Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ce masina de cusut recomandati ?(2)

+97
fifi
frampolarbear
Rhalu_
Gabiuta
Indra
zylv
moruna
eliza77
emmancita
arielas
ada.sirbu
marabr
gianiomu
lennny
danabarbu2007
cristina.moncea
ema
lorinaoo1
sandydeea
Floren
simona_solovastru
virus
melus
violeta25
GABRELA
nik
Steluzza
kla78
marusy80
cosmin_cosmin_1
myky7robc
mimo
bluegray
clarut
gineta
Cornelya
RalucaS
rosita
Uca
tiana
alinabuliarca
mami de doi ingerasi
Karina33
creatzza
kameleonik
zalmoxes
mariah_stc
cristidamian2005
ashpvx
linu21
piramis
Giobsy
nadina_b2005@yahoo.com
natalyadelya
niculaie
Tatka-83
kerria
Clio_Ela
danae
m-julie
clodi
pitigoiul
ancutzicutza
Nicoleta Irimescu
IrisT
veniciuc nicoleta
abeleszti
mary333
M.Emilia
sonytzu
AKD
genny
raluca1980
cristinelu_mai
mihaelads
diada
ancush
mb09
Admina
mnarcisa
ancuta_ancuta
MAYA
elena_florescu
Cheapandchicshop
europolis
hope
DANIELA.I
stephanie
tomari
SilviaDumitrescu
1icool
geany
pisi
ileana cosanzeana
MagdaMarin
luiza
MihaelaT
101 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de gineta Joi 26 Aug 2010, 8:10 pm


Gineta,
Am incercat sa....no comment![/quote]
No problem! thanks enyway!
gineta
gineta
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : galati
Data de inscriere : 05/08/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Cornelya Joi 26 Aug 2010, 9:15 pm

Mimo, ar trebui sa nu fie mare diferenta fata de celelalte masini de cusut. Cauta pe site-urile de la brother si vezi un manual de husqvarna, indentifica asemenari si incearca cusaturile, nu cred ca sunt mari diferente.
avatar
Cornelya
helper
helper

Numarul mesajelor : 73
Localizare : caracal
Data de inscriere : 15/04/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Admina Joi 26 Aug 2010, 9:58 pm

mimo a scris:Am incercat sa caut si eu pe site-ul indicat de voi, dar nu am gasit nimic pt marca mea.
Chiar nu are nimeni masina de cusut Husqvarna? Oare am facut o alegere proasta?
Mimo, incearca sa pui o poza cu masina ta de cusut. Asa gasim asemanari, mai usor. E o masina buna, trainica. Nu-ti fa probleme. Ai accesorii la ea? Daca da, pozeaza-le.
Bluegray, sa-ti fie de bine. Smile E foarte usor cu butoniera intr-un pas, trebuie sa fii putin atenta, la inceputul coaserii. In rest, daca nu faci rost de manual, le luam pe rand si le descifram. Sau, daca e luata de la Quelle, incearca sa le scri un email sa le ceri un manual, sau macar un link de unde sa-l iei.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de myky7robc Joi 26 Aug 2010, 11:19 pm

Fetelor, as vrea sa imi cumpar o masina de cusut electrica noua, buna si nu prea scumpa.Nu am nevoie decat de cateva operatii principale, adica nu prea sofisticata.Bugetul e cam auster pentru asta, cam 450 lei, prin urmare va rog sa ma ajutati sa-mi gasesc masinuta mult visata. cos prietenie ajutor
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de bluegray Vin 27 Aug 2010, 1:37 pm

Admina a scris:In rest, daca nu faci rost de manual, le luam pe rand si le descifram. Sau, daca e luata de la Quelle, incearca sa le scri un email sa le ceri un manual, sau macar un link de unde sa-l iei.

Admina, nu stiu cum sa-ti multumesc, in loc sa vad solutia cea mai simpla, m-am complicat in fel si chip. Ieri le-am trimis e-mail celor de la Quelle, au fost deosebit de amabili si mi-au trimis azi cartea tehnica in format electronic.
Merci Merci kiss
avatar
bluegray
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 55
Localizare : romania
Data de inscriere : 02/07/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de mimo Vin 27 Aug 2010, 6:44 pm

Multumesc de raspuns fetelor.
Am reusit sa imi pun in functiune masina. Am luat-o pas cu pas, m-am ghidat dupa poze, etc. Sunt tare fericita ca se poate si brodat cu ea, am reusit sa fac cateva cusaturi.
O sa fac poze zilele acestea si am sa le pun.
Piciorusele le are toate, am verificat ce am cu cele ce apar in poze in manual. Nu am ace, decat unul singur simplu, dar alea banuiesc ca le gasesc in comert.
Sunt tare fericita ca am vazut ca merge bine si are multe feluri de cusatura.

Pa pa.
mimo
mimo
helper
helper

Numarul mesajelor : 10
Localizare : Arad
Data de inscriere : 18/05/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Cornelya Vin 27 Aug 2010, 7:35 pm

Ma bucur, ma bucur tare mult! Ace gasesti in comert, De 70-80 pentru materiale subtiri, 90-100 material gros sau moderat...
avatar
Cornelya
helper
helper

Numarul mesajelor : 73
Localizare : caracal
Data de inscriere : 15/04/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de cosmin_cosmin_1 Lun 06 Sept 2010, 10:10 pm

buna
stie cineva daca se gaseste de cumparat masina electrica de cusut (de exemplu de pe site-ul decusut.ro) ce poate fi folosita la cusut piele? deocamdata avem un singer vechi, am vrea ceva electric, dar nici foarte scumpa
majoritatea lucrarilor le facem cu linii drepte, fara artificii. daca as gasi o masina sa mearga si cu ac dublu, ar fi foarte bine
cosmin_cosmin_1
cosmin_cosmin_1
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : valcea
Data de inscriere : 05/09/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Uca Lun 06 Sept 2010, 10:34 pm

Cosmin, din cunostintele mele pentru piele ai nevoie de o masina mai solida, eu am una electrica dar nu face fata la piele, eu tot un singer mecanic folosesc pentru materiale groase.
Iti recomand un pfaff, poate gasesti second, si sa aiba componente metalice nu din teflon, sunt bune si trainice.
Poate mai primesti si alte sfaturi.
Succes!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de geany Mar 07 Sept 2010, 11:02 am

Eu am cusut sambata cu pfaff (297) la o genta de piele la gata; si anume am cusut inclusiv breteaua posetei pe dublu. Am cusut fara probleme si cu ac normal. Am fost uimita de usurinta de coasere, datorita fatului ca a fost chiar gros, plus intariturile de rigoare.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Karina33 Mar 07 Sept 2010, 11:26 am

Si noi nu vedem ce-ai facut tu Geany? multumesc
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de geany Mar 07 Sept 2010, 11:37 am

Nu, geanta era cumparata, eu i-am adus doar mici imbunatatiri rade Si a si plecat spre Romania. pupi
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de cosmin_cosmin_1 Mar 07 Sept 2010, 12:11 pm

Am vazut in specificatii la Elna ceva de genul "- poate coase orice grosime de material"
Foloseste cineva Elna 2100, de exemplu?
cosmin_cosmin_1
cosmin_cosmin_1
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : valcea
Data de inscriere : 05/09/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Uca Mar 07 Sept 2010, 12:20 pm

Cosmin, eu iti recomand sa le trimiti un mail cu ce vrei sa faca masina pe care vrei sa o cumperi si sa vezi ce iti recomanda ei.
Incearca, poate te sfatuiesc mai bine, m-am uitat peste elna, pare trainica.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de marusy80 Sam 02 Oct 2010, 9:03 pm

Buna, vreau sa cumpar o masina de cusut sotiei mele si oscilez intre Brother Innov-IS 10 si Brother MS4NT.Care este mai recomandata dat fiind faptul ca diferenta de pret este foarte mica,iar a doua vad ca are mai multe cusaturi care nu stiu cat sunt de utile.Vreau sa ii fac o surpriza si de accea apelez la voi cu sfaturi

Multumesc
marusy80
marusy80
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Deva
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Admina Sam 02 Oct 2010, 9:29 pm

Depinde mult de sotia ta si de ce articole obisnuieste sa coasa. Daca-i plac hainele clasice, cusaturile curate, fara multe decoratiuni si inflorituri, e ok Innovis. Daca ii place sa coasa decoratiuni pentru casa, haine de copii, haine vesele, cu influenta etno, sa zicem, cred ca i-ar placea cea cu multe cusaturi decorative, adica MS4NT.
Este un remake al modelului BC-2100. Personal imi place mult gama aceasta, am un fel de BC 2500, cea cu 60 de cusaturi, dar produsa de Privileg. Daca era un model prost, gama BC, nu s-ar fi copiat si refacut chiar de catre cei de la Brother. In Sua se vinde cu denumirea de CE4000.
Cred ca Innovis e mai finuta, mai bine finisata, de calitate mai buna, fiind parte dintr-o gama de top. Dar, fiind la acelasi pret, eu as merge pe cealalta, din cauza multor cusarturi in plus. wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de marusy80 Sam 02 Oct 2010, 10:00 pm

Multumesc de informatie, o sa coasa mai mult haine clasice,scurtat de blugi si reparatii la hainele copiilor,din cate am mai vorbit cu ea nu vrea cu cusaturi decorative.Din ce am mai vorbit si eu la un magazin imi spunea ca Innovis este mai solida fiind pe sasiu de metal.O sa ma mai gandesc zilele astea si poate mai revin cu intrebari
marusy80
marusy80
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Deva
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de kla78 Mier 06 Oct 2010, 11:27 am

fetelor vreau o masina noua care sa coase si brodeze,in principiu am vrut innovis900 dar am fost pe la magazine ieri si mi s-a recomandat ASTRALUX 9900/9910 si e mai ieftina decat innovisul,stiti ceva despre marca asta?nu vreau sa ma uit la niste bani si apoi sa-mi para rau.va rog ajutor.
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Steluzza Mier 06 Oct 2010, 2:24 pm

Ce sa zic kla78 te-ai uitat pe internet?
din cate am vazut eu e marca ruseasca.pare destul de buna.acum depinde de tine de ce vrei sa faci si cat esti dispusa sa cheltuiestieu.eu tot pentru innovis as opta pentru ca sunt tare multumita de ea.si inca ceva ,daca e ceva ce nu te convinge la ea mai asteapta.acum vezi tu.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de kla78 Mier 06 Oct 2010, 3:41 pm

da m-am uitat pe internet numai ca as vrea ceva pareri de-a fetelor mai pricepute

vreau o masina mai buna fata de ce am,adica m-am specializat putin si mi-au crescut pretentiile wink ,nu lucrez pt nimeni nimic numai pt mine ,copil si sot,dar daca tot schimb masina am zis sa iau ceva care sa si brodeze,si sa fie mai dichisita putin deh....sa nu o schimb iarasi dupa 2-3 ani.

oricum mersi de raspuns.
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 Empty ce masina de cusut imi recomandati

Mesaj Scris de nik Mier 06 Oct 2010, 8:02 pm

stie cineva despre masina de cusut ELNA 3210 .

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Scris de nik Astazi la 8:02 pm
stie cineva despre masina de cusut ELNA 3210 .

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Mihaela: Te rog sa nu mai deschizi doua subiecte identice si mai intai vezi daca nu exista un sunbiect in cadrul caruia poti scrie.


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Mier 06 Oct 2010, 9:19 pm, editata de 1 ori (Motiv : subiecte fuzionate...postari fuzionate)
nik
nik
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : mangalia
Data de inscriere : 16/09/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de pisi Mier 06 Oct 2010, 9:54 pm

Eu nu as investi atatia bani intro masina de cusut care brodeaza si as merge pe una simpla + una de surfilat.Mai mult te ajuta una de surfilat decat una care brodeaza .
Parerea mea.
pisi
pisi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 38
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de kla78 Mier 06 Oct 2010, 11:14 pm

pai triplock am de fapt e coverlock si masina de cusut am dar vreau ceva mai "jmecher"
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de GABRELA Joi 07 Oct 2010, 5:15 pm

Eu recomand masinile de cusut solide.Mi-am luat un Singer de curand nu imi aduc aminte exact denumirea completa dar ma inerveaza atata plastic in ea si mi se pare fragila cu toate ca coase bine.
GABRELA
GABRELA
helper
helper

Numarul mesajelor : 50
Localizare : hunedoara
Data de inscriere : 13/08/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de violeta25 Joi 07 Oct 2010, 10:38 pm

fetelor ce parere aveti de aceasta masina de cusut aici? imi trebuie pentru uz casnic...adica nu ma pricep in ale croitoriei, invat acum de la voi, si ma gandeam ca nu as avea nevoie de o masina prea scumpa
violeta25
violeta25
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 325
Varsta : 43
Localizare : navodari
Data de inscriere : 09/11/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB