mai mult timp sa le pozez . Nu ma las rugata , vezi ? wink
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de georgeta.prnic Dum 11 Dec 2011, 3:23 pm

myky7robc,multumesc frumos,la copitolul asta nu sunt incepatoare,dar nu sunt profesionista.
corina,daca poti sa postezi modele din reviste sarbesti,te ajut eu cu traducerea.Si eu am multe,dar nu am aparatura necesara,sa va arat modele de crosetat,tricotat,decoratiuni si multe altele.
valentina,multumesc mult.Este un mileu mai mare,pentru o masuta de cafea,initial mi-am dorit, rosul si verde, in locul movului,dar aveam prea putin(rosu si verde) ramas de la costumul popular.Eu lucrez cu ce gasesc prin casa,si mov inca mai am.In privinta modelelor,cu cea mai mare placere,dar nu-mi permit tehnologia necesara.
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de tinap Dum 11 Dec 2011, 4:01 pm

Georgeta.....ce frumuseti faci cu miinile tale!!!Eu inca nu am crosetat cu ata asa subtire,dar mi-am cumparat 2 gheme,caci caci fetele de pe forum m-au molipsit.Mi-e teama ca nu voi reusi sa termin,asa de marunt mi se pare lucrul.Foarte,foarte frumos tot ce faci tu.
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de georgeta.prnic Dum 11 Dec 2011, 4:19 pm

tinap a scris:Georgeta.....ce frumuseti faci cu miinile tale!!!Eu inca nu am crosetat cu ata asa subtire,dar mi-am cumparat 2 gheme,caci caci fetele de pe forum m-au molipsit.Mi-e teama ca nu voi reusi sa termin,asa de marunt mi se pare lucrul.Foarte,foarte frumos tot ce faci tu.
Multumesc frumos,pentru mine este ca o necesitate sa lucrez cu firele.Am incepute o gramada de proiecte,si aici vad tot felul de minunatii,niciodata nu am stat degeaba.Daca va place,o sa va obisnuiti si cu firul subtire,important este sa va placa ceea, ce lucrati.Nu mai conteaza ce fel de lucru este:cusut,brodat,tesut,tricotat,crosetat.....sa va placa,asta este important! pupi
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de Serban Valentina Dum 11 Dec 2011, 4:20 pm

Corina mersi , stiam eu ca vei raspunde pozitiv... abia astept sa
le devoram sa vedem si noi sirboaicele ce fac.
De fapt sa stiti ca cele din Estul Europei chiar sunt pricepute si au traditii in domeniu.
Vedeti pe Picasa Web Albums ca posteaza albume si cele din Ungaria, Polonia,Cehia chiar Estonia ,Letonia.
De curind am reusit sa le descopar si pe ele ... cele maghiare au reviste nemtesti din care se inspira ... dar si din Ungaria.
De altfel din ele am postat la<<Poze pentru inspiratie croset>> vorbesc exact de
fete de mese rotunde ,ovale, dreptunghiulare...etc.
Gerogeta e bine ca ne ajuti si cu traducerea ... e bine oricum, ca ne ajutam fetelor... dar in masura timpului disponibil fiecare dintre noi avem si alte indatoriri.
O duminca placuta in continuare! hug


Ultima editare efectuata de catre Serban Valentina in Dum 11 Dec 2011, 4:27 pm, editata de 1 ori
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Mileuri si dantele crosetate(2) - Pagina 7 Empty Re: Mileuri si dantele crosetate(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB