Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 EmptyAstazi la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

+101
violetas
Chirrox13
Marry
corina corina
Aditza
zahariaelouise
danabarbu2007
craluca
Dana06
Lali
ghita
Simonetta241
valentinadof
melus
videcor
bela gio
Elena Nicoara
mariaz_09
ambitioasa
dienutzababy
iuliana72
sunflowers
denis21
anne
bibidesign
Savu Ramona
Motzu
Gianina4ever
gty
RamonaM
Crissy86
mariasam
greenscarf
mnarcisa
arielas
telena
ciucamona
aurishta
Miniona
firicel
elena.habasescu
aleahim67
adrian.alex
roxanabacila
didi_cj
claras
Adriana13
tiana
crissungurean
subryna
MagdaMarin
greieras
LYNDA
Maci
mikybt
Uca
codruta-cosmina
betymi72
SilviaDumitrescu
Oanaaa
anca1820
Alina.C
bubu85
Medi
Flavia Flavia
anc@
artistplastic64
scami
ema
miha_loves_zaf
Lucia.BlueFlower
AlinaJ.Bijoux
Gabiuta
Cristale
ELENA76
Fraise
chocolate
sasha_sorina
nicky3128
jojo21
Giobsy
Karina33
clodi
stella
tala
leonutza69
alinutza80
geany
ioana soare
dandor
duchess
juliana
Camy
cris69
Ania
Admina
diada
emilia
MihaelaT
arime
t.alina
105 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de stella Vin 19 Feb 2010, 2:04 pm

Da a fost acceptat...ca nu avea incotro, hehe
Chocolate esti din Cluj!!! pfiuuu vreau sa vin la master (design industrial) la Cluj...abia astept :P

Portret (lenos) - tableta grafica
Petre Ţuţea (...şi filosof):

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


nicky ar trebui sa mai pictezi..daca ai timp..sunt sigura ca o sa-ti iasa niste chestiute foarte frumoase...
stella
stella
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 101
Varsta : 38
Localizare : iasi
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de Fraise Sam 20 Feb 2010, 1:24 am

Pictez/desenez de la o varsta frageda si am studiat si mai mult ... pe arta am ramas, asta mi-a fost scris love ... am absolvit liceul cat si facultatea de arte plastice si decorative.
Sunt o parte dintre lucrari, pe anumite nici nu am apucat sa le fotografiez ca le-am si vandut sau oferit cadou:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Acestea sunt mai vechi - gravura si grafica:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Grafica lucrate in penita, tus, baitz si clor:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Fraise
Fraise
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 82
Varsta : 43
Localizare : Ormylia, Halkidiki
Data de inscriere : 19/02/2010

http://handmadecorative.blogspot.com

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de ELENA76 Sam 20 Feb 2010, 11:10 am

ce talentate sunteti!am admirat cu multa placere tablourile si tot ce ati pictat.
avatar
ELENA76
helper
helper

Numarul mesajelor : 85
Localizare : BRASOV
Data de inscriere : 29/12/2008

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de nicky3128 Sam 20 Feb 2010, 12:57 pm

Fraise esti cu adevarat talentata.Imi plac mult tablurile de genu.Felicitari!
nicky3128
nicky3128
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 126
Varsta : 36
Localizare : braila
Data de inscriere : 19/01/2010

http://bijuuri-nicky.blogspot.com/

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de Cristale Sam 20 Feb 2010, 1:11 pm

Ce lucrari minunate ati pus aici. Felicitari fetelor!
Cristale
Cristale
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 99
Varsta : 40
Localizare : Arad
Data de inscriere : 02/01/2009

http://www.floar3d3colt.blogspot.com

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de Fraise Sam 20 Feb 2010, 2:03 pm

Gravurile care au paspartou-ul verde le-am avut la o expozitie personala la Ambasada Romaniei la Budapesta.

Multumesc frumos, de altfel si mie imi plac creatiile voastre.
Fraise
Fraise
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 82
Varsta : 43
Localizare : Ormylia, Halkidiki
Data de inscriere : 19/02/2010

http://handmadecorative.blogspot.com

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de stella Sam 20 Feb 2010, 2:49 pm

Fraise foarte frumoase gravurile...foatre..imi plac mult...

Multa inspiratie in continuare iti doresc!! flower
stella
stella
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 101
Varsta : 38
Localizare : iasi
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de Fraise Sam 20 Feb 2010, 2:51 pm

Multumesc la fel.
Gravura o fac mai rar din cauza ca nu am ce-mi trebuie ... presa si acizi Sad si din cand in cand mai merg la atelierul unor fosti profesori din facultate si mai imprim.
Fraise
Fraise
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 82
Varsta : 43
Localizare : Ormylia, Halkidiki
Data de inscriere : 19/02/2010

http://handmadecorative.blogspot.com

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de stella Sam 20 Feb 2010, 2:57 pm

da stiu ca e complexa treaba, eu nu am incercat niciodata aceasta tehnica, DAR...il cunosc pe nea LABORANTU de la facultatea de arte din Iasi si urmeaza o sa ma instruiasca in acest domeniu :D abia astept..
stella
stella
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 101
Varsta : 38
Localizare : iasi
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de Gabiuta Sam 20 Feb 2010, 6:09 pm

Cele sepia sunt o minunatie.......... Flowers
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de chocolate Sam 20 Feb 2010, 9:14 pm

Stella, Clujul te asteapta !!! Smile Ma bucur ca au acceptat melcul :P

Fraise, imi place si mie mult ce-ai lucrat tu Smile


Ultima editare efectuata de catre chocolate in Dum 21 Feb 2010, 1:16 pm, editata de 1 ori
chocolate
chocolate
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 399
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 31/10/2009

http://pinterest.com/lllorelllei/my-work/

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 20 Feb 2010, 9:57 pm

Oau fetelor, ce frumos lucrati!!!Imi place tot ce a-ti postat voi pe aici!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de ioana soare Lun 22 Feb 2010, 11:28 am

Am ramas gura casca la minunatiile voastre!
Stella, Fraise aveti un talent extraordinar, a fost o incantare sa va admir lucrarile!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de stella Lun 22 Feb 2010, 12:35 pm

Merci
stella
stella
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 101
Varsta : 38
Localizare : iasi
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de cris69 Lun 22 Feb 2010, 1:14 pm

stella sunt mai mult decat superbe.felicitari
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Mier 24 Feb 2010, 12:27 am

wow frumos tot ce vad!
Stella, imi place foarte mult mana de femeie care scrie! Am ceva cu mainile, am desenat si eu cateva Laughing
Si mie imi place sa pictez, dar ceea ce fac eu, nu iese asa frumos, dat fiind faptul ca nu am studii in domeniu Rolling Eyes
Poate o sa-mi fac curaj sa pun si eu ceva- desenul de la avatar este facut de mine boo
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 39
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de stella Mier 24 Feb 2010, 10:31 am

Multumesc fetelor!

Just_a_girl ar "trebui" sa incerci sa postezi una doua imagini :D sa vedem si noi
stella
stella
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 101
Varsta : 38
Localizare : iasi
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Mier 24 Feb 2010, 2:59 pm

Ok, mi-am facut curaj ...o sa va arat si voua cateva dintre desenele mele, desi, nu-s cine ste ce Rolling Eyes
Sper sa va placa si sa nu fiti prea exigente Smile Si din pacate, de ceva vreme nu am mai facut nimic.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cam astea, nu vreau sa va plictisesc nor
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 39
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de stella Joi 25 Feb 2010, 11:34 am

just_a_girl sunt interesante Smile .....daca vrei sa evoluezi trebuie sa muncesti muuuult muuult...sunt tutoriale pe net daca vrei si ai timp sa inveti.
Cand eram la liceu ne punea profu sa facem pe zi cate 30 de desene cu naşi, 30 cu ochi, buze...etc Smile..si asta era tema pentru acasa ca la ore faceam natura moarta Smile

spor
stella
stella
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 101
Varsta : 38
Localizare : iasi
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Vin 26 Feb 2010, 7:25 pm

Merci, Stella pt sfat Smile
Cred ca o sa arunc o privire si pe net.
Din pacate, eu la liceu, faceam zeci de exercitii de matematica zid Laughing
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 39
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de leonutza69 Vin 26 Feb 2010, 10:02 pm

foarte frumoase lucrarile voastre, felicitari
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de miha_loves_zaf Dum 28 Feb 2010, 8:33 pm

stella a scris:just_a_girl sunt interesante Smile .....daca vrei sa evoluezi trebuie sa muncesti muuuult muuult...sunt tutoriale pe net daca vrei si ai timp sa inveti.
Cand eram la liceu ne punea profu sa facem pe zi cate 30 de desene cu naşi, 30 cu ochi, buze...etc Smile..si asta era tema pentru acasa ca la ore faceam natura moarta Smile

spor

Stella, daca esti draguta si ai la indemana, ai putea sa lasi si niste link-uri cu tutoriale, te rog?
Orice alt sfat este bine venit!
As mai avea o intrebare..toate tablouasele mele au un aspect mat, indiferent ca folosesc uleiul de in sau nu..Ai o firma anume de ulei de in pe care o folosesti si m-ar putea ajuta sa dau un aspect mai profesionist tablourilor?
Si inca ceva..scuze ca te bombardez cu intrebari..mai am o problema: am primit recent niste canvas-uri din Anglia, luate la oferta, si dupa ce am pictat un portret, daca il pun in lumina, are f multe locuri care par neacoperite, desi agatat pe perete, nu pare sa aiba vreo probl...Oare nu e buna panza, nu e bine tratata sau este vreun secret (repet, sa nu arate neterminat cand e pus in lumina), dupa ce am incheiat pictura?

Dupa cum se observa, din ceea ce intreb, eu nu am facut vreun curs anume..Doar ce am apucat sa mai citesc ici-colo..
Atasez si eu portretul lui iubi, terminat recent..
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
P.S.: Umbrele sunt de la niste flori, de pe balcon:P..hihi..

Multumesc si voi mai reveni la acest topic cu mult interes!
avatar
miha_loves_zaf
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 02/06/2009

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de stella Lun 01 Mar 2010, 7:11 pm

miha ma bucur ca ma bombardezi cu intrebari..ca asa ma simt si eu cu un rost :D
sa le iau pe rand:
- link-uri cu tutoriale nu pot sa-ti dau acum deoarece ale mele sunt toate in rusa, am sa ma uit zilele astea pe net sa-ti recomand cate ceva ce stiu sigur ca o sa te invete ceva BUN :D

- aspectul mat al picturii iese din cauza ca folosesti putina culoare, pentru luciu trebuie sa folosesti mai multa culoare si ulei de in (vorbesc de pictura in ulei, daca vrei aspect lucios la acrilice sau tempera amesteci culoarea cu putin albus de ou)

- folosesc uleiuri LADOGA..sunt produse in Russia, si din ce stiu eu sunt foarte bune (accesibile si in Romania..la discretie) :D

- problema cu aspectul neterminat atunci cand il pui in lumina este la fel din cauza ca folosesti prea putina culoare...pui culoarea si o intinzi cat poti de mult...incearca sa pui mai mult...(eu vad in poza aspectul neterminat..se vad puncte mici albe...si gauri mici de la panza)

- atunci cand panza nu este tratata bine culoarea de ulei iti iese pe partea cealalta a panzei


bravo pentru talentul pe care il poti dezvolta...daca prietenul tau o sa-ti mai trimita materiale din Anglia (dupa cladirile din spatele lui "iubi al tau" presupun ca e in Anglia) e o sustinere enorma, si o varietate de materiale muuult mai mare.


spor
stella
stella
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 101
Varsta : 38
Localizare : iasi
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de miha_loves_zaf Lun 01 Mar 2010, 9:36 pm

Stella, multumesc frumos pentru raspunsul rapid!

Poza cu iubi, dupa care am pictat, e din Dubai, iar materialele de care spuneam, le primesc de la o prietena care are acelasi hobby si vaneaza ofertele..

Am inteles problema..Deci panza este buna ca nu a iesit culoarea pe partea cealalta..Inseamna ca eu chiar ma zgarcesc cu culoarea si ar trebui sa folosesc mai multa..
Eu incercam sa evit aspectul de dara la portrete si intindeam culoarea tot timpul...
Apropo de asta, probabil in functie de tehnica proprie fiecarui pictor, am vazut tablouri cu, dar si fara dare de culoare...Nu spun ca prefer vreuna anume, dar as vrea sa stiu sa fac din fiecare...Ce am obs., in ce ma priveste, este ca la portrete intind sa nu vad dara de culoare in relief, iar la celelalte nu ma deranjeaza acest lucru..De ex., mi se pare grozav sa vad anumite flori in relief, intr-un peisaj!

Abia astept sa-ti urmez sfaturile la urmatorul tablout...

Multumesc frumos pentru timpul acordat si mai ales, pentru sfaturile pretioase!

P.S.: Tabloul facut pentru iubi a fost pe un canvas board (bineinteles, neterminat/ neacoperit bine si acesta)..
Iar cel de care vorbeam, ca se vede neterminat in lumina, este acesta:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Doamne cate mai am de invatat...Dar chiar nu mi-ar placea sa continui in aceleasi greseli o vesnicie..

O primavara frumoasa tuturor!!!
avatar
miha_loves_zaf
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 02/06/2009

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 Empty o rugaminte

Mesaj Scris de ema Lun 01 Mar 2010, 9:54 pm

In primul rind, o primavara minunata si numai bucurii.
Vad ca sunteti experte in pictura. Toata viata mi-am dorit sa pictez in ulei dar nu am avut conditii si timp. Acum am de amindoua dar nu stiu nimic despre pinza folosita (de care si de unde o cumparati), despre tratarea ei prealabila, intinderea pe rama, etc. Nu vrea nimeni sa-mi explice si mie cum se procedeaza?
Am o vecina pictor naiv (intr-adevar picteaza niste bazaconii mai mult decit hilare) dar are mari ifose si pretentii de artista asa ca mi-a refuzat orice indrumare pe motiv ca nu se incurca cu o incepatoare (dar cu un incepator???!!!!)
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril...(1) - Pagina 3 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril...(1)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB