Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Quilling-arta de a rula hartia(3)

+41
magdaR
adrina
danadea
Ela
Uca
casagravor
Cameleonic
02gaviota
diada
rdelia
aba
LilianaL
europolis
anc@
corcodel
oana_h
ivanoiuadela9
mami de doi ingerasi
MoniKozi
vlavi
maddy13
carmendana
Ramurica
kristadesign
diana-s
ioana soare
MihaelaT
RoxanaL
cialacu gabita
Lucia.BlueFlower
danutza442
monica_sorescu
adelina24
bursuk
Cloreta
irinuka
Cristale
AlinaJ.Bijoux
firimitura
tantelu01
iuliana72
45 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 23 Iul 2010, 10:55 am

Tantelu01, sunt foarte frumoase! Felicitari!
Te-am rugat de cateva ori sa incarci pozele pe site asa cum o face toata lumea, dar se pare ca nu-ti plac regulile.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de tantelu01 Vin 23 Iul 2010, 11:14 am

Mihaela, te rog sa nu te superi, dar nu inteleg ce gresesc. Am citit pe prima pagina de la topicul cu postari foto si incarc pozele in Photobucket si am incarcat Direct link, am dat si enter dupa fiecare link incarcat. Nu sunt maestra in programe de acest gen si daca gresesc nu o fac ca nu imi plac regulile, dimpotriva. Nu vreau sa va suparati pe mine, dar chiar nu ma descurc altfel.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de europolis Vin 23 Iul 2010, 12:34 pm

Tantelu01 citeste [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] un tutorial. Sunt sigura ca o sa te descurci hug
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de diana-s Vin 23 Iul 2010, 12:44 pm

fetele sunt week-end-ul asta la targ la Eforie Nord, eu n-am putut participa acum
daca nu plec nicaieri in perioada aia, cred ca ma inscriu si eu la Vama Veche al Stuff Stock
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de tantelu01 Vin 23 Iul 2010, 3:03 pm

Poate la urmatorul targ ne vom cunoaste mai bine. Mai incerc acum o postare de poza, urmand ultimile indicatii. Daca tot nu iese bine, ma las pagubasa cu postat poze. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
L-am micsorat la 640/480 pixeli iar in previzualizare arata ca e bine.....sper.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 23 Iul 2010, 6:53 pm

Superb tabloul. Imui place la nebunie!!! love
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de LilianaL Vin 23 Iul 2010, 11:32 pm

Buna,

Nu am postat pana acum,dar va urmaresc de ceva vreme si am vazut lucruri minunate. Felicitari pentru rabdare si talent. Am incercat sa fac si eu cu prietenul meu cate ceva. Astept pareri despre prima noastra incercare :D


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


P.s. Tantelu01,te-am vazut in vama in perioada folk you.Te-am recunoscut dupa tabloul cu farul si m-a amuzat coincidenta.
LilianaL
LilianaL
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 34
Localizare : origamiromania.forumgratuit.ro
Data de inscriere : 05/07/2010

http://poli-art.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 23 Iul 2010, 11:58 pm

Super tabloul!!! E de sezon!!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de corcodel Dum 25 Iul 2010, 12:30 pm

Am facut si eu una alta..
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sper sa va placa
corcodel
corcodel
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 25 Iul 2010, 12:45 pm

Tabloul e dragut!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de corcodel Dum 25 Iul 2010, 1:19 pm

Multumesc eu sunt la inceputuri cu quillingul. Nici scule nu am. Ca sa rulez hartia folosesc o min de pix careia i-am facut o taietura la partea opusa varfului de scris, iar pentru chestiile foarte stranse folosesc urechile unui ac mare caruia i-am taiat capul acestora. Uneori nu prea vrea sa iasa hartia caci cand i-am taiat capul s-au rasucit un pic marginile urechii si s-a strans spatiul dintre ele.
corcodel
corcodel
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 25 Iul 2010, 2:46 pm

Nici eu nu am scule inca!!!Eu folosesc un bat pt. frigarui, din lemn, taiat putin la un capat (cel care nu e ascutit)!!! Acum o luna mi-am achizitionat, in schimb, un linear cu cerculete de diferite dimensiuni, ca sa pot pune hrtia dupa ce o iau de pe bat, ca sa iasa la dimensiunea pe care o doresc. Inainte lasam pe masa si atat cat se desfacea, atat o lasam!!! wink


Ultima editare efectuata de catre AlinaJ.Bijoux in Dum 25 Iul 2010, 5:57 pm, editata de 1 ori
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de MoniKozi Dum 25 Iul 2010, 5:41 pm

Da, băţul pentru frigărui este foarte bun. Şi eu lucrez cu băţul de frigărui, dar cu capătul ascuţit. Cred că e o chestie de obişnuinţă.
În final am cumpărat şi un instrument 'special', la 5 lei. E bun şi acela. Dar pentru spirale mai strânse mi se pare mai bun băţul de frigărui.
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de firimitura Dum 25 Iul 2010, 10:43 pm

Akinom de unde ai luat instrumentul special cu 5 lei? eu folosesc o scobitoare crestata in capatul neascutit. si pana acuma vad ca merge ok.si am si eu un sablon pt quilling luat de la casa retro si care a costat prea mult zic eu (25 de lei sablonul, o foaie de pluta mica cat sablonul si 5 ace cu margica in capat)
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de RoxanaL Lun 26 Iul 2010, 9:19 am

firimitura, trebuia sa iei kitul care continea si unealta de invartit, si cateva fasii de hartie pe langa ce ai spus tu, eu cand l`am achizitionat era 45 de lei. Intr`adevar cam multi bani pt atat de putin, mai ales ca eu am platit si 30 de lei taxa de transport, dar pana la urma merita, mai ales pentru unealta.
RoxanaL
RoxanaL
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 39
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/11/2009

http://roxyquills.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de tantelu01 Lun 26 Iul 2010, 9:58 am

Bun venit Liliana! Poate ajungi si la Stuff Stock. Diana, Roxana, poate veniti si voi, chiar m-as bucura sa ne cunoastem mai bine.
Ma bucur ca a placut farul meu. In acest weekend a trebuit sa ma despart de el, a ales sa plece in Turcia.
Smile
Vad cum creste numarul amatorilor de quilling si asta e bine. Poate se vor gasi investitori care sa deschida magazine cu materiale specifice acestei arte, macar on line, sa gasim hartie in culori pe saturate, instrumente, etc. si sa fie taxa de transport mai mica decat cele comandate in strainatate .
Inca ceva, poate util celor care nu au mai fost la mare cu lucrari din hartie, dupa apusul soarelui, chiar daca e lumina, umiditatea este excesiva. Daca nu ai tablourile protejate cu sticla, se umezesc, hartia suport se increteste. (cel putin la cele expuse orizontal, cele puse pe verticala, mai putin, dar tot se uda). Cele cu geam, fac condens dar nu e afectata lucrarea. Si expunerea la soare dauneaza, se decoloreaza hartia, daca scoti rama se vede diferenta. Deci, mare atentie cum protejati lucrarile.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de MoniKozi Lun 26 Iul 2010, 10:06 am

firimitura a scris:Akinom de unde ai luat instrumentul special cu 5 lei? eu folosesc o scobitoare crestata in capatul neascutit. si pana acuma vad ca merge ok.si am si eu un sablon pt quilling luat de la casa retro si care a costat prea mult zic eu (25 de lei sablonul, o foaie de pluta mica cat sablonul si 5 ace cu margica in capat)

Instrumentul l-am luat de la un magazin Hobby din Sibiu. Are manerul de lemn. Deci nu am platit taxe de transport. Instrumentul cu maner din metal era 9 lei. Dar cred ca e cam acelasi lucru. Oricum, prefer betigasul de frigarui.

Iar setul de quilling e acum in jur de 50-56 de lei (si la magazin si pe net) Sad
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de firimitura Lun 26 Iul 2010, 10:15 am

Multumesc akinom de informatie. Setul e foarte scump, parerea mea, tinand cont ca exista si metoda improvizatului si ne ies lucruri bune.
Spor la treaba fetelor kiss si bafta la vanzari
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de tantelu01 Lun 26 Iul 2010, 10:37 am

Ai dreptate firimitura, rabdare si vointa, ca imaginatie avem sa inventam unelte de lucru. Daca romanii sunt recunoscuti ca inventivi, romancele sunt si mai si rade
Si tie spor si bafta hug
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de aba Lun 26 Iul 2010, 12:26 pm

Am terminat si eu primul meu quilling. Nu e mare lucru dar imi place.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine].

avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de rdelia Lun 26 Iul 2010, 2:08 pm

E superb, aba. Caut si eu poze cu felicitarile pe care le-am facut si le postez mai incolo.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

rdelia
rdelia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 59
Varsta : 47
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 22/03/2010

http://rdelia06.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de RoxanaL Lun 26 Iul 2010, 3:36 pm

Din pacate, eu nu ma pot deplasa, din cauza sarcinii, stau la pat de aproape 2 luni, si mai am......o groaza! Smile
In schimb, va urez mult succes celor care veti participa la targ!
Multumim de sfaturi, Tantelu! Cel putin eu o sa tin cont de ele!
Pupici tuturor, si felicitari celor care ati expus pe site, din ce in ce mai multe adepte vad pe`aici Smile
RoxanaL
RoxanaL
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 39
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/11/2009

http://roxyquills.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de MoniKozi Lun 26 Iul 2010, 4:26 pm

aba si rdelia - foarte dragut... !!! Spor in continuare.

RoxanaL Rabdare si multa sanatate! O sa se termine mai repede decat crezi si vin altele... Smile Numai bine!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de RoxanaL Lun 26 Iul 2010, 4:31 pm

Saru`mana! Multumesc frumos! Ce sa fac acu`....? Astept.... Oricum, asteptarea merita, nu? Scopul scuza mijloacele Smile
Scuze de off topic
RoxanaL
RoxanaL
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 39
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/11/2009

http://roxyquills.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de vlavi Lun 26 Iul 2010, 8:10 pm

Roxana, bebe mic ce va veni va fi cea mai frumoasă lucrare a ta! Să-ţi dea Dumnezeu puterea de a rezista şi sănătate vouă, celor două suflete îngemănate!
Aba, foarte frumos! Mai ales că, prin rotire, poate fi văzut şi de pe partea cealaltă.
Mi-au plăcut şi felicitările rdeliei.
Eu mi-am pregătit muuulte floricele dar nu am timp să le asamblez.
Exersez în schimb rolul de bunică şi mă bucur că-mi iese perfect. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vlavi
vlavi
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 275
Varsta : 66
Localizare : Braila
Data de inscriere : 23/03/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB