Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

+105
Pui_dEuropolis
claudia_mami
doyna2004
maju1810
tomari
puffetta
scorpio89
iulia_stone
came_lia
andreeaX
Seven
arime
degetica
Medi
Noemi
Day
ciresicca
hope
Buburuza
ellybijoux
danae
div
cosmi
ancuta_ancuta
Uca
ELENA76
oana_007
vasiliu ana
oananastasa
Alina.C
mihaelaelena
zylv
ralucis
ByVioleta
europolis
ema
Tache Marilena
deeaz
adar
ruscri
Clio_Ela
ciucamona
geany20062006
cretu_veronica22
GIO Studio
milena
Karina33
DANIELA.I
pisi
ancush
Lenica
maria martinas
MagdaMarin
Bianca23
mady85
nicky3128
Ramonica
Giobsy
silvia elena
leonutza69
lya06k
pepy24
MAYA
mariutza
madalina78
andreea2010
diana_roxana
ancacib
mnarcisa
julix_2007
Astoonel
cristina_v
crismi
skygirl
agendatel
kla78
scamutza
valentinadof
amnro
teisoara
mihamiha
totolina
LYNDA
bobitica
mada93
dktimi
nadina_b2005@yahoo.com
tala
angells
SilviaDumitrescu
diada
Adriana13
Kristina
Camy
ileana cosanzeana
kisslandia
olympia
geany
clodi
stephanie
MihaelaT
Usagy
ioana soare
mdlupu
Admina
109 participanți

Pagina 18 din 28 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 23 ... 28  Urmatorul

In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de mnarcisa Vin 19 Feb 2010, 11:12 am

Scamutza, multumesc mult.
si bluzita ta este super si imi place mult cum a iesit pisicuta Laughing
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de ciucamona Vin 19 Feb 2010, 11:51 am

ma inscriu si eu la acest concurs am muncit o zi sa calculez tiparul de fata de spate si de guler de maneca inca nu am reusit dar particip cu o bluza fara maneca am folosit un material foarte asemanator cu vascoza doar ca nu e sifonat iata pe ce m-am bazat
si iata ce am masurat calculat si a iesit bine
tiparul meu este acesta
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 Tipare
iata piesele croite gulerul croit si termoculat
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 Guler
pieptul imediat dupa croit
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 Fatabluzei
spate croit
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 Spate
iata bluza mea facuta de la un cap la celalalt privita din fata
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 5
privita din profil
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 5
privita de la spate cu mainile ridicate sa-mi tin parul sus
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 3
normal daca particip sper sa si castig dar nu cred ca voi castiga mai bine sa ma astept la ce-i mai rau de cat sa imi fac sperante desarte kiss


Ultima editare efectuata de catre vulpemona in Sam 20 Feb 2010, 12:19 am, editata de 1 ori (Motiv : respectarea regulamentului de concurs)
ciucamona
ciucamona
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 198
Varsta : 34
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 19 Feb 2010, 12:01 pm

Vulpemona bine ai venit la concurs dar, pentru concurs trebuiesc doar 7 poze ( citeste regulamentul de la prima pagina de concurs) primele poze pot fi puse la scoala de croitorie ca poate cineva invata ceva din ele. Asa ca hotaraste ce poze vrei sa ramana pentru concurs, ce nu sterge si pune unde le-ar fi locul

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de LYNDA Vin 19 Feb 2010, 12:40 pm

Fetele sunt foarte frumoase bluzitele voastre hug
Eu am abandonat pentru ca nu am mai avut timp sa merg la mama sa imi fac bluzite ( poate data viitoare) pana atunci poate apuc si ei macar sa invat sa cos drept Embarassed

Bafta la toate si oricum toate sunteti castigatoare ca v-ati ales cu o bluza kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de ancuta_ancuta Vin 19 Feb 2010, 1:06 pm

buna fetele!

imi plac bluzitele voastre toate! cum ziceau mai multe dintre noi, toate care am incercat sa facem ceva pt a participa la acest concurs suntem castigatoare _ premiul este bluzita care tocmai am facut-o! va felicit pe toate!

eu sunt cam suparata ca am terminat de miercuri camasuta pt sora mea (nu am facut-o pt mine ca eu mai am pana ajung la forma initiala, cum am mai zis, astept din moment in moment sa ma intalnesc cu fetita care va veni pe lume si acum e in burtica la mine! love ) ...cum ziceam am terminat de miercuri camasuta, poze tot... in schimb tot de atunci nu pot incarca poze deloc! nici pe photobucket...nici pe e.mail nu pot sa le trimit sa le postez de la alt calculator! am tot sperat ca se rezolva problema (inca mai sper ca mai am sanse pana duminica, azi fiind abia vineri) ... sunt disperata si suparata....tot incerc photobucketul din 5 in 5 minute si nu pot! sotul meu a intalat azi noapte windows-ul, a pus alt antivirus...am facut vreo 3 sesizari la firma care furnizeaza internetul... nimic! inca mai am sperante ca se rezolva in timp util! daca nu, voi merge la socrii mei si cu pozele pe un stick, le voi posta (sper sa nu am surprize si la ei, acestia fiind la aceeasi fimea cu netul)!

cam atat cu smiorcaiala...as fi vrut mult sa le pun de miercuri sa va aud parerile... insa cand ti-e lumea mai draga atunci ti se intampla cate ceva! la un moment dat, in chinuiala mea de a face totul super bine, m-am obosit asa de tare (am lucrat zile fara sa ma opresc macar 8-9 ore in sir) ca am zis ca vine bebelina peste mine fara sa fi terminat camasa pt concurs! love si acum sa mi se intample asa ceva...


sper sa revin cat mai rapid cu postarea pt concurs (pozele), intre timp m-am decis sa-i scurtez niste pantaloni sotului!

va pup si ma bucur ca m-am descarcat! tineti-mi pumnii!
ancuta_ancuta
ancuta_ancuta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 236
Varsta : 45
Localizare : Sud-Est
Data de inscriere : 13/11/2009

http://www.meitaibebe.ro

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de deeaz Vin 19 Feb 2010, 1:29 pm

ancuta_ancuta nu fi dezamagita ,poate reusesti sa postezi bluzita si chiar iti tinem pumnii.
deeaz
deeaz
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 66
Varsta : 41
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de diada Vin 19 Feb 2010, 2:20 pm

Ancuta, nu numai pe photobucket poti pune poze, le mai poti incarca pe imageshack.us fara cont, pe picasa, vezi in tutorialul nostru la TEHNIC.
Chiar si pe 99poze.ro desi nu mai recomandam...

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de ancuta_ancuta Vin 19 Feb 2010, 2:25 pm

multumesc fetelor pt sustinere! insa din pacate la mine nu pot pune poze nicaieri ...upload-ul nu merge! Sad am incercat si acolo la vroscuta, unde zici tu diada dar nu merge nimic! nu pot pune sau trimite poze nicaieri si niciunde! am inteles ca sesizarile noastre au fost luate in calcul (am sunat iar la firma de net) si ca cineva se afla pe teren acum! oare?! vreau sa cred asta! e vineri, zi scurta de lucru cel mai probabil, iar de maine daca mai sunam ne vor zice ca de luni remediem! astfel incat... sper sa se rezolve totusi daca nu trebuie sa merg la alt calculator! gasesc eu o solutie...sper! CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 4246
ancuta_ancuta
ancuta_ancuta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 236
Varsta : 45
Localizare : Sud-Est
Data de inscriere : 13/11/2009

http://www.meitaibebe.ro

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de diada Vin 19 Feb 2010, 2:30 pm

daca mergea macar pe mail te ajutam cu placere si ti le incarcam eu sa se vada in forum. Vezi daca merge asa si iti dau adresa mea de mail. Pup

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de arime Vin 19 Feb 2010, 2:31 pm

ancuta daca doresti te pot ajuta... iti trimit mesaj privat cu adresa mea de mess si imi trimiti acolo pozele, dupa le incarc pe forum CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 148958
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de ancuta_ancuta Vin 19 Feb 2010, 2:34 pm

as face asa cu mare drag si va multumesc din suflet!!! hug insa eu nu pot incarca poze niciunde! pot da jos (dar foarte greu) dar nu pot incarca nici pe email, niciunde! Sad iar am verificat sa vad daca s-a remediat dar nu! uoffff multumesc inca o data! hug
ancuta_ancuta
ancuta_ancuta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 236
Varsta : 45
Localizare : Sud-Est
Data de inscriere : 13/11/2009

http://www.meitaibebe.ro

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de scamutza Vin 19 Feb 2010, 2:36 pm

scuzati ca ma bag ca musca in lapte..dar poze in general sau orice fel de fisier?
avatar
scamutza
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 101
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/03/2009

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 19 Feb 2010, 2:50 pm

ancuta dar sa mergi cu apartul foto sau telefonul (cu ce sunt facute pozele) la un alt calculator sa le descarci acolo? apoi le poti sterge di calc respectiv. O sala de net ceva...

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de ancuta_ancuta Vin 19 Feb 2010, 2:52 pm

orice fel de fisier! am trimis email doar scris fara a avea ceva atachat si s-a dus! insa daca vreau sa atasez ceva ...s-a terminat! miercuri noaptea am inceput sa facem sesizarile... ieri am facut altele, ni s-a explicat ca ar fi de la noi ca ei garanteaza numai downloadul nu si uploadul! acum nu mai indica la testul de viteza nimic nici unul nici altul! si s-au alarmat si ei cica si acum zic ei, ar fi cineva pe teren care va remedia (nu mai cred nimic pana nu vad) si va lua legatura cu mine! in fine... cam asta e! n-am vrut sa va deranjez ci doar am gasit o modalitatae de a spune ceea ce ma framanta! pana la urma gasesc un calculator de pe care sa postez pana duminica! dar tot mi-i ciuda!

asa am sa si fac silvia! asta e ultima solutie!

multumesc inca o data!
ancuta_ancuta
ancuta_ancuta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 236
Varsta : 45
Localizare : Sud-Est
Data de inscriere : 13/11/2009

http://www.meitaibebe.ro

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de Alina.C Vin 19 Feb 2010, 3:14 pm

Am terminat si eu bluza pentru concurs, dar nu are cine sa-mi faca poze, asa ca astept pana diseara sau maine cand e sotul meu acasa.
Felicitari Europolis, bluza ta mi-a placut si mie, in special florile Smile
Eu la capitotul crosetat si tricotat nu ma pricep deloc, dar cine stie, poate invat vreodata... kiss
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de GIO Studio Vin 19 Feb 2010, 3:38 pm

scamutza, ce mult imi place ca ai folosit si tu margelutele Smile
GIO Studio
GIO Studio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 137
Varsta : 36
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 08/01/2010

http://www.giostudio.ro

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de madalina78 Vin 19 Feb 2010, 4:06 pm

Buna fetelor.Eu cand am postat pozele cu bluza nu le-am semnat.Acum le-am semnat.Sper sa fie ok.
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 P1060170s
[IMG]https://2img.net/r/ihimizer/img689/449/p1060171c.jpg[/IMG
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 P1060186m
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 P1060189s
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 P1060306w
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 P1060307x
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 P1060308


Ultima editare efectuata de catre madalina78 in Vin 19 Feb 2010, 4:28 pm, editata de 1 ori (Motiv : postare poze cu semnatura)
madalina78
madalina78
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 64
Varsta : 46
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de scamutza Vin 19 Feb 2010, 4:09 pm

multumesc aromepentruochi...am incercat...si chiar sunt foarte incantata de cum a iesit...foarte interesanta ideea ta...scapi de grija accesorizarii...ingenios...si arata foarte bine... Merci
avatar
scamutza
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 101
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/03/2009

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de GIO Studio Vin 19 Feb 2010, 4:14 pm

ma bucur ca iti place. in general la bluzitele care vin legate in jurul gatului nu mai pui minic colier, insa asa e ok pentru vara.
ti-a iesit foarte frumoasa pisicuta!
GIO Studio
GIO Studio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 137
Varsta : 36
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 08/01/2010

http://www.giostudio.ro

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de skygirl Vin 19 Feb 2010, 7:23 pm

super bluzitele.. abia astept sa mai vad si altele.. imi place sa ma uit la ce minuntatii ati facut.. felicitari tuturor... >:D<
skygirl
skygirl
helper
helper

Numarul mesajelor : 72
Varsta : 33
Localizare : iasi
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de ancuta_ancuta Vin 19 Feb 2010, 7:28 pm

buna seara din nou!

problema mea cu netul s-a rezolvat in sfarsit! chiar era cineva pe teren insa a ajuns mai tarziu la mine! bine ca pot posta pozele! Merci

prima data am sa incep si eu cu povestea acestei camasute ...
am vazut concursul pe forum si nu am avut curaj sa ma gandesc prea mult la el din prima dar tot stand pe-aici (sunt acasa in prenatal si incerc sa invat cat mai multe in ale croitoriei cat mai am acum timp, iar aici chiar ai de la cine si ce invata) am inceput o discutie cu sotul meu si apoi cu sora mea si amandoi m-au incurajat sa incerc! m-au convins relativ repede (si eu incepusem sa-mi pun problema participarii dar imi trebuia un ghiont pesemne), mai ales ca a mea sora mi-a propus sa-i fac ei ceva (eu tot o tineam una si buna ca-s mare si nu-mi fac acum nimic pana nu dau jos kilogramele acumulate)!
astfel si-a ales ea o camasuta din burda nr 1 / 2010 pagina 85, care mi-a scos fire de par alb in cap Smile dar nu m-am lasat! imi plac provocarile si asta a fost una suprema! eu care am cusut in linie dreapta si cel mult cateva linii curbe insa nu curbe foarte stranse! Smile cu aceasta ocazie am invatat multe, mult mai multe decat m-am asteptat! am lucrat zile intregi si am reusit sa fac ceea ce veti vedea si voi mai jos! eu sper sa va placa!
materialul e unul din bumbac (asa mi l-a laudat vanzatoarea), in carouri ca sora-mea a zis ca se poarta! am ales o culoare care s-o prinda (are ochii verzi-albastri si materialul imbina frumos aceste doua culori), iar modelul sigur o avantajeaza! ea e tare mandra de camasuta ei facuta de sora ei mai mare!


1. material plus tipar - aici sunt doua pozitii ale materialului, trebuia taiat in doua feluri, si a trebuit sa fac doua poze diferite! nu incapeau altfel, unul trebuind taiat pe lat si altul pe lung - nu stiu daca m-am facut inteleasa din cuvinte dar sigur din imagini va dati seama ce vreau sa zic:

CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 Materialsitipar

2. partile croite inainte de imbinare
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 Componente

3. dosul camasutei - aici m-am chinuit sa-i dau de capat sa arate cat de cat omeneste si pe dos nu numai pe fata... oricum am avut de lucru pt ca tiparul a fost oricum prea mare pt masura sora-mii si a trebuit sa-l iau la probat mai mult decat as fi crezut! si asa a tot trebuit sa tai...foarfecele parca-mi facea in ciuda dar ... iata ce-a iesit:
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 Dos

4. fata camasutei
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 Fata

5. spatele camasutei
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 Spate

6. semi-profil
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 Semiprofil

7. detaliu maneca - aici ce m-am mai chinuit! nu mi-a iesit prea bine la slituri si m-am gandit sa improvizez ... am pus din banda de paspoal ramasa si am acoperit ce trebuia acoperit! apoi am invatat cum se face o butoniera cu manualul masinii in fata! (daca nu era concursul asta nu cred ca ma incumetam prea curand la asa ceva!)
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 18 Detaliumaneca



cam asta e! urez multa bafta la toate participantele! abia astept comentariile si rezultatele! pupi oricum, eu la urmatoarea creatie voi sti mult mai multe decat as fi stiut pana acum, va iesi mult mai bine si mai corect din punct de vedere tehnic!
o seara linistita va doresc!


Ultima editare efectuata de catre ancuta_ancuta in Vin 19 Feb 2010, 7:43 pm, editata de 2 ori (Motiv : am modificat pt ca erau pozele prea mari! scuze! sper sa fie bine de data asta!)
ancuta_ancuta
ancuta_ancuta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 236
Varsta : 45
Localizare : Sud-Est
Data de inscriere : 13/11/2009

http://www.meitaibebe.ro

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de deeaz Vin 19 Feb 2010, 7:33 pm

Felicitari ancuta_ancuta!Ma bucur ca ai reusit sa postezi pozele,e foarte draguta bluzita .Felicitari!
deeaz
deeaz
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 66
Varsta : 41
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de nicky3128 Vin 19 Feb 2010, 7:54 pm

Bravo ancuta mie imi place camasuta ta si eu as vrea sami fac una de genu.
Mai am butinierele si nastureii si am terminat si eu.
kiss
nicky3128
nicky3128
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 126
Varsta : 36
Localizare : braila
Data de inscriere : 19/01/2010

http://bijuuri-nicky.blogspot.com/

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de mdlupu Vin 19 Feb 2010, 7:59 pm

felicitari ancuta!
foarte draguta camasuta ta, chiar se potriveste cu ochii surorii tale!
mdlupu
mdlupu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 125
Varsta : 46
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/12/2009

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de zylv Vin 19 Feb 2010, 8:02 pm

am admirat toate bluzitele postate de pana acum,si-mi plac foarte mult,dar nu ma pot abtine si tot trebuie sa fac un comentariu.si eu am fost incepatoare candva,si mi-am facut prima bluza,dar sa dea naiba daca mie imi ieseau gulerele,mansetele sau alte detalii pe care le vad eu aici.nu mi-au iesit nici la prima,nici la a doua nici la treia,ci dupa mult exercitiu..eu una am reusit sa fac diferenta intre cele cu adevarat incepatoare,sau cele cu putina experienta
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 18 din 28 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 23 ... 28  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB