Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Palarii, berete, fesuri,sepci ...

+57
canadianca50
irish05
rivka
Dorulet
Panea Laura
aidil
valentinadof
marabr
elenaveronica
arielas
violetas
rosita
cif2010
ancone
pavady
Gabiuta
Buburuza
kla78
gabitza05
mariaz_09
firicel
Steluzza
corina corina
oust3in1
ladybird
mnarcisa
emi
margot
Uca
clodi
europolis
Karina33
odrina
ribana
vilcris
cherie
mdlupu
bobitica
aisha
cris69
gabibadea
Camy
ariana
Adriana13
bijouxdemonange
livia1981
zylv
Admina
geany
tomari
diada
andreeaX
MihaelaT
Tinkerbell
ioana soare
dana_mi16
Clio_Ela
61 participanți

Pagina 3 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 Empty Re: Palarii, berete, fesuri,sepci ...

Mesaj Scris de mdlupu Dum 10 Ian 2010, 2:41 pm

admina, foarte frumoase palariile, poti sa ne spui unde gasim intaritura cu lipici pe ambele fete?
as vrea sa-mi fac cos si eu una pt vacanta de vara, ca vorba ceea mai bine faci vara sanie si iarna car rade

kiss kiss
mdlupu
mdlupu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 125
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/12/2009

Sus In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 Empty Re: Palarii, berete, fesuri,sepci ...

Mesaj Scris de cherie Dum 10 Ian 2010, 7:07 pm

Chiar, ce sa purtam ? Palarie, basca sau sapca? Cand? Dece?
tricot
cherie
cherie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Localizare : Galati Romania
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 Empty Re: Palarii, berete, fesuri,sepci ...

Mesaj Scris de vilcris Joi 13 Mai 2010, 6:30 pm

Cam aici cred ca ar trebui sa pun asta. Povestea e asa: aveam o chinezarie de palarie ca de baba, obisnuita, cu calota rotunda si borul egal de jur imprejur lat cam de 6cm. Nu stiu ce-a fost in capul meu cand am cumparat-o dar cred ca era kaki si de-aia. Se potrivea la niste haine. Oricum, mi s-a pus pata pe ea si am vrut sa o arunc dar cum m-a apucat febra reciclatului, m-am gandit sa incerc ceva. Eram asa de convinsa ca o voi arunca incat nici n-am pozat-o in stare initiala. N-am pozat decat uratenia de bordura cu care era decorata. Iata:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us

Ei, si cum imi plac mie palariile "cloche", m-am gandit sa o transform. Am dezlipit uratenia de banda, am taiat borul inegal, mai ingust in spate si mai lat in fata si am calcat-o cum am putut, ca mai era si stramba, de, ca de la chinezi.

Am luat apoi niste resturi de stofa subtire ramasa de la un costum de-al meu, tot in tonuri de kaki si am facut benzi cu care am decorat calota si am facut trandafirii. Penele bat in verde si le am de la tara, de la un cocos care a fost "devorat". Frunzele le-am facut din banda aia urata pe care o avea la inceput si bobitele sunt facute de fiica-mea din resturi de la fimo si sunt puse pe fir dublu de guta. Iata isprava:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us

Nu stiu unde o voi purta si daca rade da' mor dupa palariile supradecorate de la inceputul secolului trecut. Cred ca voi mai face ca mai am vre-o 2 prin casa.
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 Empty Re: Palarii, berete, fesuri,sepci ...

Mesaj Scris de ribana Joi 13 Mai 2010, 7:24 pm

Vilcris, ti-a iesit o palarie superba! Ar trebui s-o vedem si pe manechin wink Merci

Ela, ti-am admirat si incercarea ta de palarie. Mie nu mi se par borurile mari. Eu cred ca este un echilibru intre bor si calota. Daca micsorezi borul cred ca trebuie inaltata calota. Dar, pana la urma, depinde de gusturi.
ribana
ribana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 74
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 Empty Re: Palarii, berete, fesuri,sepci ...

Mesaj Scris de odrina Joi 13 Mai 2010, 8:31 pm

Buna Admina, de unde ai tiparul de palarie, cea de care te plangi ca are calota scurta? Eu port palarie 6 luni pe an, e mult soare unde locuiesc si as vrea sa ma apuc sa-mi fac singura, dar n-am gasit tipar sa-mi placa pe net.
odrina
odrina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 208
Localizare : USA
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 Empty Re: Palarii, berete, fesuri,sepci ...

Mesaj Scris de Karina33 Joi 13 Mai 2010, 11:04 pm

Vilcris ce sic e palaria! Sper sa o si porti!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 Empty Re: Palarii, berete, fesuri,sepci ...

Mesaj Scris de europolis Joi 13 Mai 2010, 11:11 pm

E chiar mortala palaria, si eu sper sa o porti bine deosebita te face sa o iubesti, forma, aspectul..nu stiu dar e ...imi place, ce mai pupi la modul impresionat
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 Empty Re: Palarii, berete, fesuri,sepci ...

Mesaj Scris de clodi Vin 14 Mai 2010, 9:55 am

Vilcris, si mie imi place palaria ta si sper sa si iasa din casa!
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 Empty Re: Palarii, berete, fesuri,sepci ...

Mesaj Scris de vilcris Vin 14 Mai 2010, 9:59 am

Multzumesc! Faceti si voi! Precis aveti palarii abandonate prin casa hug
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 Empty Re: Palarii, berete, fesuri,sepci ...

Mesaj Scris de ioana soare Vin 14 Mai 2010, 11:45 am

Superb rezultatul, din ceva banal ai facut un lucru deosebit de frumos si original! aplauze
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 Empty Re: Palarii, berete, fesuri,sepci ...

Mesaj Scris de Uca Vin 14 Mai 2010, 11:48 am

Frumoasa de tot! Imi plac f mult trandafirii, cum i-ai facut?

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 Empty Re: Palarii, berete, fesuri,sepci ...

Mesaj Scris de margot Vin 14 Mai 2010, 12:02 pm

Si uite-asa, cu imaginatie, te-ai facut cu o noua palarie! Foarte frumoasa si... unicat! Pe marginea borului ce i-ai facut?
avatar
margot
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : margareta
Data de inscriere : 08/06/2009

Sus In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 Empty Re: Palarii, berete, fesuri,sepci ...

Mesaj Scris de vilcris Vin 14 Mai 2010, 12:08 pm

ucabesty a scris:Frumoasa de tot! Imi plac f mult trandafirii, cum i-ai facut?

Trandafirii sunt facuti din fasii duble de stofa mai subtirica si mai rara (se destrama destul de repede). Am taiat fasii de aprox. 6 cm, le-am indoit pe jumatate (deci am ajuns la aprox 3cm latime), nu m-am sinchisit de marginea care se destrama (ca tocmai asta-i farmecul, mai iese ici-colo cate-un fir la trandafir), am inceput cu centrul rasucind in spirala si fixand la baza cu acul cu ata. Apoi rasucesti banda de 1-2 ori, la inspiratie, in jurul ei insisi, si apoi iar rasucesti in spirala, mai lejer ca sa formezi petale, fixezi cu acul la baza, etc. pana faci trandafirul cat de mare vrei. Daca se termina banda si vrei mai mare, fixezi capatul si continui cu alta banda. Pe incercate si la inspiratie, nu-i nici o filozofie... wink

Margot pe marginea borului are tot banda de stofa de aprox. 3cm latime, cusuta la exterior cu masina si la interior de mana.
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 Empty Re: Palarii, berete, fesuri,sepci ...

Mesaj Scris de emi Dum 16 Mai 2010, 9:04 am

Vilcris, e superba palaria! Sa o porti sanatoasa!
avatar
emi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 330
Varsta : 48
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 30/07/2009

Sus In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 Empty Re: Palarii, berete, fesuri,sepci ...

Mesaj Scris de Admina Dum 16 Mai 2010, 10:02 am

Vilcris, e minunata palaria. O reciclare foarte chic. Smile Sa o porti cu placere.
p.s. si mie imi plac palariile, si-mi stau bine (sper), dar nu prea gasesc pe gustul meu. poate mai experimentam, vara macar, cu niste tipare noi.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 Empty Re: Palarii, berete, fesuri,sepci ...

Mesaj Scris de mnarcisa Dum 16 Mai 2010, 1:06 pm

Valcris este super palaria ta.
Adimna eu am cateva palarii de vara, dar nu as putea sa zis de ce nu le port, pe tin acolo in dulap. Sa imi fie rusine
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 Empty Re: Palarii, berete, fesuri,sepci ...

Mesaj Scris de ladybird Lun 17 Mai 2010, 2:36 pm

Apar si eu cu palaria mea de vara "de tara".
Nu e la fel de frumoasa ca a voastre dar e purtabila zic eu
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Uploaded with ImageShack.us[/img]
Cateva detalii pe pagina mea
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 Empty Re: Palarii, berete, fesuri,sepci ...

Mesaj Scris de cherie Vin 21 Mai 2010, 11:20 pm

vilcris! E superba palaria ta !
Sincer si eu cred ca este o problema ocazia la care s-ar potrivi o asemenea palarie dar ideile inmagazinate acolo, munca si dichisitul, toate sunt formidabile !
Zic ca ar fi o problema cand ar fi potrivita o astfel de palarie pentruca nu se prea se poarta palarii. Mi-am luat si eu una dar... asa, ca s-o am...parca nu stiu cand sa o port. Este gen "politista", dar desi nepurtata m-am plictisit de ea si ma inspira experimentul tau. Cred ca am sa-i fac niste "amenajari"...
Esti grozava !
cherie
cherie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Localizare : Galati Romania
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 Empty Re: Palarii, berete, fesuri,sepci ...

Mesaj Scris de oust3in1 Dum 20 Iun 2010, 4:39 pm

minunat
oust3in1
oust3in1
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : harta
Data de inscriere : 20/06/2010

Sus In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 Empty cam rare interventiile noastre

Mesaj Scris de cherie Dum 20 Iun 2010, 10:54 pm

A fost festivalul palariilor ! Aici era momentul !
kiss
cherie
cherie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Localizare : Galati Romania
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 Empty berete-croitorie

Mesaj Scris de corina corina Mier 09 Feb 2011, 4:15 pm

Am cautat un topic potrivit pentru bascutele mele , dar n-am gasit , asa ca postez aici si rog adminele sa mute unde cred ca se potrivesc mai bine .
Materialul e polar de diverse culori . Aici sunt clinii , bentita si captuseala formata din cerc si doua parti taiate pe bie

.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

aici sunt asamblate , fara bentita

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

iar aici produsul finit

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si la purtator

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sper sa va placa ! dama


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Mier 09 Feb 2011, 4:45 pm, editata de 1 ori (Motiv : postare mutata)
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 Empty Re: Palarii, berete, fesuri,sepci ...

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 09 Feb 2011, 4:45 pm

Sunt frumoase si vesele. Felicitari!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 Empty Re: Palarii, berete, fesuri,sepci ...

Mesaj Scris de corina corina Mier 09 Feb 2011, 4:59 pm

Multumesc , Mihaela ! dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 Empty Re: Palarii, berete, fesuri,sepci ...

Mesaj Scris de Steluzza Mier 09 Feb 2011, 6:46 pm

Frumoase foc.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 Empty Re: Palarii, berete, fesuri,sepci ...

Mesaj Scris de corina corina Mier 09 Feb 2011, 7:47 pm

Multumesc , Mariana ! dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 3 Empty Re: Palarii, berete, fesuri,sepci ...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB