Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

+73
Chirrox13
kla78
ancabanu
ank93
Panea Laura
marabr
afilimonb
carmenzoe
ismi3ismi
firicel
i.xell
elenaveronica
adriuta
maribel
valentinadof
andegelia
arielas
Buburuza
symos
Motzu
andreeaX
Miniona
dandana
roxana096
olympia
corina corina
nicoleta_mc
odrina
moruna
Nicoleta Irimescu
danabarbu2007
zylv
Gabiuta
Lucia.BlueFlower
ancone
Steluzza
mischelle35
bibitu
mnarcisa
amoni
GABRELA
virus
geany
ivanoiuadela9
MagdaMarin
amnro
mimmi
canadianca50
andreeazaharcu
danae
danabekk
vilcris
rosita
clodi
Camy
Danny24
m-julie
diada
chocolate
Clio_Ela
Admina
Noemi
mamiboom
nadina_b2005@yahoo.com
Karina33
margot
Uca
ciucamona
totolina
leonutza69
adelina24
amia
MihaelaT
77 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Sam 18 Dec 2010, 7:39 pm

Super!!!! Stiti ceva? Mie imi plac muuult colantii pe care i-am vazut aici!!! Ce as mai purta si eu cu fustite mini! Dar din pacate, nu-mi permite silueta, sunt preeeaaa slaba!!! plange
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 38
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de bibitu Sam 18 Dec 2010, 8:05 pm

noemi , chiar vrei sa ne faci sa suferim atat de mult? Mai arata-ne si tu altceva ,numai picioare nu ne mai arata,ca murim de invidie,frumos lucrat , cu gust si nici material mult nu intra ,cit bag eu la un pantalon ,tu bagi la doi
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de canadianca50 Sam 18 Dec 2010, 9:01 pm

invidiez as asilueta !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de Noemi Sam 18 Dec 2010, 11:01 pm

Merci sarumainile, chiar sunt sexosi, si militarosi, si mie imi plac. Nu se prea vede in poze ca e piele, dar sunt sexy oricum
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de Gabiuta Dum 19 Dec 2010, 8:55 am

Waw.......niciodata nu am intrat aici ,la acest topic dar pot sa spun ca si mie imi plac colantii si ii si port.
Da,am o oarecare virsta dar asta nu inseamna sa ma imbrac ca o baba.E adevarat nu piele sau dantela dar licra,de ce nu?
Smile Asa ca Noemi primesti niste comenzi? cos
La modul cel mai serios.
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de zylv Dum 19 Dec 2010, 9:18 am

Noemi,sun super faini colantii tai.
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de Noemi Dum 19 Dec 2010, 12:15 pm

Multumesc. Mă bucur mult mult ca va plac. Mie una mi se par atât de practici pt ieşit oriunde. Pot fi din tricot cu imprimeu jeans sau mai nebunei precum ei uso luciosi. Unde pui ca ii poţi purta cu succes La sala.
Bineinteles ca primesc comenzi, de asta ii fac ca doar nu port eu atatia Smile
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de danabarbu2007 Dum 19 Dec 2010, 12:29 pm

mai Noemi ce de mai mesteresti.cred ca faci furori prin pustime cu colantii din dantela.As purta si eu dar n-am vointa sa mai slabesc-vreo-3-4 kg....
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de Noemi Dum 19 Dec 2010, 1:47 pm

Nu ii port eu sunt comenzi dar probabil clientele mele fac furori
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de danabarbu2007 Dum 19 Dec 2010, 5:53 pm

pai de fapt la asta m-am referit-gandindu-ma ca cele mai multe cliente sunt pustoaice de liceu si facultate....nu-i bai ca si tie iti vin super!!!!!!!!!!!!!!
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de totolina Sam 22 Ian 2011, 5:19 pm

nu am mai postat de mult, dar saptamana asta am lucrat si eu ceva pt mine, un fel de baby-doll Smile
e de purtat prin casa, vara, sau de dormit in el, in nici un caz de iesit pe strada rade
l-am cusut mai mult la mana, dar zic ca mi-a iesit cat-de cat.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
totolina
totolina
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 381
Varsta : 40
Localizare : Galati
Data de inscriere : 10/02/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de Admina Sam 22 Ian 2011, 7:03 pm

Totolina, sexy-cuminte, exact cum trebuie. Bravo, imi place cand una din noi isi face timp si pentru ea. love Si ma omori cu cusutul de mana... de unde ai atata rabdare?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de geany Dum 23 Ian 2011, 11:25 am

Totolina, iti vine turnat! Daca suna instalatorul la usa, cand esti doar tu acasa, prefera sa nu deschizi; nu de alta, dar nu stii cum arata el rade Din ce material este?
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de totolina Dum 23 Ian 2011, 12:32 pm

ma bucur ca va place. Geany, fii fara grija, ca la mine nu vine nimeni neanuntat wink este un bumbac cu elasten, de la Camy, si partea alba e licra.
da, mai cos si la mana, ca se intinde rau la masina, nu imi ieseau bine detaliile.
totolina
totolina
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 381
Varsta : 40
Localizare : Galati
Data de inscriere : 10/02/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de Karina33 Dum 23 Ian 2011, 8:13 pm

Totolina poate iti faci timp si-ti mai lucrezi si pentru tine una-alta! Nu de alta dar si asa combinat cu cusatura manuala ti-a iesit bine neglijeul cumintel!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 Empty Kimono-ul meu

Mesaj Scris de Vizitato Lun 14 Feb 2011, 3:59 pm

Am cautat pe Forum acest subiect si nu am gasit nimic.
Doresc sa-mi fac un capot de casa ...adica un "kimono". Am gasit ceva, numai poze. Voi incerca sa-mi fac un tipar. Daca, cineva dintre voi a cusut vreun kimono, poate ma poate ajuta cu mici amanunte, detalii.
Multumesc anticipat! Merci ...si va arat la ce m-am gandit
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Lun 14 Feb 2011, 4:11 pm

Poate te ajuta imaginile acestea:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de Vizitato Lun 14 Feb 2011, 4:12 pm

Esti o dulce!! kiss
Multumesc mult!
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Lun 14 Feb 2011, 4:15 pm

Cu placere! Dar sa stii ca vreau sa vad si rezultatul final Smile kiss
Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de moruna Lun 14 Feb 2011, 5:06 pm

De abia astept rezultatul! taie Mi se pare tare faina ideea. bounce
moruna
moruna
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 272
Localizare : Acum in Delta...maine cine stie?
Data de inscriere : 11/01/2010

http://www.shorichitz.blogspot.com

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de odrina Lun 14 Feb 2011, 5:28 pm

Habana, il faci din matase naturala?
odrina
odrina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 208
Localizare : USA
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de Vizitato Lun 14 Feb 2011, 6:01 pm

Nu, nu cred. Acest, prim kimono, va fi dintr-un material mai comun, sa zicem o matase mai grosutza, este inca destul de frig...si eu de vreo cativa ani incoace sufar ingrozitor din cauza asta. wink
Asa ca, il voi face dublu, pe interior cu un bumbac fin...inca nu stiu exact. Saptamana asta ma duc la magazin. Trebuie sa "pipai" materialele un pic , sa vad cum le simt.
M-am gandit demult la acest kimono. Nu vreau sa stau acasa in trening si papuci de casa... dar, nici elegant. Am si clasicele capoate, dar nu ma incanta.
Ceva foarte comod si frumos in acelasi timp. Sa-l pot imbraca dimineata la mic dejun, dar in acelasi timp si seara daca trebuie sa servesc o cafea cu vecinii. Vreau sa fie practic si frumos. ..Si sa ma ascunda de sus pana jos ( ... tot ce e in neregula in acel moment!)wink
Pt la vara voi face cu siguranta un altul, mult mai lejer.
Va voi tine la curent.


Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de odrina Lun 14 Feb 2011, 7:25 pm

Am vazut aici matase mai grosuta cu imprimeuri japoneze, made in Japan, e din poliester, poate gasesti si tu unde locuiesti. Eu mi-am facut acum cativa ani 2 capoate gen chimono, dupa un tipar care nu avea cusatura la umeri, doar pe parti (maneca nu era asa de larga, altfel aratau exact ca un chimono, imi pare rau ca nu le pot face poze, le-am trimis in Ro, ca si tiparul de altfel, daca aveam tiparul aici il copiam si ti-l trimiteam prin posta, era "one size fits all"). Eu le-am facut dintr-un material 100% bumbac (in engleza se numeste African Wax cotton), cu imprimeuri africane. Exact ca si tine, imi dorisem ceva destul de elegant sa-mi pot primi prietenii. Ca sa-ti faci o idee despre material pun link-ul mai jos (nu e reclama, sper sa nu ma traga de urechi moderatoarele).

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Mi-am facut si niste rochii de casa din acest fel de materiale, sunt chiar dupa tipar de rochie africana.

odrina
odrina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 208
Localizare : USA
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de Vizitato Lun 14 Feb 2011, 7:54 pm

Bravo Odrina!
Iti voi arata si eu rochiile mele africane! Intr-un timp eram pasionata de Africa! Am locuit in aceeasi casa (in Viena) si am incercat sa cunosc cat mai mult cultura acestui continent. Imi place sa ascult Miriam Makeba......am pictat mult....am "bucatarit"...le-am cusut haine. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de odrina Lun 14 Feb 2011, 8:04 pm

Sunt superbe!
Chiar saptamana trecuta mi-am mai cumparat niste materiale africane, deocamdata nu stiu ce voi face din ele (am aici un magazin pe care il iubesc, e un fel de hala cu fel de fel de materiale aduse din magazinele mari, imi petrec uneori ore in el, pt ca sunt toate claie peste gramada...se vand la kg sau la m).
odrina
odrina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 208
Localizare : USA
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB