Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 EmptyIeri la 6:04 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ce masina de cusut recomandati ?(2)

+97
fifi
frampolarbear
Rhalu_
Gabiuta
Indra
zylv
moruna
eliza77
emmancita
arielas
ada.sirbu
marabr
gianiomu
lennny
danabarbu2007
cristina.moncea
ema
lorinaoo1
sandydeea
Floren
simona_solovastru
virus
melus
violeta25
GABRELA
nik
Steluzza
kla78
marusy80
cosmin_cosmin_1
myky7robc
mimo
bluegray
clarut
gineta
Cornelya
RalucaS
rosita
Uca
tiana
alinabuliarca
mami de doi ingerasi
Karina33
creatzza
kameleonik
zalmoxes
mariah_stc
cristidamian2005
ashpvx
linu21
piramis
Giobsy
nadina_b2005@yahoo.com
natalyadelya
niculaie
Tatka-83
kerria
Clio_Ela
danae
m-julie
clodi
pitigoiul
ancutzicutza
Nicoleta Irimescu
IrisT
veniciuc nicoleta
abeleszti
mary333
M.Emilia
sonytzu
AKD
genny
raluca1980
cristinelu_mai
mihaelads
diada
ancush
mb09
Admina
mnarcisa
ancuta_ancuta
MAYA
elena_florescu
Cheapandchicshop
europolis
hope
DANIELA.I
stephanie
tomari
SilviaDumitrescu
1icool
geany
pisi
ileana cosanzeana
MagdaMarin
luiza
MihaelaT
101 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de kameleonik Joi 17 Iun 2010, 3:11 pm

Admina a scris:Personal, nu as alege o computerizata, pentru piele. E adevarat ca piele ecologica, iti va coase si aceasta masina, cu piciorus de teflon (ca sa nu zgarie si ac de piele, ca sa nu se taie), dar piele naturala si mai tare... nu cred. Computerizatele sunt foarte bune, inteligente si usor de folosit, dar pot fi uneori sensibile. Daca tintesti sa cosi doar piele sau accesorii (gen genti din denim, doc), eu as merge pe o electro-mecanica, poate chiar una second, pana iti faci mana, in ale croitoriei.

Multumesc frumos de raspuns!
Nu stiu sincer ce tintesc, pentru ca idei am foarte multe si depinde de moment ce va iesi. In prima instanta mi-as dori sa-mi fac mie haine si eventual sa cos niste broderii pe niste bratari mici din piele subtire. Mai apoi poate fac si genti. Ma gandeam ca o computerizata e mai usor de folosit, asta din cate am citit. Cat despre novice, nu sunt chiar la inceput, am mai cusut la masini vechi in copilarie. Si as vrea sa iau una noua, nu second. Dupa toate cele scrise, acum ce imi recomanzi? Smile

________________________________________________
M.Emilia a scris:eu mi-am luat INNOV-IS 30 in urma cu 2 luni de la cei cu primul site si nu ofera ceva in plus fata de cei de cei de la Sibiu;
din pacate mi s-a spus ca nu coase piele si nici nu am incercat sa ma conving daca intr-adevar nu mege pe piele;

Emilia, dar ai incercat cu ace pentru piele? Eventual si piciorus... Eu cred ca ar merge... nu stiu...

Te rog sa folosesti functia EDIT(daca nu sti despre ce este vorba, te rog sa citesti regulamentul la punctul 6)-> Geany


Ultima editare efectuata de catre geany in Joi 17 Iun 2010, 4:30 pm, editata de 2 ori (Motiv : unit mesaje si corectare in gramatica mea de balta)
kameleonik
kameleonik
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 8
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/06/2010

http://www.mazdrunka.ro

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de creatzza Mar 22 Iun 2010, 12:17 am

eu am un BROTHER... zid


Ultima editare efectuata de catre creatzza in Mar 22 Iun 2010, 12:34 am, editata de 1 ori
creatzza
creatzza
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : iasi
Data de inscriere : 22/06/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Karina33 Mar 22 Iun 2010, 12:19 am

Aici erau recomandarile nu reclamatiile. Sau problemele...
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 22 Iun 2010, 12:28 am

Cred ca a ajuns ca ai scris la un topic, nu era necesar sa scrii si aici.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Admina Mar 22 Iun 2010, 8:48 am

Creata, banuiesc ca poti sa ne spui de ce te dai cu, capul de zid cand vine vorba de Brother. Pana acum am auzit de multumire, in ceea ce priveste aceste masini (in general), cred ca trebuie sa ne spui si modelul folosit de tine. Dar mai exista si eroare umana, sa fim serioase. Numai eu stiu cati nervi mi-au facut si inca imi fac masinile, cand nu am rabdare. Au si ele nevoie de un minim de ajustari, o minima mentenanta, nu merg singure, nu cos singure, desi ne-am dori.
kameleonik, mergi la Brorom Bucuresti sa incerci cateva masini de cusut. Ia si materiale cu tine, exact ce planuiesti sa cosi si cere sa te lase si pe tine sa le incerci, nu doar sa-ti faca demonstratie. Daca vrei genti, pregateste-te pentru doc, denim, piele eco si piele naturala. Trebuie sa coasa tighel prin cateva straturi de materiale mai groase, si sa coasa frumos, nu una da, una nu. Te sfatuiesc sa ceri sa cosi si pe o electro-mecanica, sa vezi daca nu e mai potrivita pentru cerintele tale. Si incearca sa faci cusaturile decorative pe materiale mai groase, nu doar pe bumbac de cearceaf. wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de mami de doi ingerasi Mar 22 Iun 2010, 10:19 am

Eu am o masina Toyota si sunt multumita de ea! love
mami de doi ingerasi
mami de doi ingerasi
helper
helper

Numarul mesajelor : 33
Localizare : langa voi
Data de inscriere : 20/06/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de kameleonik Mar 22 Iun 2010, 12:39 pm

Admina a scris:mergi la Brorom Bucuresti sa incerci cateva masini de cusut. Ia si materiale cu tine, exact ce planuiesti sa cosi si cere sa te lase si pe tine sa le incerci, nu doar sa-ti faca demonstratie. Daca vrei genti, pregateste-te pentru doc, denim, piele eco si piele naturala. Trebuie sa coasa tighel prin cateva straturi de materiale mai groase, si sa coasa frumos, nu una da, una nu. Te sfatuiesc sa ceri sa cosi si pe o electro-mecanica, sa vezi daca nu e mai potrivita pentru cerintele tale. Si incearca sa faci cusaturile decorative pe materiale mai groase, nu doar pe bumbac de cearceaf. wink

Multumesc mult de tot de sfaturi! Mult, mult, mult de tot! Smile
kameleonik
kameleonik
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 8
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/06/2010

http://www.mazdrunka.ro

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de alinabuliarca Vin 30 Iul 2010, 3:31 pm

Buna fetelor!
M-am hotarat sa cumpar o masina de cusut si oscilez intre 2 modele
Brother xl 5500 (despre care am tot citit)
Elna 2300 (nu am gasit nici un review despre ea)
Acum nu stiu pe care sa o aleg.
alinabuliarca
alinabuliarca
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 30/07/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de tiana Vin 30 Iul 2010, 8:18 pm

Alina,depinde de ce vrei sa cosi! si mai conteaza bugetul si ce vrei sa scoti din munca ta! daca o faci doar pt tine te limitezi la mai putin! eu aveam deja 2 masini de cusut si ....mi-am cumparat un PFAFF ! e ....masina germana adevarata! si poti coase cu ea si materiale mai groase inclusiv piele sintetica dar si materiale elastice.intra pe net si documenteaza-te si apoi sa iei o decizie! spor la cumparaturi!
avatar
tiana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 223
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Uca Vin 30 Iul 2010, 8:48 pm

Eu am brother si sunt multumita, matusa are pfaff si si aceea e super, te poti orienta , mai cauta pe net!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de rosita Sam 31 Iul 2010, 9:11 am

tiana a scris:Alina,depinde de ce vrei sa cosi! si mai conteaza bugetul si ce vrei sa scoti din munca ta! daca o faci doar pt tine te limitezi la mai putin! eu aveam deja 2 masini de cusut si ....mi-am cumparat un PFAFF ! e ....masina germana adevarata! si poti coase cu ea si materiale mai groase inclusiv piele sintetica dar si materiale elastice.intra pe net si documenteaza-te si apoi sa iei o decizie! spor la cumparaturi!

Tiana, pot sa te intreb de unde ti-ai luat Pfaff si daca ai avut ocazia sa o testezi inainte sa o cumperi? Si eu am fost tentata de Pfaff cand imi cautam masina de cusut, dar am zis ca poate va fi urmatoarea mea masina de cusut, deocamdata am o Bernette.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de tiana Sam 31 Iul 2010, 2:17 pm

Buna Rosita! eu mi-am luat masina de cusut din germania.Nu am stiut ca exista si in Romania reprezentanta! am aflat la o saptamana dupa ce am luat-o!m-am necajit,iti dai seama ,dar m-am linistit cand am aflat ca pretul era acelasi! Am garantie dar in germania 2 ani.Este f.robusta si sigur nu o sa am probleme! Magazinul este in centrul Bucurestiului.Asta e nr de tel al d-nei de la mag;0727044186.Este f amabila si iti da toate detaliile! Progr:luni-vineri 10-18!
avatar
tiana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 223
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de rosita Dum 01 Aug 2010, 7:55 pm

Multumesc pentru detalii Tiana! Cred ca stiu pe unde vine magazinul lor si e o veste buna daca doamna de la telefon ti s-a parut amabila, din ce stiam eu doamnele de acolo nu erau prea dragute. Sa-ti stapanesti sanatoasa masina (masinile Smile ) si sa ai multe bucurii de la ele.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de RalucaS Lun 02 Aug 2010, 10:53 am

Buna fetelor,

nu-mi amintesc de vreun topic pentru second hand, stiti cumva o sursa de masini de cusut s-h, preferabil in Bucuresti? m-ar interesa ceva mai trainic, din metal si ieftina :D pentru ca plasticoasa mea sofisticata incepe sa ma supere. Si mai am o prietena interesata de o masina foarte ieftina, nu are experienta deloc.
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Karina33 Lun 02 Aug 2010, 10:08 pm

Raluca eu mi-am luat acum ceva ani o Victoria rdg-ista din targul din Militari(Valea Cascadelor parca). Era un nene cu dubla catatenie ce se ocupa de comertul asta. In targ era cu ceva mai plasticos si usor dar am fost la el acasa, am probat si-am luat ce-mi trebuia.
Masina pe care o am acum, un Merritt de prin '56, era in stare perfecta si-i luata de la mecanicul ce se ocupa de masinile mele. Stiind ca vreau si stiind si ce-mi trebuie m-a sunat cand i s-a ivit masinuta. Tare multumita sunt de ea! e face acusi un an de cand cos la greu si inca n-a avut nevoie de nicio interventie.

Asta ca idee pe unde sa cauti hug
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de RalucaS Mar 03 Aug 2010, 8:56 am

Mersi de pont Karina. Poate dau de un mecanic, desi singurul atelier de reparatii masini de cusut pe care il vazusem s-a inchis, meseriile astea dispar incet-incet.
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Cornelya Mier 04 Aug 2010, 10:44 pm

Buna fetelor! Cate complicatii in alegerea unei masini de cusut. Sincer, in aceeasi situatie am fost si eu, ,,purecam" site-urile in ideea de a gasi ceva bun (raportul calitate-pret), nu reuseam sa ma hotarasc. M-am gandit ca vizitarea magazinelor, parca-parca, mi-ar da o idee asupra lor. In fine! M-a atras cea mai ieftina, draguta as spune;)...Singer Tradition 157...sa spun cum se lucreaza la ea? Super! Cu doar trei picioruse si un strop de imaginatie, pot spune ca au iesit minuni, atat de mica...si desteapta;))De la material subtire, pana la cel gros...( am cusut, s-o testez, o cuvertura foarte groasa, credeam ca nici nu va penetra acul de groasa ce era, deci, super.(Trebuie schimbat acul in functie de material si reglata ca atare pt diferite materiale) Am executat broderii simple( creionate anterior), folosind piciorusul de fermoar pentru o buna vizibilitate.In concluzie....nu numai masina sa fie buna, dar si indeminarea ,,sa fie la ea acasa". O recomand cu caldura; reglata, unsa de cate ori e nevoie si mai ales curatata dupa fiecare folosire. Obisnuita cu masinile industriale, o consider o bijuterie ,,puternica"Smile A, era sa uit, am cusut in prima zi cand am cumparat-o o plapumioara, din petice;)), care aveau grosimea 2 mm, ce a iesit?, copii mei( in ciuda faptului, ca este foarte cald, se ,,cearta" care s-o aiba, fiind usoara, calduroasa si foarte ,,sic", ca sa vedeti ce poate iesi din petecute...Apoi pantaloni sotului, pentru mine o camasa din panza topita, care ,,musai" cerea cateva ,,floricele(broderie) din aceeasi nuanta, frumos, lucruri frumoase. Etc. Spor la cautare! Si mai ales la cat mai multe lucruri frumoase!
avatar
Cornelya
helper
helper

Numarul mesajelor : 73
Localizare : caracal
Data de inscriere : 15/04/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de gineta Mier 11 Aug 2010, 2:20 pm

buna!
As dori niste pareri despre inov-is 10,(am inteles ca ar fi vreo doua posesoare pe aici) pro si contra,in special contra.
Si ca sa va ajut,ma intereseaza parerea voastra cu privire la:fiabilitate;cum se comporta motorul dupa o functionare de 4 ore incontinu,sa zicem;trecerea de la un material la altul ,diferite ca grosime ,repetata;spatiul harpa relativ mic;pirghia piciorului presor asezata in interiorul spatiului harpa;cum se comporta la materiale groase(stofa,doc);dimensiunea mare a bratului liber;dispozitivul de bagare a atei in ac(functionalitate);oprirea acului in material si daca se poate seta sa se opreasca sus,si orice altceva ce considerati ca ar fi interesant de stiut.
multumesc anticipat,si imi cer scuze daca nu am postat unde si cum ar fi trebuit ,dar o fac pentru prima data si sper sa invat.
gineta
gineta
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : galati
Data de inscriere : 05/08/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de clarut Joi 12 Aug 2010, 9:44 pm

buna seara,

as vrea sa-mi cumpar o masina de cusut brother BC 2100 [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si ma intrebam daca are cineva vreo parere de impartasit despre ea:-)

multumesc,
Clara
clarut
clarut
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : B
Data de inscriere : 12/08/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Uca Joi 12 Aug 2010, 11:33 pm

Clara, eu am BC2100 din 2007 si sunt mandra de ea, mai putin la materialele groase, unde de multe ori nu vrea sa treaca, oricum are limita de grosime 6 mm, ce vroiam eu era mai gros.
In functie de ceea ce vrei sa faci cu ea iti pot spune daca e ok sau nu, numai intreaba-ma.
Imi place cum surfileaza, cum coase nasturi, cum coase butonierele, imi place cum ies cusaturile decorative.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de gineta Vin 13 Aug 2010, 9:35 am

buna!
Camy;Diada;si chiar Lucian(desi e proaspat posesor de inov-is)! nu se incumeta nimeni cu o parere obiectiva si argumentata,in afara de tutoriale,care fie vorba intre noi nu prea spun mare lucru.
As dori sa-mi cumpar o astfel de masina ,desi nu e tocmai ceea ce caut,problema e ca va trebui sa munceasca nu sa stea pe masa ,asa ca as vrea sa stiu de ce e in stare.Acestea fiind zise,mi-ar fi de un real folos parerea unei persoane care a pus-o la treaba.
P.S.reclama de care beneficiaza nu ma incinta deloc.
gineta
gineta
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : galati
Data de inscriere : 05/08/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de clarut Vin 13 Aug 2010, 10:39 am

ucabesty a scris:Clara, eu am BC2100 din 2007 si sunt mandra de ea, mai putin la materialele groase, unde de multe ori nu vrea sa treaca, oricum are limita de grosime 6 mm, ce vroiam eu era mai gros.
In functie de ceea ce vrei sa faci cu ea iti pot spune daca e ok sau nu, numai intreaba-ma.
Imi place cum surfileaza, cum coase nasturi, cum coase butonierele, imi place cum ies cusaturile decorative.
multumesc frumos pt raspuns! eu sunt novice in arta croitoritului (ca sa nu spun complet nestiutoare :-) ) asa ca deocamdata nu stiu decat ca o sa cos:-) ...o sa fac un curs de croitorie, poate ma mai luminez...
clarut
clarut
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : B
Data de inscriere : 12/08/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Uca Vin 13 Aug 2010, 4:06 pm

Clarut, si eu tot ca incepatoare mi-am cumparat-o, am vrut ceva ce stie mai mult decat linii drepte. Eu spun sa o cumperi, si de invatat inveti pe parcurs, daca citesti tot ce e scris pe acest forum te va ajuta mult de tot.
Spor la cusut!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de clarut Vin 13 Aug 2010, 4:24 pm

super! gata, o iau! merci de sfat hug
clarut
clarut
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : B
Data de inscriere : 12/08/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Uca Vin 13 Aug 2010, 4:38 pm

Am calculat in lei, e ok pretul zic eu, am vazut ca e si un cadou inclus cu ate si tot felul de accesorii, eu acum 3 ani am dat pe ea 900 si ceva lei.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB