Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ce masina de cusut recomandati ?(2)

+97
fifi
frampolarbear
Rhalu_
Gabiuta
Indra
zylv
moruna
eliza77
emmancita
arielas
ada.sirbu
marabr
gianiomu
lennny
danabarbu2007
cristina.moncea
ema
lorinaoo1
sandydeea
Floren
simona_solovastru
virus
melus
violeta25
GABRELA
nik
Steluzza
kla78
marusy80
cosmin_cosmin_1
myky7robc
mimo
bluegray
clarut
gineta
Cornelya
RalucaS
rosita
Uca
tiana
alinabuliarca
mami de doi ingerasi
Karina33
creatzza
kameleonik
zalmoxes
mariah_stc
cristidamian2005
ashpvx
linu21
piramis
Giobsy
nadina_b2005@yahoo.com
natalyadelya
niculaie
Tatka-83
kerria
Clio_Ela
danae
m-julie
clodi
pitigoiul
ancutzicutza
Nicoleta Irimescu
IrisT
veniciuc nicoleta
abeleszti
mary333
M.Emilia
sonytzu
AKD
genny
raluca1980
cristinelu_mai
mihaelads
diada
ancush
mb09
Admina
mnarcisa
ancuta_ancuta
MAYA
elena_florescu
Cheapandchicshop
europolis
hope
DANIELA.I
stephanie
tomari
SilviaDumitrescu
1icool
geany
pisi
ileana cosanzeana
MagdaMarin
luiza
MihaelaT
101 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de IrisT Vin 09 Apr 2010, 12:44 pm

Buna abeleszti!
Eu am singer mademoiselle. Am luat-o tocmai pt ca e ieftina si pentru cat de super incepatoare sunt, nu am vrut sa dau multi bani pe masina de cusut.
ce pot sa-ti zic e ca sunt foarte multumita de ea. Am facut o gramada de scurtari de blugi si functioneaza foarte bine, desi am stresat-o destul.

Succes!
IrisT
IrisT
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 115
Varsta : 39
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 24/11/2008

http://perfectiris.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 09 Apr 2010, 1:16 pm

IrisT a scris:Buna abeleszti!
Eu am singer mademoiselle. Am luat-o tocmai pt ca e ieftina si pentru cat de super incepatoare sunt, nu am vrut sa dau multi bani pe masina de cusut.
ce pot sa-ti zic e ca sunt foarte multumita de ea. Am facut o gramada de scurtari de blugi si functioneaza foarte bine, desi am stresat-o destul.

Succes!
Tot asta o am si eu si sunt multumita si tot ce am lucrat, cu ea am lucrat.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de ancuta_ancuta Sam 10 Apr 2010, 2:50 pm

abeleszti eu am brother LS 2125 si sunt taare multumita de ea! ti-o recomand cu toata inima! nu e chiar simpla...cum ziceai tu! coase si materiale groase (de blug nu mai vorbesc, am scurtat si eu asa eva ...iese super! daca ai si picioruse speciale - unele ti le dau la cumparare - ai rezolvat problema de care zici ca vrei sa faca mult mai multe! eu sunt incepatoare si e super suficienta! decat alte marci eu cred ca asta de la brother e cea mai buna atat ca pret cat si calitate!

sa ne anunti ce ti-ai luat! hug
ancuta_ancuta
ancuta_ancuta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 236
Varsta : 45
Localizare : Sud-Est
Data de inscriere : 13/11/2009

http://www.meitaibebe.ro

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Dum 11 Apr 2010, 1:41 pm

Nu reusesc sa gasesc postarea in care era dat numarul de telefon al unui domn de la Cluj ce vinde (sau vindea ) masini de cusut second'
Ma puteti ajuta va rog ?
Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 11 Apr 2010, 4:34 pm

Il gasesti [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Vezi postarea Adminei. wink

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Dum 11 Apr 2010, 4:59 pm

Multumesc Mihaela Merci Flowers
Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de ancutzicutza Mar 13 Apr 2010, 2:28 pm

Buna fetelor, de mult timp ma tot gandesc sa imi cumpar si eu o masina de cusut, dar motivul amanarii a fost mereu de ordin financiar. Astazi mi-a dat prin cap sa-mi cumpar una in rate! Ca pana strang bani, imbatranesc. N-am reusit sa citesc tot ce ati scris, dar am vazut ca pe multe dintre voi nu va incanta ideea achizitionarii unei masini dintr-un magazin gen carrefour... daca au si masini singer sau brother, marci pe care le-as prefera, nu e cam acelasi lucru cu achizitionarea de la o reprezentanta, din moment ce producatorul e acelasi? scratch ma refer la calitate. chiar azi am de gand sa merg sa vad ce gasesc...in rate...bine si-asa rau, numai sa-mi cumpar una, ca nu mai rezist sa astept! taie



********************

Scris de ancutzicutza Astazi la 2:34 pm


Buna fetelor, de mult timp ma tot gandesc sa imi cumpar si eu o masina de cusut, dar motivul amanarii a fost mereu de ordin financiar. Astazi mi-a dat prin cap sa-mi cumpar una in rate! Ca pana strang bani, imbatranesc. N-am reusit sa citesc tot ce ati scris, dar am vazut ca pe multe dintre voi nu va incanta ideea achizitionarii unei masini dintr-un magazin gen carrefour... daca au si masini singer sau brother, marci pe care le-as prefera, nu e cam acelasi lucru cu achizitionarea de la o reprezentanta, din moment ce producatorul e acelasi? scratch ma refer la calitate. chiar azi am de gand sa merg sa vad ce gasesc...in rate...bine si-asa rau, numai sa-mi cumpar una, ca nu mai rezist sa astept! taie


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Mar 13 Apr 2010, 3:06 pm, editata de 1 ori (Motiv : postari identice)
ancutzicutza
ancutzicutza
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 15
Varsta : 38
Localizare : Deva
Data de inscriere : 13/11/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de pitigoiul Mar 13 Apr 2010, 5:22 pm

am intepenit citind cele 24 de pagini de aici (ambele topicuri) si cred ca m-ati convins ca BROTHER LS 2125 ar fi cea mai buna varianta dar nu stiu de ce mie mi-a cazut cu tronc asta Husqvarna E20
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ce ziceti gresesc? merita oare diferenta de bani? mi se pare mai solida, cica face butoniere intr-un pas si lucreaza si in materiale elastice. si ma gandesc ca are anumite cusaturi care ar putea suplini oarecum cu modestie un triplock.
ajutati-ma sa ma hotarasc!!!

o cunostinta de-a mea si-a luat singer din germania (nu stiu exact de care) si e nemultumita pt ca zimtii care trag materialul (tren cred ca ii spune) era din plastic, s-a tocit foarte repede si acum trage materialul cu mana...
ma intreb la brother ls 2125 cum o fi ?
si de asemeni la Husqvarna E20?
pitigoiul
pitigoiul
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 54
Localizare : deva
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de clodi Mar 13 Apr 2010, 5:44 pm

Din privirea rapida pe care am aruncat-o pe cele 2 masini si judecand dupa butoane Husqvarna E20 iti permite sa reglezi latimea cusaturii in timp ce la LS 2125 cred ca nu ai aceasta posibilitate. Fetelor nu ma shot daca am zis gresit.
Masina mea este brother bm3500 si are trasportatorul de metal si nici n-am auzit aici pe forum pe cineva cu transportator de plastic. Eu despre Husqvarna nu am informatii.
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de pitigoiul Mar 13 Apr 2010, 5:51 pm

mie din imagini mi se pare ca se poare regla si la brother si lungimea si latimea...
cred ca pozitiile 2,3,4 regleaza latimea la mm respectivi si 6,7,8,9 si 10 regleaza lungimea pasului intre 1 si 5 mm
sau e vorba de un reglaj mai fin?
pitigoiul
pitigoiul
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 54
Localizare : deva
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de clodi Mar 13 Apr 2010, 6:17 pm

2,3,4 sunt cusaturi zig-zag cu setari predefinite, similar si la 6,7,8,9 si 10 cusaturi drepte cu lungimi diferite. Rotita aceea este pentru selectarea tipului de cusatura. In manual la pagina 8 iti specifica fiecare buton/rotita pt ce e.
La Husqvarna ai rotita din mijloc care iti permite pozitionarea acului la ce latime doresti pentru toate cusaturile - iti permite pentru toate tipurile de cusaturi pe care le are masina sa setezi tu cat de late sa fie. Rotita din dreapta este pentru reglarea lungimii cusaturilor (lungimea este predefinita pentru cele marcate cu 'S' pe carcasa masinii). Modelul cusaturii il alegi cu ajutorul rotii din lateral - cea de jos. Informatiile sunt la pagina 4 si 5 din manual
Manualele sunt chiar pe site-ul pe care te-ai uitat in partea de jos unde scrie 'Descarca manual'.
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de AKD Mier 14 Apr 2010, 8:24 am

Am fost la reprezentanta brother din Timisoara si le-am zis ca m-am hotarat si as dori o masina de cusut LS2125, iar cel de acolo tot stramba din nas si-mi recomanda o masina second nemteasca victoria, zicandu-mi ca oricum oricare as lua-o tot se strica si mai bine as lua-o pe cea second ca macar e mai ieftina ... mi s-a parut ff ciudat( mi se parea normal sa vrea sa-mi iau una mai scumpa, nu mai ieftina). Si ne-am uitat pe site si-mi zice " uite nici nu mai este pe site", in sensul ca nu se mai comercializeaza. M-a intrebat si la ce mi-ar trebui si am zis ca as dori sa-mi scurtez si blugi, cand a auzit ... " pai cu asta nu se poate asa ceva .. ca nu trece prin material..." , dar eu am citit pe forum ca se comporta acceptabil, oricum nu stiu care era intentia lui si cat de adevarat e ceea ce zicea, cert e ca eu mi-am comandat una si acum astept sa vad cand o voi primi. Voi ce parere aveti despre ce v-am povestit?
AKD
AKD
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 137
Varsta : 40
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/03/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de tomari Mier 14 Apr 2010, 8:51 pm

AKD pana acum n-am auzit ca un reprezentant de firma sa faca reclama negativa produselor firmei la care este angajat; uite-asa se poate strica imaginea unei firme serioase datorita unui angajat smecher in cautare de chilipir.
Daca era serios si profesionist iti prezenta avantajele si/sau dezavantajele celor doua masini comparate, inclusiv cu probe pe materiale.
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de diada Joi 15 Apr 2010, 8:40 am

Foarte ciudat ce ti s-a intamplat.... numai distribuitori nu se pot numi! si nu inteleg, cum nu mai este pe site, eu chiar am gasit-o AICI link este chiar prima pe lista din stanga, cu poze noi, detaliate.

Daca chiar ti-ai luat aceasta masina LS2125 eu zic ca ai facut alegerea buna. Nu cred ca se strica sa de repede, eu am avut Hyundai 5 ani si nu a patit nimic si am muncit-o nu gluma, inca mai merge! Dar un Brother, sa fim seriosi, asta este parerea mea.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de AKD Joi 15 Apr 2010, 9:46 am

Buna din nou, i-am aratat-o si eu lui pe site, unde este, dar el nu o vazuse si a zis ceva in genul ca "uite nu e ... nici nu se mai comercializeaza..", dupa aceea i-am zis ca eu vreau totusi sa o comand si a zis ca nu mai este pe toata tara, va trebui sa o aduca de dincolo si ca va trebui sa astept( nu stia cat). Eu le-am scris si celor de la brother si i-am rugat daca o au pe stoc sa mi-o livreze, acum astept un raspuns de la ei, sunt curioasa care va fi acela. Multumesc pentru raspunsuri
Completez, tocmai am fost sunata de la reprezentanta Brother si mi-au spus ca imi va fi livrata masinuta, iar maine pot sa o iau acasa, abia astept :D
AKD
AKD
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 137
Varsta : 40
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/03/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de diada Joi 15 Apr 2010, 11:25 am

Perfect, cel mai bine vorbit la ei, clar. Si eu cand am comandat o masina, la fel am facut, am sunat la ei si au fost foarte promti, a doua zi o avea prietena mea acasa! Am comandat-o de la Sibiu.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de m-julie Joi 29 Apr 2010, 1:21 pm

buna!
desi va urmaresc de ceva timp abia acum m-am hotarat sa va scriu cate ceva si sa va cer parerea in legatura cu o masina de cusut
in primul rand doresc sa va felicit pentru acest forum minunat Merci

mentionez ca nu am pus niciodata mana pe o masina de cusut - asadar sunt incepatoare

din ce am citit pe topicul "ce masina de cusut recomandati" (1 si 2) am inteles ca brother ls2125 ar fi cea mai potrivita ca raport calitate-pret pentru incepatoare.



insa am vazut ca de banii astia imi pot comanda de pe amazon una computerizata mult mai avansata ca ls2125 si anume Brother CS6000I

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] link

din ce am citit in review-uri+urmarit niste filmulete pe net- am tras concluzia ca este o masina buna.

cantarind cele 2 optiuni imi dau seama ca cea computerizata la aceiasi bani ar fi mult mai indicata

dar acum va intreb pe voi ? credeti ca merita? credeti ca una computerizata ar fi mai potrivita pentru un incepator?
m-julie
m-julie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 57
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de danae Joi 29 Apr 2010, 2:38 pm

Interesanta masina asta. La Wallmart iti da garantie 25 de ani la ea. Mi se pare ca face mai multe decat Ls2125.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Clio_Ela Joi 29 Apr 2010, 11:16 pm

m-julie, Problema nu ar fi asta, daca masina e potrivita pt incepatori... ci ca masina de mai sus se vinde in Statele Unite.
Electrocasnicele din America nu pot fi folosite in Europa, nu sunt la 220... primul dezavantaj. Apoi, trebuie sa vezi daca se livreaza in Europa- mai ales in Romania- si care e pretul ce trebuie platit la vama. Pretul afisat pe site e ff departe de pretul la care ar ajunge masina la tine.
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Admina Vin 30 Apr 2010, 12:01 am

Amazon nu trimite decat dvd-uri, carti in restul lumii. Doar ca au magazin online si in UK, parca. Totusi nu cred ca trimit electrocasnice la noi. Wallmart-ul cred ca nu trimite nimic... Garantia oricum o pierdeti, ca e cumparat din alta tara, si cine s-ar gandi sa trimita ceva, acolo, la garantie... Stecher-ul poate fi o problema, asa e. Sunt adaptoare/ convertoare, dar costa si consuma mult. Se incing, se strica daca nu sunt destul de puternice.
Modelul de pe Amazon e corespondentul lui Brother BC2500 din Europa (nu se mai produce). In locul ei e Brother MS6NT. Intr-adevar pretul e diferit... Sad

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de m-julie Vin 30 Apr 2010, 3:06 pm

multumesc frumos. deja eram tare entuziasmata ca pot cumpara ceva mai bun si mai ieftin.si nu mi-am dat seama ca amazon.com nu trimite si in ro
desi am inteles ca cei din uk ar trimite si unele produse electronice.
se pare ca voi ramane la brother ls2125 asta daca nu castig la loto :D si incerc una computerizata

vroiam sa va mai intreb unde gasesc si eu niste reprezentanti in bucuresti care sa poata sa imi arate si mie masina mai bine si ce poate sa faca ?

multumesc frumos pentru raspunsuri!
m-julie
m-julie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 57
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de pitigoiul Vin 30 Apr 2010, 3:15 pm

la brother ls2125 trenul zimtat care impinge materialul este din plastic;se toceste repede si apoi materialul trebuie tras cu mana; asa mi-a spus o cunostinta de-a mea care si-a luat de cateva luni una
pitigoiul
pitigoiul
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 54
Localizare : deva
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de kerria Mar 04 Mai 2010, 1:01 am

Va salut,ma bucur ca v-am gasit .Sunt noua pe acest forum si de asemenea sunt in ceva dileme vizavi de cumpararea unei masini de cusut. Am citit si subiectul despre alegerea unei masini de cusut dar am vazut ca era blocat, asa ca am scris aci.
Din diferite motive am de ales doar intre aceste trei modele Singer:
Mademoiselle,
Singer 157 Tradition si
Singer 155 .
As vrea sa aflu parerea celor care au folosit/incercat aceste modele: fiabilitate,performanta,usurinta in folosire,etc (de ex.ma gandesc ca existenta unor piese metalice e un plus )
Trebuie sa ma decid in cateva zile,insa experienta mea e limitata in a alege .Am mai cusut la masini de cusut cu pedala.
Va multumesc celor care imi veti raspunde .


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Mar 04 Mai 2010, 2:48 pm, editata de 1 ori (Motiv : postare mutata)
kerria
kerria
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : a
Data de inscriere : 04/05/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Tatka-83 Mar 04 Mai 2010, 9:34 am

Buna Fetelor!!!!Sunt foartebucuroasa ca v-am gasit,imi place lanebunie de voi.Va rog sa ma ajutati,Vreau sa-mi deschid un mini atelier,adica aranjari de cusaturi,scurtat,brodat,poate perdele,etc.M-am uitat pe net si nu stiu ce sa aleg,stau la indoiala si nu stiu pe care s-o aleg:[b]Brother INNOV Is 1500,Singer Futura CE 250 W.M-am mai uitat si la una JUKI HZL-F 600.Va rog foarte frumos sa-mi da-ti un sfat.Da,si mai am o intrebare daca imi i-au una din aceste masini,mai e nevoie si de una industriala sau nu?Va multumesc din suflet!!!!
Tatka-83
Tatka-83
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Portugalia
Data de inscriere : 21/04/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 04 Mai 2010, 2:46 pm

Mademoiselle am si eu si-s multumita de ea. Am cusut de la blug in 4 pana la voal si materiale elastice. Schimb doar acele, mai umblu la tensiunea firului si marimea pasului.O am de la sfasitul anului 2008.Am curat-o si i-am pus 2 picaturi de ulei cand deja era incarcata de scame de la raiat.
E usor de lucrat la ea.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB