Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Va comandati firele online? De unde? EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Va comandati firele online? De unde? EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Va comandati firele online? De unde? EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Va comandati firele online? De unde? EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Va comandati firele online? De unde? EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Va comandati firele online? De unde? EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Va comandati firele online? De unde? EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Va comandati firele online? De unde? EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Va comandati firele online? De unde? EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Va comandati firele online? De unde? EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Va comandati firele online? De unde? EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Va comandati firele online? De unde? EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Va comandati firele online? De unde? EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Va comandati firele online? De unde? EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Va comandati firele online? De unde? EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Va comandati firele online? De unde? EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Va comandati firele online? De unde? EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Va comandati firele online? De unde? EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Va comandati firele online? De unde? EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Va comandati firele online? De unde? EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Va comandati firele online? De unde?

+30
solmizel
florina_1979_2007
cicamica
came_lia
ismi3ismi
MihaelaT
aisha
lotus nufar
DouaMainiDibace
adrina
zorzonica_z
Serban Valentina
geany
Eva
violeta25
Nicoleta Irimescu
Laila
andacoman
bubulic/30
marlen372001
rucsy
SilviaDumitrescu
danadea
Karina33
iuliana72
ioana soare
Admina
julix_2007
angelnelias
Daniella
34 participanți

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Va comandati firele online? De unde? Empty Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de Daniella Lun 01 Dec 2008, 2:09 pm

Ma intereseaza si site-uri din strainatate. In cazul site-urilor din strainatate as dori sa stiu cam cat costa transportul. flower
avatar
Daniella
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 3
Localizare : Sibiu, Romania
Data de inscriere : 30/11/2008

http://www.lingua-translations.com

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? Empty cauta 7 pitici

Mesaj Scris de angelnelias Lun 15 Dec 2008, 3:28 pm

Daniella a scris:Ma intereseaza si site-uri din strainatate. In cazul site-urilor din strainatate as dori sa stiu cam cat costa transportul. flower

cauta pe internet magazin 7 pitici si vei gasi oferta pentru fire de tricotat crosetat cu fire clasice, fantezie.
pot sa iti dau si adrese din strainatate dar nu iti pot spune cat costa transportul si materialul
angelnelias
avatar
angelnelias
helper
helper

Numarul mesajelor : 31
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 02/12/2008

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de julix_2007 Vin 13 Feb 2009, 8:23 pm

Sunt sanse sa si primim comenzile sau doar ne clatim ochii?
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? Empty sigur primesti

Mesaj Scris de angelnelias Mar 17 Feb 2009, 2:08 pm

diada
sigur primesti comanda bineinteles dupa ce te inscrii.Primesti si mail.In functie de firul ales iti trimite comanda sa stii(de ex firul de tip lasvegas il primesti cam in trei saptamani)Daca citesti cu atentie sa vezi ca undeva la descrierea firului scrie in cat timp se onoreaza comanda
Te sarut: angelnelias kiss
avatar
angelnelias
helper
helper

Numarul mesajelor : 31
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 02/12/2008

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de Admina Joi 19 Feb 2009, 8:52 pm

Julix, daca vrei fire de la Polyrom, da un PM si ne intelegem noi pupi Iti iau eu direct de la ei, doar ca pot lua doar la set, deci 5-6 bucati din fiecare.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de ioana soare Mier 25 Feb 2009, 11:02 am

Daniella,
Eu am comandat de pe net si din Anglia si din SUA si a mers totul struna. Din Anglia au venit in 5 zile, iar din SUA in 10 zile. Pretul transportului difera mult in functie de site-urile de pe care comanzi si de greutatea coletului. Din SUA am comandat de pe 3 siteuri pentru ca nu am gasit intr-un singur loc tot ce vroiam. Cel mai ieftin a fost de pe Ebay - cam 7 dolari(US First Class Mail). Am mai luat de aici si de aici unde transportul a fost cam in jur de 12 dolari. Din Anglia am comandat de aici si transportul a fost 5 dolari ( chiar daca e site din Anglia , are preturile in dolari). De platit am platit prin Paypal (mi-am facut cont la ei si e f sigur) si s-a rezolvat totul f rapid. Am primit confirmarea platii si a comenzii pe mail si pe urma nu a ramas decat sa astept cu nerabdare avizul de la posta ca mi-a sosit coletul.Smile Cel mai simplu, ca sa afli cam cat te-ar costa transportul pentru ce vrei tu sa cumperi, ar fi sa faci o simulare de comanda pe site-ul respectiv, adica sa-ti aduni in cos tot ce vrei si sa dai click pe checkout. Unele site-uri s-ar putea sa-ti ceara sa te inregistrezi pt asta, dar nu e mare filozofie, te inregistrezi si mergi mai departe. Pana sa ajunga la partea unde te intreaba modalitatea de plata ar trebui sa iti spuna pretul total al comenzii, cu tot cu transport.
Eu asa am facut.
Acum strang banuti pt ca am pus ochii pe niste ate si reviste de aici si pe niste manere din piele pentru o geanta pe care am terminat-o deja (isi mai asteapta doar manerele) de aici
la noi din pacate nu gasesti nici manere pentru genti ( indiferent daca sunt din plastic, piele, bambus sau lemn) nici rame pentru posete clutch , gama de fire este foarte redusa ( de exemplu n-am gasit pe nicaieri fir de in ceva mai gros pentru impletit), nici panza de plastic ( de pus pe fundul gentilor ca sa stea drept) si m-am saturat sa se uite vanzatoarele la mine ca la extraterestri cand cer asa ceva, asa ca m-am hotarat sa-mi iau totul de pe net. Scutesc timp si nervi. Stau cat vreau ca sa aleg ceva, si nu stau cu frica sa nu zbiere vanzatoarea la mine ca de ce sunt asa sucita sau ca de ce o invart ca pe un titirez "ca ba arata-mi aia, ba aia, ba nu vreau asta, dar vreau sa vad si asta" etc. Stau linistita pe scaun si aleg ce vreau.
Scuze pentru mesajul lung, sper sa aveti rabdare sa-l cititi:))
O zi frumoasa tuturor!
Ioana


Ultima editare efectuata de catre ioana soare in Joi 21 Ian 2010, 8:18 pm, editata de 3 ori (Motiv : pus etichete la linkuri)
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de iuliana72 Joi 21 Ian 2010, 1:59 pm

nu stiu daca este bine sa scriu aici dar ma intereseaza si pe mine sa cumpar ata de acest fel
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] daca se observa este lucioasa nu stiu din ce este facuta dar vreau sa fac floricele din ea si nu vreau sa fie grosolane.
eu am luat asa dar este subtire si nu am rabare cu ea.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] am luat si asa dar este putin groasa [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

se pare ca nu a vazut nimeni articolul meu zid


Ultima editare efectuata de catre geany in Vin 22 Ian 2010, 11:47 am, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje)
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de Karina33 Vin 22 Ian 2010, 7:35 am

iuliana72 a scris:se pare ca nu a vazut nimeni articolul meu zid

Vezi ca nu se vede decat prima poza. Si eu n-am mai crosetat de mult, asa ca n-am mai cautat fire speciale.

Ai facut narcisa? Ai incercat cum ti-am spus eu?
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de danadea Vin 22 Ian 2010, 8:20 am

Iuliana,
intr-adevar, nu se vede decat prima poza; parerea mea este ca din fire de Talmaciu poti sa faci ce vrei tu si sunt de grosimi diferite; sau firele Anchor, dar care sunt ceva mai scumpe


Ultima editare efectuata de catre danadea in Vin 22 Ian 2010, 10:44 am, editata de 1 ori
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de iuliana72 Vin 22 Ian 2010, 9:54 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

se vede?


Ultima editare efectuata de catre ioana soare in Vin 22 Ian 2010, 10:59 am, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje)
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 22 Ian 2010, 10:02 am

La mine tot nu se vede si e de preferat sa nu mai postezi mesaj dupa mesaj daca nu a postat nimeni dupa tine. Daca mai vrei sa adaugi ceva ai functia "edit"

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de rucsy Vin 22 Ian 2010, 11:46 am

iuliana72 a scris:nu stiu daca este bine sa scriu aici dar ma intereseaza si pe mine sa cumpar ata de acest fel
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] daca se observa este lucioasa nu stiu din ce este facuta dar vreau sa fac floricele din ea si nu vreau sa fie grosolane.
eu am luat asa dar este subtire si nu am rabare cu ea.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] am luat si asa dar este putin groasa [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Flavia de la talmaciu seamana mult cu firul galben si se lucreaza foarte bine.
rucsy
rucsy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de marlen372001 Vin 22 Ian 2010, 1:31 pm

si eu recomand firele de bumbac mercerizat de la talmaciu, care sunt in orice mercerie.

am lucrat si bumbac nemercerizat si la croset e super ! as vrea daca stie cineva, daca au reprezentanta in bucuresti ( deci nu mercerie).

va multumesc anticipat.

in schimb pentru firele de tricotat sunt bune cele nemtesti de la merceria 'andreaua" si "steluta" in bucuresti, ca eu altele nu stiu

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de bubulic/30 Vin 22 Ian 2010, 5:11 pm

sunt noua in acest domeniu si as avea o rugaminte la voi toate, de a ma ajuta cu cateva modele de croseta ,dar si de tricotat.mersi
bubulic/30
bubulic/30
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 10
Varsta : 43
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de andacoman Vin 22 Ian 2010, 6:21 pm

bubulic/30 bun venit, si la cat mai multe proiecte frumoase pe care sa ni le arati si noua!
Gasesti ajutor pentru modelele pe care le cauti dar si pentru modele noi la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] dar si la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] .. sunt sigura ca fetele de acolo te ajuta cu placere..
andacoman
andacoman
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de bubulic/30 Vin 22 Ian 2010, 8:29 pm

multumesc pt raspuns si sper sa nu va dezamagesc nici pe voi,dar nici pe voi.Daca este cineva din Constanta sa/mi spuna de unde as putea cumpara fire si accesorii mai ieftine. Va pup pe toate
bubulic/30
bubulic/30
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 10
Varsta : 43
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de iuliana72 Dum 31 Ian 2010, 5:48 pm

unde gasesc fire anchor arista sau artista nu stiu sigur .am inteles ca este mercerizat.
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de andacoman Dum 31 Ian 2010, 8:00 pm

bubulic/30 exista cateva mercerii pe cuza voda, cea mai dotata e merceria aia din spatele Casei de moda, are fire RedHeart, si tot felul de fire.. eu ador merceria aia
am mai vazut fire de la Carina si Rosa in piata Grivitei, in magazinul TCM
eu mai cumpar de la o mercerie mica din complexul Millenium, din spate de la Silvian (eu stau foarte aproape), in general are fire de la Rosa si Carina, si daca vad vreun fir mi-l poate comanda
In rest nu prea am luat din alta parte

P.S. Sper sa nu se considere reclama.. peace

iuliana72 [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] daca ii contactezi s-ar putea sa iti spuna de unde poti sa iti cumperi ata, daca asta e ceea ce cauti...
andacoman
andacoman
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de bubulic/30 Vin 05 Feb 2010, 10:05 pm

Multumesc mult Anda ,am sa merg pe la toate sa vad ca au.Spor la treaba. bucurie
bubulic/30
bubulic/30
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 10
Varsta : 43
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de andacoman Sam 06 Feb 2010, 8:03 am

cu placere! multumesc si tie spor la cumparaturi!
andacoman
andacoman
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de Laila Lun 15 Mar 2010, 8:16 pm

Caut cu disperare un fir care se preteaza la crosetarea/purtarea ( in siguranta) a unui costum de baie. A crosetat cineva asa ceva? Cu ce fir? Multumesc mult
avatar
Laila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 53
Localizare : Germania
Data de inscriere : 20/07/2009

http://www.cristina-yarnworld.com, http://de.dawanda.com/shop/cr

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Lun 15 Mar 2010, 9:42 pm

Laila :mi-am crosetat costum de baie din ,,opal color" de LANG ( 42 % vascoza , 58 % poliamida , lungime 155 m/50g . In spania cu 2 ani in urma >am luat o cantitate mai mare din care mai am o bobina si acum . am fost destul de multumita de costumul meu de baie .
Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de Laila Mar 16 Mar 2010, 5:36 pm

Multumesc din suflet !!!!!!!!! Ai facut baie cu el si a fost totul ok?
avatar
Laila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 53
Localizare : Germania
Data de inscriere : 20/07/2009

http://www.cristina-yarnworld.com, http://de.dawanda.com/shop/cr

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Mar 16 Mar 2010, 6:30 pm

Da Laila . A fost ok (este inca - l-am pastrat ) . Un pic se strange cand il uzi si nu se usuca chiar f f repede wink
Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de Laila Mar 16 Mar 2010, 7:35 pm

multumesc mult mult mult


*********************************
Scris de Laila Astazi la 11:12 am


Iar vin cu intrebari.........Stie cineva d eunde se mai pot cumpara on-line fire de la YarnArt? Caut Tulipe si Sophist.........Nu le gasesc nicaieri


*********************************

Te rog sa citesti punctul 6 din regulamentul site-ului!


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Mier 17 Mar 2010, 3:44 pm, editata de 1 ori (Motiv : postari fuzionate)
avatar
Laila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 53
Localizare : Germania
Data de inscriere : 20/07/2009

http://www.cristina-yarnworld.com, http://de.dawanda.com/shop/cr

Sus In jos

Va comandati firele online? De unde? Empty Re: Va comandati firele online? De unde?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB