Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

+101
violetas
Chirrox13
Marry
corina corina
Aditza
zahariaelouise
danabarbu2007
craluca
Dana06
Lali
ghita
Simonetta241
valentinadof
melus
videcor
bela gio
Elena Nicoara
mariaz_09
ambitioasa
dienutzababy
iuliana72
sunflowers
denis21
anne
bibidesign
Savu Ramona
Motzu
Gianina4ever
gty
RamonaM
Crissy86
mariasam
greenscarf
mnarcisa
arielas
telena
ciucamona
aurishta
Miniona
firicel
elena.habasescu
aleahim67
adrian.alex
roxanabacila
didi_cj
claras
Adriana13
tiana
crissungurean
subryna
MagdaMarin
greieras
LYNDA
Maci
mikybt
Uca
codruta-cosmina
betymi72
SilviaDumitrescu
Oanaaa
anca1820
Alina.C
bubu85
Medi
Flavia Flavia
anc@
artistplastic64
scami
ema
miha_loves_zaf
Lucia.BlueFlower
AlinaJ.Bijoux
Gabiuta
Cristale
ELENA76
Fraise
chocolate
sasha_sorina
nicky3128
jojo21
Giobsy
Karina33
clodi
stella
tala
leonutza69
alinutza80
geany
ioana soare
dandor
duchess
juliana
Camy
cris69
Ania
Admina
diada
emilia
MihaelaT
arime
t.alina
105 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de greieras Mar 13 Iul 2010, 1:47 pm

OF,TINERETEA MEA MAI BINE SPUS COPILARIA....imi placea sa desenez, sa pictez d-na invatatoare zicea ca am si talent dar daca nu-l cultivi degeaba ,se duce. acum m-as apuca de toate dar nu stiu multe, o sa fur de la voi si poate iese ceva.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Scris de greieras Astazi la 1:54 pm


as vrea sa va intreb ceva fetelor,pe plastic adica pe diverse sticle,flacoane de sampon, cutii si alte chestii din plastic merge cu vopsea acrilica sau stric vopseaua degeaba? mersi daca -mi raspunde cineva. zi buna tuturor.



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

MihaelaT: Te rog sa citesti punctul 6 din Regulament!


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Mar 13 Iul 2010, 4:03 pm, editata de 1 ori (Motiv : postari fuzionate)
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 22 Iul 2010, 7:09 am

Superbe desenele pentru camere de copii.Felicitari.
Deoarece eu nu am talent in ce tine de arta,pentru a acoperi carpacelile cu ipsos si desenele din creion de pe pereti facute de Marius am facut acesti norisori.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Da, camera fiind renovata de sotul meu (care nu se pricepe si nici nu ii place munca in constructii)peste scartul din camera a pus plasa cu adezivul si atat.Si peretii nu sunt fini.In acel moment nici nu mai aveam bani de glet,tinci si alte cele.E vopsita si atat.
Marius e tare incantat de norisorii lui,i-am mai spus ca pe ei sunt ingerasii care il pazesc.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Joi 22 Iul 2010, 4:24 pm

Smile
Pun si eu un tablouas pe care l-am facut azi.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 38
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de LYNDA Joi 22 Iul 2010, 5:28 pm

E foarte frumos hug

Eu azi mi-am cumparat ustansilele necesare sa ma apuc de pictat love

Abia astept sa incep si cand vin din concediu ( peste doua saptamani ) sa postez hug

Va rog sa iti tineti pumnii kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de subryna Joi 22 Iul 2010, 8:32 pm

Ce dragute sunt desenele pe perete. Am facut si eu cateva unor prieteni, dar din pacate nu am poze :D. Imediat ce imi cumpar acuarele am sa imi pictez si eu camera cu winnie de pooh :X
subryna
subryna
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 31
Varsta : 34
Localizare : iasi
Data de inscriere : 22/07/2010

http://cutiuta-cu-minuni.blogspot.com

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 Empty pictura pe placi de faianta

Mesaj Scris de crissungurean Vin 23 Iul 2010, 7:08 pm

buna, as vrea sa pictez pe placi de faianta ...culorile in ulei sunt bune? sau e indicat sa incerc cu alte culori?...va multumesc hug
crissungurean
crissungurean
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : tm
Data de inscriere : 26/06/2010

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de tiana Vin 23 Iul 2010, 10:45 pm

buna Cris! trebuie sa ex in oras mag Pictorul mergi si ai sa fii placut surprinsa ce de minunatii au! mai bune sunt vopselele acrilice ,cele speciale pt sticla ! fetele de mag astea sunt f.pricepute! sa-mi spui daca ti-au placut ! spr la treaba!
avatar
tiana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 223
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de Adriana13 Mier 28 Iul 2010, 10:18 am

Am si eu o problema cu 2 tablouri in ulei (cu portiuni reliefate) pe panza, vechi de aprox 30 ani. Pana acum au fost inramate cu geam, dar fiindca ramele s-au degradat, trebuie sa le schimb. Le-am desfacut ieri, si sunt foarte "uscate", se cojesc portiuni de culoare de pe ele, nu mai au elasticitate.

Se poate rezolva aceasta problema cu un strat de vernis?

prietenie
Adriana13
Adriana13
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 253
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/05/2009

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de LYNDA Lun 16 Aug 2010, 8:50 am

Vin si eu cu ce am reusit sa pictez in concediu .
Am cumparat un set pentru toaleta cu capac ,suport hartie si perie...si am vrut sa le personalizez ...iata ce a iesit

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sper sa va placa kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de claras Lun 16 Aug 2010, 11:32 am

Wooooow, chiar foarte originale si frumoase.
Felicitari, Lynda, imi place tare mult ce ti-a iesit.
love
claras
claras
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 50
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 24/12/2009

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de Uca Lun 16 Aug 2010, 2:36 pm

Linda, foarte frumos.Cu ce tip de pigmenti ai pictat de rezista pe plastic?

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de LYNDA Mar 17 Aug 2010, 7:30 am

Multumesc mult pupi

Am pictat cu culori acrilice ...si peste am dat cu lac hug

kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de Uca Mar 17 Aug 2010, 8:48 am

Lynda, si nu sare lacul de pe plastic sau e un lac special?

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de didi_cj Mar 17 Aug 2010, 1:01 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si mie imi place sa pictez in timpul liber. Tabloul acesta e realizat in ulei pe panza, cu tehnica cutitului.
didi_cj
didi_cj
helper
helper

Numarul mesajelor : 11
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 08/07/2010

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de Uca Mar 17 Aug 2010, 1:12 pm

didi, e superba cromatica dar si tehnica.
in ulei nu am pictat niciodata desi mi-ar fi placut, dar nu e timpul pierdut.
Are perspectiva, si vad ca ai incercat sfumato, foarte frumos.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de roxanabacila Sam 11 Sept 2010, 3:13 pm

si acum dupa DIDI postez si eu ca sa ma simt prost.....f frumos peisajul si eu sunt fana tehnica cutitului ca e f liber si plin de gratie...va postez si eu o lucrare facuta la incepultul verii pt sufragerie unei prietene la cererea ei, nu e chair stilul meu dar e ok.
Mai intai detalii, apoi lucrarea finita, tehnica: pensula, cutit si degete... rade

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Spor va doresc...
roxanabacila
roxanabacila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 145
Varsta : 40
Localizare : sibiu,romania
Data de inscriere : 20/05/2010

http://roxyunique.blogspot.com/

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de LYNDA Dum 12 Sept 2010, 9:10 pm

Hello fetele,

Nu stiu unde trebuie sa postez ,dar cred ca aici ...

Am pictat si eu un copac pe coltul sufrageriei...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 Empty cateva intrebari despre pictura in ulei

Mesaj Scris de adrian.alex Lun 04 Oct 2010, 11:58 am

Buna Ziua,

Va rog in timp ce ascultati aceasta lista [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] sa-mi raspundeti si mie la cateva intrebari :D


Vreau sa pictez in ulei de placere din plictiseala etc si dupa ce am citit cateva lucruri sunt destul de confuz si sper ca ma veti lumina.

1. De unde cumparati culori? Sa nu fie nici f scumpe dar nici f ieftine sa se usuce urat sa se faca vraiste dupa putin timp. Am citit ca sunt si romanesti si chinezesti dar nu prea gasesc pe nicaieri

2. Exista si culori direct diluate? Daca da cum fac diferenta?

3. Culorile se dilueaza cu ulei de in fiert si cu f putin diluant. corect? Sau mai exista vreo solutie cu care trebuiesc diluate cand pictezi?

4. De unde pot cumpara panza destul de ieftina dar nu de mega proasta calitate.

5. Dupa ce termini pictura si se usuca trebuie dat neaparat cu o solutie peste?

Multumesc
adrian.alex
adrian.alex
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de Uca Lun 04 Oct 2010, 12:47 pm

Buna, iti poti cumpara materiale de la fondul plastic, eu de aici imi cumparam mereu tempera, hartie, pensule.
In ulei eu nu am lucrat, dar cine a lucrat mi-a spus ca cele de la fond sunt bune, poate iti mai raspunde cineva de pe forum.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de adrian.alex Lun 04 Oct 2010, 12:56 pm

sa inteleg ca produsele de pe net(sunt doar 2 site-uri din ce am gasit) sunt scumpe fatza de preturile de la fondul plastic?

-------------

e mai simplu daca folosesc culori acrilice? din ce citesc pe net cam da? au aceeasi stralucire si intensitate? poti sa lasi stratul gros, iesit in relief ca la ulei?


Ultima editare efectuata de catre ioana soare in Lun 04 Oct 2010, 2:39 pm, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje)
adrian.alex
adrian.alex
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de roxanabacila Lun 04 Oct 2010, 3:40 pm

adrian.alex...o sa incerc sa iti rasp punctual la intrebari:
1. Culori poti cumpara de oriunde....eu iti recomand culorile de ulei si acrilice de la KOH-I-NOOR, cred ca am scris corect, sunt polonezi sau cehi.Eu lucrez cu ele de ani buni si sunt multumita. Daca cumva gasesti culori romanesti, sunt bune, picmenti puternici si ok la pret, nici scumpe nici ieftine(cam 15/tub).Cele romanesti sa fie facute de fondul plastic.
2.Nu exista culori direct diluate din cele pe care romanii le folosesc in mod normal.....tre sa ti le diluezi, nu-ti fie lene...Smile si nu te zgarci la vopsea niciodata, daca diluezi prea tare, risti sa ai o culoare rezultata murdara si la ulei si la acrilic.
3.Culorile de ulei se diluaza cu ulei de in sicadivat (fiert), il gasesti tot la fondul plastic sau la magazinele de unde iei vopsele.....daca nu, il gasesti la magazine de chimicale, vopsele pt ca se foloseste si la altele. Uscarea se face destul de greu, o zi doua, depinde de cat de groasa e vopseaua.Daca vrei sa pictezi peste sa repari ceva lasa sa se usuce bine de tot, apoi vei putea acoperi tot si bine, daca nu lasi la uscat se amesteca tot.
De asemenea mai exista si terebentina, o solutie pe baza de diluant care usca vopseaua f repede, adica in cateva ore e tot uscat, micul dezavantaj este ca fura din stralucirea culorilor, la fel ca si diluantul pur folosit la diluare.Daca te grabesti e ok, daca nu picteaza cu ulei si ai rabdare la uscat.
Culorile acrilice se diluaza cu apa si se usuca destul de repede, daca vrei sa acoperi tre sa lucrezi in strat mai concentrat si mai gros.....Atentie nu dilua prea tare pt ca vei avea efect de apa colorata....
4.Tot la aceleasi magazine de HOBBY (la voi in bucuresti tre sa fie mai multe ca la noi in sibiu) ar trebui sa gasesti panze gata facute, (pe vremea mea din liceu ne faceam singuri, complicattttt) tot de la cei de KOH-I-NOOR sau de la MAI MERY (au si vopsele, dar nu prea ieftine), daca nu cauta pe net magazine on-line. O panza de 1 m/1m m-a costat pe mine luna trecuta cam 100 lei.
5.Dupa uscare poti da cu solutie spray ca sa fixezi dar eu consider ca nu e nevoie daca lasi sa se usuce bine, indiferent de materialele folosite. La acril te sfatuiesc sa cauti la aceleasi magazine un spray pt luciu la sfarsit, daca doresti luciu evident.

Sper ca ti-am fost de ajutor....
roxanabacila
roxanabacila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 145
Varsta : 40
Localizare : sibiu,romania
Data de inscriere : 20/05/2010

http://roxyunique.blogspot.com/

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de ema Mar 05 Oct 2010, 10:27 am

Cum se realizeaza tehnica sfumato?

ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de roxanabacila Mar 05 Oct 2010, 2:48 pm

din cate imi aduc aminte din liceu e cam complicat...nu as putea sa iti explic cauta tutoriale pe net...
roxanabacila
roxanabacila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 145
Varsta : 40
Localizare : sibiu,romania
Data de inscriere : 20/05/2010

http://roxyunique.blogspot.com/

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de aleahim67 Joi 07 Oct 2010, 9:51 am

Cosmina
imi plac la nebunie tablourile tale.
Imi place jocul geometric si combimatia de culori.
Merg f bine intr-un livig.
Ai incercat sa faci tablouri din 3 bucati, daca le pui alaturate se para un tot unitar?
Cred ca ar merge f bine.
Felicitari. artist
avatar
aleahim67
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 58
Varsta : 57
Localizare : oradea
Data de inscriere : 11/10/2009

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de aleahim67 Joi 07 Oct 2010, 9:54 am

Stella
SUPERLATIV pe toata linia.
Tablouri de exceptie.
Esti la arte plastice? sau ai terminat?
SUPERB
mirat2
avatar
aleahim67
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 58
Varsta : 57
Localizare : oradea
Data de inscriere : 11/10/2009

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 6 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB