Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

+16
miki72
Giobsy
kisslandia
mady85
avr_dana
Roxy
livia1981
ramomic
alessia
juliennej
deiutza23
ana_bela
dana_mi16
crixuta
andreea_2008
arime
20 participanți

Pagina 28 din 30 Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29, 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 02 Mar 2010, 10:56 am

crissssssss kiss ce mai face bebe andrei? tu cum esti?
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de deiutza23 Mar 02 Mar 2010, 10:57 am

super asa CRIS,ca te ajuta si la spate,oricum te mai doare spatele si o sa te mai doara o vreme,dar te ajuta si burtiera Smile .
eu am facut un pireu de cartofi si mergem la gradi acum si cand vin fac snitele din piept de curcan,deocamdata nu am oua si oricum nu mai am timp acum.
va poop pe toate si mai vb,poate numai duminica,dar la cat sunt de ocupata nu am ce face,tre sa fac si sambata o tura de cumparaturi pt Sori ca a crescut si mai are doar 2 perechi de pantaloni sa-i fie buni,chilotei tre sa-i mai iau sa aiba mai multi si caciuli ca i-au ramas mici,apoi am programat o iesire cu el la papanasi ca de cand isi doreste,asa ca sambata sigur nu voi intra,dar duminica sper sa reusesc.
azi ma intalnesc si cu prietena cu care vb ce facem de 8 martie,abia astept sa ma relaxez si eu.
va poop si o sapt frumoasa in continuare,paaaaaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 02 Mar 2010, 11:09 am

da' chiar ca ai o saptamana incarcata deiutza Smile bafta multa si spor la tot ce ai de facut

l.e.: eu fug la facultate. va kiss ,sa aveti o zi cat mai frumoasa
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de avr_dana Mar 02 Mar 2010, 6:28 pm

buna fetele

CRis recuperare rapida...si las ca trec toate si ramai doar cu amintiri frumoase ...ca noi toate de altfel hug
Deiutza ai revenit la albinutza harnicutza dinainte.. wink

RAmo..sincer nush care e promotoarea dietei cu V/A...stiu doar ca Irina Reisler e adepta ei si indruma ff multe femei s-o tina. E o alternativa.SIncer eu inca nu am apucat sa tin o zi doar V sau doar A...mereu au fost scapari..dar minore, zic eu Rolling Eyes
Azi la zi de vegetale am papat asa:
- un strugure
- un mar mic + o mandarina
- o portie piure + mancare praz . ( am incercat sa fac mancarica de praz cu masline...dar masline n-am mai avut in frigi ...oricum nu mi-a prea placut )
- acasa- alt piure cu salata vinete si ceva muraturi

...si acu spre seara ori fructe ori mai bag niste vinete.....dar le-a facut socrela cu maioneza...deci iar o buba pe undeva.

Pe maine ma gandesc la o salata de rosii +praz+oregano, pateu vegetal, fructe si ceva ciorbita de legume.

Oricum abia astept ziua de A..pt am sunca, pastrama, branzica vaci, oua, peste., iaurt.....

Oricum e un inceput zic eu :D

...si azi socrela a facut la piure snitele de pui si le-am evitat.........sunt mandra de mine cheers croseta

o seara faina, va pop
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Mar 02 Mar 2010, 6:59 pm

Povestea venirii pe lume a lu` cel mic al meu
Dupa cum toata lumea bine stie, luni, pe data de 22.02.2010, aveam programata cezariana pentru a-l aduce pe lume pe cel mic al meu.
Mare emotie mare, am stat o saptamana ca pe ace, iar duminica de abia mai respiram gandindu-ma ca ma duc ou kinder cu surprize si voi reveni mamica in toata regula.
Asa ca duminica l-am aranjat pe sot, punandu-ma si bine cu el, adica i-am lasat totul in ordine si i-am gatit ciorba cu perisoare, placinta cu branza si pizza….mare greseala, pentru ca la cezariana nu trebuie sa baxezi, asa cu luni dimineata plangea pipota in mine dupa ceva bun, mi-era foame si mie si lui cel mic. Inghitind in sec si tremurand de emotie, ne-am pregatit, am luat bagajul si ne-am dus la spital…
Ne-am internat, am ramas fara sot (si acuma mi s-a pus un nod in stomac amintindu-mi senzatia), si am fost directionati chiar la sectia reanimare, urmand sa ma pregatesc pentru marea aventura, dar nestiind daca voi fi operata chiar la 8-9 dimineata sau ceva mai spre amiaza.
Prima experienta a fost clisma, care mie mi s-a parut ceva super simplu, intrebandu-ma de ce atata lume se gandeste cu groaza la asta. Asistenta a fost tare draguta, i-am bagat gros in buzunar caci mi-a cerut si pampers pentru, deci stiam ca va intra in contact cu gargaritza mea, fiind chiar asistenta la nastere. M-am pus pe telefoane, asteptand efectul, care nu era ceva cumplit, dupa cum imi imaginam. O infirmiera care spala pe jos, mi-a spus cu glas disperat sa ma duc mai aproape de baie, ca nu stii cand te apuca, mai apoi am inteles eu ca avusese ceva incidente neplacute in trecut…
Intr-un final am ajuns la locul infam unde si-a facut efectul clisma, si eram asa mirata de cat e de eficace ca nu ma mai dadeam dusa de la baie, de au venit sa ma caute disperati sa incepem odata operatia. Mi-am multumit in gand pentru toate lucrurile pe care le pregatisem cu atentie in bagajul meu, servetelele intime ajuta dupa clisma, un loc unde sa iti pui banii si o buna organizare a lor pe categorii, fiecare mic lucrusor care mi-a servit mai tarziu, chilotii de unica folosinta, etc.
Apoi am vorbit cu doctorita, cea care urma sa o asiste si sa ma coase, au monitorizat gazutza, m-au pregatit, am vorbit cu anestezista, toata lumea foarte draguta, iar eu incantata, deoarece aveam nevoie doar de o privire urata si cred ca lesinam de plans, dar imi promisesem sa fiu curajoasa pentru cel mic. Fericita ca buzunarele tuturor au fost la indemana si ca m-am asigurat ca totul va decurge in conditii de maxima mita, simteam ca se apropia momentul si nu imi venea a crede ca in curand il voi cunoaste pe cel mic.
Am fost chemata sa merg in sala de operatii, eu disperata deoarece trebuia sa dau un bip neonatoloagei care urma sa asiste si pe care o cunoasteam, asa imi precizase, si ceilalti deja ma luau pe sus. Nu stiu cand am ajuns in sala, m-am urcat pe masa, si atunci cred ca a fost apogeul, sa vad reflectoarele alea de deasupra, sa aud toate pregatirile, sa stiu ca urma sa fiu taiata si ca cel mic al meu vine pe lume…..Mi-au scos si ochelarii, si ma apucase dardaitul auzindu-le pe toate cum vorbesc, cum isi dau seama ca nu mi-au pus bine sonda, si cum o iau de la capat…..
Si a urmat un singur moment in care am zis ca dau dumul la lacrimi, cand a venit tipa pe care o cunoasteam si m-a strans de mana….i-as fi spus tot ce aveam pe suflet intr-o clipa, dar nu mai era timp….
Asteptam cu nerabdare sa ma anestezieze cum vazusem eu in filme, ca sa nu mai aud nimic, ca iti pune tubul acela pe fata si imediat adormi….Anestezista imi pune tubul, care imi sulfa aerul pe fata si mai ales spre ochi, o senzatie tare naspa, si care se intindea, deja auzeam mai multe decat voiam si nu intelegeam de ce nu adorm, ca sa nu mai zic ca mi-am adus aminte o clipa de filmul cu tipul care nu adormise si a simtit toata operatia pe cord, imagine pe care am fugarit-o tare repede din minte. Dupa o nesfarsita prelungire, mi-a zis sa incep sa numar: 5, 10….si eu nu stiam ce sa zic, 6,7 sau 11, 12, m-am blocat pana am fost indrumata spre 15. La 45 am simtit cum cad spre somn, si senzatia era exact cum mi-o imaginasem, mi-o amintesc si acum, probabil unde fusesem curioasa sa stiu cum e.
M-am trezit brusc, plangand, stiu ca ziceam: “Unde e cel mic al meu, unde e Andrei? E sanatos? Vreau s a il vad pe Andrei, dati-mi-l pe cel mic….” Si acum imi vin lacrimi in ochi cand imi aduc aminte, stiu ca personalul radea dupa aceea, “da` se poate sa plangeti?”, dar ma bucur atat de mult ca am reactionat asa, pt ca toata ziua au fost operatii mai apoi, si in salon veneau mamici care nu isi vedeau toate bebelusii, cine stie de ce…..
Asa ca m-am trezit in fata ochilor (fara ochelari, cred), fiind ametita toata, cu o mogaldeata mica care plangea din tot sufletul….dar care a disparut repede…stiu ca am intrebat daca e brunetel, nu m-am lamurit bine, ca am vazut poze si ca am dat multe telefoane ca nu puteam sa fac nimic, nici macar sa dorm, dar ca eram foarte incoerenta, inclusiv sotul meu mi-a zis ca zicea da-da, da nu intelegea mai nimic din ce ziceam….
Apoi toata ziua si noaptea urmatoare a trebuit sa ma misc de pe o parte pe alta pt ca nu imi veneau lohiile si ma masau pe uter, ceea ce nu era deloc placut, a venit infirmiera sa ma schimbe si eram disperata ca nu aveam nimic la mine, nu ma puteam misca si mi-era frica ca daca nu ii dau bani, o sa ma bruscheze, dar a fost totul ok, toata lumea s-a purtat minunat, doar cateva persoana poate mai lipsite de entuziasm, insa am plecat placut impresionata din maternitate.
Ei, a doua zi urma sa ii vedem pe bebei, eram multe mamici care asteptam asta, si le-am spus ca e foarte important sa ne dam jos din pat cat mai repede, sa facem miscare, ca sa ne intremam sis a mergem sa ne vedem gazele. Asa ca am avut un “support group” care rezona cu mine, si ne-am chinuit cu toatele sa ne dam jos din pat si ne intreceam in cat de mult ne puteam plimba. Nasol a fost cand am realizat ca ametesc si ca nu ma pot tine pe picioare, insa m-am asezat, m-am ridicat din nou, si tot asa, pana nu au mai fost probleme. Acuma ca ma gandesc, primele zile parca au fost mult mai usoare decat urmatoarele.
In fine, ca sa nu lungesc vorba-lunga deja-am ajuns sus la bebei, urma sa intru in programul –din 3 in 3 h mers la alaptat- datorita stafilococului mamicile au fost separate de bebei. Toata dimineata fusesem nervoasa de la asteptare si ne tot amanau sa mergem la bebei, ba cu o ora, ba cu inca jumate de ora, aproape ca imi venea sa plec din spital, ca nascusem si nu mai stiam cum arata chipul fiului meu. Am dat deja in basme, cred….
Ne-au dat echipament de protectie cu masca, halat, aparatoare pt par, eram ca niste cosmonauti intr-o zona foarte calda. Asteptand sa vina asistenta sa ne dea bebeii-noi nu aveam acces la ei-ma uitam la toate gargaritele, nu puteam vedea numele, si imi imaginam care putea fi al meu, incercand sa gasesc ceva cunoscut. Toti mi se pareau mici si frumusei. Erau cativa care plangeau de mama focului, speram ca al meu e ceva mai cumintel ….
Eram asa de emotionata ca am inceput sa ma smiorcai, imi curgeau mucii in masca aia de protectie, il cautam in fiecare patut cu privirea si incepusem sa tremor de emotie, in sfarsit il voi vedea…
Intr-un final l-am primit in brate….si ma uitam la el cu nesat, avea parul ciufulit, cu tepishorii dati pe spate de parca ar fi avut tubul de mousse la el, ochii aveau forma ochilor sotului meu, cu o sclipire albastruie care amintea de mine, un nasuc mic, si stiu ca m-am uitat indelung la guritza aceea frumoasa, care avea buzita superioara a mea si buza inferioara care amintea de buzele frumoase ale sotului meu….M-am topit si am stat mult sa il studiez, nu imi venea a crede ca e perfect si ca e al meu, si ce m-a frapat, apropo de recunoasterea vocii mamei dupa 9 luni de stat in burtica, prima oara cand l-am luat in brate a marit ochii cu o cautatura atenta si ii rotea de parca ma cunoastea de undeva si incerca sa ma identifice…
Am inceput sa ii vorbesc sis a fac cunostinta cu el, de fiecare data cand mergeam la alaptat, asteptam sa ii vad mutritza, iar freza lui devenise marca inregistrata, cand mergeam la asistente, le ziceam sa mi-l dea si mie pe ciufuliciul din capat-stanga….
Stau de cateva zile si tot scriu la povestea asta, as tot corecta-o si modifica-o dar mai bine ma opresc, am nevoie de timp si cu cel mic al meu care e minunat. Va doresc tuturor bebei sanatosi, frumosi si fericiti!!!!!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Mar 02 Mar 2010, 7:49 pm

ce frumos, cris!!mai ca ma apuc de plins pe aci si ma vad colegele!

sa cresca mare andrei,sa fie sanots si sa va bucure!


iar tu,sa te refaci repede si sint sigura ca esti si vei fi ce a mai grozava mamica pupi pupi pt tine si andrei ,"ciufuliciul"!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de skygirl Mar 02 Mar 2010, 8:09 pm

vai cris.. foarte frumoasa povestioara ta.. sa-ti traiasca copilasul si sa iti aduca numai bucurii si fericire hug love
skygirl
skygirl
helper
helper

Numarul mesajelor : 72
Varsta : 33
Localizare : iasi
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 02 Mar 2010, 10:12 pm

cris superba povestea. mi-au dat lacrimile pana am terminat de citit
kiss si pt tine si pt ciufulici
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Mar 02 Mar 2010, 10:26 pm

Multumesc fetelor pupi
Mie intotdeauna mi-au placut povestile despre venirea pe lume a bebeilor. Cu ocazia asta o am scrisa ca sa pot sa i-o arat si lu` ciufulici cel mic cand creste mare love
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 02 Mar 2010, 10:49 pm

kiss buna idee
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ramomic Mier 03 Mar 2010, 12:25 am

Fetele kiss .
CRIS suuuuper povestea love ... mi-au dat lacrimile, dar am si ras bine wink . Ai fost mortala cu numaratul si "mucii in masca" rade .
Marutza tocmai si-a ridicat caputul si mi-a zis: "mami sa sti ca te iubesc" love love love ... e pe jumatate adormita Smile .

Legat de dieta zid nu stiu ce ma fac ca nu am chef de nimic Sad . DANA, de Irina R intrebam wink ... ai mei spuneau ca nu e tocmai slabuta Rolling Eyes .

Azi am avut zi de vegetale, dar au fost si altele printre boo .
Raport:
- o mini-banana
- orez basmati cu ciuperci, ardei gras si ceapa, cu castravete murat alaturi.
Am folosit o lingura de ulei de masline la 500 gr.ciuperci, 500 gr.ardei gras, o ceapa si 250 gr.orez.
- din nou orez cu castravete murat
- cereale integrale cu lapte de soia. Cerealele mele din pacate au zahar ca nush de unde as putea lua fara Neutral .
- pateu vegetal, o bucatica cat degetul de sunca de pui si la fel o bucatica sunca de porc Embarassed

Nu stiu exact ce as putea manca la zilele de V sa nu ingrase. Orezul basmati sau cel salbatic sunt ok cu legume, dar nu stiu daca in fiecare zi din cele 3. In rest, fara orez si cartofi cred ca mor de foame. Iar fasole de mananc sigur ma ingras la cum imi stiu organismul Sad . Voi mai studia povestile celor care au slabit cu aceasta dieta, poate aflu ce mancau ele zilnic.

Inca ma gandesc si la Rina's sau la ideile din cartea mea Slabesti mancand.
Pana ma hotarasc vine vara si eu tot grasa Sad .
Pup fetele pupi prietenie .

PS: ROXA, ARIME, ALESSIA pe unde sunteti? LIVIUTA mai spune-ne si tu ceva pupi (pup Stefan).
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 03 Mar 2010, 9:41 am

ramo cereale fara zahar gasesti la plafar sau dc nu mai cauta prin magazine gen billa/kaufland/carrefour si uita-te atent la ingrediente ca mai au si ei
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de alessia Mier 03 Mar 2010, 6:42 pm

Buna fetelor ! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cris,frumoasa povestea venirii pe lume a micutzului ANDREI! Sa o pastrezi ,sa vada si el cand o sa creasca mare cat a fost de dorit si iubit.

RAMO,bafta multa la disociata.Eu acum sunt la M ,dar de luni ma cumintesc si cat de curand cred ca o sa incerc si eu disociata aia 3/3 pt vreo 2 saptamani.

JULIENNE,cum te mai simti? Mai mergi la sala ? Te mai tii de dvd-urile lui JILLIAN MICHAELS?

ANDREEA,ANA,DANUTZELE,DEEA,ROXY,LIVIA [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] .

Eu am fost tare ingrijorata zilele astea,ca Vanny nu putea respira si facea tare urat.Pana am descoperit(cautand raspunsuri pe net) ca e alergic la polen.Cum am aruncat floricelele,i-a si trecut alergia.Of,ma speriasem asa tare...

Pup fetele,o seara frumoasa!
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 03 Mar 2010, 11:13 pm

alessia bine ca e doar o alergie si e bine, sanatos kiss
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ramomic Mier 03 Mar 2010, 11:43 pm

Pupici fetele kiss.
ALESSIA pupi hug ... ma bucur ca e bine micutzul Vanny love. Sa sti ca eu am renuntat la disociatul ala Embarassed . Azi am avut prima zi de Rina's wink si sper sa mearga mai bine asa; ce imi place e ca pot manca zilnic fructe, dar ziua de fructe si cea de apa ma cam sperie Neutral .
JULIENNE stiu ca tu ai tinut dieta asta si ti-a mers bine cu ea. Parca cu ea ai reusit sa cobori sub 60 kg, nu? Vroiam sa te intreb cate ceva, dar vad ca intri si tu destul de rar Sad .
Pe unde umblati mai fetelor?
ANDRICA de ce nu mai dai raport?
Hai ca incep eu wink .
Raport deci wink :
- 3 felii pomelo
- 2 pulpe superioare facute in teflon (145 gr), broccoli si conopida fierte (150 gr) peste care am pus un dressing din ulei de masline, otet balsamic, sare si piper negru (reteta am luat-o de pe siteul Rina's), 35 gr.paine SM
- la fel si seara dar cu salata de varza si fara paine
---------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL: 1205 grame, 1175.5 calorii, 107.9 proteine, 55.8 lipide, 59.3 carbohidrati, 11.4 fibre
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Joi 04 Mar 2010, 1:52 am

seara buna

alessia-mai merg la gym ,o zi la gym una acasa dupa dvd urile alea (nu tot timpul)dar cam asa fac.
ramo ,pune orice intrbebare ca iti raspund.mi-a mers bine de tot cu dieta aia si intr-adevar asa am coborit sub 60.acu maninc,o luna dupa un meniu facut de tipa aia de la biggest loser dar dupa poate ma reintorc si eu la cele 90 de zile.
deci,pune orice intrebare si raspund.zilele astea nu am prea intrat ca am fost tot pe fuga,dar o sa intru mai des si raspund.puici marutei.
o zi faina tuturor fetellor.

ramo,am vazut -o pe mara.e mai frumoasa pe zi ce trece! pupi
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 04 Mar 2010, 10:17 am

ramo n-am mai dat raport pt ca inca nu m-am apucat de dieta. incerc sa mananc cat mai ok dar inca nu tin nimic
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de Roxy Joi 04 Mar 2010, 10:41 am

Neata, fetelor !

Cris, foarte frumoasa si emotionanta povestea ta si a lui cel mic. Ce mai face Andrei ? Cum sunteti ?

Alessia cred ca ai tras o sperietura zdravana cu Vanni Bine ca e totul bine.

Ana, ce faceti ?

Ramo, bafta cu Rina. Si livia a tinut-o parca/.Eu acuma nu tin ceva fix, nu mananc dupa ora 5, 6, depinde cum reusesc si beau multe ceaiuri, apa. Paine mananc doar la micul dejun. In rest, chestii usoare, ciorbe, gratare etc Cu dulciurile e mai greu.

Pentru mine e un chin sa scriu, Tudor mi-a umblat la tastele de la laptop si le-a facut varza.

Oare pe unde umbla toate fetele ?

Cu intarziere va urez o primavara frumoasa, calda si insorita !
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 04 Mar 2010, 10:47 am

kiss roxy
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Joi 04 Mar 2010, 6:12 pm

Buna fetelor Smile
Noi am ramas singurei acasa, a plecat mama, vreau ca la sf aptamanii sa ramanem numai noi 3 singurei, sa facem team building, ca de luni vine si mama soacra, nu mai poate de nerabdare, ufffff.
Vad ca pana acum ne-am descurcat bine singurei, adica 4 h, ca am dormit si am papat Smile, atat.
Suntem bine, a fost si pediatra si l-a vazut pe bebe, ne mai doare burtica uneori, dar ne descurcam.
kiss
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de dana_mi16 Joi 04 Mar 2010, 8:35 pm

Hello fetele,
imi lipsiti asa de mult, seara vin foarte obosita si nu mai pot intra ca imi pica ochii iar in weekend ba suntem plecati ba cu trebi, v-am citit asa pe sarite si o urmaresc pe Cris, povestea lui Andrei e minunata, l-am vazut si in poze si e un dukce.
Eu cu dieta sunt in plop, desi toata lumea imi spune ca am slabit acum am 66 kg nu stiu unde vad ei ca am slabit, dar de asta e .
Va pup si va doresc o primavara frumoasa si somnici pufosi.
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 04 Mar 2010, 11:10 pm

am venit si eu sa dau raporteul dc m-a intrebat ramo de el rade
md: 3cremvusti pui, 1felie branza, 1rosie, 1cafea cu lapte
p: 1carnacior, 2oua, 2castraveciori murati
g: 1fibrobar
c: fidea cu lapte
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de Roxy Joi 04 Mar 2010, 11:12 pm

An-deea, poate ne mai citesti din cand in cand chiar daca nu ne scrii, asa ca eu iti urez un sincer LA MULTI ANI ! SA AI PARTE DE BUCURII INFINITE SI SA ITI OFERE VIATA TOT CEEA CE ITI DORESTI ! pupi

Dana-mi, daca esti ocupata, asta e semn bun, nu ? Adica e bine la serviciu, iti place ?
Andrica pupi tot constiincioasa ai ramas.Bun raport, mi-ai facut pofta de taitei cu lapte.
Cris, sper sa va iasa bine team building-ul, sa va intariti inainte de venirea soacrei. Andrei are deja dureri de burtica ? pupi
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 04 Mar 2010, 11:41 pm

LA MULTI ANI AN-DEEA!!!

roxy e buuuna fideaua cu lapte rade a facut mama cred ca de vreo 4ori sapt asta dar sunt cuminte si mananc doar cate un castronel mic
dupa ce imi fac pofta si de mucenici ma intorc la SBI
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ramomic Vin 05 Mar 2010, 2:29 am

Buna fetele dragi kiss .
Iar apar eu spre dimineata Rolling Eyes .
In primul rand AND-EEA, LA MULTI ANI FERICITI!!! Iti doresc sa fi fericita, iubita si 100% implinita pupi hug. Ne e dor de tine Sad . Super tortuletul de ziua ta wink ... felicitari ARIME pt.inca o reusita pupi . Am vazut si cadoul cel roz love .
ROXA, ANDRICA e bine si asa cum papati voi, adik un mod de viata sanatos nu neaparat dieta e cel mai ok bine . Problema mea e ca sunt disperata sa scad ceva in greutate de aceea adopt o dieta anume, testata si care stiu ca da rezultate wink ; sper sa ma si tin de ea si sa am si eu rezultatele altora Merci .
DANA_MI pupi .
ANA? Sper ca sunteti bine si baietii sunt sanatosi pupi .

JULIENNE sper ca-mi amintesc tot ce vroiam sa intreb.
Deci:
- intotdeauna la cina se mananca ca si la pranz doar fara paine (cand e cazul, adik la amidornuri si la fructe, ca la proteine e clar ca da, iar la carbs trebuie cioco si tort)
- tu ai mancat banane?
- avocado la ce zi merge si cum il mananci tu? (stiu ca i-ai mai spus o data ANEI ca la salata, dar nu imi amintesc exact)
- in ziua de fructe mancai multe seminte, alune, chestii de genul?
- la amidonuri ai mancat des cartofi? sau care a fost alegerea ta in principal?
- ai tinut ziua de apa?
- la un moment dat citisem ca se pot manca fructe si dupa ora 12, inafara zilei de fructe, la 2 ore distanta de mese. Tu ai mancat asa?
- ai respectat 100% regulile?
- cat ai slabit?
- poate iti amintesti ce mancai, macar asa in mare wink .
- ce zici (la ziua de carbs) de tofu pe blat de pizza cu ciuperci, ketchup, ardei?
Maine am zi de carbo si seara iesim cu niste prieteni. Ma gandeam sa pap papanasi la cina, desi astia sunt cu branza ... nush daca merg. Tort sau ciocolata neagra nu stiu daca pot manca cand sunt rupta de foame Sad . Parca vad ca maine calc in strachini ametit .
Ca reguli generale mi-am stabilit asa: orez = orez salbatic si/sau basmati, spaghetti integrale sau din grau dur (fierte al dente), faina = faina speciala slabesti mancand (cu IG mic), painea = paine facuta din faina SM, cafea = 1/2 decaf + 1/2 arabica.
La ziua de proteine pp ca pot manca ton la conserva, nu?
LIVIA te rog sa mai intri pe aici ... stiu ca sora si mama ta au tinut dieta asta si sigur poti sa ma sfatuiesti si tu hug pupi .

Mersi anticipat pt.raspunsuri fetele pupi .

Raport pe azi:
- 120 gr.struguri, o banana mica
- salata de cartofi (cartofi fierti, ceapa, ardei gras, ulei de masline), salata (castraveti, rosii, ridiche, ceapa), 1/2 felie paine SM
- la fel ca la pranz, dar fara paine
---------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL: 1170 grame, 933.4 calorii, 17.8 proteine, 17.9 lipide, 187.3 carbohidrati, 19.5 fibre

Va pup fetele, noapte buna pupi prietenie .
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 28 din 30 Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29, 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB