Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 12 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 12 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 12 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 12 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 12 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 12 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 12 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Posete, genti si accesorii (croitorie)

+43
Mada
mycryna
IrinaH
Daisy
lil3lu
Gabyx
noel
Adriana13
Noemi
Tinkerbell
nadina_b2005@yahoo.com
oanabijux
julix_2007
dandana
ionela stefan
deja
aisha
diane
RalucaS
irinaindira
DANIELA.I
Camy
ariana
Buburuza
postoleirina
Eva
zylv
dana_mi16
ciresicca
ioana soare
andreeaX
geany
mihatm80
tomari
irish05
Dionisia
alinaa
duchess
arime
Admina
diada
MihaelaT
cris69
47 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 12 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de zylv Joi 03 Dec 2009, 8:05 pm

ioana,super posetuta.este adorabila kiss felicitari.si eu am cumparat de pe site-ul respectiv,si pot sa spun ca sunt foarte rapizi in ceea ce priveste onorarea comenzii.
maistra,diada si celelalte fete care au postat aici,am numai cuvinte de lauda pt voi.bravo!
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 12 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de IrinaH Joi 03 Dec 2009, 9:36 pm

Ioana, ai dreptate, vad ca in tara la noi e dificil de gasit accesoriile necesare. Voi incerca sa cumpar si eu din strainatate si o sa ma uit si pe siteul acela (de fapt, m-am uitat pe el deja, dar am citit numai tutorialul pentru geanta).
IrinaH
IrinaH
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 215
Varsta : 39
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 12 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de mycryna Vin 04 Dec 2009, 9:36 am

Neata,

Irina, ai gasit inchizatorile cu magnet? Eu mi-am comandat materialele pt posete de la o firma din timisoara...am cam riscat, pt ca pe site sunt prezentari generice...am 2 comezi pana acum, pe care le-am dat telefonic...au sosit a doua zi...preturi bune. Pot spune ca mi-au trimis si niste mostre de catarame. Ce pacat ca nu exista si in cta un depozit cu textile Sad
mycryna
mycryna
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 26
Varsta : 44
Localizare : constanta
Data de inscriere : 02/12/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 12 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de IrinaH Vin 04 Dec 2009, 9:54 am

Mycryna, poti sa-mi spui cum se numeste firma din Timisoara unde ti-ai comandat accesorii?

Eu vreau sa merg la Materna pentru inchizatori, cum am mai spus, dar abia luni ajung in Timi.
IrinaH
IrinaH
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 215
Varsta : 39
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 12 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de mycryna Vin 04 Dec 2009, 10:10 am

Irina, abia astept sa imi spui parerea ta, daca vei vizita depozitul...eu nu am mai fost in astfel de depozite si nu pot face o comparatie.
mycryna
mycryna
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 26
Varsta : 44
Localizare : constanta
Data de inscriere : 02/12/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 12 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de IrinaH Vin 04 Dec 2009, 10:31 am

Pai, eu il vizitez, dar care e depozitul? Smile Ca nu mi-ai spus cum se numeste... Sau nu am vazut eu?
Eu stiu numai de Materna in Timisoara unde e probabil sa aiba accesorii, si asta nu e depozit, e un magazin, o mercerie, in centrul orasului.
IrinaH
IrinaH
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 215
Varsta : 39
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 12 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de aisha Vin 04 Dec 2009, 10:35 am

Ioana, esti exceptional de talenta!!! Noroc ca stateam pe scaun, ca altfel as fi cazut pe jos! Smile Absolut superba poseta! Nici nu zici ca e hand-made. Nu pot sa am decat cuvinte de lauda! ura
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 12 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de mycryna Vin 04 Dec 2009, 10:40 am

IrinaH a scris:Pai, eu il vizitez, dar care e depozitul? Smile Ca nu mi-ai spus cum se numeste... Sau nu am vazut eu?
Eu stiu numai de Materna in Timisoara unde e probabil sa aiba accesorii, si asta nu e depozit, e un magazin, o mercerie, in centrul orasului.

ti-am trimis un mesaj privat

Va prezint, cu drag, cea de-a doua creatie Embarassed [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Vin 04 Dec 2009, 1:09 pm, editata de 1 ori (Motiv : fuzionare postari)
mycryna
mycryna
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 26
Varsta : 44
Localizare : constanta
Data de inscriere : 02/12/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 12 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de ioana soare Vin 04 Dec 2009, 11:13 am

Zylv, Aisha multumesc hug

Asa e Zylv, sunt foarte seriosi, comenzile vin foarte repede si daca ai vreo intrebare, nelamurire primesti raspuns imediat.
Mycryna mie nu mi se pare scump in conditiile in care la noi in tara nu exista si nu am de unde cumpara ce imi trebuie. Sau la calitatea dorita. Transportul nu este nici el foarte mult, cam 5-6 lire parca.

Foarte frumoasa si gentuta aceasta! La marginea de sus ai cusut margele?
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 12 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de mycryna Vin 04 Dec 2009, 11:46 am

da, pur si simplu am cusut un sir de margele...foarte repede wink
mycryna
mycryna
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 26
Varsta : 44
Localizare : constanta
Data de inscriere : 02/12/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 12 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de diada Vin 04 Dec 2009, 11:57 am

Ioana, m-ai terminat definitiv cu gentuta ta! faci lucruri deosebite, felicitari!



Cryna, frumoasa si gentuta asta, simpla si de efect! sus are fermoar?

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 12 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de mycryna Vin 04 Dec 2009, 12:06 pm

da, e cu fermoar....mi se pare asa de greu sa cos fermoarul!!!
Sa spun drept, cu margele am mascat imperfectiunile datorate fermoarului....
are si captuseala
mycryna
mycryna
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 26
Varsta : 44
Localizare : constanta
Data de inscriere : 02/12/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 12 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 04 Dec 2009, 1:14 pm

Mycryna, foarte frumoasa gentuta. Felicitari!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - Pagina 12 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB