Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

+35
katyP
firicel
manuela29
Karina33
valentinadof
RamonaM
MagdaMarin
costina89
Danny24
SilviaDumitrescu
teisoara
CCristinaC
ema
Clio_Ela
AlinaJ.Bijoux
Marry
Noemi
danabekk
sandydeea
bubu85
andrea.z style
amnro
veniciuc nicoleta
ioana soare
Camy
diada
Admina
cris_27
mnarcisa
andacoman
ivanoiuadela9
aurishta
Steluzza
LYNDA
danae
39 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de diada Lun 04 Oct 2010, 4:35 pm

Dana, eu iau vitaminele PRENATAL de la plafar, a zis Magda de ele si de prin luna 5-6 le iau, inclusiv acum, ca alaptez. In primele luni mi le timitea Admina de la Bucuresti ca la noi nu se gaseau, dar mi-a zis sotul meu ca sunt la pronatura acum, si costa doar 6,5 lei si au aceeasi compozitie. Si mie imi zicea dr sa iau Elevit, dar daca tot sunt vitaminele astea de ce sa nu profit?! inca o data mersi Magda!

Intr-adevar, calciul da contractii.

Mori de cald, da, dar vara, pe canicula! O gravida suporta greu canicula!



_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Lun 04 Oct 2010, 7:39 pm

Bravo Ela,bravo Ela...haide vrem sa te vedem cu bebele,sanatosi si frumoasi amandoi...Azi cred ca a nascut asa ca Flowers Flowers Flowers Flowers Flowers felicitariii
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de diada Lun 04 Oct 2010, 10:34 pm

taa daaaa

trimis de sotul Elei pe mes:

buna, sunt ray. Mihaela e in spital si de azi dimineata de pe la 7 e insotita de un bebelus minunat. va pupa.


Bravo Ela, suntem cu gandul la tine, sa va traiasca bebe si sa va aduca numai bucurii!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de amnro Lun 04 Oct 2010, 10:41 pm

party iupiiii sa ne traiasca si sa fie sanatos si fericit impreuna cu mamica si taticu si fratiorul mai mare!


felicitari Ela!!!! flower
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de Admina Lun 04 Oct 2010, 11:48 pm

Flowers Felicitari mamicii si bun venit pe lume, bebelusului mic! Sanatate multa, amandorora.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de andrea.z style Mar 05 Oct 2010, 12:16 am

Sunt si eu o viitoare mamica de o fetita de 24 de saptamani.
Sa ma bag si eu putin in discutie, eu iau Elevit dinaintea sarcinii cu o luna, am unele probleme cu anemia, asa ca doctorul de familie si ginecologul meu au decis ca este cea mai buna solutie pentru mine. In primele trei luni mi-a fost rau , greata, ameteli, dar acum nu mai am nimic, ma simt aproape perfect. Spun aproape pentru ca obosesc mai usor, si mi-e greu sa recunosc, a crescut burtica asa ca ma aplec mai greu. Si ce este foarte amuzat pentru mine este ca ma "ciocnesc" de diferite obiecte prin casa cu burtica, eu inainte de sarcina am fost mai subtirica si am stiut pe unde incap, iar acum nu mai incap rade
Tocmai sunt confundata cu un sac de box, pitica isi face antrenamentele de seara:)
avatar
andrea.z style
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 243
Localizare : arad
Data de inscriere : 12/10/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de danae Mar 05 Oct 2010, 8:12 am

NU stiam de vitaminele astea, Diada. Sa le termin pe cele pe care le-am cumparat si apoi trec la celelate, daca sut atat de ieftine. Merci mult.

Felicitari Ela! Sa fii sanatoasa si tu si bebelusul si te asteptam!!! hug
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de cris_27 Mar 05 Oct 2010, 8:29 am

In primul rand felicitari proaspetei mamici si sa aiba multa sanatate si ea si cel mic.
Elevit si eu iau fetele inca din luna a 5 a,dar nu am auzit sa fie ceva care sa poata inlocui si mai ieftin pe deasupra ca la noi elevitul e in jur de 50 lei depinde de unde il cumperi.
Andreea.z si eu am avut probleme cu anemia ,probleme serioase deoarece la analize eram la pamant cu fierul,aproape inexistent si de acolo cred eu starile de rau si senzatiile de lesin.Dupa ce am facut perfuzii cu venofer mi-am revenit si acum pe langa prenatale iau capsule de fier.Le luasem si inainte dar degeaba.
Bine ca mi-ati zis de calciu lactic ca nu e voie de luat pentru ca am avut discutia asta despre calciu acum doua zile cu o cunostinta si imi spunea ca ar trebui sa iau calciu lactic si daca nu mi-a zis dr. (eu am probleme cu dintii) ca nu are ce sa-mi strice.Noroc ca am citit discutiile de aici despre faptul ca provoaca contractii.Va pup si aveti grija de burtici. kiss
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de ioana soare Mar 05 Oct 2010, 10:17 am

Felicitari Ela! Cred ca esti in culmea fericirii acum cu puiul mic in brate! Abia asteptam sa te intorci printre noi cu detalii si impresii! pupi

Andreea felicitari pt. noul membru al familiei voastre, sa aveti o fetita sanatoasa, frumoasa si voioasa! hug

Si eu multumesc pentru raspunsul despre calciu! Eu nu am avut probleme niciodata, iar acum beau cam un litru de lactate pe zi (jumatate lapte, jumatate sana) , insa cand am avut acum o luna primul episod cu alergie si bubite si am fost la control, dr. mi-a dat si o reteta pt. calciu lactic. Stiind ca nu am avut niciodata probleme cu asimilarea lui , ca analizele sunt bune si ca ma hranesc bine, nu am luat, pt ca nu vedeam rostul. Dar ma intrebam de ce aici citeam ca nu e bun , iar dr. imi daduse reteta pt el. Acum ma intreb si mai tare de ce mi l-a prescris, daca e cunoscut faptul ca da contractii.

ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de andacoman Mar 05 Oct 2010, 10:33 am

Bravo Ela ma bucur tare ca esti bine si tu si bebicul tau. Abia asteptam sa vedem poze!
Pupici kiss Flowers
andacoman
andacoman
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de bubu85 Mar 05 Oct 2010, 10:37 am

fetelor am o intrebare?

stiu ca in timpul sarcinii nu este voie sa fie prin apropiere vreo pisica, pt ca se poate lua acel virus daunator sarcinii

este valabil acest lucru si in cazul cateilor?
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de ioana soare Mar 05 Oct 2010, 11:53 am

Cosmina uite aici cateva informatii despre toxoplasma.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de bubu85 Mar 05 Oct 2010, 12:10 pm

ioana multumesc

din acel articol eu am inteles ca de la caine nu te infectezi cu toxoplasmoza
pun aceste intrebari pentru ca ne dorim un bebe, si am primit de ziua mea un catel pe care il ador si vroiam sa stiu daca pot contacta acest virus


Ultima editare efectuata de catre cosmina in Mar 05 Oct 2010, 12:40 pm, editata de 1 ori (Motiv : uituca)
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de sandydeea Mar 05 Oct 2010, 12:57 pm

Eu nu sunt gravida, dar am gasit un articol care va poate fi de folos:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Citind acest articol m-am cam speriat, dar sunt constienta ca peste vre-o 5 ani va trebui sa fac si eu pasul asta...

Va urez succes, nastere usoara si copii sanatosi si frumosi!
sandydeea
sandydeea
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 63
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/07/2010

http://www.sandydeea.ro

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de amnro Mar 05 Oct 2010, 12:58 pm

cosmina, doar pisica este purtatoare de toxoplasmoza, dar daca este curata, ingrijita si deparazitata nu sunt probleme. cel mai mare pericol este cu fecalele pisicilor dar cu igiena personala corespunzatoare, se poate tine pisica si in casa. eu am avut pisica in casa in ambele sarcini, plus doua duzini in curte.

dar atentie si la caine ca si el poate purta diversi virusi periculosi. si tot igiena foarte stricta este solutia.
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de bubu85 Mar 05 Oct 2010, 1:00 pm

vai nici nu stiti ca fericita sunt, pt ac abia ma primit catelul si nu vroiam sa renunt la el
cu pisici nu ma probleme pt ca nu-mi plac
pisica au parintii mei si o tin doar in curte iar in gradina nu lucrez sa dau peste ceva surpriza

multumesc de raspunsuri
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de danabekk Mar 05 Oct 2010, 2:49 pm

Buna, fetele ! Am si eu o intrebare... Eu am catel, nu stiu mai nimic despre pisici, dar voi locui in curand intr-o casa cu doua... Amnro, cum tii curata o pisica? Lor nu le place apa... catelusei mele ii pot face baie, dar pisicilor...? scratch

Multumesc,
danabekk
danabekk
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 200
Localizare : Atlanta, GA
Data de inscriere : 07/01/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de andrea.z style Mar 05 Oct 2010, 2:55 pm

Desi pisicile sunt purtatoare, poti sa te infectezi de oriunde, de pe maini nespalate, fructe nespalate, in general poate fi cauzata de o igiena precara.
Poti face boala fara probleme chiar daca nu ai avut tangenta in viata ta cu pisici ,ca si in cazul unei cunostinte care are alergie la caini si pisici de copil si evita orice fel de contact cu ele. Cand a ramas gravida i sa facut Torch-ul si acolo a rezultat ca facuse boala.

Foarte posibil sa o fi facut si tu dar sa nu stii, nu prea are simtoame de care sa stii, doar in urma analizalor se poate vedea. Daca ai facut toxo deja nu mai trebuie sa-ti faci griji in timpul sarcinii, nu-ti mai afecteaza fatul, doar daca faci boala in timpul sarcinii.
avatar
andrea.z style
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 243
Localizare : arad
Data de inscriere : 12/10/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de ioana soare Mar 05 Oct 2010, 3:27 pm

Dana sa nu arunci pisica in cada cu apa ca face infarct! lol! Mai sunt si unele pisici defecte carora le place sa le speli, dar majoritatea nu o suporta. Noi am avut un motan (care a murit de batranete anul trecut) si dupa ce ifi facea treburile fiziologice il luam si il clateam cu apa pe labute. Scuipa tot timpul ,pleca de acolo scuturandu-si fiecare labuta si apoi stea juma' de ora sa se spele singur pe ele, de parca noi l-am fi murdarit cu apa:))
Banuiesc ca daca le deparazitezi este suficient, in rest se spala singure,au ritualul lor in care isi fac toaleta si se spala peste tot. Pisicile sunt foarte curate si atente cu ele insele. Noi nu am avut niciodata vreo problema cu motanul, dar e adevarat ca a fost aproape toata viata lui boier de apartament, nu iesea afara (doar pe scara blocului).
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de danabekk Mar 05 Oct 2010, 3:35 pm

lol! vai de mine!! Nu in cada, dar un dus, tot le-as fi facut... baie2 Am citit putin pe internet, se pare ca fiind in preajma pisicilor inainte de o posibila sarcina, organismul capata imunitate la toxoplasmoza, dar tot trebuie avut grija si lasat 'mnealui sa curete cutia cu nisip... Cam asa ceva... si nu suntem nici off topic
danabekk
danabekk
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 200
Localizare : Atlanta, GA
Data de inscriere : 07/01/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de amnro Mar 05 Oct 2010, 5:27 pm

dana, ori cu vorba buna ori cu forta, de ea depinde rade rade eu spal pisicile de cand ma stiu. si le usuc cu foenul sa nu raceasca lol! :


Ultima editare efectuata de catre amnro in Mier 06 Oct 2010, 9:59 am, editata de 2 ori
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de Noemi Mar 05 Oct 2010, 5:33 pm

danabekk a scris:Buna, fetele ! Am si eu o intrebare... Eu am catel, nu stiu mai nimic despre pisici, dar voi locui in curand intr-o casa cu doua... Amnro, cum tii curata o pisica? Lor nu le place apa... catelusei mele ii pot face baie, dar pisicilor...? scratch

Multumesc,

Pisicile se spala singure, de regula nu le place apa, dar atentie la alti paraziti ce se iau de la pisica, blana ca blana, aia nu transmite multe. Atentie ca se ia toxoplasma atunci cand ai contact cu litiera pisicii, chiar si daca ai manusi, e de ajuns sa inspiri particulele de praf si iei toxoplasma. Eu am descoperit urma unei infectii vechi si nu mi-a picat bine.
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de Marry Mier 06 Oct 2010, 12:25 am

Fetelor sa va povestesc ce a patit cumnata mea:cand a fost insarcinata a avut un catel care s-a imbolnavit si ea l-a ingrijit dar catelul nu a scapat a murit.Dupa putin timp ea a nascut o fetita moarta .Medicii au investigat-o si au ajuns la concluzia ca facuse toxoplasmoza in timpul sarcinii.Nu a mai ramas insarcinata desi a urmat tot felul de tratamente.
Eu am avut doua sarcini fara nici o problema ,desi locuiesc la tara si am si caini si pisici dar in timpul sarcinii nu le-am ingrijit eu.
Va doresc sanatate si sa nu aveti parte de neplaceri si suferinte in timpul sarcnii. kiss
Pentru ELA ,felicitari si o viata frumoasa alaturi de bebelus si familie Flowers Flowers Flowers
Marry
Marry
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 960
Varsta : 61
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 06 Oct 2010, 1:09 am

Eka, felicitari pt. puiutul!!! Sa-ti traiasca si sa te bucuri de el!!! Asteptam poze cu puiutul!!! Flowers aplauze bis bibe
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de LYNDA Mier 06 Oct 2010, 10:29 am

Ela felicitari si muuuulltttaa sanatate si tie si bebelusului pupi hug

Abia asteptam sa ne povestesti cum a fost.... hug si sa ne arati si poze

Eu sunt foarte suparat si streata ca am fost ieri la control si mi-a zis ca fetita e coborata jos si colul putin scurtat zid si mi-a dat repaus total la pat si injectii nospa si vineri sa ma duc iarasi la control Sad
Sunt speriata pentru ca am doar 33 saptamani si fetita 2 kg si ar trebui sa stea cumintica pana la termen...

Voi ati patit asa ceva?
Cum sa trec peste?

kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 2 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB