Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...

+65
mariag
betymi72
danniela
ancush
SilviaDumitrescu
ancone
madymm
Laura1005
Lucia Ro
amia
AKD
clodi
florycostea
europolis
ana-maria14
Nicoleta Irimescu
mnarcisa
anigherman
mes
dienutzababy
Karina33
m-julie
amnro
Danny24
iuliana72
veniciuc nicoleta
detesan elisabeta
Alina.C
andreeazaharcu
Zana Mica
mdlupu
puffetta
hope
milena
deeaz
Julie
alexya
leonutza69
ELENA76
MagdaMarin
Maria27
Adriana13
tomari
chemio
geany
Clio_Ela
Laila
andreeaX
dandana
Dionisia
noel
Noemi
DANIELA.I
Eva
MihaelaT
livia_iri
ioana soare
ciresicca
arime
zylv
Admina
ariana
aisha
diada
Camy
69 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...

Mesaj Scris de Noemi Vin 09 Iul 2010, 3:08 pm

Are dreptate hope, la lucrurile elastice elasticul trebuie putintel tensionat, altfel asa se vede cand nu e imbracat produsul, dar pe tine se intinde, nu inseamna ca nu se aseaza bine. Se tensioneaza putin putin, cat sa nu incretesti. Vezi boleroul meu de la rochia varateca, in poza cu ele pe pat
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...

Mesaj Scris de anigherman Vin 09 Iul 2010, 3:13 pm

Asa e, Hope. Ai dreptate, ma gandesc ca e olecuta mai lung. Eu l-am imbracat elasticul in materialul respectiv si probabil ca trrebuia sa fie mai scurt...Dar cand e pe mine nu se vede deloc...macar atat. Multumesc pentru aprecieri si sfaturi. Mai am un material pe albastru care imita valurile marii, cu stropi mari. Incerc cat de curand sa fac, dar nu ma mai apuc pana nu studiez mai bine totul despre realizarea unui costum de baie, ca sa nu mai dau gres. kiss

Multumesc, Noemi! Cred ca voi cumpara de la tine elastic din acela pt costume de baie. Asa sper sa iasa mai bine. O sa ma uit si la bolero.
anigherman
anigherman
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 321
Varsta : 41
Localizare : TARGU MURES
Data de inscriere : 28/02/2010

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...

Mesaj Scris de hope Sam 10 Iul 2010, 3:54 am

any,nu te descuraja si mai insista cu elastecul in tiv,ca nu e mare filozofie.ai sa vezi .o idee elastecul mai scurt si e totul ok.sigur iti va iesii...eu numai kilotei cu elastecul in tiv am facut,si mi-a iesit din prima incercare,surprinzator si pt mine,2 pereki le am pe forum...cum a spus si Noemi,materialul se intinde,elastecul deasemenea,nu are cum sa nu-ti iasa...iti tin galerie ura
hope
hope
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 153
Localizare : RO
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...

Mesaj Scris de Noemi Sam 10 Iul 2010, 11:43 am

Oricum cu toată sinceritatea costumul de baie arată minunat. Dacă si pe tine se aseaza bine eşti tare!!
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...

Mesaj Scris de anigherman Sam 10 Iul 2010, 11:12 pm

Multumesc mult fetelor! kiss
anigherman
anigherman
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 321
Varsta : 41
Localizare : TARGU MURES
Data de inscriere : 28/02/2010

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...

Mesaj Scris de Admina Mar 13 Iul 2010, 7:11 pm

Va rog sa-mi dati un sfat. Cum sa fac un sutien de costum de baie, cu cupe. Am vazut cum a facut Camy pe prima pagina, dar nu vreau din triunghiuri. Eu mi-am facut un costum, il port chiar acum wink si sutienul este exact ca si cel argintiu, de pe pagina 2. Dar alte idei nu mai am, vreau sa aiba cupe permanente si sa fie cu cupa pe jumatate, nu plina. Imi place al lui Geany, cel cu dungi si cupa din dreptunghiuri, dar cum il dublez?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...

Mesaj Scris de ana-maria14 Mar 13 Iul 2010, 7:43 pm

modele de palarii de soare stie cineva?
ana-maria14
ana-maria14
helper
helper

Numarul mesajelor : 9
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...

Mesaj Scris de europolis Mar 13 Iul 2010, 10:02 pm

Ana-Maria14 intrebi de palarii la costume de baie?? Da te rog o cautare "palarie" si gasesti 3 subiecte. Una e [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], alta [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Citeste te rog pct. 15 din regulament
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...

Mesaj Scris de florycostea Mar 13 Iul 2010, 11:12 pm

super frumos. felicitari tuturor
taie
florycostea
florycostea
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 13/07/2010

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...

Mesaj Scris de clodi Mier 14 Iul 2010, 11:18 am

Admina a scris:Va rog sa-mi dati un sfat. Cum sa fac un sutien de costum de baie, cu cupe. Am vazut cum a facut Camy pe prima pagina, dar nu vreau din triunghiuri. Eu mi-am facut un costum, il port chiar acum wink si sutienul este exact ca si cel argintiu, de pe pagina 2. Dar alte idei nu mai am, vreau sa aiba cupe permanente si sa fie cu cupa pe jumatate, nu plina. Imi place al lui Geany, cel cu dungi si cupa din dreptunghiuri, dar cum il dublez?

Pe burdastyle la tipare sunt unele pentru sutiene si sunt gratuite... sunt vreo 4-5 modele pe care le gasasesti la pagina 7-8. Poate te ajuta.


Ultima editare efectuata de catre clodi in Mier 14 Iul 2010, 11:23 am, editata de 1 ori (Motiv : corectat)
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...

Mesaj Scris de Karina33 Mar 20 Iul 2010, 6:26 pm

Pun si eu un slip, n-are si sutien ca nu poarta! E facut dintr-un costum de baie de-ala intreg, asa ca am salvat de-acolo si dublura si banda de elastic.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Noroc ca se intinde pe ea si nu se vad defectele! La masina mea de cusut nu pot pune ac dublu, iar la cea de plastic se rupe repede ca-i uzata si nu sta bine centrat acul, asa ca am fost nevoita sa cos zig-zag,

Normal ca nu ma pun cu Noemi la lenjerie!!! Felicitari fato!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...

Mesaj Scris de Noemi Mar 20 Iul 2010, 7:27 pm

karina e superb slipul, mie imi place mult, stiu ca pozat pe pat nu se vede bine in poze, cel mai bine se vede purtat, pentru ca in special la costumele de baie marginea intarita deformeaza in poze articolul vestimentar, dar eu am ochiul format si vad cum ar fi imbracat costumul.
Uite ca vara asta am cam somat, la capitolul asta, ar trebui sa imi termin si eu un costumas inceput de anul trecut Smile
Felicitari inca o data, merge bine asa cusut cu zigzag, am vazut si in comert, deci stai calma cu acul dublu ;)
Si da, te pui cu mine, da cine sunt eu... n-am nici experienta nici indemanarea multor fete de pe forum (ca sa nu ma refer numai la tine). pupi
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...

Mesaj Scris de Noemi Mier 21 Iul 2010, 7:29 pm

Tadaaaaaa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Ultima editare efectuata de catre Noemi in Joi 22 Iul 2010, 6:29 pm, editata de 3 ori (Motiv : poze detaliu+ repus poza stearsa de cei de la photobucket...)
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...

Mesaj Scris de AKD Joi 22 Iul 2010, 7:53 am

Super Noemi, arata foarte bine. Mie nici cusaturile drepte nu-mi prea ies:(. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
AKD
AKD
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 137
Varsta : 40
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/03/2010

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...

Mesaj Scris de amia Joi 22 Iul 2010, 9:58 am

sssssssssssssssssssseeeeexxxxxyyyyyyyyyyy!!!!
party
ravagiii faci pe plaja sau....clienta P
avatar
amia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 121
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...

Mesaj Scris de Noemi Joi 22 Iul 2010, 10:15 am

pupi e pt mine, dar pastrez poza ca prezentare pt comenzi Smile
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...

Mesaj Scris de anigherman Joi 22 Iul 2010, 10:18 am

Superrr! Bravo, Noemi! Sunt incantata de combinatie! Felicitari! Flowers
anigherman
anigherman
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 321
Varsta : 41
Localizare : TARGU MURES
Data de inscriere : 28/02/2010

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...

Mesaj Scris de Admina Joi 22 Iul 2010, 10:24 am

Karina, imi place slipul. Materialul pare model mai retro, modelul e cat se poate de actual.
Noemi, ma bucur ca ai reinceput sa faci costume de baie. E foarte frumos si sexos. dama Banuiesc ca e foe la sutien. Ce ma enervezi, Smile cat de drept e tighelul...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...

Mesaj Scris de Noemi Joi 22 Iul 2010, 10:29 am

Daca iti spun ca merge super simplu cu elastic... de asta am si pus poze de detaliu. Nici nu am insailat, direct am cusut. Trebuie intins un pic de elastic ca atunci se indoaie exact si se aplatizeaza devenind usor si precis de cusut. Hai arata-ne ce iti iese. Asa ma vait si eu de ie dar nici n-am incercat... kiss
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 22 Iul 2010, 10:29 am

Noemi, e foarte frumos costumul de baie si-mi place de nu mai pot cum ai combinat culorile. Felicitari! aplauze pupi

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...

Mesaj Scris de Noemi Joi 22 Iul 2010, 5:54 pm

multumesc Miha turquoise este culoarea mea preferata, fac ce fac si trantesc si un turquoise, ca si la rochia de concurs pupi
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...

Mesaj Scris de DANIELA.I Joi 22 Iul 2010, 6:50 pm

NOEMI,foarte faine costumele pe care le faci,mai ales ca in magazine calitatea produselor lasa de dorit,deobicei.De unde ii procuri materialele pt costume de baie?
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...

Mesaj Scris de Noemi Vin 23 Iul 2010, 6:30 pm

La costumele de baie folosesc jerse cu lycra, din care fac si colanti. Nu e nimic special, doar sa nu contina bumbac, si sa fie cat se poate de plin si placut la atingere.
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...

Mesaj Scris de Lucia Ro Joi 29 Iul 2010, 12:43 pm

Cred ca am nimerit topicul potrivit... cu toate ca am cautat pijamale si camasi de noapte si nu am vazut decat pijamale si multe costume de baie... Am facut o camasa de noapte din crepsatin verde smarald pentru o prietena, dar nu stiu unde sa o postez, asa ca o pun aici...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
E croita foarte simplu pe bie, cu doua panglicute care se leaga pe post de bretele
Lucia Ro
Lucia Ro
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 356
Varsta : 48
Localizare : Romania
Data de inscriere : 07/01/2010

http://lucillesdesigns.wordpress.com/

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...

Mesaj Scris de Noemi Joi 29 Iul 2010, 3:25 pm

Foarte senzuala camasa/neglijeul, prietena ta va arata precum craiasa marii Smile
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,... - Pagina 10 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB