Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

+67
artbaby
violetas
zsofia
tomari
superpower
adadebu
ana.acount
kabunta
Buburuza
AlinaJ.Bijoux
kla78
Gianina4ever
cory74
Motzu
geo
SilviaDumitrescu
Ioana Popa
andreeaX
zylv
olympia
m-julie
Lucia.BlueFlower
RamonaM
mykya
Savu Ramona
aurelia.c
Eliana
mnarcisa
emmancita
geany
gabitica81
ancone
musetel
Steluzza
arielas
aurishta
Giobsy
chocolate
carlogea crinela
MagdaMarin
Dobri Ionela
sym
clodi
firicel
cris69
Vianne
Marry
Nicoleta Irimescu
Admina
RalucaS
mimo
Karina33
ioana soare
valentinadof
europolis
Lucia Ro
bibitu
Noemi
amnro
cristinavas
Gioconda
Uca
didi_cj
teisoara
diada
anigherman
MihaelaT
71 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de geany Vin 04 Feb 2011, 2:05 pm

Foarte fericit pare Stefanut, deci este cel mai important. Lucrul l-ai realizat cu maiestrie. Felicitari harnica
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de bibitu Vin 04 Feb 2011, 3:00 pm

am reusit sa vizionez si eu tot ce am pierdut ,sunt superbe creatiile voastre chiar mi-au placut rau de tot
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de diada Vin 04 Feb 2011, 6:06 pm

Ioana Popa a scris:....pentru baietelul meu care va merge din iunie la gradinita.

Ghiozdanelul este superb! sa-l poarte cu placere Stefanut, eu nu am inteles de ce se duce in Iunie la gradinita Rolling Eyes in iunie nu se ia vacanta?

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Ioana Popa Vin 04 Feb 2011, 7:01 pm

Multumesc mult! kiss Merge in iunie la gradi, pentru ca atunci face 2 anisori si ma intorc eu la serviciu...e vba despre o gradinita particulara care are program si in vacanta, pana la 18.30...la ce servicii avem eu si sotul meu nu ne-am fi descurcat altfel. Stau si ma gandesc ce o sa fac cu pasiunea mea pentru gentute descoperita in concediul de maternitate...sper sa am timp sa mai fac macar pt prieteni...E ciudat sa ma gandesc ca nu o sa mai am timp pt croitorit.... cos
Ioana Popa
Ioana Popa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 51
Varsta : 40
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 07/01/2011

http://www.gentutzehandmade.blogspot.com

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Uca Vin 04 Feb 2011, 7:50 pm

Ioana, cred ca toate ne dorim ca ziua sa fie cu cat mai multe ore, sa putem face tot ce ne dorim.
Vei reusi sa iti organizezi timpul sa te poti refugia putin si in oaza ta de relaxare.
Imi place mult rucsacelul, este lucrat impecabil, imi place jocul de carouri cu jeans, ai reusit sa il inveselesti frumos, si de Stefanut ce sa mai spun, pare foarte incantat de el.
Felicitari! Flowers

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de diada Vin 04 Feb 2011, 9:06 pm

Pai multa bafta iti doresc Ioana, ce sa zic, eu am oroare de gradinite/crese... la mine nu merge zid 2 zile = boala zid

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Ioana Popa Vin 04 Feb 2011, 9:21 pm

Uf, Diada...imi pare rau...incercam si noi, ce-o sa facem...vedem cum merge cel putin, daca merge....
Ioana Popa
Ioana Popa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 51
Varsta : 40
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 07/01/2011

http://www.gentutzehandmade.blogspot.com

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 05 Feb 2011, 6:40 am

Felicitari Ioana e superb rucsacelul.Eu ii dau tarcoale sa ma uit la detalii caci parca i-as face si eu unul lui Marius. Si daca e pe lista odata tot il fac.
pupi Multumesc de model imi place tare mult.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de valentinadof Sam 05 Feb 2011, 10:10 am

da-i frumos tare Ioana si l-ai cusut impecabil!felicitari!
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Motzu Sam 05 Feb 2011, 10:45 am

Ioana e frumos si vesel ghiozdanelul.....din pacate (sau fericire pt el) l-a vazut si fiu-meu si vrea si el. Am tot amanat sa-i fac pt ca el vrea sa duca la camin jucarii in el....asta inseamna sa-si umple ghiozdanul cu masini si apoi urmeaza urlete ca nu le da si altora sa se joace. Metoda mea: pantaloni cu 2 buzanare = doar 2 masini luate wink
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de artbaby Sam 05 Feb 2011, 12:47 pm

Buna,am creat un portofel si un suport de camera foto /iPod,sunt la inceput si am fost incantata de ce mi-a iesit.
Suport camera foto/iPod
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mini portofel
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
artbaby
artbaby
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 43
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 23/06/2010

http://bebekart.wordpress.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Gianina4ever Sam 05 Feb 2011, 3:26 pm

Frumos,ce bine ca ai masina de cusut...
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Ioana Popa Dum 06 Feb 2011, 12:24 pm

Multumesc pentru aprecieri si pentru sfaturile referitoare la gradinita Smile Am de invatat wink E dragut portofelul tau...imi place mult materialul! Spor la treaba!!! kiss
Ioana Popa
Ioana Popa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 51
Varsta : 40
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 07/01/2011

http://www.gentutzehandmade.blogspot.com

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de artbaby Lun 07 Feb 2011, 10:02 am

Multumesc geanina4ever ,e foarte buna in casa omului...
Multumesc Ioana,superb materialul,este bun si ptr fete de perna(nu ma intreba ce material este ca nu ma pricep Embarassed ).
artbaby
artbaby
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 43
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 23/06/2010

http://bebekart.wordpress.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Gianina4ever Lun 07 Feb 2011, 10:48 am

Da,asa e,si eu imi doresc una,are soacra-mea dar nici nu o mai foloseste cica e lene,nici mie nu mi-o da...scuzati off topic
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de artbaby Lun 07 Feb 2011, 4:51 pm

Am mai "mesterit" si 2 posetute ptr. fetite ...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre artbaby in Mar 08 Feb 2011, 7:39 am, editata de 1 ori
artbaby
artbaby
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 43
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 23/06/2010

http://bebekart.wordpress.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de geany Lun 07 Feb 2011, 6:29 pm

Artbaby, nu crezi ca ai putea posta 5 fotografii clare in loc de un colaj CALITATIV indeschifrabil...?! Sau daca interesul iti este reclama si popularitate pentru blog, te trecem la capitolul reclame, ceea ce inseamna ca vei incalca regulamentul forumului...
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de corina corina Lun 07 Feb 2011, 7:21 pm

Frumoase portofelele tale , Artbaby .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de artbaby Mar 08 Feb 2011, 7:42 am

Multumesc frumos Corina.
Geany scuze, dar nu a fost cu rea intentie,am crezut ca daca pun asa nu ocup mult loc pe pagina,nimic mai mult. Ms(am modificat mai sus)
artbaby
artbaby
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 43
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 23/06/2010

http://bebekart.wordpress.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de aurishta Mar 08 Feb 2011, 1:22 pm

Imi plac gentutele, sunt dragalase.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Steluzza Mar 08 Feb 2011, 1:55 pm

Frumose posetutele si gentutele.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de geany Mar 08 Feb 2011, 4:44 pm

Nu e vorba de vreo problema, ci faptul ca poza este intr-un format mic, si daca mai este si colaj, chiar nu se vede lucratura (cusatura). Daca ai observat, cam asta este esentialul in forum, sa aratam modele, dar si cat de cat clar cum sunt lucrate. Colajul nu te ajuta decat sa ne arati ca ai mai facut ceva...

Sunt frumoase gentutele si curat finisate. Smile

geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de artbaby Mar 08 Feb 2011, 6:11 pm

Mersi frumos aurishta si Balasa Mariana Claudia.
Mersi Geany.Ai mare dreptate,tot ce am invatat pana acum sa fac este datorita acestui forum,ca sunt pozele foarte detaliate.
artbaby
artbaby
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 43
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 23/06/2010

http://bebekart.wordpress.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de gabitza05 Mar 08 Feb 2011, 7:51 pm

VIN SI EU CU O GEANTA FACUTA DINTR-O PERECHE DE BLUGI AI FETEI PE CARE NU II MAI PURTA.ESTE CUSUTA DE MANA PENTRU CA NU AM INCA O MASINA DE CUSUT.SPER SA IMI IAU CAT MAI CURAND UNA.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]





Edit ucabesty: te rog ca in viitor sa nu mai scri cu majuscule.
Te rog sa citesti [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre ucabesty in Mar 08 Feb 2011, 8:29 pm, editata de 1 ori (Motiv : schimbat link cu poze)
gabitza05
gabitza05
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 19
Localizare : Galati
Data de inscriere : 11/01/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Gianina4ever Mar 08 Feb 2011, 8:13 pm

Super ti-a iesit...felicitari!avand in vedere ca e cusuta si la mana,a iesit prea bine.Ai cusut direct fata de spate,nu?si inauntru i-ai pus captuseala?
Te intreb ca am si eu o pereche de blugi care s-au rupt exact sub fund,scuzati expresia,nu stiam cum sa zic...ma gandeam din craci sa fac o fusta... Smile
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. III

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB