Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Bijuteriile noastre VIII

+39
costi_iacob
Adelaida
STEFANIA86
Day
adadebu
happy accesories
aruan
Maci
7furnici
AlinaJ.Bijoux
firimitura
plapandika
mariucamariuca
Lucia.BlueFlower
Made by Ank
Miki76
mssdelilah
darkpoke
pink
Lucia Ro
diada
mnarcisa
godeta
bijouxdemonange
nedeia
mimy
anigherman
Dragonfly
doni
Kristina
aurishta
MoniKozi
roxanabacila
Tache Marilena
marabr
betymi72
letho
SilviaDumitrescu
ppisic
43 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre VIII

Mesaj Scris de Kristina Mar 28 Sept 2010, 3:00 pm

Akinom a scris:fetelor, cam aveti dreptate!
Kristina ma bucur ca ai posibilitatea sa lucrezi cu asemenea materiale de calitate deosebit de buna. Ceea ce iese din mainile tale e arta... Impresionant!

Mamaa Akinom , eu cred ca erai buna de parlamentar, minti asa frumos! Smile
oricum, multumesc frumos!hug
crede-ma ca materialele nu sunt asa bune calitativ,daca te uiti bine la bratara din margele ,este chiar cu margelute de la chinezarii,mai putin cele bohemia.
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre VIII

Mesaj Scris de plapandika Mar 28 Sept 2010, 4:19 pm

Kristina foarte faine bijutericile tale...nu te descuraja (nici voi ,fetelor) ,tu arata'le, caci cred ,cu tarie,ca vei avea succes hug ..imi place ultima bratara ,vreau si eu schema Smile
plapandika
plapandika
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 144
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/01/2010

http://liana-biju.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre VIII

Mesaj Scris de MoniKozi Mar 28 Sept 2010, 6:02 pm

Kristina a scris:
Mamaa Akinom , eu cred ca erai buna de parlamentar, minti asa frumos! Smile
oricum, multumesc frumos!hug
crede-ma ca materialele nu sunt asa bune calitativ,daca te uiti bine la bratara din margele ,este chiar cu margelute de la chinezarii,mai putin cele bohemia.

Kristina sper ca am dreptul la replica: decat sa vorbesc in gol, mai bine tac. Deci daca nu credeam ce am spus, nu ziceam. Si chiar daca bratara e cu chinezarii (nu se vede), chiar ma indoiesc ca herringbone-ul ala il puteai realiza astfel din chinezarii... poate chinezarii de-alea de calitatea cea mai buna (ca trebuie sa recunoastem ca la noi chinezarie se refera doar la produse de slaba calitate, dar sa nu uitam ce maestrii sunt chinezii in d'ale lucrului manual).
Deci chiar cred ca e frumos... un herringbone aproape la fel de frumos am vazut aici... si m-a facut sa indragesc tehnica si sa-mi doresc sa am posibilitatea sa-mi cumpar material sa fac si eu unul asa... Sa-ti faci putin timp sa citesti cum scrie tipa despre herringbone, ca te face sa vrei sa mai faci unul... Smile)

SPor la treaba in continuare si inspiratie maxima!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre VIII

Mesaj Scris de Kristina Mar 28 Sept 2010, 9:03 pm

plapandika a scris:Kristina foarte faine bijutericile tale...nu te descuraja (nici voi ,fetelor) ,tu arata'le, caci cred ,cu tarie,ca vei avea succes hug ..imi place ultima bratara ,vreau si eu schema Smile

Multumesc,
din pacate chiar nu am schema la ultima bratara,
eu am copiat Embarassed din aceasta poza,cu siguranta vei reusi si tu
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
numai ca eu am strans prea tare firul si sta mai teapana,

Akinom a scris:
Kristina a scris:
Mamaa Akinom , eu cred ca erai buna de parlamentar, minti asa frumos! Smile
oricum, multumesc frumos!hug
crede-ma ca materialele nu sunt asa bune calitativ,daca te uiti bine la bratara din margele ,este chiar cu margelute de la chinezarii,mai putin cele bohemia.

Kristina sper ca am dreptul la replica: decat sa vorbesc in gol, mai bine tac. Deci daca nu credeam ce am spus, nu ziceam. Si chiar daca bratara e cu chinezarii (nu se vede), chiar ma indoiesc ca herringbone-ul ala il puteai realiza astfel din chinezarii... poate chinezarii de-alea de calitatea cea mai buna (ca trebuie sa recunoastem ca la noi chinezarie se refera doar la produse de slaba calitate, dar sa nu uitam ce maestrii sunt chinezii in d'ale lucrului manual).
Deci chiar cred ca e frumos... un herringbone aproape la fel de frumos am vazut aici... si m-a facut sa indragesc tehnica si sa-mi doresc sa am posibilitatea sa-mi cumpar material sa fac si eu unul asa... Sa-ti faci putin timp sa citesti cum scrie tipa despre herringbone, ca te face sa vrei sa mai faci unul... Smile)

SPor la treaba in continuare si inspiratie maxima!

Akinom, doar ultima bratara este cu margele ieftine ,imi cer scuze ca nu am specificat,
si chiar asa margelele argintii le-am luat destul de ieftin , 25 gr cu 4 euro si ceva, sunt toho nu delicia.
acum ma chinui sa invat sa imbrac bile in margelute de nisip, dar nu vrea sa-mi iasa bine!
numai bine!
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre VIII

Mesaj Scris de anigherman Mar 28 Sept 2010, 11:45 pm

Uau! Ce bijuterii frumoase! Felicitari ! Ce mi-ar placea si mie sa stiu sa lucrez asa, dupa ochi...
Am mai lucrat si eu cate un pic...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
anigherman
anigherman
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 321
Varsta : 42
Localizare : TARGU MURES
Data de inscriere : 28/02/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre VIII

Mesaj Scris de MoniKozi Mier 29 Sept 2010, 8:45 am

Kristina a scris:
Akinom, doar ultima bratara este cu margele ieftine ,imi cer scuze ca nu am specificat,
si chiar asa margelele argintii le-am luat destul de ieftin , 25 gr cu 4 euro si ceva, sunt toho nu delicia.
acum ma chinui sa invat sa imbrac bile in margelute de nisip, dar nu vrea sa-mi iasa bine!
numai bine!

Pai o fi ieftin 4 euro 25 g de toho, dar toho e toho, nu e chiar naspa china... Smile) si se vede... Smile) In sibiu, de ex, nu am gasit nicaieri toho. La nici un pret. Mi le cumpar din anglia Smile) ca e mai aproape Smile)

Pe de alta parte, nu stiu exact ce faci tu cu bilele si cu margelele de nisip, dar uite aici un link cu niste explicatii in germana si in engleza. Poate te ajuta. Daca nu, macar sa-ti clatesti ochii cu modelul Smile)

Spor la treaba!

Eu am mai făcut câte ceva, uşurel... dintre care selectez:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre VIII

Mesaj Scris de doni Mier 29 Sept 2010, 9:51 am

Aki ,tu sti ca mor dupa fluturi.Esti super tare sa stii ca totdeauna tot ce este simplut este tarrrre sofisticat tocmai prin efectul pe care il revarsa supra privitorului pentru ca daca este bine asortat si asociat vestimentar RUPE ca efect placut.Eu sunt o mare admiratoare a acestui fel de bijuterii simplo-sofisticate ca sa le zic asa. kiss kiss kiss kiss pentru tot ce ai expus de cand te cunosc
doni
doni
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Varsta : 49
Localizare : caracal
Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre VIII

Mesaj Scris de MoniKozi Mier 29 Sept 2010, 9:56 am

Mulţumesc doni!

Sper ca administratorii să nu mă penalizeze pentru că pun o poză în continuare în loc să editez postul anterior, însă conţinutul e într-o cu totul altă notă!

Sper să vă facă să zâmbiţi!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Spor tuturor şi imaginaţie!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre VIII

Mesaj Scris de doni Mier 29 Sept 2010, 10:05 am

nu te amendeaza ca am postat eu intre timp .Superr poate faci ceva cu ele sa se poate utiliza si ca podoaba asa cum am facut eu ardeiul
doni
doni
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Varsta : 49
Localizare : caracal
Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre VIII

Mesaj Scris de MoniKozi Mier 29 Sept 2010, 10:43 am

doni a scris:nu te amendeaza ca am postat eu intre timp .Superr poate faci ceva cu ele sa se poate utiliza si ca podoaba asa cum am facut eu ardeiul

Nu, nu vreau sa le folosesc ca podoabe... tehnica realizarii lor nici nu se preteaza ... sunt facute la cererea fiului meu. Nu ma lasa nici sa le dau. Cu chiu cu vai am reusit sa-l conving ca dublurile (broscuta testoasa si ariciul) sunt pentru o fetita...
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre VIII

Mesaj Scris de Kristina Mier 29 Sept 2010, 12:37 pm

Anigherman, vei reusi cu siguranta sa-ti dai seama cum sunt facute anumite modele ,odata ce se lucreaza cu margele c-am in fiecare zi, ai sa vezi tu mai incolo!

Akinom , stiu ca iti cumperi margelele din Anglia, de la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] , nu?
eu zic ca in Spania sunt un pic mai ieftine (de la 2,5€ in sus 25gr,am pus site-ul la topicul despre aprovizionare)
imi plac mult colierele, cel cu fluturi in special! love ,de figurine nici nu mai vorbesc, parca ar fi surprize Kinder!
multumesc pentru link.
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre VIII

Mesaj Scris de 7furnici Mier 29 Sept 2010, 1:18 pm

Kristina a scris:Doni, imi plac mult cerceii, trebuie sa incerc si eu tahnica!
Saptamana asta m-am jucat cu tehnica asta ,viking:


si cu multe margelute:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]~




Imi place la nebunie ce-ai facut mai sus!!! E clasic, multa lume cauta lucruri in genul asta, clasice, simple, care se pot purta la orice.
super!
7furnici
7furnici
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 106
Localizare : onesti
Data de inscriere : 21/12/2009

http://7furnici.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre VIII

Mesaj Scris de MoniKozi Mier 29 Sept 2010, 2:17 pm

Kristina a scris:Akinom , stiu ca iti cumperi margelele din Anglia, de la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] , nu?
eu zic ca in Spania sunt un pic mai ieftine (de la 2,5€ in sus 25gr,am pus site-ul la topicul despre aprovizionare)
multumesc pentru link.

Robins au acum transport gratuit. De la ei inca nu am comandat. De la i-beads am comandat, si am fost foarte multumita.
In Spania nu stiu ce conditii de livrare sunt. Iar spaniola nu e punctul meu forte (abia am reusit sa descifrez un model dintr-o revistuta). Mi-e mult mai comod in engleza, ca stiu exact ce ofera (cantitate versus pret). Oricum, daca ai vreo resursa anume buna din spania, poate imi indici un link.

Multumesc frumos!
Monika
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre VIII

Mesaj Scris de Kristina Mier 29 Sept 2010, 3:01 pm

7furnici a scris:
Kristina a scris:Doni, imi plac mult cerceii, trebuie sa incerc si eu tahnica!
Saptamana asta m-am jucat cu tehnica asta ,viking:


si cu multe margelute:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]~




Imi place la nebunie ce-ai facut mai sus!!! E clasic, multa lume cauta lucruri in genul asta, clasice, simple, care se pot purta la orice.

Multumesc mult,
eu zic ca ar trebui sa schimb terminalele si zalele, parca sunt prea mari,
deasemenea trebuie sa fac alta poza ca asta are umbre si da iluzia ca ar fi lucrat prea strans in unele locuri!
acum intreb si eu, am facut acest colier ca sa fie uzat cu acel medalion,dar in ochii mei parca nu ar da asa bine impreuna, voi ce ziceti?
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre VIII

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Mier 29 Sept 2010, 7:38 pm

Kristina, mie nu mi se pare ca ar fi lucrat strans, este f frumos. Cat despre incuietoare, da, si mie mi se pare un pic mare. Iar despre medalion, nu stiu ce sa spun, fiecare cu gusturile sale.
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 39
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre VIII

Mesaj Scris de firimitura Mier 29 Sept 2010, 10:58 pm

fetelor foarte frumoase creatii faceti voi aici. vin si eu timid cu un set din perlute de sticla ivory si o bratara din magelute de nisip, facuta stangaci, precum si 2 perechi de cercei lucrate dupa un tutorial gasit pe un alt forum. astept sugestii si pareri kiss
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre VIII

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 30 Sept 2010, 1:12 am

Bratara si ultimele 2 perechi de cercei imi plac!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre VIII

Mesaj Scris de anigherman Joi 30 Sept 2010, 8:26 am

Akinom, esti grozava! Ce de minunatii faci! Superbe toate! Flowers
Kristina, multumesc pentru incurajari...imi place foarte mult cum lucrezi si ce minunatii ies din manutele tale. kiss
Firimitura, ce dragalase sunt bijuteriile. Foarte frumoase! flower Am sa caut si eu tutorialul pentru cercei, ca tare imi plac!
anigherman
anigherman
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 321
Varsta : 42
Localizare : TARGU MURES
Data de inscriere : 28/02/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre VIII

Mesaj Scris de MoniKozi Joi 30 Sept 2010, 10:12 am

Mulţumesc anigherman pentru aprecieri.

Firimitura îmi plac de nu mai pot cerceluşii... ambele perechi. Despre brăţară, vreau să te întreb dacă mărgica de la închizătoare nu alunecă prin buclă. Mie mi-a fost teamă să folosesc doar aşa mărgica, din această cauză. Aşa că am preferat să îmbrac mărgica în câteva şiruri de mărgele mici, ca să fie mai greu de deschis (evident e puţin mai greu şi la închis, ăsta e reversul, dar decât să se piardă, mai bine să fie mai greu de închis). Poate îmi dai şi mie un link spre schemele cerceilor. Dacă nu e cazul aici, poate prin mesaj privat?

Mulţumesc şi spor în continuare!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre VIII

Mesaj Scris de firimitura Joi 30 Sept 2010, 11:49 am

Fetelor va multumesc de aprecieri . Din ce am testat eu , nu aluneca margeluta de la inchizatoare. e putin stangaci facuta, pt ca e prima oara pt mine cand fac asa ceva , dar zic eu ca mi-a reusit cat de cat. e loc si de mai bine, insa. o sa o mai testez pe o mana putin mai groasa decat a mea.

Cerceii sunt facut dupa tutorialu de aici
sper ca nu am suparat pe nimeni punand linkul aici. kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre VIII

Mesaj Scris de roxanabacila Joi 30 Sept 2010, 1:31 pm

Vai mai fetelor ce frumuseti.....Monika daca vrei te ajut eu cu spaniola, plec acum in 7 oct in concediu in Spania, daca vrei ceva itit aduc...Smile
ceva cercelusi ce am mai facut si eu, iubesc semipretioasele asa ca de cate ori apuc fac ceva din ele.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
roxanabacila
roxanabacila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 145
Varsta : 40
Localizare : sibiu,romania
Data de inscriere : 20/05/2010

http://roxyunique.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre VIII

Mesaj Scris de Kristina Joi 30 Sept 2010, 3:06 pm

Firimitura, primul set este asa finut,bravo! cum se numesc tuburile alea ca sa stiu si eu ce sa caut?

Roxana in Portugal nu ajungi?
chipsurile sunt slabiciunea mea, am sa-ti fur cateva idei din cerceii postati de tine, felicitari pentru imaginatie!
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre VIII

Mesaj Scris de 7furnici Vin 01 Oct 2010, 12:57 pm

[quote="Kristina"][quote="7furnici"]
Kristina a scris:

acum intreb si eu, am facut acest colier ca sa fie uzat cu acel medalion,dar in ochii mei parca nu ar da asa bine impreuna, voi ce ziceti?

acum ca ai intrebat, imi dau si eu cu parerea

e extraordinar cum ai facut acel 'snur' de perle.
dupa parerea mea, as pune o incuietoare mai fina ( si mai costisitoare) si medalionul l-as face dintr-un cabochon negru, gri antracit sau rosu bordeau, oval, incadrat in acea lucratura de perle ca la "snur".
simplu, frumos, clasic.

sa-mi spui mie cutu-cutu daca nu l-ai vinde in secunda 2! wink

Eu am dat cu tunul anul trecut pentru revelion dupa o astfel de bijuterie DE BAZA in cutia oricarei fashionista....
7furnici
7furnici
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 106
Localizare : onesti
Data de inscriere : 21/12/2009

http://7furnici.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre VIII

Mesaj Scris de Kristina Vin 01 Oct 2010, 3:55 pm

[quote="7furnici"][quote="Kristina"]
7furnici a scris:
Kristina a scris:

acum intreb si eu, am facut acest colier ca sa fie uzat cu acel medalion,dar in ochii mei parca nu ar da asa bine impreuna, voi ce ziceti?

acum ca ai intrebat, imi dau si eu cu parerea

e extraordinar cum ai facut acel 'snur' de perle.
dupa parerea mea, as pune o incuietoare mai fina ( si mai costisitoare) si medalionul l-as face dintr-un cabochon negru, gri antracit sau rosu bordeau, oval, incadrat in acea lucratura de perle ca la "snur".
simplu, frumos, clasic.
sa-mi spui mie cutu-cutu daca nu l-ai vinde in secunda 2! wink

Eu am dat cu tunul anul trecut pentru revelion dupa o astfel de bijuterie DE BAZA in cutia oricarei fashionista....

Multumesc frumos pentru pareri!
acum sa o luam pe rand, cum vezi am schimbat incuietoare pe una mai discreta, mai costisitoare nu, ca cea precedenta era destul de scumpa (1€), nici nu stiu cum ar arata una mai costisitoare, nu am vazut altfel´´
cat despre medalion ,crezi ca eu nu m-am gandit!Smile dar hai sa-ti spun problema mea,
cum bine stiti incalcesc ata cu margele din mai ,nu am inca clienti,ceea ce fac fac din placere si inca nu imi permit sa dau 6-7€ pe un cabochon si sa stau cu el intr-o cutie!Sad
dar iata ce a iesit pana la urma:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


si o bratarica
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si o pereche de cercei

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre VIII

Mesaj Scris de Maci Vin 01 Oct 2010, 4:26 pm

Sunt superbe, Kristina! Felicitari! aplauze aplauze aplauze kiss
Maci
Maci
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 331
Varsta : 51
Localizare : Sebes- Alba
Data de inscriere : 23/01/2010

http://maci.webgarden.ro/

Sus In jos

Bijuteriile noastre VIII - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre VIII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB