Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Ne bem cafeaua, impreuna!-8

+45
Serban Valentina
Marry
arielas
danabarbu2007
danabekk
ema
Adela Ispas
rosita
Karina33
ivanoiuadela9
amoni
violetas
marami
Noemi
melus
kitty_1973
carmelda
cory74
cris_27
bibitu
firicel
Admina
geany
Tache Marilena
samo99ro
iuliana72
came_lia
AlinaJ.Bijoux
europolis
roxanabacila
Giobsy
cris69
leonutza69
mikybt
betymi72
lotus nufar
Nicoleta Irimescu
diada
CCristinaC
MagdaMarin
SilviaDumitrescu
julix_2007
mnarcisa
veniciuc nicoleta
MihaelaT
49 participanți

Pagina 6 din 33 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 19 ... 33  Urmatorul

In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de mnarcisa Sam 18 Sept 2010, 10:21 pm

Ei uite ca eu de asta nu stiam, ca la mine e mereu ca la nebuni. Cred ca trebuie sa imi fac si eu rost de o gura mare.
Ziceam ca imi culc fiara, ei bine nu am reusit. Imi vine sa fac o vizita la balaceanca, dar mai bine mai iau o dusca si imi trece.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Sam 18 Sept 2010, 10:29 pm

Iaca-ta-ma si pe mine in "scamele" voastre. Sigur ca te apuca toate cele cand stii cat de greu ai muncit ca sa ai casa farmacie! Stiti ce traznaie mi-a trecut mie prin cap la un moment dat? Sa nu radeti de mine. Mi-am invatat baiatul (acum are 35 de ani) sa (nu pot evita cacofonia!) faca curatenie, sa gateasca, sa spele si sa calce, sa coasa de mana si la masina de cusut. Ca sa-si ajute nevasta si sa nu ma injure pe mine nora. Am facut-o eu destul.
Doamne, ce ma mai bombanea! Dar ii spuneam ca sunt tare obosita de la serviciu si am nevoie sa ma ajute si pe mine cineva, ca nu mai pot... wink
Si a invatat. Cand s-a dus la armata, la prima vizita acasa, era oripilat ca tantalaii aia nu stiu nici macar sa-si coasa un nasture. rade
Acum imi multumeste. Face fiecare cate ceva in casa si ori sunt obositi amandoi, ori au amandoi timp liber si sunt la fel de odihniti. Asa ca prietena lui imi multumeste. Ba, mai mult, cand s-au mutat impreuna, Alexandra nu stia sa gateasca. A invatat-o el.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de mnarcisa Sam 18 Sept 2010, 10:37 pm

Foararte bine Samo. Cred ca am sa incerc sa aplic si eu aceeasi metoda ci fii-miu ca deja are 10 ani. Ii place sa isi bage nasul in bucatarie, dar al curatenie sunt eu cu mine. Nu are nici unul nici o treaba daca nu e facut ceva.Am ajuns sa nu ma enervez si sa le fac cum pot si mai ales cand pot.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de CCristinaC Sam 18 Sept 2010, 10:56 pm

Bravo Samo! Respectele mele! aplauze Putine femei fac asta. Asa a facut si mama mea, iar fratele meu isi facea rost de bani in armata, cosind nasturi la tunicile militarilor rade
Si soacra mea l-a invat ceva ceva pe sotul meu. Nu prea multe, dar de ajuns pentru un inceput. Restul l-am mai invatat pocnit eu.
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Sam 18 Sept 2010, 11:04 pm

Pai, tu esti de vina. Nu mai intinde coarda oboselii pana la capat. Cam pe la jumatate, da-le sarcini, fiecaruia pe masura si pune-i in competitie. De ce trebuie sa rabzi? Nu iesi la pensie odata cu barbatii, la 65 de ani? Apoi, daca-i pe-asa, facem totul juma-juma. Fiecaruia dupa stil si puteri. Le dai instructiuni, ii supraveghezi din cand in cand si-i lauzi la fiecare etapa indeplinita ca lumea. Si apoi, daca vor ca la final sa le faci ceva dulce (dar ceva usor de facut), trebuie sa te ajute, nu? Deci ai si premiul de final. ori altceva, dar le trebuie un premiu mic pana se obisnuiesc cu problema.
lol!
Si nu le mai fa toate chefurile atunci cand vor ei. Mai tarziu sau alta data, ca acum esti foarte obosita. Te odihnesti, pe bune, si apoi faci. Dar nu atunici, in clipa aia, cand vor ei.
Barbatii se educa...pana la adanci batraneti.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 18 Sept 2010, 11:11 pm

sau se prostesc la batranete rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de mnarcisa Sam 18 Sept 2010, 11:13 pm

Uite eu am inceput cu ultima partte. Fii-miu mia dat comanda de briose si cumnu a vrut sa isi faca orfine in camere nu am facut nici eu briosele dar nici ordinea. Cu barbatul asta mare e greu ca e ori plecat ori foarte preocupat, ori foarte obosit. Acum il iert ca sutem in toiul cosntructiei unei case si il cred, dar dupa nu mai are nici o scuza.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de CCristinaC Sam 18 Sept 2010, 11:19 pm

rade Samo, se vede ca nu ma cunosti. Nu sint nici pe departe genul de "stat in picioarele celorlalti" decit daca sint in starea de spirit adecvata. Azi am facut toata munca asta pentru ca am "pitici pe creier" si trebuie sa treaca totul prin mina mea. Numai ca ma apuca o data la vreo doua luni. In rest accept sa dea mama cu aspiratorul, sa stearga sotul praful sau sa faca mincare. Sint zile cind vin de la serviciu si nu fac nimic pina nu dorm o ora, ca sa-mi revin. Bine, avantajul de a nu avea copii. Altfel, nu ma mai rasfatam eu. In zile d-astea, gateste sotul si el face de regula, gratar cu ce avem prin congelator. Carne si legume. Recunosc, (asta pentru ca nu isi baga nasul in calculator deloc) ca, daca nu e nimic de mincare si nu am nici chef sa fac, "imi este rau de tot". wink
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Sam 18 Sept 2010, 11:24 pm

Da mnarcisa, dar cand vine si se duce sa se odihneasca - fiindca este obosit, nu? - te duci si tu si te odihnesti putin. Ca si tu esti obosita. Chiar daca stai doar un sfert de ora si te ridici cu greu dupa aceea, ca mai ai ceva de facut (fir-ar sa fie!)

Silvia, din experienta mea (imi pot permite sa spun asta la varsta mea), toata viata lor, barbatii sunt niste copii mari si tantalai (ca sa nu spun prosti). Nu exista ca la un moment dat sa nu-si arate aceasta fateta, oricat s-ar da ei de macho, domni sau altceva. Daca voi intelegeti chestia asta, asul e in maneca voastra. Barbatii, ca orice copil de 5 ani, se bucura de o simpla mangaiere, de o vorba buna sau o lauda spusa la momentul potrivit, dupa care faci ce vrei din ei. Dar sa nu faceti chestia asta din urma prea brusc. Ca se sperie. Doar sunt "sexul tare"! wink

ccristina a "bagat" un post in timp ce scriam eu: bravo! E tot ce pot sa-ti spun. Dar sa invete si celelalte fete, nu?
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 18 Sept 2010, 11:27 pm

Ai mei fac de la mic la mare, dupa puteri, asa ca nu ma plang.
Hai sa va arat iute boboceii mei ca apoi le sterg.




Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Sam 18 Sept 2010, 11:58 pm, editata de 2 ori (Motiv : sters poze ca nu-s "autorizate")

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de mnarcisa Sam 18 Sept 2010, 11:28 pm

Ooo Cristina, a fost si la mie candva asa, dar sa dusss. Nu pimi mai permit luxul sa imi "fie rau" si sa m a" doara in aripa". Ei si acum zici ca is obsedata, cum am 2 minute libere cum iau croseta in mana. Am ajuns sa crosetez si la film.
Azi ma uitam la niste vecine de la scara vecina care cica stau cu copii in parc (avem amenajat un loc de joaca chiar in spatele blocului). ficare copil are in jur de 7 ani si ele stau pe o bancuta si toacaaaa si toaca si sparg seminte de nu ai vazut. Asta de dimineata pana seara. eu ma uitam ca proasta la ele si sa mor de inteleg cum poti sa stai asa cu orele si sa toci tot.


MIHAELA!!! sunt asa de dulci ca iti vine sa ii manci cu fulgi cu tot hug
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Sam 18 Sept 2010, 11:32 pm

Sunt dulci de tot. Sa-ti traiasca. Sa-i inveti sa reziste in timpurile astea nenorocite.
Desi invatamantul a fost intotdeauna considerat un domeniu neproductiv, eu spun ca mai productiv de atata nu se poate. Cadrele didactice modeleaza suflete si personalitati. Practic, voi sunteti cei care asigura viitorul tarii. Nu amaratii astia de politicieni care nu pricep nimic din viata. Parca sunt toti niste avortoni.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 18 Sept 2010, 11:36 pm

Multumim!
Nici cel putin atat...sa zicem ramasite de avortoni Embarassed
Despre copilasi...offf, ca acolo desenau si colorau dupa ce le-am citit povestea "Nenea directorul" si le-am cerut sa se deseneze pe ei si colegul de banca. De saptamana viitoare o sa incepem sa scriem...ei abia asteapta, dar parca vad ca in timp se vor satura.


_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de mnarcisa Sam 18 Sept 2010, 11:41 pm

Nu au nici un interes sa priceapa. Fiecare vrea sa isi faca burdizanul cat mai mare si atat.

Fetelor va pup si ma retrag.
Va pupi pe toate si va doresc o noapte linistita.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de CCristinaC Sam 18 Sept 2010, 11:42 pm

MIhaela, m-am emotionat asa de tare.... Imi plac mult...
Si cind te gindesti ca as fi putut sa am o asa fetita mare...
Narcisa, si eu tricotez sau crosetez (mai nou), dar doar ca hoby. Daca la tricotat ma uit si eu la filme, cu croseta nu prea merge, ca sint incepatoare. Acum lucrez o paturica de bebe.
Si da, ai mare dreptate cu mamicile care ies cu copii in parc si rontaie la seminte, in loc sa rasuceasca un fir, ceva, acolo. Nu ai ce sa le ceri. Nu au nimic in creier. Eu, daca ies cu prietenele la o cafea (desi din ce in ce mai rar) imi iau de lucru cu mine, pentru ca nu (mai)fumez si trebuie sa fac ceva cu miinile.
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Sam 18 Sept 2010, 11:48 pm

Imi aduci aminte de inceputurile mele. Primii 5 ani de cariera am fost profesoara de lb. franceza la un liceu. Am fost solicitata sa tin ore la doua clase a doua, la alta scoala. Era un experiment la vremea aceea, limba straina de la clasa a doua. Teribil. Ei nu stiau gramatica lb. romane si eu ii invatam in franceza. La una din clase aveam o eleva care deja stia destul de bine limba. M-am gandit eu ce sa fac sa nu pierd copilul asta. Riscam sa se plictiseasca si sa se plafoneze. Urma, evident, dezinteresul. Ei, m-am bunghit eu pana la urma. Ii ascultam intai pe cei mai slabi, apoi pe cei mai bunuti, si, daca nici unul, nu stia, o puneam pe fetita cu pricina. Era foarte fericita ca ea a stiut. Dar am obisnuit-o sa-i ajute si pe ceilalti sa ajunga la nivelul ei. I-am sugerat ca nu-i ajuta la nimic sa fie mai buna ca altii daca nu-i invata si pe ei ce stie ea (era cam egoista la inceput). A tinut figura.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 18 Sept 2010, 11:50 pm

Cristina hug si eu puteam sa am in clasa a III-a sau I, dar n-a fost sa fie, insa la anul Diana intra si ea in randul scolarilor.
Si eu stau pe banca la barfa cu vecinele sau la mama la bloc, ele cu seminte sau doar cu vorba, eu cu croseta. La inceput auzeam tot felul de "vai, de cand n-am vazut pe cineva crosetant; parca ai fi baba zid (in viziunea unor persoane doar femeile de 80 de ani croseteaza) dar s-au obisnuit cu mine si acum li se pare ceva normal. Sincer, in casa rar apuc sa strencanesc ca ba-i una, ba alta si atunci cand ies cu copila mai fac cate putin. Rau cand e sarbatoare ca atunci zau de stiu ce sa fac cu mainile cand stau pe banca.
Narcisa, noapte buna! kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Dum 19 Sept 2010, 12:05 am

Fa Rebus. Eu asta fac in zilele de sarbatoare. Bunicul meu spunea sa nu-mi las niciodata creierul sa stea. Ca sa nu se instaleze Roza (scleroza). A-propos! Am citit un studiu amerian care spunea ca au facut studii pe niste loturi de femei de varsta a treia. Concluzia: la cele care se ocupau cu lucrul de mana, in special croset si tricot, dar si altele, incidenta instalarii sclerozei sau Alzheimer-ului era extrem de mica. Isi exersau creierul numarand mereu ochiurile si urmarind modelul. Deci, la lucru fetelor! Si nu luati in seama ce zic altii. In plus, faptul ca faci ceva ce-ti place, e o metoda excelenta de relaxare.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de geany Dum 19 Sept 2010, 12:09 am

Ai foarte mare drepate referindu-te la relaxarea din timpul lucrului de mana. Eu personal am trecut o perioada care m-a afectat extrem de mult, intrasem in depresie chiar; datorita lucrului de mana, am depasit foarte bine acea perioada si chiar am inceput sa gandesc iar pozitiv.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 19 Sept 2010, 12:12 am

Mda, de ma mai vad vecinele pe banca si cu rebus cred ca isi fac cruci incepand de la pamant. rade
Important ca am molipsit-o pe una cu crosetatul si intr-o zi era afara dand din croseta si incercand sa-si faca o bluza, doar ca acum e tot pe drumuri, munca, cresa, treaba si nu mai iese cu copila la joaca ca in cursul saptamanii sta la mama ei ca era lucreaza o zi da, una ba.

Am plecat la somn ca maine dimineata trebuie sa fac mancare pentru "popor". Am in plan ciorba taraneasca si pulpe care le-am pus din seara asta la macerat cu tot felul de chestii.
Noapte buna! kiss

Geany
hug pupi

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de CCristinaC Dum 19 Sept 2010, 12:14 am

MihaelaT a scris: la anul Diana intra si ea in randul scolarilor.
Sa dea Dumnezeu sa creasca mare, sanatoasa si frumoasa si sa mai fim si noi pe aici ca sa o vedem cu diploma de licenta (sau ce o mai fi p-atunci) pupi

geany a scris:Ai foarte mare drepate referindu-te la relaxarea din timpul lucrului de mana. Eu personal am trecut o perioada care m-a afectat extrem de mult, intrasem in depresie chiar; datorita lucrului de mana, am depasit foarte bine acea perioada si chiar am inceput sa gandesc iar pozitiv.

Pe mine m-a ajutat sa ma las de fumat. Clar. Si acum, cind sint nervoasa rau, si nu mai ajuta numaratoarea, ma calmez lucrind, in loc sa aprind o tigara.
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Dum 19 Sept 2010, 12:21 am

Noapte buna, fetelor! Odihna placuta.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de CCristinaC Dum 19 Sept 2010, 12:34 am

Noapte buna! La odihna, ca meritam kiss
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de mnarcisa Dum 19 Sept 2010, 9:25 am

Buna dimineata fetelor.
Se pare ca pregatesc eu cafeluta pentru astazi.
serviti, va rog!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cristina, Mihaela, In nici un caz nu am pretentia sa le vad pe acele mamici lucrand de mana. Fiecare e cu placerile lui.In timpul liber face ce vrea muschiul lui. Doar ca nu inteleg cum pot sta ore in sir asa. Am iesit de diminata cu pitica si erauacolo, am intrat in casa sa mance si sa doarma si le-am lasat acolo, am iesit dupa somn si tot acolo le-am gasit si bineinteles pe seara tot acolo au ramas. Mie mi se pare incredibil sa stai ore in sir la taclale, dar cum am zis fiecare e cu preocuparile lui.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de Admina Dum 19 Sept 2010, 9:29 am

samo99ro a scris:Iaca-ta-ma si pe mine in "scamele" voastre. Sigur ca te apuca toate cele cand stii cat de greu ai muncit ca sa ai casa farmacie! Stiti ce traznaie mi-a trecut mie prin cap la un moment dat? Sa nu radeti de mine. Mi-am invatat baiatul (acum are 35 de ani) sa (nu pot evita cacofonia!) faca curatenie, sa gateasca, sa spele si sa calce, sa coasa de mana si la masina de cusut. Ca sa-si ajute nevasta si sa nu ma injure pe mine nora. Am facut-o eu destul.
Doamne, ce ma mai bombanea! Dar ii spuneam ca sunt tare obosita de la serviciu si am nevoie sa ma ajute si pe mine cineva, ca nu mai pot... wink
Si a invatat. Cand s-a dus la armata, la prima vizita acasa, era oripilat ca tantalaii aia nu stiu nici macar sa-si coasa un nasture. rade
Acum imi multumeste. Face fiecare cate ceva in casa si ori sunt obositi amandoi, ori au amandoi timp liber si sunt la fel de odihniti. Asa ca prietena lui imi multumeste. Ba, mai mult, cand s-au mutat impreuna, Alexandra nu stia sa gateasca. A invatat-o el.
Samo, zici ca nu e insurat, nu? Deci nu e timpul pierdut... wink Ma scutur de trei ori, iau o gura de jaratic si ne aranjezi o intalnire. Bun ar fi la casa femeii, un barbat gospodar si de casa. bucurie (ce pig sunt... face si al meu, dar e iarba mai verde la vecinu' rade)
Narcisa, cand mai treci pe langa ele, roaga-le sa-l schimbe pe Oprescu si daca il rezolva pe el, sa treaca la Boc. Nu stiu daca stai in 1, sa inceapa cu Chiliman, ca ala chiar ma enerveaza... rade

Fetele, iar va intreb, sa tai cu foarfeca e voie? zid Eu nu sunt bisericoasa (a nu se confunda cu credincioasa), dar cat de cat. Totusi nu pricep de ce e croitoria asa interzisa duminica si la sarbatori. Deci de impletit de impleteste, uneori, dar cusut nu. Din ce cauza? Deranjeaza acul si ata, foarfeca, munca fizica de a scoate un tipar? Ma rog, am luat-o razna. Am de taiat mult si nu gasesc timp in cursul saptamanii, nu croiesc, insa.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 33 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 19 ... 33  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB