Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 EmptyAstazi la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Hainute pentru copiii nostri (4)

+48
mihaelavama
crumaoli
anigherman
zylv
ribana
Giobsy
ioana soare
MARI_H
doyna2004
sellenna_us
danae
dienutzababy
anasia
chocolate
miclescumirela
AKD
vilcris
mirelasacalus
claudiana
Anduku
valentinadof
cretu_veronica22
tomari
bubu mic
mnarcisa
clodi
SilviaDumitrescu
amnro
danabekk
Lucia Ro
bobitica
Uca
cory74
mamiboom
Marry
adelina24
kitty_1973
totolina
teisoara
geany
stoy
hope
Karina33
Admina
diada
Alina.C
europolis
MihaelaT
52 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de cory74 Mier 26 Mai 2010, 8:33 am

Sper ca nu te-ai suparat pe mine! Dar am spus la modul ca nu mi s-a parut deloc grasunica in pozele pe care le-ai pus in urma, ci ok. Asta-i tot; daca m-am exprimat aiurea, sau am batut campii, scuze pupi
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de adelina24 Mier 26 Mai 2010, 8:36 am

Nu m-am suparat , Doamne fereste ! Nu ai de ce sa iti ceri scuze ! Referitor la mine am un fix cu slabitul .

Alina , ce-mi place rochita ! Foarte frumoasa !


Ultima editare efectuata de catre aglaia in Mier 26 Mai 2010, 11:03 am, editata de 1 ori
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de stoy Mier 26 Mai 2010, 10:55 am

Alina, super, super stii ca te-am felicitat si pentru costumasul facut ptr concurs, cred ca suntem cam pe acceleasi gusturi.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de Alina.C Mier 26 Mai 2010, 1:21 pm

Aglaia, draga mea, si eu gandesc la fel ca si Cory... N-o vad plinuta pe fata ta cea mare... Si la 10 ani inca e in plina crestere... las-o sa sa se zbenguie, sa se joace, sa alerge, da-o la un sport, eventual, sa se dezvolte frumos... si fii multumita ca sunt ambele sanatoase, bucura-ti-va impreuna de copilaria lor...
Sa-ti dau un exemplu... eu am doua surori mai mici, cea mijlocie are 1,75 cm si e slaba, eu si cea mica avem pana in 1,65 si ... nu suntem slabe.. Smile Cea mijlocie in perioada scolara (clasele V-VIII ) a facut volei... si a crescut de ne scuipa seminte in cap la toate... Deci un sport practicat in perioada de crestere conteaza enorm, cred eu. Eu o sa-mi duc fata la inot, probabil.
Scuzati de off topic

Multumesc de aprecieri tuturor hug


Ultima editare efectuata de catre Alina.C in Mier 26 Mai 2010, 1:32 pm, editata de 1 ori (Motiv : corectat)
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de diada Joi 27 Mai 2010, 3:17 pm

Revenim, ca nu ne linistim lol! Cand ma gandesc ca nu o sa mai cos nu imi vine sa ma las asa de usor... cu riscurile de rigoare!

2 perechi de pantalonasi 3 sferturi pentru fi-miu. Din bumbac. Am reusit sa fac si cu el o poza.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de geany Joi 27 Mai 2010, 3:22 pm

Diada esti de minune pupi Radem glumim, dar tu cu masina de cusut sub nas vei naste Flowers Strengarul tau e un scump si mama lui nu se lasa primul
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 27 Mai 2010, 3:41 pm

geany a scris: Radem glumim, dar tu cu masina de cusut sub nas vei naste
Sa stii ca asa se va intampla. Smile
Cred ca are Petru la nadragi de nu-ti mai incap in dulap si deja mi-e ciuda pe tine, ba ma si enervezi ca faci atatea.
Frumosi pantaloni, iar de purtator nu mai zic...ptiuuu, ca frumos mai este! love pupi

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de Noemi Joi 27 Mai 2010, 6:05 pm

Vai ce baietel frumossssss [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de stoy Joi 27 Mai 2010, 8:59 pm

Frumos baietel, pantalonasii la fel si peste putin timp poate te vedem cu rochite. bebic ???? Sa iti dea Dumnezeu o nastere cat mai usoara si un bebe sanatos.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de crumaoli Joi 27 Mai 2010, 10:24 pm

imi da cu virgula dar mai incerc trebuie sa -mi iasa pina la urma . poate sint obosita si gresesc undeva mersi stoy.Alina ce rochita de domnisorica super ai facut din ce material?
crumaoli
crumaoli
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de adelina24 Vin 28 Mai 2010, 8:04 am

Foarte frumosi pantalonii . Diada !
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de danae Vin 28 Mai 2010, 8:31 am

Frumosi pantaloni si e asa dragalas... Sa stii ca am reusit sa cos colantii. Super ideea cu hartia dedesubt. Acum mai trebuie doar sa le fac poze.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de diada Vin 28 Mai 2010, 10:33 am

Si chiar vroiam sa iti zic sa vii cat mai repede ca nu se stie hug ma bucur ca ai reusit. Asteptam poze si la cat mai multi! pupi

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de Alina.C Vin 28 Mai 2010, 4:51 pm

Diada, cu atatia pantaloni ne dai gata! Vorba Mihaelei, iti mai incap in dulap??? Copilasul e foarte simpatic... acusica vrajeste toate fetele! wink

Pentru ca am fost intrebata de materialul de la rochitele albe, sa raspund: e un tafta un pic lucios si un pic elastic... se foloseste la rochii de mireasa (asa mi-a zis de unde le-am cumparat)... doar ca mie nu mi s-a parut extrem de calitativ... Mai bine spus ma asteptam la mai multa calitate, de ex. s-a strans foarte tare la calcat...(am mai spus pe-aici pe forum... e drept ca am folosit aburi si probabil nu trebuia... dar bine ca am calcat inainte sa croiesc). Pe deasupra in partea de jos - la fusta, am pus voal, in doua randuri (cred ca e un material de perdea...zic asta pentru era dublu de lat...de 2.80).

Am uitat ceva foarte important! Ca sa scap de partea cu tivurile (mai ales la voalul ala de deasupra... ca mi se parea ihh...) am pus partea de jos in doua, cu indoitura in loc de tiv. Si cu taftaua aia alba la fel am facut... wink
Si ce sa zic, a mers struna, intr-o zi ambele rochitele. La urma am cusut florile, decupate din alt voal, brodat.
Are si captuseala, si tot ce trebuie. Sunt printre primele lucrusoare captusite, facute de mine! Inca nu am deprins secretul de prindere a captuselii in partea de la maneci, dar le-am cusut asa, pe deasupra, fara sa intorc, si am acoperit cu fasii pe bie din acelasi material, si sunt multumita de rezultat!
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 30 Mai 2010, 4:45 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (4) - Pagina 12 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (4)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB