Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Mobilier homemade - Pagina 5 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Mobilier homemade - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Mobilier homemade - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Mobilier homemade - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Mobilier homemade - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Mobilier homemade - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Mobilier homemade - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Mobilier homemade - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Mobilier homemade - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Mobilier homemade - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Mobilier homemade - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Mobilier homemade - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Mobilier homemade - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Mobilier homemade - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Mobilier homemade - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Mobilier homemade - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Mobilier homemade - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Mobilier homemade - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Mobilier homemade - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Mobilier homemade - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Mobilier homemade

+79
Floren
flori de camp
dorina narita
piciul
32vali
LRodica
Andata
Giorgi
ralou
Gabica
danniela
violetas
MihaelaT
Carmencyta
aalexander
teisoara
diaviviane
cory74
diada
irinaroscacreations
gabriela1554
pufoi
Dorulet
cillywilly
Maci
Gianina4ever
annamaria26985
ghita
Motzu
corina corina
AKD
symos
DorinaI
crinutza77777
Day Lily
smihaelaviorica
7furnici
Karina33
loremunteanu
gty
aba
emi
stoy
firicel
Uca
rivka
laurrra
carolina-bubulina
cris69
sandydeea
europolis
madelainemarie
chocolate
greieras
danyelyta28badea
jade84
olympia
adelina24
milena
mami de doi ingerasi
lotus nufar
ioanadaria
myky7robc
AlinaJ.Bijoux
MagdaMarin
kristadesign
snoopy
maju1810
hmpcookie
maria_covacef
Alina.C
nicky3128
clodi
SilviaDumitrescu
aisha
ioana soare
Admina
kitty_1973
tala
83 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Mobilier homemade - Pagina 5 Empty Re: Mobilier homemade

Mesaj Scris de 7furnici Mar 04 Ian 2011, 4:45 pm

Tala, exceptional!!! aplauze
7furnici
7furnici
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 106
Localizare : onesti
Data de inscriere : 21/12/2009

http://7furnici.blogspot.com/

Sus In jos

Mobilier homemade - Pagina 5 Empty Re: Mobilier homemade

Mesaj Scris de loremunteanu Mier 05 Ian 2011, 8:18 am

Tala, multumesc frumos pt toate detaliile.
Acum asteptam sa mai creasca putin copilul mic (are doar 1an si 3luni, iar cel mare aproape 4ani) si apoi trebuie sa ne gandim la o varianta pt amandoi. Cand va veni momentul, iti voi cere sfatul. pupi prietenie
avatar
loremunteanu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 92
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2009

Sus In jos

Mobilier homemade - Pagina 5 Empty Re: Mobilier homemade

Mesaj Scris de emi Lun 21 Feb 2011, 10:17 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am vopsit si eu o masuta cu scaunele de la ikea, un cuier foarte vechi si niste rame foto. Scopul era sa fac si Decoupage, dar dupa ce am testat pe niste cartoane de pizza, m-am lasat pagubasa...
avatar
emi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 330
Varsta : 48
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 30/07/2009

Sus In jos

Mobilier homemade - Pagina 5 Empty Re: Mobilier homemade

Mesaj Scris de smihaelaviorica Joi 14 Apr 2011, 4:49 pm

va arat si eu aici cu ce mi-am ocupat timpul in ultima vreme .
Pentru ca nu ne permitem momentan sa achizitionam un nou mobilier pentru baietelul nostru , si pt ca nici sa arunc mobila veche nu ma indur pt ca desi are vreo 25 de ani e in stare foarte buna ....m-am gandit sa o reconditionez . Si astfel , dintr-un sifonier in 3 usi format din 2 corpuri , voi avea in final 2 corpuri separate si de sine statatoare .

Corpul din partea superioara , l-am demontat , si am slefuit fiecare bucata in parte apoi l-am tratat cu un grund incolor si apoi l-am pictat cu personaje din T-Rex Expres . Deasupra inca nu e gata pentru ca urmeaza sa cumparam un burete mai gros si un material de capitonat , voi atasa si un spatar si astfel va deveni o bancuta- care poate fi folosita si ca pat pt musafiri in plus sau ...daca va veni si bebe 2 ii voi atasa un grilaj din lemn si va deveni patut .

pe partea interioara l-am vopsit cu o nuanta crem deschis , pentru mai multa lumina .
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si aici cateva poze din timplul transformarii
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
asa arata initial [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Mobilier homemade - Pagina 5 Empty Re: Mobilier homemade

Mesaj Scris de Day Lily Mier 22 Iun 2011, 3:13 pm

Imi place patul de lemn pentru ca e sigur, scarile sunt usor de urcat. Mihaelaviorica, in varianta finala mobila reconditionata o sa arate foarte bine.

Day Lily
Day Lily
helper
helper

Numarul mesajelor : 39
Localizare : Maramures
Data de inscriere : 28/07/2010

Sus In jos

Mobilier homemade - Pagina 5 Empty Re: Mobilier homemade

Mesaj Scris de crinutza77777 Lun 11 Iul 2011, 12:53 pm

Tala ,super frumoasa mobila copilului,felicitari ,abia astept sa vad cum l-ai pictat ,sa multumesti si copilul si sa nu acoperi prea mult din lemn care e tare frumos intr-adevar.
Mihaela si eu vreau sa fac ceva asemanator (si al meu corp de mobila e la fel ca al tau si la fel nici mie nu-mi vine sa arunc nimic rade )dar eu vreau sa renunt la usi si sa fac un fel de cufar unde sa-si depoziteze zecile de jucarii de care ma lovesc peste tot.Tu l-ai terminat,imi poti arata si explica si mie cum l-ai tapitat pentru ca partea asta mi se pare cea mai grea.Zilele astea m-am indeletnicit si eu cu un raft pentru conserve,sa vad daca pot pune poze acum ca mai devreme nu-mi dadea voie sa incarc pe picassa,daca nu, incerc mai tarziu.
Nu ,nu vrea sa-mi incarce pozele,imi scrie server rejected,incerc mai tarziu.
crinutza77777
crinutza77777
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Localizare : craiova
Data de inscriere : 01/11/2010

Sus In jos

Mobilier homemade - Pagina 5 Empty Re: Mobilier homemade

Mesaj Scris de smihaelaviorica Lun 11 Iul 2011, 1:17 pm

Multumesc pt aprecieri Crinutza love
M-am apucat de zugraveli si demolari si patutul meu a fost lasat putin deoparte .
I-am confectionat salteluta din 2 bucati de burete de 10 cm grosime peste care am pus o bucata de pasla tare ( din aceea ce se foloseste la saltele relaxa ) .Apoi am cumparat un material pt tapitat ,pe care l-am prins de corpul meu cu ajutorul unui capsator special pentru asa ceva si gata .
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
In momentul de fata asa arata , .....spatarul , finisajele finale si lacuirea o fac dupa ce termin restul modificarilor si picturilor de pe pereti .

Sincer , eu nu sfatuiesc pe nimeni sa aruncee mobila veche , e de milioane de ori mai buna decat Pal-ul de azi . Cufarul pe care il doresti tu nu e greu de realizat . Asezi dulapul astfel incat sa vina usile in partea de sus atat ca va trebui sa ii atazezi la fiecare una in parte cate 2 piedici ca sa sustina usile . Ori scoti usile existente si acoperi toate gaurile ramase cu chit de lemn si cumperi o bucata de pal mare cat tot dulapul pe care il prinzi in 3-4 balamale . Desi imi inchipui cum va arata cufarul tau Smile Si nu uita sa atasezi in partea de deschidere a cufarului cateva bucatele de lemn sau guma tare astfel incat sa poata intra aer ( asta in cazul in care ii va trece prin cap piticului sa se bage pe acolo sa poata avea aer pana il gasiti voi ) . copiii sunt tare inventivi. hug

Spor la treaba si asteptam poze sa vedem cum a iesit cufarul tau .poop
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Mobilier homemade - Pagina 5 Empty Re: Mobilier homemade

Mesaj Scris de crinutza77777 Lun 11 Iul 2011, 3:41 pm

Arata frumos Mihaela, e mai mare decat al meu ,acum ca am vazut copilul pe el mi-am dat seama .Multumesc de explicatii si pentru ca mi-ai atras atentia la un lucru la care eu nu m-am gandit(poate si fiindca e destul de mare Robert,4 ani,si mai ales cuminte si nu cred ca ar avea loc acolo decat foarte ghemuit Smile Sigur voi pune poze daca-l reusesc. hug
crinutza77777
crinutza77777
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Localizare : craiova
Data de inscriere : 01/11/2010

Sus In jos

Mobilier homemade - Pagina 5 Empty Re: Mobilier homemade

Mesaj Scris de crinutza77777 Dum 17 Iul 2011, 8:45 am

Am reusit in sfarsit sa incarc pozele pe picassa .Inainte[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] si dupa[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Este un raft pentru compoturile mele dec va sta in beci asa ca pretentiile n-au fost prea mari,am facut destule greseli dar eu sunt foarte multumita de schimbare.Poate ca ar fi trebuit sa am mai multa rabdare si sa mai dau cateva maini de lac(am dat de 4 ori dar servetelele au tras tot lacul)si o sa fie greu de curatat ,daca vad ca incepe sa se desfaca mai dau .Servetelele mele au avut doar un strat nu 3 poate asta a fost cauza pentru care au tras atata lac,au fost prea groase???!!!
crinutza77777
crinutza77777
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Localizare : craiova
Data de inscriere : 01/11/2010

Sus In jos

Mobilier homemade - Pagina 5 Empty Re: Mobilier homemade

Mesaj Scris de DorinaI Joi 11 Aug 2011, 7:11 pm

Buna tuturor! Eu sunt noua pe forum si din toate topicurile uimitoare gasite aici, pot spune ca mobilierul este singurul la care ma pricep mai bine Smile (m-a initiat sotul). Acum avem un pat din lemn de brad in lucru: l-am montat, i-am descoperit cateva neajunsuri (este primul articol de mobilier din lemn natural, din pal am facut muuulllte voi pune si poze) si vrem sa il demontam. Daca vreti, cand il modificam ii fac poze si il pun pe sot sa explice pas cu pas ca lui ii place si se pricepe...
Spor la confectionat diverse, in continuare! kiss
DorinaI
DorinaI
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 24/07/2011

Sus In jos

Mobilier homemade - Pagina 5 Empty Re: Mobilier homemade

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 11 Aug 2011, 7:15 pm

Dorina I bine ai venit in familia noastra! Da vrem binenteles ca vrem sa faci poze pas cu pas si daca sotul ne mai si explica.... noi (daca tu ne dai voie) il pupi anticipat.
Spor la treaba!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mobilier homemade - Pagina 5 Empty Re: Mobilier homemade

Mesaj Scris de Uca Joi 11 Aug 2011, 7:19 pm

Dorina, bine ai venit!
Sunt bine venite explicatiile! Le astept si eu!
Silvio... cum vrei tu sa pupi pe toata lumea! rade

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Mobilier homemade - Pagina 5 Empty Re: Mobilier homemade

Mesaj Scris de symos Joi 11 Aug 2011, 9:08 pm

imi place ceea ce am vazut pe acest topic ..........si eu sunt dec parere ca mobila veche e de 1000 de ori mai buna ............dupa curatenia de vara asta am renuntat la un dulap mare dar care nu a fost fiabil pt ca s-a cocosat ca vai de el ...............era aratos dar ..atat ,am primit unul vechi de la cineva si din celalalt am facut un birou pt calc ..........si am inceput o masca de chiuveta pe care sper sa am timp sa o termin zilele astea...........si mai avem si altele in plan .....cand vor fi toate gata am sa va arat si voua ...........pupici
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Mobilier homemade - Pagina 5 Empty Re: Mobilier homemade

Mesaj Scris de AKD Vin 19 Aug 2011, 9:30 am

Abia acum am descoperit acest topic si am ramas mirat2 foarte foarte frumos, sunteti foarte talentate!! Felicitari love
AKD
AKD
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 137
Varsta : 40
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/03/2010

Sus In jos

Mobilier homemade - Pagina 5 Empty Re: Mobilier homemade

Mesaj Scris de corina corina Mar 23 Aug 2011, 2:40 pm

De multa vreme astept sa va arat si eu ceva facut de sotul meu , dar nu mai gaseam timp sa terminam ce incepuseram desi materialele le procuraseram de multa vreme . De cand ne-am mutat la tara am zis ca nu conteaza cat va dura asteptarea , dar mobilierul sa-l facem cu manutele noastre , dupa gustul nostru si sa reziste cat mai mult . Si pentru ca nu mai vroiam balamale care se stricau mereu , bara de lemn care sa sustina hainele o vreme apoi sa cada (cel mai probabil dupa ce toate rufele erau calcate si puse pe umerase ), am zis : de fier !
Asa am construit dulapul - dressing pe un intreg perete din dormitor . Si asa am scapat si de cutii , palarii si alte chestii care apareau inevitabil pe sifonier .
La inceput arata asa :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am masurat , am desenat si am cumparat materialul necesar . Structura e din rectangular (cu profil dreptunghiular ) , pe care sotul meu l-a taiat , sudat si periat de rugina cu flexul . Eu m-am ocupat cu vopseaua care e albastra la cererea fiicei mele , pentru ca actiunea se petrecea in dormitorul ei , fiind cel mai mare . Asezatul la locul faptei a fost de poveste pentru ca trebuia ca cele doua piese sa intre fix pe perete . Asa au si intrat chiar daca am julit tavanul pe ici pe colo , dar cu siguranta nici stranepotii nepotilor nostri nu-l vor mai scoate de acolo .

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

A mai durat o vreme pana am gasit sina potrivita cu rotitele de rigoare , pentru ca vroiam ca usile culisante sa fie din policarbonat . Sa fie usoare si sa ramana foarte putin spatiu intre ele ,sa nu intre praf .
Acum in sfarsit e gata ! Mai avem de pus deasupra o ''ceva'' care sa mascheze sina si niste ''ceva-uri'' mai mititele cu care sa ascundem suruburile de sustinere . Ce-a fost mai greu insa a fost facut si arata asa :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

In poze se vede foarte transparent , dar in realitate lumina naturala face ca usile sa para mai opace . Bara pentru umerase are mai mult de 4 metri , asa ca fie vara , fie iarna hainele care trebuie sa stea pe umerase stau doar acolo . Hainele groase , materiale si alte minuni le-am pus in cutii pe care am scris ce contin ca sa le gasesc repede . Sub hainele mai scurte am pus noptiere de plastic in care am bagat maruntele sau incaltaminte . Cert e ca fiecare lucru are locul lui si nu ma mai impiedic de ele prin casa . A incaput si masa de calcat intr-o margine si aspiratorul si as incapea si eu daca ar trebui . Acum in sfarsit e ordine in toate si stiu exact de unde sa iau ce-mi trebuie fara sa caut prea mult .
La fel am facut si paturile pentru noi , fata si socrii mei . Din rectangular am facut cadre pe care am pus o foaie din cel mai gros pal , apoi saltelele pe care urmeaza sa le incadram cu pal asortat cu fiecare camera .
Ne-am dorit un mobilier practic , tineresc si de durata si il avem .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Mobilier homemade - Pagina 5 Empty Re: Mobilier homemade

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 23 Aug 2011, 3:08 pm

Bravo Corina felicitari.E tare fain sifonierul.Cand ai pe cineva in famile care stie sa sudeze electric e mare lucru. wink

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Mobilier homemade - Pagina 5 Empty Re: Mobilier homemade

Mesaj Scris de corina corina Mar 23 Aug 2011, 3:13 pm

Merci , Magda !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Mobilier homemade - Pagina 5 Empty Re: Mobilier homemade

Mesaj Scris de Motzu Mar 23 Aug 2011, 3:25 pm

wow, corina......e impresionant de mare si frumos aranjat/impartit dulapul tau. adancime are aproape un metru? v-ati gandit bine cu usile usoare. acolo tii si hainele tale? ma gandeam daca o deranjezi cand intri sa iei ceva din dulap.
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Mobilier homemade - Pagina 5 Empty Re: Mobilier homemade

Mesaj Scris de smihaelaviorica Mar 23 Aug 2011, 3:27 pm

Super tare , practic si foarte fain a iesit ....ce mai , e bestial ....imi place tare mult ....... ura
felicitari si tie si sotului , va iesit ceva eficient si practic .
Cand voi ajunge sa imi fac si eu dresing te voi contacta pt mai multe detalii:)
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Mobilier homemade - Pagina 5 Empty Re: Mobilier homemade

Mesaj Scris de ghita Mar 23 Aug 2011, 3:36 pm

Bravo voua! Sa stapaniti sanatosi si sa va bucurati de ce ati realizat!
As avea si eu nevoie de asa ceva, dar cu cine sa fac? Idei am, dar meseriasul lipseste.
ghita
ghita
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 54
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Mobilier homemade - Pagina 5 Empty Re: Mobilier homemade

Mesaj Scris de corina corina Mar 23 Aug 2011, 3:46 pm

Merci , Motzu ! Din pacate , da , acolo tinem toate hainele pentru ca dormitorul nostru e tare mic . Asa am cumparat casa si nu am vrut sa mai daramam ca si renovarea a durat vreo doua luni . Am grija sa-mi iau de seara ce-mi trebuie , daca plec devreme la piata . Lenjerie intima ,tricouri , sorturi pentru acasa am in noptierele din dormitorul meu , asa ca nu deranjez fata asa de des .
Adincime are 80 de cm . Am masurat cea mai groasa geaca pusa pe umeras si am zis ca e destul ca sa nu intre mult material metalic .

Smihaelaviorica , merci si cu placere daca te hotarasti sa-ti faci si tu un loc asa de incapator pentru haine , intreaba-ma si-ti raspund .Poti sa vii sa-l si vezi ca vad ca nu esti asa de departe de mine ! hug

Ghita , ce sa zic ? Imi pare rau ! Mana de lucru e intr-adevar scumpa . Pe noi ne-au costat materialele cam 1300 de lei si restul am facut noi .Eu m-am obisnuit ca asa cum lucrez eu tot ce poate lucra o femeie pentru casa si sotul meu sa faca tot ce e treaba de barbat . Dar de multe ori am ocazia sa inteleg cat sunt de norocoasa ca i-a placut sa invete cate putin din toate .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Mobilier homemade - Pagina 5 Empty Re: Mobilier homemade

Mesaj Scris de ghita Mar 23 Aug 2011, 3:51 pm

Corina, eu am crescut cu un tata care a facut de toate, am sperat ca si sotul sa fie priceput. Dar sunt tare dezamagita, nu are nici cea mai mica inclinatie. El este genul care plateste sa i se faca, dar pe vremrile astea ar fi bine sa stii sa faci ca sa mai ramai cu un ban in buzunar. Inca odata felicitari pentru tot ceea ce realizati! Sa aveti spor in continuare!
ghita
ghita
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 54
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Mobilier homemade - Pagina 5 Empty Re: Mobilier homemade

Mesaj Scris de corina corina Mar 23 Aug 2011, 4:05 pm

Multumesc ! love
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Mobilier homemade - Pagina 5 Empty Re: Mobilier homemade

Mesaj Scris de annamaria26985 Mier 24 Aug 2011, 7:29 pm

corina felicitari si tie si sotului, la asa ceva visez si eu, doar ca eu nu m-am gandit sa il fac din fier ci din lemn si usile culisante tot din lemn, dar pana ajungem acolo... si sotul se mai pricepe cate putin la toate, dar pana pe la iarna nu are nici un pic de timp.
annamaria26985
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 38
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Mobilier homemade - Pagina 5 Empty Re: Mobilier homemade

Mesaj Scris de Admina Mier 24 Aug 2011, 9:15 pm

Corina, sa-ti traiasca sotul si voi pe langa el. Arata profi dressing-ul, mare si incapator.
Zic si eu ca si Ghita, un sot priceput = mare lucru la casa omului. La fel si al meu, prefera sa faca bani ca sa plateasca pe alti sa-i faca, dar ce te faci ca nu dai de cineva priceput oricat ai plati. zid Bine, mint; monteaza mobila ca un expert barbati-miu, deci nu ma pot plange. wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mobilier homemade - Pagina 5 Empty Re: Mobilier homemade

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB