Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Posete, genti si accesorii (croitorie)

+43
Mada
mycryna
IrinaH
Daisy
lil3lu
Gabyx
noel
Adriana13
Noemi
Tinkerbell
nadina_b2005@yahoo.com
oanabijux
julix_2007
dandana
ionela stefan
deja
aisha
diane
RalucaS
irinaindira
DANIELA.I
Camy
ariana
Buburuza
postoleirina
Eva
zylv
dana_mi16
ciresicca
ioana soare
andreeaX
geany
mihatm80
tomari
irish05
Dionisia
alinaa
duchess
arime
Admina
diada
MihaelaT
cris69
47 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de zylv Vin 27 Mar 2009, 9:26 am

am facut cate trei snururi pe care le-am impletit
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de Buburuza Vin 27 Mar 2009, 11:45 am

Ingenioasa bareta din snururi.

Acu' intrebare nauca: Am vazut mai deunazi o posetuta care mi-a placut la nebunie, absolut superba, rosie, tricotata, cu torsade... si n-o mai vad. Sau nu era la subiectul asta?
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de ioana soare Vin 27 Mar 2009, 12:22 pm

Buburuza te referi la gentuta de aici ?

Daca da atunci multumesc mult pentru aprecieri Merci kiss kiss
Daca nu atunci ma fac mica mica si ma ascund dupa birou Embarassed Embarassed
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de zylv Vin 27 Mar 2009, 12:42 pm

ioana,este superba posetuta Flowers
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de ioana soare Vin 27 Mar 2009, 12:53 pm

zylv,multumesc frumos! pupi
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de Buburuza Vin 27 Mar 2009, 2:29 pm

Daaaaaaaa! Merci Ioana. Asta era. Uite, pun eu poza si aici, ca sa nu o mai caut altadata de bezmetica.
Splendida! Felicitari.
Intrebare stupida: Asa ceva se poate lucra si pe andrele circulare? Ca eu numai asa stiu.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de ioana soare Vin 27 Mar 2009, 3:06 pm

Adica sa o lucrezi circular, fara cusaturi de imbinare? Teoretic ar trebui sa se poata (cu mici manevre la incheiere ca sa-i modelezi baza), dar practic, daca o vrei la aceeasi marime, nu cred ca exista andrele circulare cu firul atat de scurt. Insa daca o vrei mai mare e ok. Eu as incepe de sus, ca sa pot sa-i inchei baza cu 3 andrele, fara cusatura.
Daca n-am inteles si de fapt intrebi daca se poate lucra dus intors pe andrele circulare, atunci raspunsul e iarasi da, si eu tot asa lucram inainte sa imi cumpar andrele drepte.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de diada Sam 28 Mar 2009, 9:27 am

Irina foarte practica si utila geanta ta! love love love

Zylv, imi plac foarte mult baretele love love love , si gentuta, dar sa fac baretele impletite nu m-as fi gandit Merci

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de zylv Sam 28 Mar 2009, 10:22 am

de obicei femeile sunt foarte inventive,si cand lipseste materia prima gasesc solutia imediat wink
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de Admina Mier 01 Apr 2009, 1:55 pm

Am facut o geanta de postas wink, dupa un tutorial de pe net, de AICI
Nu mi-a luat mult sa o fac, desi sunt totalmente antitalent la genti zid am o groaza de ele, totusi cred ca am sa mai fac, chiar a fost logic de construit si usor de cusut. Este menita pt plimbarile in parc si concertele rock, a se vedea centipedul omniprezent rock

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de ariana Mier 01 Apr 2009, 2:49 pm

FELICITARI PENTRU GENTUTA E SUPER love
ariana
ariana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 194
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de geany Mier 01 Apr 2009, 2:51 pm

admina te-ai visrusat si tu cu ''viermele''ala ca mine de fluturi rade peste tot imi imaginez sa pun aplicatii de fluturi,broderii si de toate ;numa fluturi am in cap lol!
felicitari ,a iesit frumos
pupi
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de zylv Mier 01 Apr 2009, 2:57 pm

admina,foarte frumoasa genta,dar nota 10 o ai pt carcaletele ala.ti-a iesit super
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de postoleirina Mier 01 Apr 2009, 3:44 pm

foarte tare...e super...si pe stilul meu(daca s-ar putea numai genul asta as purta :D) S-o porti sanatoasa si la cat mai multe!
avatar
postoleirina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 100
Varsta : 42
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/02/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de ioana soare Mier 01 Apr 2009, 8:02 pm

Foarte frumoasa geanta ura ura
Mie cel mai mult imi place faptul ca e compartimentata si are si fermoar! Cred ca a fost o gramada de munca la miriapod, dar e de mare efect!E din piele?
sunny
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de cris69 Mier 01 Apr 2009, 9:22 pm

admina-frumoasa geanta. ma bucur ca nu a vazut-o domnisoara mea caci daca o vedea atunci trebuia sa mesteresc si eu una.
geany- si mie imi plac fluturii
eu am andrele circulare cu firul intre ace de 20cm.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de diada Mier 01 Apr 2009, 9:36 pm

ti-a iesit foarte, foarte bine! ura ura ura imi place foarte mult! si "carcaletele" e bestial prins acolo lol! ce sa mai, esti foarte talentata la toate! pupi

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de andreeaX Vin 03 Apr 2009, 10:59 pm

Am facut si eu un plic dupa tutorialul de aici : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

L-am modificat putin si am impresia ca e cam subred legat siretul,dar mai mult de un tel bani si tigari nu voi "cara"
Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre diada in Vin 03 Apr 2009, 11:12 pm, editata de 1 ori (Motiv : transformat link in poza)
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de Camy Sam 04 Apr 2009, 12:32 pm

buna fetelor,Andreea,Admina foarte frumoase.vin si eu cu o gentuta ar fi buna zic eu pentru a tine in ea produse cosmetice,bratari coliere,orice.eu am primit de la o prietena cateva gentute si sunt foarte incantata de ele foarte frumoase si in primul rand foarte utile.chiar nu mi-as fi putut inchipui cat de utile pot fi.am sa le fac cadou unei alte prietene saptamana viitoare de ziua ei,impreuna de un costumas din tricot roz pe care nici macar nu am apucat sa il croiesc. rade [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

cusaturile ornamentale nici nu puteau lipsi,captusite,iar pe portofel este scris alina cu snur de saten . nu este punctul meu forte,este pentru prima data cand fac o gentuta si pot spune ca sunt migaloase,cred ca mai repede as face o fusta Smile

va pipic dulce hug
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de ioana soare Sam 04 Apr 2009, 2:53 pm

Andreea e foarte frumos plicul! Imi place mult,si bentitele sunt de efect! Sa o porti cu placere! hug
Camy felicitari! hug Cred si eu ca spui ca a fost migaloasa, i-ai cusut si fermoare, i-ai facut si buzunar. Cum ai aplicat ursuletul? De fapt, cum l-ai facut?

sunny
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de zylv Sam 04 Apr 2009, 5:00 pm

foarte dragut plicul,si pot spune ca-i place foarte mult si cel din tutorial.camy,numai cuvinte de lauda la adresa ta.ai talent
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de diada Sam 04 Apr 2009, 5:18 pm

Camy ca de obicei ceea ce faci iti iese super! imi plac mult, o sa fie foarte incantata de ele prietena ta love love love

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de Admina Dum 05 Apr 2009, 10:27 pm

Andreea, super posetuta si multumim de tutorial love
Camy, ca de obicei esti multi-talent, trebuia sa te pricepi si la genti Flowers Felicitari, sunt foarte dragute.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de Camy Lun 06 Apr 2009, 8:21 pm

mersi fetelor,Ioana ursuletul este lipit cu fierul de calcat,le cumpar de la mercerii si le folosesc in general la hainute de copii.cred ca am dat 50 de bani pe unu.

pupicei
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 06 Apr 2009, 8:36 pm

mey ce frumuseti faceti voi! FELICITARI! kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB