Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Cum sa aratam bine dupa sarcina - Pagina 2 EmptyAstazi la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Cum sa aratam bine dupa sarcina - Pagina 2 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Cum sa aratam bine dupa sarcina - Pagina 2 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Cum sa aratam bine dupa sarcina - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Cum sa aratam bine dupa sarcina - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Cum sa aratam bine dupa sarcina - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Cum sa aratam bine dupa sarcina - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Cum sa aratam bine dupa sarcina - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Cum sa aratam bine dupa sarcina - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Cum sa aratam bine dupa sarcina - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Cum sa aratam bine dupa sarcina - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Cum sa aratam bine dupa sarcina - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Cum sa aratam bine dupa sarcina - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Cum sa aratam bine dupa sarcina - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Cum sa aratam bine dupa sarcina - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Cum sa aratam bine dupa sarcina - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Cum sa aratam bine dupa sarcina - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Cum sa aratam bine dupa sarcina - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Cum sa aratam bine dupa sarcina - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Cum sa aratam bine dupa sarcina - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Cum sa aratam bine dupa sarcina

+12
MagdaMarin
raveca
amnro
miclescumirela
Admina
cris_27
lisa1709
mnarcisa
dicioanacris
diada
Usagy
veniciuc nicoleta
16 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Cum sa aratam bine dupa sarcina - Pagina 2 Empty Re: Cum sa aratam bine dupa sarcina

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 07 Mai 2010, 10:16 am

diada a scris:Acum am 29 saptamani si am pus 61 kg.
Ai pus sau aveai 61 in momentul acestui mesaj????
E cam mult 61de kg in plus.
Eu am avut 14 kg in plus la fata,la baiat am avut17 kg in plus.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Cum sa aratam bine dupa sarcina - Pagina 2 Empty Re: Cum sa aratam bine dupa sarcina

Mesaj Scris de diada Vin 07 Mai 2010, 10:36 am

m-am zapacit la cap, am vrut sa zic ca am ajuns la 61 kg, vaaaaaaai nici nu vreau sa-mi imaginez cum as fi aratat cu 61 kg in plus rade

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Cum sa aratam bine dupa sarcina - Pagina 2 Empty Re: Cum sa aratam bine dupa sarcina

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 07 Mai 2010, 3:21 pm

Ma gandeam eu ca ti-au luat-o hormonii inainte.Dar sunt cazuri in care s-au facut cat casa din cauza sarcinii. rade

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Cum sa aratam bine dupa sarcina - Pagina 2 Empty Re: Cum sa aratam bine dupa sarcina

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Mier 09 Iun 2010, 11:35 am

Acum la aproape 2 luni de la nastere,am ramas cu putina burtica si cateva vergeturi in jurul buricului,cu toate cremele mele.cand le-am vazut i-mi venea sa mor de ciuda,dar acum nu mi se mai par asa de rele.Am trecut cu brio si de controlul de 40 de zile,asa ca acum ma apuc de abdomene,si sport(cat se poate)Eu slabesc doar nemancand nimic,dar nu se poate pentru ca inca alaptez,deci o dieta nu-si are locul.Si dunga aceea inestetica mi-a ramas dar ma duc sambata la plaja sa o bronzez rade Smile
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Cum sa aratam bine dupa sarcina - Pagina 2 Empty Re: Cum sa aratam bine dupa sarcina

Mesaj Scris de amnro Mier 09 Iun 2010, 12:11 pm

nicoleta, daca ai cezariana, 6 luni nu ai voie sa faci sport. chiar daca operatia exterioara arata bine (cusatura cum mi-a zis mie un dr, ca cica operatia e inauntru) muschiul uterului se reface mai greu. asa ca mai stai si tu potolita un timp, oricum o sa slabesti de la alaptat si mai vezi mai tarziu pe unde mai trebuie sa lucrezi. eu dupa 6 luni m-am dus sa fac electrostimulare si mi-a zis tipa de acolo ca nu am voie decat dupa un an de la cezariana ca sa fie muschiul complet refacut. Suspect
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Cum sa aratam bine dupa sarcina - Pagina 2 Empty Re: Cum sa aratam bine dupa sarcina

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Mier 09 Iun 2010, 12:21 pm

deci cine sa ii mai inteleaga pe mediici astia???Chiar ieri ma sfatuit ca daca vreau sa incep sa merg la sala o pot face:))dar am zis sa incep cu aabdomene macar:)) off topic pediatrul mi-a dat niste creme de iritatii pentru bebe,iar la farmacista mama fiind la certat pe sotul meu ca acele creme contineau antibiotice:))si ia dat alceva
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Cum sa aratam bine dupa sarcina - Pagina 2 Empty Re: Cum sa aratam bine dupa sarcina

Mesaj Scris de amnro Mier 09 Iun 2010, 12:27 pm

nicoleta, ce sa zic, daca esti mama trebuie sa fii multilateral dezvoltata si atotcunoscatoare. asa ca citesti tot ce-ti pica in mana, imparti la trei si iei o decizie.

pentru treaba cu cezariana si sportul iti garantez, iar pentru crema cu antibiotic, eu tin cu farmacista lol! . dar se poate si invers sa mergi la farmacie si sa-ti dea cel mai tare medicament, pentru ca si farmacistii sunt niste pui de doctori si se pricep la toate box . din nou, tu trebuie sa iei decizia.
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Cum sa aratam bine dupa sarcina - Pagina 2 Empty Re: Cum sa aratam bine dupa sarcina

Mesaj Scris de gaza Mar 08 Noi 2011, 11:59 am

eu am nascut prin cezariana, sport(abdomene sau altceva)nu am facut vreo 6 luni de zile, la inceput ca ma durea operatia, iar apoi din comoditate, cred.

Am inceput cu regim dupa 6 luni, nici inainte nu mancam prea mult, zic eu, si cu execitii de gimnastica, nu doar abdomene, ca ele singure nu te ajuta, si n-am dat jos nici macar 100 grame pana la 1 an. Aveam 84 kg si o buuuurta imensa.

Dupa ce a implinit al meu copilas 1 an am inceput sa slabesc, cu regim fara paine, dulciuri, sucuri acidulate(asa cum il tineam de vreo 6 luni), si am slabit relativ repede - nici mie nu-mi venea sa cred, in 3 luni, pana am ajuns la 70 de kg, cate am si acum.

Continui sa fac sport Cum sa aratam bine dupa sarcina - Pagina 2 351247 dar nu am mai dat jos de 2 ani nici 1 gram. zid mai ajung la 68 kg ca apoi sa pun repede la loc 2 kg. Tot la 70 ajung.

cred ca atat pot eu sa slabesc, nu stiu. Cu toate ca tare mi-as dori sa fiu un pic mai subtirica.
gaza
gaza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 371
Varsta : 49
Localizare : pe aici
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Cum sa aratam bine dupa sarcina - Pagina 2 Empty Re: Cum sa aratam bine dupa sarcina

Mesaj Scris de doyna2004 Mier 18 Iul 2012, 5:06 pm

Buna!!Stie cineva vre-un truc pt ca zona din jurul sfarcurilor sa fie ca inainte de a ramane insarcinata?????De cand am nascut acu vre-o 4 ani nu si-a schimbat diametrul si e destul de mare si maro Embarassed ,inainte era mai mica...... zid multumesc anticipat pt sfaturi
doyna2004
doyna2004
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 17
Varsta : 38
Localizare : Palma de Mallorca
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Cum sa aratam bine dupa sarcina - Pagina 2 Empty Re: Cum sa aratam bine dupa sarcina

Mesaj Scris de onyk Mier 29 Aug 2012, 6:53 pm

eu nu reusesc sa dau burtica jos:( am slabit destul de mult dupa nastere aveam 58 kg am ajuns la 72 iar acum dupa un an am 56....insa burta tot am:(
onyk
onyk
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 36
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 19/03/2012

Sus In jos

Cum sa aratam bine dupa sarcina - Pagina 2 Empty Re: Cum sa aratam bine dupa sarcina

Mesaj Scris de Admina Joi 30 Aug 2012, 10:34 am

Doyna, eu cred ca nu se pot modifica sfarcurile, odata schimbate dupa sarcina. E hormonala schimbarea. Banuiesc ca sunt si sanii mai mari, desi sunt proportionale. wink Sincer, nu te sfatuiesc sa aplici creme intr-o zona asa sensibila. Eu am o eczema langa unul dintre ele si apare din cand in cand, pe stres sau daca port imbracaminte sintetica, stramta. E foarte neplacut. Daca sunt sanatosi, lasa-i asa si iubeste-te asa cum esti. Dusuri alternative calde-reci, sunt bine-venite oricum, pentru orice femeie. wink
Onyk, fa exercitii localizate (cu incalzire inainte, ca sa nu fortezi spatele), dar nu neaparat abdomene. Cele mai bune (dupa parerea mea) sunt cele de stretching, de intindere, rotirile de tors, etc. A vorbit Aurishta, la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si acolo sunt si ceva exemple de exercitii, diete umane, nu drastice.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Cum sa aratam bine dupa sarcina - Pagina 2 Empty Re: Cum sa aratam bine dupa sarcina

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB