Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

+17
Anna Succubus
dandana
dana_mi16
chelsea
Giobsy
crixuta
ana_bela
deiutza23
an-deea
ramomic
alessia
livia1981
avr_dana
Roxy
arime
andreea_2008
juliennej
21 participanți

Pagina 17 din 30 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 23 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Vin 28 Aug 2009, 11:50 am

andreea_2008 a scris:cred ca ti-ar fi mai benefica varianta cu "mi se rupe" rade
Doamneeeeee, ca bine le mai zici Andrico hug
O sa raman la varianta medium momentan.....si dupa vedem noi.... ura
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Vin 28 Aug 2009, 11:59 am

Smile Livia, lasa ca dieta merge mai bine inceputa pe frig...doar stim asta cu toatele rade
Asa e, intotdeauna va exista invidie si rautati intr-un colectiv, uneori chiar neintentionat....
Noi aici am fost intotdeauna marea majoritate(si f multe) femeie....e o nebunie, chiar ma gandesc ca ne-am descurcat super date fiind conditiile...
Deci faci tortuletz, hmmm...si eu de cand vreau, da nu vreau sa l pap tot.....da stiti ce fac? Chem prieteni si-l termin in aceeasi zi, si gata.
Haideti sa va dau ceva fain, cu retete bune si poze, dar nu va uitati decat daca stiti ca nu va deranjeaza 1 kg-2 in plus....eu ma uitam pe asta cand eram in pofte....mammaaaaaa, stiti cum navigam pe internet?
Cu barca pe tastatura, ca era plina de saliva mea rade
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 28 Aug 2009, 12:48 pm

cris m-ai omorat rade rade rade ma duc sa mananc

l.e.: de luni la dieta cu meniul dat zilnic...dc vedeti ca am mancat prostii sa ma trageti de urechi, da? zid
azi am mancat pana acum: 40g crackersi int, 2cremwusti pui, 1rosie, 1cafea cu lapte, 2felii paine de secara, 150g carnati de pui, salata de ardei copti, 1frappe cu lapte, 1nectarina, 60g popcorn zid zid zid
TOTAL: 813 grame, 1256.7 calorii, 74.6 proteine, 48.8 lipide, 125.6 carbohidrati, 10.8 fibre
muuuuuuuuuuuuuult

l.e.: va pup si vb luni wink sa aveti un sf de sapt cat mai frumos kiss pupi hug hug pupi kiss
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Vin 28 Aug 2009, 3:21 pm

Am revenit, am culcat copii Smile si imi fac siesta cu voi, vasele pot sa astepte rade
Cris daca ai ocazia sa vi in Tm fac un tort special si-l papam impreuna wink
Ma bucur ca nu mai esti asa incordata, las ca timpul trece si in curand o sa-ti doresti sa mai mergi la lucru numai sa scapi de rutina de acasa. pupi
Andreea eu de cateva zile tot zic ca vin cu meniul, dar mi-e frica sa nu va sperii. Uneori nu mananc mult, dar mananc multe feluri cam tot ce-mi pica in mana...nu stiu cand o sa ma redresez, pt ca kg se aduna si tare greu mai scap de ele.
Deiutza pupi mai intrebat mai demult ce fac cu serviciul, dar am uitat sa raspund. Eu as vrea sa ma intorc la lucru din ianuarie, sper doar sa mai gasesc pe cineva acolo, sau macar firma. Zilele astea am vb cu o colega si urmeaza sa dea afara inca 300 oameni. Cand am plecat eu in maternitate, eram cam 5000 angajati, acum sub 2000 Sad in ritmul asta nu stiu ce mai gasesc din firma.
Cu un sigur salar e destul de greu, alte joburi nu prea se mai gasesc, sper totusi ca pana in ianuarie sa se mai redreseze enomomia noastra.
Tot pana incep serviciul vreau sa dau jos cateva kile bune, mi-e rusine sa merg asa la servici cand toata lumea ma stia pe jumatate din cat sunt acum.
Deci trebuie sa targ putin de mine, pana diseara o sa incerc sa mai pap un fruct si atat, mi-am facut plinul pana acum.
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 28 Aug 2009, 3:25 pm

livia venim la raport amandoua de luni? indif ce si cum mancam
dc suntem 2poate ne mobilizam rade
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Vin 28 Aug 2009, 3:30 pm

pupi Andreea, venim, poate de rusine sa nu umplu "n" pagini pap si eu mai cilivizat.
Distractie placuta si un weekend cat mai relaxant!
kiss


Ultima editare efectuata de catre livia1981 in Vin 28 Aug 2009, 3:33 pm, editata de 1 ori
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 28 Aug 2009, 3:32 pm

multumesc la fel wink acum chiar fug pupi
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Vin 28 Aug 2009, 3:51 pm

mmmmm Livia, tort suna bineeee :D
Numai ca ma supar: ce inseamna asta un fruct pana diseara????
Poti papa chestii necalorioasa, nu sta nemancata.
Sugestii:
-1 salata de varza cu un oushor fiert, o bucatica de branzica, vreo cateva feliutze de shuncutza...mmmmmm
-si fructul dupa sau inainte cu 2 ore
Offff, da daca intram la dieta impreuna....sau vei mai vrea la anu sa mai scapi de vreun kg, sa vezi ce ciufuleala iese :P
Handrica, eu ti-am zis......e o nebunie blogu ala, ti-e pofta si de mancaruri simple, simple.....da poate ma bag iar pe el sa fac ceva super interesant in weekend, cat e timp...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Vin 28 Aug 2009, 4:15 pm

Cris daca ti-as pune ca nici de fruct nu mai e loc, am depasit cu mult limita superioara a numarului de calorii pe care un om normal le poate ingera intr-o zi... zid si eu numai ora 4PM...
Hai sa dau si raport pe azi, macar sa ma fac de ras...
dimineata: 1/2 felie de paine cu smantana de casa
pranz: mancarica de mazare verde cu smantana, 2 cartofi prajiti, 1 felie paine si 2 bucati de carnati de casa...jale si eu tre sa slabesc zid
Gustare1: 1 prajitura magura
gustare 2: 2 bucati nugat...no comment Embarassed
Acum ma poti ciufuli Laughing
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de arime Vin 28 Aug 2009, 4:40 pm

Ziua buna tuturor!
Azi m-am simtit mai bine, si ca urmare am plecat toata ziua la plimbare cu balaurul... am ajuns pe la socri pe jos! Am recuperat ca am stat numai in casa de la starile pe care le-am avut, noroc ca a fost sotul acasa sa o scoata la plimbare pe Raisa.
Bun venit Andreea kiss Sa inteleg ca te-ai destrabalat culinar!? pupi Lasa ca odata ce se strange gasca o sa ne luam serios de dieta! Imediat ce trimit mesajul merg sa vad si pozele tale, dar si pe ale Liviei cu piticul...
Ramo chiar intentionez sa-mi fac o serie de analize, ca prea am luat in greutate in ultima perioada si nu mi se pare ca as manca exagerat de mult, doar tortuletele sa fie cauza zid Iti tin pumnii cu apartamentul si sa fie intr-un ceas bun achizitionarea lui love
Ma bucur tare ca s-a animat topicul nostru oricat de ocupate am fi, oricate probleme am avea... tot se face timp de un mesaj love

sunt in zona...

later edit 1:
Alessia distractie placuta cu musafirii, sigur o sa-i surprinzi cu bunatatile romanesti love
La multi ani sotului, sanatate multa si tot binele din lume... sa fiti fericiti si multa liniste in cuplu!!! beat

later edit 2:
Am reusit sa vad pozele.
Andreea arati super, esti o slabuta fara pic de burtica. Pozele sunt super, iar voi, doi porumbei iubareti! love
Livia in fine am reusit sa-l vad si pe scumpul tau! Este un dulce love ce mare s-a facut, trece timpul asta asa repede! Noi azi ne-am intalnit si cu varul Raisei, are 4 lunutze si 9kg... este tare scumpel, dar a luat cam mult in greutate, mi-a rupt spatele, dar mi-a si deschis pofta sa-mi mai doresc un bebe... asa ca tre' sa ma pun tare pe slabit si poate la anul cu voia lui Dumnezeu cine stie, poate mai facem un bebe love
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de juliennej Vin 28 Aug 2009, 7:28 pm

salutare fetelor


ce bine ca se mai anima topicul...Smile

eu acu am revenit de la analize..mi-au luat singe pt mai multe teste.in ultima vreme nu m-am simtit prea bine si aveam programare pt controlul de rutina si pt scoala ...si am zis sa le fac pe toate odata.
n-a fost o idee prea buna pt ca am lesinat de vre 3 ori.am speriat lumea pe acolo ,pe doc pe hombre,dar ce sa fac..?la mine stiu ca e psihologic,dar nu ma pot controla.aici nici macar nu miroase a spital,doc a fost f simpatic,incerca sa ma faca sa uit de singe si toate cele...
chestia e ca mi s-a facut rau doar dupa ce am terminat.m-am pus pe un scaun ,am cerut niste apa,ken a mers sa mi-o aduca si eu i-am zis la doctor "i think i pass out"si gata am fost.m-am trezit cu picioarele ridicate ,pe masa. urmatooarele 2 ture au fost in drum spre masina,pe un hol...Sad
mda...sper sa nu mai fie nevoie de alte analize ca e bai mare...

andrica-maritata e la fel...nimic schimbat..
ramo- -bafta cu apartamentul
arime-sper ca te smti si tu mai bine.
cris-bafta la lucru.

aa...cu joburile mele..le-am zis ca nu mai merg,prin email.la o scoala pe care am refuzat-o,mi-au trimis email inapoi..ma simt f vinovata ca nu pot merge acolo..boassa scolii mi-a zis ca re copii care s-au inscris doar pt montessori si acu nu mai merg..
ceilalti la care am lucrat pina acu,emailul mue n-a avut nici o rezonanata...inca astept.
na...ca v-am ametit cu ale mele...Sad
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Vin 28 Aug 2009, 7:52 pm

Eu am iesit repede n-am mai apucat sa zic nimic, ma striga Stefan, mult o dormit cam 30 min...
Arime multumim frumos, creste, dar mi-e tare greu uneori. Parca numai eu ma plang pe-aici de copil...
Bebe de care zici e cel pt care ai facut tortuletul biberon? Pfu, 9kg la 4 luni beat
Eu vroiam zilele astea sa ma laud pt ca Stefan a ajuns si el la performanta de 9kg...timp de 7 luni n-a pus un gram, luna asta abia am reusit si noi ceva, acum are 9,2kg, dupa 2 saptamani de papa intens. Chiar daca nu vrea sa manance, nu mai las dupa el, trebuie sa pape si gata. Stam cate o ora la masa, eu si sotul mancam 3 feluri...spal vase, adun prin bucatarie, fac curat, sterg aragazul si apoi termina si Stefan de mancat. Masa urmatoare la fel. Dar nici nu mai pot lasa dupa el, ar face foamea non-stop lui nu-i e niciodata foame. In plus i-am mai bagat o masa si noaptea inainte sa ma culc eu. Nu mai merge dupa el, sunt o mama rea stiu....
Juli imi pare rau ca nu te simti bine, eu sper totusi sa-ti iasa analizele ok si sa nu fie nimic grav.
Sa ai grija si cu dietele, sunt restrictive si nu-ti ofera chiar tot ce are nevoie organismul. Am revazut pozele tale, esti slabuta dpdv al meu. Multa sanatate!
Alessia si din partea mea La multi ani sotului si multa multa sanatate, sa fiti fericiti si sa va iubiti mereu!
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de juliennej Vin 28 Aug 2009, 8:02 pm

livia-maninc bine,sa stii.chestia e ca eu ma stresez fffff tare cu probleme mici.acuma cum a trebuit sa aleg intre scoloile astea,n-am dormit mai deloc,am avut durerei de stomac...

cu mincatul copiilor,nu stiu ce sa ci..nu ma pricep.eu cred ca n-o sa pot face copii daca sint asa sensibila.chiar ridea doctorul de mine..cica cea mai buna metoda e sa adopti.Smile
am pus o poza cu o fusta care acu ma incape din nou...mi-era prea mica ,dar acu merge pe mine.Smile

alessia-la multi ani sotului si din partea mea!!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Vin 28 Aug 2009, 8:05 pm

livia1981 a scris:Cris daca ti-as pune ca nici de fruct nu mai e loc, am depasit cu mult limita superioara a numarului de calorii pe care un om normal le poate ingera intr-o zi... zid si eu numai ora 4PM...
Hai sa dau si raport pe azi, macar sa ma fac de ras...
dimineata: 1/2 felie de paine cu smantana de casa
pranz: mancarica de mazare verde cu smantana, 2 cartofi prajiti, 1 felie paine si 2 bucati de carnati de casa...jale si eu tre sa slabesc zid
Gustare1: 1 prajitura magura
gustare 2: 2 bucati nugat...no comment Embarassed
Acum ma poti ciufuli Laughing

E, hai, ca nu e asa necaz....in mod normal, daca nu ai vrea sa slabesti, nu te-ar ingrijora asa mult meniul asta. Plus ca mie cel mai grav mi se pare meniul mult mult cantitativ......
Eu mai degraba ma mentin daca mananc putin si prostioare, decat mult, mult si de ex fara dulciuri....
Eu de la meniul asta nu ma ingrasam daca il mancam dupa ce slabisem vara trecuta, si intrasem de ceva vreme la alimentatie normala, cu conditia ca ce ai expus tu mai sus nu era f mult cantitativ...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Vin 28 Aug 2009, 8:14 pm

Offfff, Medeea, ca nu puteai sa te apuci de bb odata cu mine….ce misto era daca aveam o partenera de aici….ne cunoastem de atata vreme….nu pot sa cred....am slabit cu voi, am facut bebe cu voi (a nu se intelege gresit, da?! :P). Eu am hormoni melancolici ......
Julienne, pune mana si gandeste-te la tine, fii mai egoista....eu tot ziceam ca le-am invatat pt toate, dar nu e asa din pacate Smile.....ziceam ca ma intorc repede la servici, alea alea, dar am ajuns la concluzia ca faci ceva pe ea de cariera, ca uite, se intampla ceva si ti se urca toti in cap si nu le pasa de tine. Daca esti bun, iti vei gasi unde vrei tu, si in conditiile TALE. Asa ca fa alegerea cea mai buna pt tine
Livia, o sa fie bine cu bb, ai sa vezi, daca esti tu mai incapatanata ca el, sigur va fi bine Smile
Recunosc ca nu stiam, dar ma bag si eu ca musca in lapte:
La multi ani Halinutzo hamericano pt una bucata consoarta hug
va pooop, fug sa mai fac una alta, ca maine e sarbatoare si e jale la mine ....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Vin 28 Aug 2009, 11:21 pm

Juli eu am vrut sa-ti scriu initial ceva, dar m-am razgandit, sper sa nu te superi pupi
Ba chiar ar trebui sa faci un bebe, sa vezi ca asta o sa te caleasca. Acum cativa ani eram si eu cam la fel ca tine. Mi-era rau doar cand auzeam de ace, n-am facut prea multe injectii la viata mea, odata am fugit de un antitetanos si aveam 15-16 ani Embarassed, pur si simplu am fugit din spital, mama dupa mine...si eu am lesinat la analize, dar n-am facut prea des nici din astea.
Odata cu Stefan mi-au trecut toate, dupa ce am vazut ce e prin spitale, dupa ce l-am vazut pe el cu "n" perfuzii cate 2 odata, apoi cateter din lipsa de vene, anestezii, operatii...au trecut, dar si eu am scapat fobia unei simple injectii Smile

Sunt pe-aici, am zis ca fac un tortulet pt noi, dar maine trebuie sa duc unul asa ca am renuntat la al nostru si fac unul pt o colega de servici. E fan MJ, as vrea sa fac ceva cu tema asta, sa vedem...
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de juliennej Vin 28 Aug 2009, 11:34 pm

salut livia!

da,poate asta ar f solutia..nu stiu.adevarul e ca tot timpul am fost asa.am lesinat numai vazind-o pe matusa-mea bolnava,pe mama sau pe bunica-mea.
si sa stii ca nu ma supar deloc.chiar sint binevenite orce sfaturi sau idei. pupi

poate ca daca o sa am un copil ,o sa fie alfel.aci poti sa faci copilul acasa daca ai asig medicala buna.ideea de doctor sau de a fi bolnav,ma face pur si simplu bolnava.concluzia e ca trebuie sa stau sanatoasa si fara vizite la doctori.de asta fac sport si am grija ce maninc..ma sperie ideea de a fi bolnava.:(nu doar eu,ci oricine la care tin.

as minca si io un tortulet bun...Smile
azi am gasit un fel de piata,farmer's market,cica vin o data pe sapt..sint f incintata.de acuma doar de la ei o sa iau legumele.sint proaspete si au gust de mincare de acasa.Smile
o seara faina si un weekend bun!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Sam 29 Aug 2009, 12:39 am

Am recitit ce-am scris, suna putin dubios... Smile clar nu mai sunt foarte explicita la ora asta...
Juli sa nu ma intelegi gresit, nu iti doresc si sa treci prin aceleasi probleme, doar ca un totusi copil te schimba.
Nu stiu cum functioneaza, dar sigur o sa fi mai tare, mai puternica pt bebe. Cred ca toate mamicile sunt asa, asa trebuie sa fim pt bebeii nostrii. Nu m-as imagina pe mine sa ma duc la analize cu copilu, eu sa lesin acolo, in loc sa ma ocup de el, sa-l consolez, sa vada ca sunt langa el, sa ma simta, etc...sper ca intelegeti ce vreau sa zic... beat
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de ana_bela Sam 29 Aug 2009, 4:26 pm

Salutare frumoaselor!!!
Arime, ma bucur ca esti mai bine. pupi
Alina, La Multi Ani sotului! cake
Julli, sigur o sa gasesti o slujba de care sa fii multumita. E important sa iti placa ceea ce faci, altfel nu dai randament. flower
Andreea, vazut poze. Esti o slabuta!!
Livia, tare as vrea sa ne intalnim intr-o zi. Eu o sa vin saptamana viitoare in Timisoara, joi sau vineri. Poate organizam ceva. bounce Am vazut pozele cu Stefan si tot am vrut sa-ti spun sa nu te mai stresezi ca arata foarte bine. Nu e slab deloc. kiss
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de avr_dana Sam 29 Aug 2009, 8:45 pm

buna fetelor
mooaamaa cat ati scris.
Andrico bine ai revenit dupa asa o vacanta. Bafta sa-ti gasesti un job pe masura ta pupi
Alessia petrecere frumoasa cu musafirii si LA multi ani sotului tau !!!!! Chiar ca ai facut papa romaneasca. Mi-ai facut pofta de salata boeuf...hmmm nu am papat de secole croseta
RAmo imi plac mesajele tale lunngiii...abia astept sa le citesc. SA rez pana la urma cu banca si sa fie totul oki. ;)
Juli sanatate muuulta si sa fie rez la analize bune .
Arime tu cum te mai simti?

An-deea noi cu casa am ajuns la pus gresie si faianta. E varuita integral , am facut baile si urmeaza holurile si bucataria la pus faianta+ gresia. Cel mai imp e parchetul care costa enorm si credem ca o sa-l punem in primavara.
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Sam 29 Aug 2009, 9:24 pm

Vai Livia, sigur ii vei face tortul mult promis Anei… coffee
Dana, multa bafta cu casa si sa fiti super fericiti in ea, asta e cel mai important prietenie
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Sam 29 Aug 2009, 11:09 pm

Buna seara fetelor!
Vad ca azi nu prea s-a inghesuit lumea pe aici Smile dar e weekend. Noi abia acum seara am venit acasa, am dus tortuletul , colega mea a fost super incantata, acum parca mi-am mai revenit dupa dezamagirea cu tortul trecut... Smile Pun o poza la dulciuri daca vreti sa-l vedeti, tortul meu Black or White wink
Ana si mie mi-ar place tare mult sa ne vedem, la mine e problema cu Stefan, sa am cu cine sa-l las, altfel parca nu m-as risca sa vin cu el, demonteaza tot. Eventual daca veniti voi la mine, stau in Calea Lipovei, cam la 5 min cu masina de Mall. In cazul asta punem de un tort Smile
Dana sa aveti bafta cu lucrarile si sa terminati cat mai repede, fara incidente neplacute pupi
Cris te astept si pe tine hug


Ultima editare efectuata de catre livia1981 in Dum 30 Aug 2009, 9:17 pm, editata de 1 ori
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de arime Sam 29 Aug 2009, 11:22 pm

Seara buna fetelor! hug
De joi sunt tot pe drumuri, la plimbare cu Raisa, ne facem de cap wink Sotul este plecat la Constanta si vine abia luni dupa-amiaza!
Mi-am revenit, nu m-am mai simtit rau, doar ca sunt super obosita! Am tot avut vizite, dar am si fost in vizita! A venit la noi Admina (cu sotul si Eliza, fetita lor), Raisa a fost fascinata de Eliza, s-au jucat super fain. love
Azi am mai avut o vizita, de data asta An-deea, Raisa a fost surprinsa placut cand s-a trezit si a auzit ca este "deea" la noi love deea i-a dat sa pape, s-a jucat cu ea, am si iesit la plimbare ca fetele! wink
Livia merg sa vad tortuletul hug
pup apasat toate fetele kiss
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Sam 29 Aug 2009, 11:35 pm

pupi Arime! Ar trebui sa profiti si sa te odihnesti cat mai mult daca esti doar tu cu Raisa! Sa ai grija de tine!
Parca am vazut-o si pe Ramo pe-aici, dar a disparut. Ramo te asteptam la povesti pupi
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de arime Sam 29 Aug 2009, 11:43 pm

livia1981 a scris:pupi Arime! Ar trebui sa profiti si sa te odihnesti cat mai mult daca esti doar tu cu Raisa! Sa ai grija de tine!
Parca am vazut-o si pe Ramo pe-aici, dar a disparut. Ramo te asteptam la povesti pupi

stiu Livia hug asa o sa fac in scurt timp, mai stau putin si fug la nani, aveam de gand sa fac o supa de rosii, dar o sa gatesc de dimi, acum nu prea mai sunt in stare Smile
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 17 din 30 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 23 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB