Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

+73
Chirrox13
kla78
ancabanu
ank93
Panea Laura
marabr
afilimonb
carmenzoe
ismi3ismi
firicel
i.xell
elenaveronica
adriuta
maribel
valentinadof
andegelia
arielas
Buburuza
symos
Motzu
andreeaX
Miniona
dandana
roxana096
olympia
corina corina
nicoleta_mc
odrina
moruna
Nicoleta Irimescu
danabarbu2007
zylv
Gabiuta
Lucia.BlueFlower
ancone
Steluzza
mischelle35
bibitu
mnarcisa
amoni
GABRELA
virus
geany
ivanoiuadela9
MagdaMarin
amnro
mimmi
canadianca50
andreeazaharcu
danae
danabekk
vilcris
rosita
clodi
Camy
Danny24
m-julie
diada
chocolate
Clio_Ela
Admina
Noemi
mamiboom
nadina_b2005@yahoo.com
Karina33
margot
Uca
ciucamona
totolina
leonutza69
adelina24
amia
MihaelaT
77 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de marabr Mar 07 Feb 2012, 9:16 am

ff frumos!
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de afilimonb Mar 07 Feb 2012, 12:22 pm

Multumes frumos. La atasarea buzunarelor am folosit mai intai zig-zagul si apoi cusatura dreapta.
afilimonb
afilimonb
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 251
Varsta : 38
Localizare : iasi
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de Panea Laura Mar 07 Feb 2012, 3:36 pm

Foarte frumos hanoracul. Sa-l porti sanatoasa wink
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de diada Mar 07 Feb 2012, 4:01 pm

Lucrezi dupa tipare? este foarte frumos, as vrea sa-i fac si eu unul sotului, ca imi zice: stii tu sa faci asa ceva? ma lasi rade desi i-am demonstrat de multe ori ca stiu destule. Sa-l porti cu placere!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de ismi3ismi Mar 07 Feb 2012, 7:46 pm

a iesit foarte frumos,afili!! ai avut tipar sau ai scos dupa un hanorac pe care il aveai?
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de afilimonb Mar 07 Feb 2012, 8:54 pm

Multumes. Eu cred ca sotul tau merita un hanorac, luand in considerare gerul de afara. Da, eu lucrez numai cu tipare, toate construite de mine. De modelat le mai modelez direct pe stofa.
afilimonb
afilimonb
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 251
Varsta : 38
Localizare : iasi
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de diada Mar 07 Feb 2012, 9:53 pm

In cazul asta te asteptam cu mai multe postari pe la tipare! bravo! eu sunt la stadiul de tipare burda pupi

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de arielas Mar 07 Feb 2012, 10:10 pm

Diada sotul tau te-a jicnit. Tu stii sa faci atatea, cum sa nu faci un hanorac, ia arata-i tu .... wink
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de firicel Mar 07 Feb 2012, 10:28 pm

Foarte frumos hanoracul!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de corina corina Joi 16 Feb 2012, 3:47 pm

Super hanoracul , Afili !Si culoarea ... mmm ! Materialul de unde l-ai luat si cu cat metrul ? Spune-mi pe PM daca vrei bineinteles , sa nu facem probleme pe aici . wink
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de Karina33 Vin 09 Mar 2012, 11:07 pm

In seara asta, de nevoie bineinteles, mi-am mai facut o pereche de nadragi din ceva jerse. Materialul e luat de vreo doi ani de la Camy pentru altceva asa ca am fost nevoita sa innadesc ca sa-mi ajunga la lungime. Sper sa fie ok la purtat.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Aaaa, au si-o vipusca neagra pe laterale.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de ank93 Joi 15 Mar 2012, 11:43 am

Mi-am facut un trening pt orele de sport de la scoala:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si bluza :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ank93
ank93
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 24
Localizare : Arad
Data de inscriere : 21/01/2012

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de valentinadof Joi 15 Mar 2012, 1:07 pm

Anka dar tu lucrezi foarte frumos si ingrijit!Felicitari!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de geany Joi 15 Mar 2012, 1:36 pm

Ank93, frumos si ingrijit lucrezi, nu omit nici faptul ca esti creativa. Felicitari! Flowers De unde te inspiri?
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de elenaveronica Joi 15 Mar 2012, 2:53 pm

anka, sa inteleg ca esti inca la liceu? esti un "pericol public" daca de acum te descurci asa de bine kiss - eu chiar imi doream un trening dragut, din material bun si ce am gasit in oras era fie plin de sclipici, fie era de la "adidas" si doar pantalonul costa 150 lei! sa stii ca m-ai inspirat si ma apuc si eu de treaba cand dau de bani
elenaveronica
elenaveronica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de ank93 Joi 15 Mar 2012, 3:19 pm

Valentina- Multumesc, incerc sa lucrez cat mai ingrijit!
Geany-Merci! Pantalonii i-am facut dupa ideea mea, iar modelul de bluza l-am vazut mai demult pe net Smile
Elena-Da sunt la liceu,inca.Ma bucur mult ca iti place.Din aceleasi motive m-am hotarat sa imi fac eu treningul. Sa pui poze cand iti faci.
ank93
ank93
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 24
Localizare : Arad
Data de inscriere : 21/01/2012

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de arielas Joi 15 Mar 2012, 3:44 pm

Foarte frumos intr-adevar. Ce adidas????
Ce material este si de unde l-ai luat? Locuim in aceeasi tara?? zid
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de ancabanu Joi 15 Mar 2012, 5:35 pm

Foarte frumos treningul!! Felicitari anca!!! Si eu sunt interesata de unde ai luat materialul..ne spui si noua? kiss
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de kla78 Vin 16 Mar 2012, 11:00 am

ANKA bravo!!!!este frumos treningul,si zici ca esti in liceu inca?daca de acum te descurci asa de bine cand ei avea varsta mea vei fii maestra!felicitari si nu te lasa!

PS:dragi imi sunt mie adolescentele astea care isi ocupa timpul liber cu ceva util si nu-l pierd prin cluburi!
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de Chirrox13 Vin 16 Mar 2012, 11:14 am

Anca, felicitari pentru trening, arata super. love ..si nu te lasa de acest hobby chiar daca iti spun parintii ca nu merita osteneala ta pentru croitorie, nu face ca mine
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de ank93 Vin 16 Mar 2012, 11:27 am

Multumesc pt aprecieri!Smile
Materialul de la terning este comandat de la texline cu ceva timp in urma, acuma din cate am inteles nu mai aduc tesatura de bumbac deloc.
ank93
ank93
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 24
Localizare : Arad
Data de inscriere : 21/01/2012

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de pisi Dum 08 Apr 2012, 5:43 pm

Am si aici ceva Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
pisi
pisi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 38
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de diada Mar 10 Apr 2012, 12:26 am

Lucrezi foarte frumos, bravo, mai ales la varsta asta, iti inteleg sotul cand zice ca nu-i place, foloseste psihologia invers rade Cred ca fiecare dintre noi a fost asa la inceput de drum, vorbim mai incolo daca om mai fi pe-aici (respectiv tu). Acum nici eu nu-l mai bag in seama cu ce-i place sau nu, are dreptate Admina.

Apropo, de unde iti iei materialele? sunt foarte frumoase!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de arielas Mar 10 Apr 2012, 7:20 am

Pisi, pisi ce dama dantelata esti! Succes la sot, desi nu cred ca ai nevoie, esti super sexi!
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de ancabanu Mar 10 Apr 2012, 7:48 am

Seeeexiiiii, felicitari!!!
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB