Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 EmptyAstazi la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Hainute pentru copiii nostri (4)

+48
mihaelavama
crumaoli
anigherman
zylv
ribana
Giobsy
ioana soare
MARI_H
doyna2004
sellenna_us
danae
dienutzababy
anasia
chocolate
miclescumirela
AKD
vilcris
mirelasacalus
claudiana
Anduku
valentinadof
cretu_veronica22
tomari
bubu mic
mnarcisa
clodi
SilviaDumitrescu
amnro
danabekk
Lucia Ro
bobitica
Uca
cory74
mamiboom
Marry
adelina24
kitty_1973
totolina
teisoara
geany
stoy
hope
Karina33
Admina
diada
Alina.C
europolis
MihaelaT
52 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de Alina.C Mar 13 Apr 2010, 9:26 am

Mihaela, super pantalonasii! Si atat de utili!! Felicitari! Si multumesc de explicatiile cu dunga de-a lungul cracului, (Karina, Mihaela) nici eu nu stiam cum se face... doar banuiam, dar cum nu mi-a trebuit pana acum nu mi-am batut prea mult capul!
Eu tot pentru fetita mea m-am apucat de cusut ieri, deja am gata o bluza si 2 rochitele aproape gata, dar trebuie sa ies azi din casa, sa caut fermoare, niste panglicute, etc, sa nu le las prea simple ca nu prea au farmec.
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 13 Apr 2010, 3:08 pm

Multumesc! kiss
Alina.C, spor la cusut si abia astept sa pui poze.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de cory74 Mar 13 Apr 2010, 7:51 pm

Mihaela te-ai gandit foarte bine, sa faci pantalon de joaca (avantaj-ai gasit material potrivit )...Ai scutit ceva bani in bugetul familiei love . Foarte draguti, iar faptul ca au avut succes le ridica valoarea wink
Hope, ai dreptate, cu noi vor da faliment magazinele de imbracaminte. La cat de scumpe sunt toate firesc e, daca tot avem masini de cusut, sa facem singurele tot ce se poate...

Am sarbatorit ziua Laviniei si a Antoniei, duminica, asa cum va spuneam..!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sad Sad acum constat ca nu le-am facut nici o poza in care sa se vada rochitele in intregime...!
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de teisoara Mar 13 Apr 2010, 8:26 pm

Superbe si fetitele si rochitele!

Felicitari!
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de Lucia Ro Mier 14 Apr 2010, 1:12 am

Foarte frumusele rochitele, iar fetitele sunt niste printesici, frumoase si dragalase!
Sa va traiasca si... La multi ani!!
Flowers
Lucia Ro
Lucia Ro
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 356
Varsta : 49
Localizare : Romania
Data de inscriere : 07/01/2010

http://lucillesdesigns.wordpress.com/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de clodi Mier 14 Apr 2010, 9:20 am

Cory, ca doua floricele sunt amandoua!
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de Alina.C Mier 14 Apr 2010, 10:29 am

Cory, frumoase foc si rochitelele, si fetitele! La multi ani!
Mihaela, vin cu poze curand (am si aparat foto nou, sa nu mai fiu nevoita sa fac cu telefonul wink ), am terminat rochitele de care spuneam ieri, dar e posibil ca uneia din ele sa-i mai asortez 2 piese, si sa o postez la concurs. Inca nu m-am decis. Iar a doua este aproape identica cu prima, e pentru nepotica mea, asa ca postez totul dupa concurs, cel mai sigur.
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de mnarcisa Mier 14 Apr 2010, 11:05 pm

Cory sunt superbe fetile. Imi place mult ce lucrusoare ii faci celei mici.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de cory74 Joi 15 Apr 2010, 9:22 am

Va multumesc tuturor pentru urari! Merci pupi
Lucia, La multi ani pt fetita ta, sa aveti o zi superba...! birthday
Din toate resturile de material de la rochite si bluzite i-am mai facut Laviniei o bluza... Si-a dorit o pisica, a iesit cam matza Laughing , dar ei ii place si nu m-a lasat s-o dau jos...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
La bluzita pe care am facut-o ca sa o ofer celeilalte sarbatorite, nu-mi placea terminatia la maneci, asa ca i-am mai adaugat ceva...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sincera sa fiu imi place mai mult bluzita pe care am dat-o, la cealalta ma enerveaza matza Smile
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 15 Apr 2010, 2:03 pm

Cory, tare scumpe mai sunt fetitele si rochitele. Le sta tare bine. Imi plac mult si bluzitele. Lucrezi tare frumos. Felicitari!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de bubu mic Joi 15 Apr 2010, 4:49 pm

cory sunt foarte foarte frumoase hainutele tale...si printzesa kiss .mie imi plac toate,sunt lucrate foarte ingrijit . se vede ca ai experienta.
bubu mic
bubu mic
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 56
Varsta : 44
Localizare : de aici
Data de inscriere : 24/12/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de tomari Joi 15 Apr 2010, 5:10 pm

Cory "matza" e liantul intre carouri si buline; Lavinia are dreptate aplauze
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de cretu_veronica22 Joi 15 Apr 2010, 5:30 pm

Foarte frumoase bluzite.
Imi aduc aminte can o aveam pe fiica-mea mica,ii faceam tot felul de lucrusoare din resturi de materiale. kiss
cretu_veronica22
cretu_veronica22
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 192
Varsta : 62
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de cory74 Joi 15 Apr 2010, 7:57 pm

va multumesc foarte mult pentru aprecieri... kiss
Bubu, crede-ma, te rog, n-am deloc experienta, tot ce am facut vreodata e deja postat pe acest site... Ma descurc cu logica, tras cu ochiu pe mai multe blog-uri, si studiat hainele din casa wink
Contribuie probabil si experienta oferita de meseria mea, care tine de multa atentie si imaginatie...
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de bubu mic Vin 16 Apr 2010, 11:01 am

buna. vin si eu cu 2 perechi de pantaloni pe care le-am facut pentru puiul meu. ambele sunt"reciclate" wink pantalonii de trening sunt din altii mai mari pe care i-am croit de la zero ,iar blugii sunt dintr-o pereche de blugi barbatesti care se uzasera.nu sunt la purtator pentru ca nu am reusit sa-l conving sa stea la proba Sad . imi cer scuze pentru calitatea pozelor ,am uitat sa setez blitzul zid
fata:
s/i/p1040652ep.jpg/][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/URL]
spate:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
pe dos:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
sunt incepatoare in ale croitoriei...deci scuze daca nu au iesit chiar cum ar fi trebuit.
bubu mic
bubu mic
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 56
Varsta : 44
Localizare : de aici
Data de inscriere : 24/12/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de cory74 Vin 16 Apr 2010, 3:03 pm

Mie mi se pare ca te-ai descurcat foarte bine, nu ca as fi eu in masura sa dau note, dar asta apreciez. Daca ii vin bine - asta e! Sa-i poarte sanatos
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de hope Sam 17 Apr 2010, 12:51 pm

cory...e motan rade
m-ai speriat cit de mult si frumos lucrezi.bravo. aplauze

bubu mic,,frumosi pantalonasii,si au iesit destul de bine.
numai fete harnicute pe aici. bucurie
hope
hope
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 153
Localizare : RO
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de cory74 Sam 17 Apr 2010, 1:33 pm

Multumesc, Hope! Dar nu lucrez atat de mult pe cat asa vrea...mai am si servici. Dar simt ca ma indragostesc de ocupatia asta, si din pacate imi scad rezervele de inspiratie pentru ceea ce trebuie sa fac la servici Embarassed , mai ales acum ma obsedeaza compleul pe care vreau sa-l fac pentru concurs sau cu ocazia concursului wink mi-am prins urechile Shocked
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de Alina.C Vin 23 Apr 2010, 3:44 pm

Pentru ca ma laudam de saptamana trecuta ca am lucrat cate ceva pentru micuta mea, acum, ca am postat si pentru concurs, mi-am facut timp sa postez si aici.

Asadar, rochita de vara, in serie mica, de doua exemplare, pentru fata mea si nepotica:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Spate, cu nasturei:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Fiica-mea, imbracata, si moftuoasa, desigur...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Bluzita, croita de muuult, am postat acum 2-3 luni si fustita asortata, bluza e dupa tipar din Burda de anul trecut, nu mai stiu ce luna:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Atat de moment.


Ultima editare efectuata de catre Alina.C in Vin 23 Apr 2010, 5:09 pm, editata de 1 ori (Motiv : corectat)
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de bubu mic Vin 23 Apr 2010, 4:40 pm

vai cat de dragute sunt .imi plac toate, mai ales bluzita si palariuta. hug si fetita. sa lepurtati sanatoase,si desi sunt off topic imi place tare mult ce ai postat si in concurs.
bubu mic
bubu mic
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 56
Varsta : 44
Localizare : de aici
Data de inscriere : 24/12/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de Alina.C Vin 23 Apr 2010, 5:08 pm

Multumesc, bubu mic. Palaria roz de mai sus e cumparata...n-am eu nici un merit pentru ea.


Ultima editare efectuata de catre Alina.C in Vin 23 Apr 2010, 5:11 pm, editata de 1 ori (Motiv : completat)
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de Karina33 Vin 23 Apr 2010, 5:26 pm

Io nu pricep de ce superi fata facandu-i rochite?!!? wink
Care mai sunt si frumoase!!! Ar trebui sa te opresti si sa-ti faci tie, sa vezi atunci ce vrea si ea! Flowers
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de Alina.C Vin 23 Apr 2010, 5:51 pm

Total off topic Karina draga, si eu am aceeasi problema ca si tine, si pana nu fac ceva cu mine, nu am chef sa-mi lucrez mai nimic. Decat asa, cat sa am ce arunca pe mine cand ies din casa. Si cum sa nu-i fac daca mi-e drag de mor sa lucrez, mai ales pentru ea???? wink
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de hope Sam 24 Apr 2010, 4:55 am

alina,m-ai dat gata.foarte frumoase si rokitele si compleul din concurs.de domnisoara nu mai spun...o bomboana.sa-ti traiasca!! Flowers
hope
hope
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 153
Localizare : RO
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de cory74 Sam 24 Apr 2010, 4:14 pm

Alina, te-ai pus pe treba nu gluma. Mai ai ceva de scos, ca vad ca nu te mai opresti?! Smile Felicitari, foarte frumoase toate !!!
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB