Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 21 EmptyAstazi la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 21 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 21 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 21 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 21 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 21 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 21 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 21 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 21 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 21 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 21 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 21 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 21 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 21 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 21 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 21 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 21 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 21 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 21 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 21 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

+105
Pui_dEuropolis
claudia_mami
doyna2004
maju1810
tomari
puffetta
scorpio89
iulia_stone
came_lia
andreeaX
Seven
arime
degetica
Medi
Noemi
Day
ciresicca
hope
Buburuza
ellybijoux
danae
div
cosmi
ancuta_ancuta
Uca
ELENA76
oana_007
vasiliu ana
oananastasa
Alina.C
mihaelaelena
zylv
ralucis
ByVioleta
europolis
ema
Tache Marilena
deeaz
adar
ruscri
Clio_Ela
ciucamona
geany20062006
cretu_veronica22
GIO Studio
milena
Karina33
DANIELA.I
pisi
ancush
Lenica
maria martinas
MagdaMarin
Bianca23
mady85
nicky3128
Ramonica
Giobsy
silvia elena
leonutza69
lya06k
pepy24
MAYA
mariutza
madalina78
andreea2010
diana_roxana
ancacib
mnarcisa
julix_2007
Astoonel
cristina_v
crismi
skygirl
agendatel
kla78
scamutza
valentinadof
amnro
teisoara
mihamiha
totolina
LYNDA
bobitica
mada93
dktimi
nadina_b2005@yahoo.com
tala
angells
SilviaDumitrescu
diada
Adriana13
Kristina
Camy
ileana cosanzeana
kisslandia
olympia
geany
clodi
stephanie
MihaelaT
Usagy
ioana soare
mdlupu
Admina
109 participanți

Pagina 21 din 28 Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 24 ... 28  Urmatorul

In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de iulia_stone Sam 20 Feb 2010, 9:37 pm

felicitari ELENA!!!bluza este foarte frumoasa,se vede ca ai inclinatii spre croitorie,dar se mai vede si ca este facuta...pe drepte!tine-o tot asa,multa bafta!
iulia_stone
iulia_stone
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : bruxeles
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 20 Feb 2010, 9:57 pm

Felicitari, fetelor! Frumoase bluze ati realizat. bucurie
iulia_stone, cam acelasi lucru i-am spus si eu...este prima ei bluza! Smile Este prietena mea si acesta este al doilea motiv pt care nu am vrut in juriu Smile

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de tala Sam 20 Feb 2010, 10:28 pm

A sosit si randul meu sa va povestesc:
- nu m-am tinut de cuvant si nu am facut o bluza stil baroc (cum m-am laudat la inceput de tot) pentru ca cu greu ar fi fost considerata de zi .
Asa ca m-am incapatanat sa realizez o bluzita cu ce materiale aveam prin casa (luate de-a lungul timpului in ideea ca o sa ajung eu la croitor candva sau pt ca pur si simplu nu am rezistat tentatiei) - asta a fost cel mai greu si pana la urma mi-am luat inima'n dinti si am combinat un voal cu un material de jeans usor cauciucat pe fata. Si cum de cand ma stiu am fost atrasa de topurile cambrate, a rezultat si ideea de model: o combinatie de ie prinsa in corset.
Idee de tipar pt ie mi-am facut de la tiparele Maistrei pt bluza raglan (multumesc pe aceasta cale hug ) , iar pt corset am cautat imagini pe internet (chiar o trimitere data de Admina dar nu mai stiu la ce topic - iarasi multumiri). M-am masurat cum am stiut eu mai bine, am desenat si am taiat. M-a ajutat foarte mult fierul de calcat, dragul de el caci am calcat de fiecare data 'tivurile' si nu a mai fost nevoie sa insailez asa de mult (sunt dezastru la cusutul de mana).
Practic am inchegat bluza intr-o zi, dar am pigulit-o o saptamana....Mi-am prins urechile putin cu corsetul caci n-a fost tocmai corect tiparul meu si a iesit initial cu colturile prea ascutite si prea larg, le-am remediat/taiat/stramtat, dar au rezultat niste cusaturi cam uratele (putin spus) mai ales ca am cusut cu ata albastra, vizibil ca la jeans-i, si asa s-au nascut patratelele de pe mijloc. Am inchis corsetul cu niste benzi cu mos si baba (aveam babele caci le-am folosit in loc de rejansa la niste perdele----alta poveste) - nu-s eu asa desteapta, am o camasa care se inchide asa si e mai usor decat pare la prima vedere wink
Am tendinta sa ma intind cu povestea greselilor pe care le-am tot facut (azi noapte pe la 4 plangeam ca prinsesem corsetul cu fundul in sus de ie zid ), dar ma abtin si hai sa ma laud iar:
Am decis sa apelez si la margelute (pe care si pe ele le aveam sub un pat, luate separat si independent de materiale dar se potrivesc atat de bine....deci chiar nimic nu e intamplator) pentru ca ambele materiale sunt uni si am vrut sa le inveselesc putin si cu ele am reeditat si prezenta patratelelor pe topul meu.
- si foto:
1. material cu tipare
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 21 Materialalbastruplustip
2. bucatile croite
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 21 Materialelecroite
3. fata (trebuia sa fie si credincioasa mea asistenta, si ea a pierdut tot atatea nopti ca si mine - insa le-a sforait ziua, dar ce conteaza)
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 21 Fatah
4. lateral
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 21 Laterala
5. spate
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 21 Spate
6. detaliu maneca (treceti reeeepede peste - nu am triploc si asa a iesit insailarea marginilor de material cu zig-zag....)
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 21 Detaliumaneca
7. si margelutele
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 21 Detaliumargelute
Multumiri speciale Adminelor pt impulsul pe care mi l-au dat de a-mi face o bluza chiar acum si cu mult mai mult simt de raspundere decat am lucrat vreodata (pe cuvant!), a concurentelor care si ele m-au impulsionat prin hotararea si determinarea lor, Lushei (catelusa noastra care m-a asistat tot timpul) si nu in ultimul rand bobocelului meu care m-a lasat sa lucrez (cand s-a intamplat sa fac asta ziua - dar doar dupa ce i-am confirmat ca este pt el Embarassed - iarta-ma mami ca te-am pacalit.....)

asta-i tot oameni buni - pfuuuu
kiss

Adminele, eu am pus pozele la dimensiunea mentionata la anuntarea concursului si nu stiu daca din cauza asta se vad asa de mici; sa le modific?


Ultima editare efectuata de catre tala in Dum 21 Feb 2010, 12:13 am, editata de 2 ori (Motiv : dimensiuni poze)
tala
tala
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 20 Feb 2010, 10:34 pm

Fetelor, incarcati pozele la dimensiunile cerute ca-i foarte greu sa tot dai clik pe fiecare poza.
Tala, e interesanta si frumoasa.Poza din fata nu se mareste nici cum. Sad
Te rog sa pui link-ul de la
Embed this image -
Forum
pentru ca sunt cateva poze care nici cum nu vor sa se vada daca dau clik pe poza...

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de deeaz Sam 20 Feb 2010, 10:44 pm

waw, waw angells foarte frumoasa bluzita .
Felcitari Alinei si Talei!
Bluzitele sunt din ce in ce mai frumoase .
deeaz
deeaz
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 66
Varsta : 41
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de Alina.C Sam 20 Feb 2010, 10:58 pm

Angells, daca as arata ca tine as purta o bluza ca a ta! Felicitari!
Multumesc fetele pentru aprecieri! hug
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de tala Sam 20 Feb 2010, 11:51 pm

MihaelaT multumesc pentru aprecieri (si incerc sa remediez problema cu pozele dar merge atat de GREU internetu' ca-mi vine sa-l arunc pe geam....)

aaa, multumesc Deeaz,
cred ca am zis si in postarea mea, v-am admirat creatiile si sunt mandra si intimidata pentru ca sunt alaturi de voi aici.

Edit: Multumesc Mihaela, am rezolvat


Ultima editare efectuata de catre tala in Dum 21 Feb 2010, 12:18 am, editata de 1 ori
tala
tala
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de ELENA76 Dum 21 Feb 2010, 12:05 am

tala foarte interesanta combinatia si frumoasa in acelasi timp..imi inchipui cat ti-a luat pana ai facut-o ca-i materialul tip voal si se lucreaza foarte greu ...felicitari flower
avatar
ELENA76
helper
helper

Numarul mesajelor : 85
Localizare : BRASOV
Data de inscriere : 29/12/2008

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de mnarcisa Dum 21 Feb 2010, 12:14 am

wow!!! ce buzite au aparut pe aici. dragute foc.
Felicitari fetelor!!!
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de tala Dum 21 Feb 2010, 12:17 am

Multumesc Elena, eu m-am ferit de materiale elastice sau alunecoase din considerentul asta, ca se lucreaza mai greu, dar am dat de voal zid (ce e bine la el e ca se calca f bine si m-a scutit de ceva munca, insa la surfilat se vede...)
tala
tala
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de ELENA76 Dum 21 Feb 2010, 12:30 am

rade tala si eu m-am ferit dar tot la el am ajuns...mi-a placut foarte mult voalul dar acum ca am mai prins putina experienta zid o sa stiu pe viitor mai bine cum sa lucrez voalul...primii pasi sunt grei ,apoi incepi sa fluieri rade croitoria
avatar
ELENA76
helper
helper

Numarul mesajelor : 85
Localizare : BRASOV
Data de inscriere : 29/12/2008

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de mnarcisa Dum 21 Feb 2010, 12:37 am

euam facut niste perdelte din saten pnetru pisicicile mele. Am mers la o expozitie si aveam nevoie d e ceva sa fac custile mai frumoase si am zis eu ca merge de minune satenul si ca arata bine. Arata el bine, dar pana ajungi la produsul finit iti plangi de mila (eu asa am facut) Bonus la mine a fost ca imprumutasem de la o matusica de a mea o masinuta mica de cusut (din alea care le poti cumpara de pe spatele revistelor de program tv). A fost o experienta nu tocmai placut si am zis ca de e vreodata sa ma apuc de cucut satenul este ultimul material care iil aleg.

p.s la semnatura putezi vedeam "minunatiile" (cine are curaj) ametit
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de leonutza69 Dum 21 Feb 2010, 12:51 am

[b]Sosesc si eu cu bluza mea.In sfarsit am terminat-o, am cam pierdut cateva zile pentru ca nu am mai bagat-o in seama dar in final sant aici.Pot sa spun ca sant f. fericita si multumita cum cred ca sant toate concurentele, e mare lucru sa faci ceva cu mana ta....Modelul meu cred ca am mai spus-o cand m-am inscris, este partea de sus a unei rochii iar tiparul l-am luat dintr-o revista Boutique,este ca si Burda dar italiana.Am ales modelul asta pentru ca ma avantajeaza, ma gandesc sa-mi fac si rochia mai incolo,pentru ca ador jersey-ul si pentru ca mi s-a parut la mana mea, adica nu f. complicat si ca as fii in stare sa o fac fara prea multe probleme.Nu este un model complicat dar un pic mi-a dat de furca pentru ca la sfarsit bentita nu eram sigura cum sa o fac....nu ma puteam ghida dupa indicatiile din revista pentru ca acolo e un pic diferita fasa de pe solduri...in final am inteles ca trebuie sa cos cu cel mai larg punct si sa tin intins materialul.Restul cusaturilor le-am facut cu punctul triplu elastic...meserias pentru tesuturi elasticizate iar de festonat marginile am folosit zig-zag-ul pentru ca nu am overlock , chiar daca as fii putut folosi unul de imprumut.Am hotarat ca asa e mai de-a casei...fara ajutoare din exterior.Este foarte posibil ca fotografiile sa nu fie f. bune pentru faptul ca fiind un material cu fond alb si forme geometrice mici...efectul se vede mai putin decat la fotografia din revista pe care am postat-o cand m-am inscris.Ceva comentarii o sa mai fac pe langa fotografii.Am sa pun aici si link-ul unde se gasesc mai multe poze facute pe tot parcursul lucrului, daca vreti sa rasfoiti santeti invitatele mele.
https://s898.photobucket.com/albums/ac186/leonuza69/creatii/


aici avem tiparul, catarama si materialul folosite
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 21 S6302825
urmeaza tiparul si ca sa se inteleaga mai bine astea doua sant doar doua bucati fata spate,nu am putut taia pe materialul indoit pe firul drept sa tai din start cate doua fata-spate pentru ca aveam doua bucati de material si nu ma potriveam prea bine cu patratelele
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 21 S6302711

si acum bluza din fata, pe link sant o gramada de poze...eu o sa incerc sa aleg una mai clara

CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 21 S6302865

spatele, din doua parti deci, am incercat sa potrivesc patratele iar la ceafa este pus ca in model un elastic vertical care sa stranga un pic...
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 21 S6302869

din lateral
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 21 S6302868

si detalii, elastic in partea de jos a manecii si catarama


CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 21 S6302872


asta este bluza mea , sant mandra de mine si sfatuiesc toate dragutele care sant mai bine facute, de sani , solduri sa-si faca modelul asta...pe mine ma face fericita....... kiss .

As vrea sa adaug ca toate celelalte bluze sant frumoase, care mai mult, care mai putin-parerea mea,stiti cum e cu gusturile,dar important este ca toate sant CASTIGATOARE intr-un anumit mod, eu stiu cum ma simt acum , e o mare satisfactie chiar daca modelul nu e f. complicat.Succes tuturor
uitasem bluza pe dos...scuze!
!CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 21 S6302884

Geany: Cand copiezi acest cod pentru poze, trebuie sa-l introduci direct in text


Ultima editare efectuata de catre geany in Dum 21 Feb 2010, 12:21 pm, editata de 1 ori (Motiv : sters img.)
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de mnarcisa Dum 21 Feb 2010, 12:56 am

leonuza foarte draguta si motelul iti vine foarte bine, ce daca nu e complicat, stai sa vezi ce vom face mai imi colo`sa dupa ce ne facem noi mana. Eu deja am pus gand rau nuor camasi ale barbatelului meu care ZIS CA MI CUMPARA MASINA Smile
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de leonutza69 Dum 21 Feb 2010, 1:08 am

mnarcisa a scris:leonuza foarte draguta si motelul iti vine foarte bine, ce daca nu e complicat, stai sa vezi ce vom face mai imi colo`sa dupa ce ne facem noi mana. Eu deja am pus gand rau nuor camasi ale barbatelului meu care ZIS CA MI CUMPARA MASINA Smile

ai dreptate asta e doar inceputul,eu deja lucrez la o rochita de vara din tricot...o sa o postez cand v-a fii gata, multumesc de aprecieri!


Ultima editare efectuata de catre geany in Dum 21 Feb 2010, 12:18 pm, editata de 1 ori (Motiv : inchis citatul)
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de ELENA76 Dum 21 Feb 2010, 1:20 am

leonuza frumos modelul si materialul...asteptam rochita de vara din tricot wink felicitari
avatar
ELENA76
helper
helper

Numarul mesajelor : 85
Localizare : BRASOV
Data de inscriere : 29/12/2008

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de ciucamona Dum 21 Feb 2010, 6:48 am

Tala foarte frumoasa atat bluza cat si fata sa aveti noroc bun kiss
ciucamona
ciucamona
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 198
Varsta : 34
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de pepy24 Dum 21 Feb 2010, 9:44 am

am terminat bluza, sa vad daca ma descurc cu postarea pozelor, o sa am ceva de lucru, daca nu reusesc revin, pentru ajutor
pepy24
pepy24
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 44
Localizare : campulung
Data de inscriere : 31/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de scorpio89 Dum 21 Feb 2010, 10:06 am

am si eu o mica intrebare:ce inseaman ca trebuie sa ai 50 de mesaje?eu oricum nu pot sa particip,ca m-am inscris abia astazi,dar as vrea sa stiu.multumesc!
scorpio89
scorpio89
helper
helper

Numarul mesajelor : 21
Localizare : iasi
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de Admina Dum 21 Feb 2010, 10:11 am

Pepy, trebuie sa te si grabesti sa postezi inca 21 de mesaje in cursul zilei de azi, deoarece la ora 24, ora Romaniei se inchide concursul si cine nu are postate 50 de mesaje pana la acea ora, nu poate participa.
Scorpio, tu ai un singur mesaj scris, vezi numarul lor in partea dreapta, sub numele tau de utilizator, cand postezi un mesaj. Trebuie sa scrii si sa trimiti 50 de mesaje valide (nu se accepta mesajele succesive, citeste Regulamentul, il gasesti in semnatura mea).

Bafta celor care nu au postat inca bluza si felicitari celor care ne-au arat ce au lucrat, pentru acest concurs. ura

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de europolis Dum 21 Feb 2010, 10:20 am

Merci Multumim
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de leonutza69 Dum 21 Feb 2010, 10:41 am

Multumesc, Elena76 si Vulpemona
creatiile voastre nu sant mai prejos.... pupi, materialul tau Elena e deosebit, imi place mult! Imi place mult albastrul!
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de came_lia Dum 21 Feb 2010, 11:07 am

Leonutza, felicitari pentru bluza! Imi place si culoarea si modelul!

Este un lucru extraordinar ca ati inceput asa un proiect, ba chiar l-ati dus la sfarsit!! Toate concurentele meritati felicitari!


Ma bucur ca Fagarasul are asa o concurenta!! Si eu sunt tot din Fagaras dar ca si tine nu mai locuiesc acolo( dar suspin mereu dupa el!)
came_lia
came_lia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 63
Localizare : Miercurea Ciuc
Data de inscriere : 04/10/2009

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de mnarcisa Dum 21 Feb 2010, 11:23 am

Admina as putea s aschimb una din poze?
cea cu detaliu maneciii. As vrea sa fac una la lumina naturala ca sa se intelega ce e e acolo
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de deeaz Dum 21 Feb 2010, 12:01 pm

leonuza felicitari pentru bluzita , foarte frumoasa si dragut e si materialul.
deeaz
deeaz
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 66
Varsta : 41
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 21 din 28 Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 24 ... 28  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB