Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

+67
artbaby
violetas
zsofia
tomari
superpower
adadebu
ana.acount
kabunta
Buburuza
AlinaJ.Bijoux
kla78
Gianina4ever
cory74
Motzu
geo
SilviaDumitrescu
Ioana Popa
andreeaX
zylv
olympia
m-julie
Lucia.BlueFlower
RamonaM
mykya
Savu Ramona
aurelia.c
Eliana
mnarcisa
emmancita
geany
gabitica81
ancone
musetel
Steluzza
arielas
aurishta
Giobsy
chocolate
carlogea crinela
MagdaMarin
Dobri Ionela
sym
clodi
firicel
cris69
Vianne
Marry
Nicoleta Irimescu
Admina
RalucaS
mimo
Karina33
ioana soare
valentinadof
europolis
Lucia Ro
bibitu
Noemi
amnro
cristinavas
Gioconda
Uca
didi_cj
teisoara
diada
anigherman
MihaelaT
71 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 21 Ian 2011, 7:53 pm

Absolut superb rucsacelul Cory!!! Imi plac mult culorile!!! E pt. fetita ta? Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de geany Vin 21 Ian 2011, 8:04 pm

Cory, rucsacelul e foarte vesel. Imi place foarte mult si lucratura. Sa-l poarte cu placere Lavy Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de valentinadof Vin 21 Ian 2011, 8:42 pm

felicitari cory si de la mine pt rucsacel.culorile sunt minunate ,te binedispun,cred ca de asta il privesti?!
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Ioana Popa Vin 21 Ian 2011, 9:12 pm

Multumesc Cory! De indata ce-l fac, il postez aici...mai am un proiect pt cel mic intai...un saculet de dormit...ca nu-i chip sa doarma invelit! Va pup...ne vedem curand!
Ioana Popa
Ioana Popa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 51
Varsta : 40
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 07/01/2011

http://www.gentutzehandmade.blogspot.com

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de cory74 Sam 22 Ian 2011, 8:30 am

Pentru fetita mea este rucsacul, Alina! Are aproape 5 ani, iar rucsacul ii acopera tot spatele. Intr-adevar te binedispune, asa am simtit si cand i-am privit pe cei facuti de Alina Villanova, de acolo m-am inspirat si mi-au venit idei... uite aici
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de emmancita Lun 24 Ian 2011, 12:05 pm

Am cusut o gentuta-sacosica pt fata mea, e cusuta dar si crosetata, asa ca am sa o postez si aici si la crosetat! wink
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


e facuta la foc automat!!
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Gianina4ever Lun 24 Ian 2011, 2:51 pm

Bravo tie,ti-a iesit foarte frumoasa,mie imi place!
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 26 Ian 2011, 3:57 pm

Vin si eu cu prima mea geanta facuta dintr-o geaca de vinilin,

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mai multe detalii maine ca acum inchid. rade

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 26 Ian 2011, 4:19 pm

Magda, frumoasa geanta.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] S-o porti cu placere!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Motzu Joi 27 Ian 2011, 8:48 am

Faina ti-a iesit geanta Magda, vine bine floarea aplicata, ai pus si buzunare pe interior. aplauze S-o porti cu drag. Ti-a cusut bine masina vinilinul? La mine nu coase uniform, sare pe vinilin moale
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 27 Ian 2011, 9:25 am

Multumesc pentru aprecieri Merci
Vinilinul l-am intarit cu insertie de camasi din aceea foarte tare.
Am aplicat-o prin cusaturi la marginea fiecarei bucati .
Si am uns vinilinul cu ulei,ca e tare elastic.
Am cusut-o cu masina cea veche stiind ca doar ea face fata provocarilor.
Veche inseamna cea din 1968. wink

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Joi 27 Ian 2011, 9:27 am, editata de 1 ori (Motiv : Schimat imagine)

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Motzu Joi 27 Ian 2011, 9:54 am

Wow...chiar ca e veche, dar e si puternica. Am si eu una de la bunicii sotului, e cu manivela Sad , dar pot coase vinilin cu ea. La geanta calut pe aia am scos-o sa cos manerele rade Nu m-am gandit sa aplic insertie pe vinilin, merci de idee pupi
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 27 Ian 2011, 9:57 am

Cu placere.Aia a fost in cazul meu singura panza tare care sa suporte pretentiile mele,iar aplicatul insertiei mele cu masina de calcat se exclude caci se topeste vinilinul,iar insertia mea se aplica doar cu masini de termoculat la 160 grade.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de zylv Joi 27 Ian 2011, 10:27 am

magda,ti-a iesit foarte bine geanta.sa o porti cu placere.
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de musetel Joi 27 Ian 2011, 10:53 pm

Fetele, ati facut niste gentute foarte frumoase! imi place din cand in cand sa stau pe forum numai sa admir ce au facut altii, sa ma inspir, sa mai invat un termen-doi, o tehnica... uneori am impresia ca trebuie sa deschid forumul cu carneteul langa mine si sa iau notite.

De curand am facut si eu o geanta, nu e extrem de reusita, dar incerc sa ma perfectionez.
Tiparul si tutorialul l-am luat de link

Desigur, fiind la inceput am avut ceva batai de cap cu intoarcerea materialului... dar pana la urma a mers (adica dupa ce am descus de vreo 2 ori) scratch

Asta e varianta mea. Prietena careia i-am dat-o a fost incantata. Si de pe forum am invatat ca exista materiale termocolante... asa ca am folosit pentru fiecare parte cate un asemenea material - pt fata rosie un material termocolant subtire, pe hartie; pt partea alb-albastra un intaritor pe panza.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
musetel
musetel
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 214
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Motzu Vin 28 Ian 2011, 11:35 am

Musetel felicitari pentru geanta Flowers
A iesit frumoasa, insa mie mi se pare ca e prea lata pe umar, pt o persoana cu umerii cazuti (cum sunt eu) nu sta. Poti sa-i faci pe margine o cusatura "in varf de ac" (cat mai pe margine) ca sa stea mai batoasa. Se poate s-o vad asa si din cauza ca nu e calcata bine sau e materialul prea moale. Imi plac materialele ce le-ai ales. Gasesti multe sfaturi aici, important este acum sa ai dorinta sa faci ceva creat de tine. Mi-aduc aminte cu amuzament ce mandra am fost de prima mea fusta si cat am mai purtat la ea...era perfecta pt mine desi avea o groaza de defecte rade... dar asa invatam wink
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Motzu Dum 30 Ian 2011, 10:56 am

Ramasesem datoare cu geanta calut. Cand a postat Karina sarafanul a fost intrebata de geanta cum a fost facuta si cum sta capul de nu cade.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Povestea gentii: Fie-mea, la inceputul verii, vazuse geanta pe net aici si se ruga de mine sa i-o fac. Am tot amanat crezand ca scap. In septembrie m-am mobilizat pt ca ii trebuia pt scoala ceva nou si venea si ziua ei, asa ca am hotarat sa i-o fac cadou. A vrut maro inchis si materialul sa fie de plus. Am gasit la tesaturi la kilogram plus moale si vinilin negru tare, cam 30 lei a costat. Umplutura este siliconica, 1kg = 18lei. Captuseala este din panza neagra. Avand modelul de pe net am croit mai intai corpul gentii ca sa-i incapa caietele studentesti si apoi pastrand proportiile am croit capul si picioarele. Doua seri si o dimineata mi-a luat cusutul pt ca am descusut picioarele si am avut mult de cusut de mana.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Capul este croit din doua ovale si banda de pe mijloc, urechile sunt croite arc de cerc si jos incretite de mana si cusute ascuns pe cap
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Vinilinul l-am lipit cu prenadez si cusut pe margini. Capastrul este cusut de mana unde se petrece, sa nu alunece partea orizontala si apoi fixat de cap sub mandibula.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cand am probat geanta credeam ca greutatea capului se sustine in curele, dar nu a fost asa, desi geanta era umpluta si grea capul tot cadea, asa ca am cusut curelele putin in spatele urechilor, nu se vede cand geanta este ridicata.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Geanta are o parte mai inalta unde este gatul calului, mi-a fost greu sa-l prind de cap, am tot probat pana am nimerit sa stea, sa nu fie nici prea gros si nici prea lung gatul si sa aibe continuitate. Coama este facuta dintr-o bobina de acryl, infasurata pe o bucata de carton dimensiunea dorita, apoi am cusut de mana smocuri de ata, la mijlocul firelor. Initial crezusem ca pot sa le cos la masina, dar prinsesem capul de gat si era si umplut cu vatelina. La coada am cusut la masina firele de acryl.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Geanta este un trapez rotunjit jos la colturi si banda de 10 cm de-alungul ei. Picioarele prima oara le-am facut mai inalte si mai umflate, stateau mai cracanate. Cand a probat Anne a zis ca nu sunt ca in poza si le-am desfacut dupa ce le cususem pe toate zid
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus e o fasie tot de 10 cm lata cu fermoar cu doua cheite, in interior buzunar cu fermoar si buzunar pt telefon.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Picioarele le-am umplut cu putina vatelina si sunt prinse de mana pe banda de 10 cm, fundul gentii.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Capul sta bine chiar daca geanta este goala.
Cand nu are ce face impleteste coama in codite subtiri rade
A fost fericita de cadou, mai ales ca e unicat in orasul nostru. Unora li s-a parut interesanta geanta, altora ciudata....ea o poarta cu drag si asta e important pt mine.
kiss Spor la lucru si numai bine!
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 30 Ian 2011, 12:57 pm

E tare rau calulul geanta,si ai muncit nu gluma.Sa se mandreasca sanatoasa cu el. hug

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de valentinadof Dum 30 Ian 2011, 2:27 pm

Motzu ti-a iesit o super geanta,ai muncit la ea dar nu vezi asa ceva prea des.felicitari!parc-ai fi sora Karinei ,lucrezi meticulos.


Ultima editare efectuata de catre valentinadof in Dum 30 Ian 2011, 5:12 pm, editata de 1 ori (Motiv : corectare)
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de diada Dum 30 Ian 2011, 5:04 pm

Este bestiala geanta cal, felicitari, s-o poarte sanatoasa! Vezi, cand vine vorba de copii iti intreci limitele!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Motzu Dum 30 Ian 2011, 5:31 pm

Multumesc mult hug pupi
Asa-i diada, pt ei facem mai multe decat pentru noi.
Da, valentinadof, sunt sora Karinei si de la ea am invatat sa cos si multe altele.
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Buburuza Dum 30 Ian 2011, 6:04 pm

Deci (conclusiv de la-nceput, da?) e foarte tare geanta-cal! Foarte tare! Felicitari!


Ultima editare efectuata de catre Buburuza in Dum 30 Ian 2011, 6:08 pm, editata de 2 ori (Motiv : Ete, d'aia!)
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Uca Lun 31 Ian 2011, 12:08 pm

Motzu, este geniala geanta asta.
Am apreciat-o de cand a postat-o Karina si am tot studiat-o... ai muncit la ea nu gluma.
Foarte frumoasa si sunt sigura ca fiica ta e mandra de ceea ce ii creati voi.

In alta ordine de idei esti o norocoasa pentru ca o ai pe Karina asa de aproape.
Ma bucur ca e virtual aproape si de noi si ne invata atat de multe.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de kabunta Lun 31 Ian 2011, 1:34 pm

Imi place foarte mult geanta calut. Atat ideea cat si realizarea sunt deosebite. Felicitari !
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de ana.acount Lun 31 Ian 2011, 1:53 pm

Frumoase posete... dar prea meticuloase (pentru mine). Am vrut si eu sa fac o poseta, dar mi-a iesit mai mult portfard . Modelul e luat di Burda si era prevazut de ei inchizatoare metalica dar eu am pus un fermoar, rezultatul.... Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ana.acount
ana.acount
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 37
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 26/08/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 9 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB