Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 EmptyAstazi la 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 EmptyAstazi la 12:00 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 EmptyIeri la 9:37 pm Scris de LRodica

» Bijuterii din sarma 9
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 EmptyIeri la 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 EmptyIeri la 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 EmptyIeri la 6:52 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Ornarea torturilor noastre - cap.4

+56
cld
bibidesign
danniela
todireanuirina
Larisa09
Admina
aurelia.c
livia1981
rricarda2003
andarlidia
canadianca50
ionela stefan
mariaz_09
codruta-cosmina
ramonasimon_74
silvisor
simona chiper
mykya
mikybt
aua_mia
Giobsy
ema
rivka
Gabiuta
kmn
adelina24
violeta25
Floren
dominiq
aba
arime
lili_mili
melus
doris1978
valentinadof
AlinaJ.Bijoux
Lucia.BlueFlower
trice
kitty_1973
arielas
RamonaM
mnarcisa
Uca
Marry
Karina33
betymi72
Steluzza
stoy
firicel
diada
Adelaida
teisoara
SilviaDumitrescu
cris69
MagdaMarin
MihaelaT
60 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de codruta-cosmina Joi 02 Dec 2010, 10:01 pm

Fetelor sint cu antenele ridicate si receptionez orice sugestie,reteta,indrumare.....chiar nu stiu cum sa incep....apai cum sa termin!!!...sint cam ...paralela!!! rade ajutor
Cris in primul capitol la pagina 6 ai un tort cu papusica....e perfect.Eu stiu ca voi spuneti ca poti sa-l faci cu ce crema sau blat vrei dar asta e problema...nu am o reteta de un asemenea blat sau crema.....aveam o crema cu gelatina alimentara ,budinca de vanilie ,amestecate si frisca....dar nu am scris-o in caietul meu si cind m-am mutat s-a pierdut pe undeva. Am citit de blatul tau la un ou pui o ling.de zahar si una plina bine de faina fara praf de copt...am mai citit undeva la fel ...fara praf de copt dar respectiva zicea ca bate ouale cu zaharul parca pina isi dubleaza volumul preciza si timpul vreo 45min....stiu ca am incercat dar ardea mixerul de nu-l mai puteam tine in mina!!!
codruta-cosmina
codruta-cosmina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 199
Varsta : 50
Localizare : medias
Data de inscriere : 04/06/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de cris69 Vin 03 Dec 2010, 12:27 am

eu mixez albusurile cu un praf de sare, sarea accentueaza gustul de dulce, apoi adug zaharul lingura cu lingura si le mixez pana albusul e teapan, cred ca vreo 5 minute. maine fac un tort si iti spun cam cate minute.
adaug galbenusurile , mixez.
apoi adaug faina pe care o amestec usor cu telul pana se omogineaza bine.


eu nu fac niciodata creme cu budinci sau margarina. puteti sa dati cu rosii dar eu nu fac.
cosmina iti dau cea mai simpla crema de ciocolata.
200g ciocolata neagra o topesti pe baie de abur cu 100 ml frisca lichida. o lasi sa se racoreasca bine , sa fie aproape rece.
bati 400 ml frisca cu 2-3 linguri de zahar si apoi adaugi ciocolata topita pe care o incorporezi in frisca cu ajutoul unei lingure de lemn.
poti adauga rom, coniac, lichior de ciocolata.

este cea mai simpla crema, nu ii trebuie gelatina si este teapana bine de tot.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de codruta-cosmina Vin 03 Dec 2010, 2:08 pm

E prima data cind aud ...si primesc o reteta fara marg.sau budinca,gelatna,etc......
Cris,multumesc din love .....sint sigura ca si celelalte fete o s-o foloseasca!Sint ff curioasa sa vad cum ma descurc.....
Multumesc fetelor inca o data!Si o crema de vanilie......,sau lamiie???
nu va suparati .....stiu ca sint insistenta..dar nu ma box
codruta-cosmina
codruta-cosmina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 199
Varsta : 50
Localizare : medias
Data de inscriere : 04/06/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de cris69 Vin 03 Dec 2010, 5:36 pm

iti dau eu o crema cu unt.
4 oua se fierb pe baie de abur cu150-200g zahar, 25 g lapte praf. acum cum iti place.eu o fac cu 150g si este destul de dulce .
o fierbi pana cand daca degetul ud in prealabil cu apa rece iese perfect curat din crema.
nu te speria ca este moale, se va intarii.
300g de unt frecat il amesteci cu crema rece.apoi adaugi vanilie cam 5 plicuri, sau suc de lamaie, sau suc de portocala, sau esente de ce vrei tu, cacao, capucino,.
este o crema de baza din care poti deriva cum iti trece prin cap.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de mariaz_09 Vin 03 Dec 2010, 7:08 pm

Cris,spune-mi te tog de unde faci rost de pasta pentru ornat?
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de cris69 Vin 03 Dec 2010, 7:37 pm

o comand .vine pe comanda. mai ma rog de unul de altul.sa sti ca nu e de vanzare decat la persoane fizice.cica e produs profesional.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de codruta-cosmina Sam 04 Dec 2010, 1:06 pm

Cris multumesc mult kiss !!!
codruta-cosmina
codruta-cosmina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 199
Varsta : 50
Localizare : medias
Data de inscriere : 04/06/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 08 Dec 2010, 4:01 pm

Fetelor am mare nevoie de un sfat: mama face cateva torturi, pt. petrecerea de Craciun si in acelasi timp a zilei ei de nastere pt. servici, care o sa fie vineri la amiaza, iar un tort o sa fie in forma de om de zapada. Azi a facut blatirile, in 3 oale de marimi diferite iar maine face crema dar, nu stie ce sa puna pe deasupra, ca sa poata fi si transportat cu masina? Cine ma poate ajuta cu o idee? Dar, sa nu fie pasta de zahar, ca nu vrea sa faca!!! Va multumesc anticipat!!! Ornamente pt. nasul, ochii si nasturii omului de zapada are deja!!!
Merg la bucatarie sa o mai ajut la ce are nevoie!!!! kiss kiss kiss
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 08 Dec 2010, 10:18 pm

Cum pune blaturile, unul peste altul sau cum am pus eu cand i-am facut Dianei?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Eu am ornat cu frisca si a fost transportat de acasa la gradi si e ceva distanta, dar l-a adus serifu in brate rade

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 08 Dec 2010, 10:21 pm

Arata tare bine omul facut de tine!!! E cu frisca pe el? Question Smile Acum am observat ca ai scris!!! Embarassed Dar, palaria din ce e? Eera comestibila sau nu?
Da, tot asa vrea sa-l faca si mama mea dar, nu vrea cu frisca, pt. ca abea vineri dupa-amiaza o sa fie servit iar ea il orneaza maine, ca nu mai are cand, vineri!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 08 Dec 2010, 10:45 pm

Maine-i joi, pana vineri nu ar pari nimic daca e tinut la rece. Sa faca altceva pana seara si sa-l orbeze abia seara si daca nu baga intaritor in frisca nu se va usca risca sa crape...al meu era in interior diplomat si am pus destula frisca deasupra. Si eu il facusem cu o zi inainte si l-am tinut in terasa(a mea e inchisa, dar lasasem geam deschis)
Palaria era din carton si material cusut peste, iar matura din paie de suc si ambalaj de flori.
Orice crema alba ar face nu iese alba, asta-i parerea mea ca doar n-o sa frece unt cu zahar....

Sa-i faci poza, sa-l vedem si noi.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 08 Dec 2010, 11:15 pm

Mersi de sfat. Am sa-i spun maine ca acum e tarziu si doarme!!!Sigur ii fac poza, daca nu maine, poimaine la petrecere!!! pupi
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 09 Dec 2010, 7:40 pm

Iacata si tortul!!! Insfarsit e gata!!! Sper sa va placa Aranjatul final a celor 3 torturi o sa fie facut maine, la fata loculului!!! Pe dinafara e imbracat in crema facuta din 3 prafuri de budinca cu gust de frisca frecate cu un cub de Rama iar desenul de pe el e facut cu "creioane" de Doctor Otker. Nasturii, ochii si gura sunt din jeleuri colorate iar palaria e din glazura de ciocolata!!! Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Scuze pt. lumina proasta din poze, dar in bucatarie avem becuri economice si era deja seara cand l-am terminat!!! Embarassed
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de arime Dum 12 Dec 2010, 10:00 am

Felicitari pentru noile tortulete...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]






arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 12 Dec 2010, 11:10 am

moamaaa arime. Pana sa maresc poza ma gandeam de ce o fi pus fata sta o poza cu aparatul de fotografiat aici la torturi rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de ionela stefan Dum 12 Dec 2010, 11:18 am

Arime...nu gasesc cuvinte...sunt in stare de soc...deci ala era un tort ca ,si eu ca Silvia...Trebuie sa invat si eu acum ca omul vrea unul in forma de undita cu mulineta si eventual si cu pestele...Trebuie sa iau o pauza...
Felicitarile mele !
ionela stefan
ionela stefan
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 424
Localizare : Bucuresti/Delta Dunarii
Data de inscriere : 13/05/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 12 Dec 2010, 11:26 am

FOARTE FRUMOS FELICITARI
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 12 Dec 2010, 1:36 pm

SilviaDumitrescu a scris:moamaaa arime. Pana sa maresc poza ma gandeam de ce o fi pus fata sta o poza cu aparatul de fotografiat aici la torturi rade

La acelasi lucru m-am gandit si eu Silvia!!!! Dar, oricum e tare frumos tortul si cred ca i-a placut si destinatarei/destinatarului!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de andarlidia Dum 12 Dec 2010, 1:50 pm

Sunteti artiste si la torturi fetelor! kiss
andarlidia
andarlidia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 43
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 06/04/2010

http://handmadebijoux-lidia.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de rricarda2003 Mar 14 Dec 2010, 4:03 pm

Am aceasta reteta de la Lissa si sunt foarte multumita de ea . Multumesc inca odata Lissa.
Pun reteta exact asa cum am luat-o de la ea.

1lingura gelatina,
6linguri apa,
1lingura margarina ,
1 lingura glicerina si o lingura miere sau 2 lg miere
zahar pudra aprox 200-300 gr.
Gelatina si apa se amesteca putin ,se pun pe baie de abur si cand e calda se adauga margarina si mierea,se amesteca usor pana se dizolva.

[i]Se pune zahar pudra intr-un castron si se toarna siropul preparat. Incepeti cu 200 gr zahar , apoi mai adaugati in functie de cat e nevoie.Se amesteca bine pana se leaga , apoi se rastoarna pe masa de lucru tapetata cu zahar pudra si se framanta pana nu se mai lipeste.

Daca nu doriti sa o folositi imediat dupa ce o faceti se poate pune in folie si lasata la rece .Se intareste pana a doua zi ,dar se pune la temperatura camerei cu 1-2 ore inainte de a o folosi si se framanta bine cu mainile umezite putin sau se poate chiar incalzi putin la microunde inainte de framantare si isi revine;trebuie framantata bine ca sa nu crape.
Reteta ajunge doar pentru un tort mic. Se pot face si ornamente din aceasta pasta .


Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Mar 14 Dec 2010, 5:22 pm, editata de 1 ori (Motiv : schimbat culoare)
rricarda2003
rricarda2003
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 40
Localizare : google
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 14 Dec 2010, 5:22 pm

Culoarea rosie e folosita decat de administratori si moderatori.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de livia1981 Mar 14 Dec 2010, 5:54 pm

Vin si eu cu o parte din torturile mele, am facut mai multe, dar nu le pot pune pe toate...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cel mai recent, mousse de ciocolata cu nuci caramelizate si mousse de mar copt cu scortisoara

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
pt 2 soti care si-au aniversat nunta de argint, blat si crema cu nuca

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
pt o doamna, crema caramel si mousse de ciocolata alba

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
tort pt un tanar de 25 ani, crema caramel si crema de vanilie
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de codruta-cosmina Mar 14 Dec 2010, 10:48 pm

Eu stiu ca nu ma pot compara cu muuuuulte dintre voi...!dar tin sa arat neaparat ca sfaturile,retetele si ajutorul vostru bine venit ....a fost fructificat!
Multumesc Mihaela si Cris!!!!
Cris reteta ta de crema de ciocolata ....e perfecta...alt cuvint cu cred ca ar putea-o descrie....sau unica!am uitat sa pun ceva de gust la final....doar ciocolata dar a fost ...laudata!asta face toti banii din lume...aprecierea celor dragi si mirarea......multumesc ca sinteti voi toate forumistele pe partea cealalta a ecranului si existati acolo ptr. incepatoare ca mine! Merci hug
[url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/url]
si sectiune
[url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/url]
mai puteam face o fundita la spate sau niste trandafiri...dar,a aparut" tartaonul"de la plimbare si am mai putut lucra de ea....
codruta-cosmina
codruta-cosmina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 199
Varsta : 50
Localizare : medias
Data de inscriere : 04/06/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 14 Dec 2010, 10:52 pm

Felicitari! Ti-a iesit foarte frumos. aplauze

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de kitty_1973 Mar 14 Dec 2010, 11:20 pm

Livia... ce torturi super! Imi plac in mod deosebit cum arata cele din a doua si a treia poza.
Codruta nici cu tine nu imi e rusine! Felicitari! pofta
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.4 - Pagina 9 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.4

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB