Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 6 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Palarii, berete, fesuri,sepci ...

+57
canadianca50
irish05
rivka
Dorulet
Panea Laura
aidil
valentinadof
marabr
elenaveronica
arielas
violetas
rosita
cif2010
ancone
pavady
Gabiuta
Buburuza
kla78
gabitza05
mariaz_09
firicel
Steluzza
corina corina
oust3in1
ladybird
mnarcisa
emi
margot
Uca
clodi
europolis
Karina33
odrina
ribana
vilcris
cherie
mdlupu
bobitica
aisha
cris69
gabibadea
Camy
ariana
Adriana13
bijouxdemonange
livia1981
zylv
Admina
geany
tomari
diada
andreeaX
MihaelaT
Tinkerbell
ioana soare
dana_mi16
Clio_Ela
61 participanți

Pagina 6 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 6 Empty Re: Palarii, berete, fesuri,sepci ...

Mesaj Scris de dory Sam 08 Noi 2014, 7:04 am

Fetelor, caut si eu un tipar pentru turbane de copii din jerse, nu am gasit nimic pe-aici, poate ma ajutati cu unul sau daca e alt subiect deschis cu un link
va multumesc
dory
dory
helper
helper

Numarul mesajelor : 52
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 14/05/2010

Sus In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 6 Empty Re: Palarii, berete, fesuri,sepci ...

Mesaj Scris de dory Lun 10 Noi 2014, 8:18 am

Nu are nimeni un astfel de tipar?
dory
dory
helper
helper

Numarul mesajelor : 52
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 14/05/2010

Sus In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 6 Empty Re: Palarii, berete, fesuri,sepci ...

Mesaj Scris de nico21 Lun 10 Noi 2014, 5:59 pm

dory nu stiu daca gasesti tipar, eu am dat o cautare pe net dupa turban hat tutorial si am gasit asta [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
poate te ajuta cu ceva
nico21
nico21
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 195
Varsta : 36
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 24/02/2010

Sus In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 6 Empty Re: Palarii, berete, fesuri,sepci ...

Mesaj Scris de dory Mar 11 Noi 2014, 9:04 am

Multumesc pentru link-urile date Nico.
Nu este chiar ce caut eu, dar sunt o sursa de inspiratie.
Eu caut tipar gen caciulita-turban pt copii.
dory
dory
helper
helper

Numarul mesajelor : 52
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 14/05/2010

Sus In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 6 Empty Re: Palarii, berete, fesuri,sepci ...

Mesaj Scris de teisoara Dum 01 Mar 2015, 8:57 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pt.o fetita ,de martisor.Din jerse tip brocard ,elastic .
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 6 Empty Re: Palarii, berete, fesuri,sepci ...

Mesaj Scris de corina corina Vin 01 Mai 2015, 7:30 am

Cred ca aici se incadreaza si turbanul ! Smile  Daca nu , sa-l mute cineva . wink

Pentru ca mi-a luat ceva vreme sa ma lamuresc ce si cum cu turbanasele pentru copii care sunt foarte la moda , am zis sa ma fac utila pentru fetele care doresc sa lucreze asa ceva si sa nu mai bajbaie ca mine .

Se taie un dreptunghi a carui lungime este egala cu circumferinta capului sau putin mai mica daca materialul este elastic , iar latimea egala cu inaltimea caciulitei plus vreo 10-12 cm (adica diametrul fundului caciulitei ) .

Se croieste cu materialul indoit , apoi se rotunjeste ca in poza . Partea rotunjita se coase lasand 6-7 mm de la margine pentru a se putea desface cusatura la incretire.
Se face tivul , apoi se increteste pe toata lungimea rotunjita , dus intors , pe fiecare parte .

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Multumesc , EuIrinuca , pentru ajutor ! hug Sa pui si tu poze cu turbanase ! love
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 6 Empty Re: Palarii, berete, fesuri,sepci ...

Mesaj Scris de Admina Vin 01 Mai 2015, 10:13 am

Ei uite ca mai vin de-acasa! Multumesc de lamuriri, Corina.
La fel am facut si eu, doar ca eram nemultumita ca se pierde mult material, (partea taiata din dreptunghi). Si eu increteam si surfilam, dar ramanea cam groasa zona aia, rezerva de la incretire, adica. Daca mai faci poze, sa-mi faci te rog si o poza pe dos, ca nu ma dumiresc cum ramane partea incretita.
Sunt foarte frumoase turbanele, imi place primul, floricica e de mare efect!

p.s. Eu am cautat de mi-au sarit capacele, pe site-uri din afara, da m-am calmat vazand ca se lucreaza doar pentru persoane care fac chimioterapie si trebuie sa-si acopere capul... Sad Nu am gasit explicatii pentru turbane de copii, cred ca numai la noi e moda asta.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 6 Empty Re: Palarii, berete, fesuri,sepci ...

Mesaj Scris de diada Vin 01 Mai 2015, 12:36 pm

Multumim Corina! Era nebunie cu turbanele astea, toata lumea vroia tiparul. hug Flowers

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 6 Empty Re: Palarii, berete, fesuri,sepci ...

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 27 Iun 2015, 12:48 pm

Ieri am cusut trei căciuliţe subţirele pentru nepoţelul meu.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Palarii, berete, fesuri,sepci ... - Pagina 6 Empty Re: Palarii, berete, fesuri,sepci ...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB