Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE - Pagina 3 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE

+28
orhapetru
kabunta
Danutzaaa
stefutza3
Gabica
danabarbu2007
ioana soare
christinuca
piciul
Gianina4ever
bebelusha
ismi3ismi
Michelle88
CarmenClaudia
Margelutza
ionela07
Floren
LRodica
danniela
gaza
aurishta
gabriela1554
MagdaMarin
Elspethalexia
Eu Joana
PAULA CONSTANTIN
Karina33
diada
32 participanți

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE

Mesaj Scris de ioana soare Joi 10 Mar 2016, 9:07 am

Felicitari castigatoarelor si tuturor concurentelor! Ati facut un concurs frumos si plin de creativitate! Flowers Flowers Flowers
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE

Mesaj Scris de danabarbu2007 Joi 10 Mar 2016, 9:28 am

Felicitari concurentelor! Foarte multe lucruri frumoase ati realizat si a fost destul de dificil de ales . Se pare insa ca am fost pe aceeasi lungime de unda cu restul juriului! Felicitari castigatoarelor ! Sa le purtati cu placere!
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE

Mesaj Scris de Gabica Joi 10 Mar 2016, 9:34 am

Felicitări tuturor.
Mă bucur că a câştigat albinuţa. Este minunată!!! Chiar aveam o bănuială.
Oscilam între cele 2 genţi: cea roşie + cea în fâşii!!! nici nu ştiam ce să aleg. Le-aş vrea pe amândouă.
Eu sun fericită că a fost iniţiat acest concurs. Chiar aveam nevoie de acele huse, mulţumesc pentru imbold.
Am terminat şi scaunele din faţă, am să le postez la topicul respectiv.
Eu premiul l-am primit de la soţ: m-a rugat să-i fac şi lui huse la maşină.
Încă odată FELICITĂRI tuturor. Felicitări sponsorului pentru disponibilitate.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE

Mesaj Scris de stefutza3 Joi 10 Mar 2016, 9:51 am

Felicitari castigatoarelor si tuturor concurentelor!
Si eu am fost pe aceeasi lungime de unda cu juriul! pe kabunta chiar am recunoscut-o
stefutza3
stefutza3
helper
helper

Numarul mesajelor : 61
Localizare : DB
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE

Mesaj Scris de Floren Joi 10 Mar 2016, 10:44 am

Felicitari castigatoarelor ! Superbe realizari , ingenioase transformari ! Sunteti adevarate artiste , ce mai incolo-ncoace ! Flowers Flowers Flowers
Felicitari juriului pentru rabdare si implicare , multumiri sponsorului pentru premii !
La mai mare ! Flowers
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE

Mesaj Scris de diada Joi 10 Mar 2016, 11:02 am

Pentru mine a fost o surpriza participarea lui Piciu!!! Iti multumim! sa mai lucrezi si sa ne mai arati creatii hug

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE

Mesaj Scris de Danutzaaa Joi 10 Mar 2016, 11:51 am

Felicitari !!! la tot mai multe!!! flower flower flower
Danutzaaa
Danutzaaa
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 150
Varsta : 43
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 06/04/2010

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE

Mesaj Scris de kabunta Joi 10 Mar 2016, 12:56 pm

Nu stiu ce sa spun decat multumesc. Chiar nu ma asteptam sunt cel putin 5 proiecte care mi se par impecabile si mai practice decat fluturasul meu. Am lucrat mai mult noaptea cand dormeau copii ca anul asta am avut de dat ture prin spitale si nu am mai cusut aproape nimic. Dar mi-a placut tare mult tema si am zis ca fie ce o fi trebuie sa fac si eu ceva sa mai sparg monotonia si sa mai ridic moralul ca de la inceputul anului nu cred ca am fost sanatosi nici o spatamana: raceli, o pneomonie, 2 bronsiolite, o enterocolita, un colecist ... mai ceva ca in telenovele... Si mereu cand zici ca scapi apare altceva... acum de luni sunt acasa ca are Andrei varsat de vant si Eva probabil ca urmeaza numai bine cand ii trece lui ... Nimic grav asa ca nu ar trebui sa ma plang dar asa m-am saturat de starea asta ... Oricum va multumesc inca odata pentru premiu. Si multe multe felictari pentru celelate participante. Mie personal mi-au placut tare mult rochitele de fetite - poate si pentru ca modele sunt de milioane Smile iar geanta din fasii de blugi ( sau piele ) impletite m-a bantuit si pe mine acum multa vreme insa nu am facut nimic in privinta ei. Nu cred ca mi-ar fi iesit asa frumos ca cea din concurs. Multe lucruri minunate. Felicitari fetelor.
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE

Mesaj Scris de Michelle88 Joi 10 Mar 2016, 1:49 pm

Felicitari tuturor!
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE

Mesaj Scris de orhapetru Joi 10 Mar 2016, 3:42 pm

Felicitari Adminelor pentru concurs, felicitari concurentelor si felicitari castigatoarelor !!!

Felicitari kabunta, te-am recunoscut dupa broderia papusii ( parca ai mai cusut ceva asemanator ) dar si dupa creatia ta si felul tau meticulos si perfect

Felicitari karina pe mine m-ai pacalit.....nu te-am recunoscut, ai folosit alt "model " cand ai fotografiat geanta wink wink wink trebuia sa ma prind oare cand am vazut calculatorul...sau ochelarii ???

Felicitari Christinuca imi place geanta de blugi de mor.....mi-as face si eu o  geanta...dar am numai o pereche de blugi de care trag de 5 ani....si imi e mila sa ii sfasii, cand se vor rupe, am sa ii folosesc la tipar, sunt singurii blugi care stau pe mine altfel decat pe un umeras rade rade rade

pupici tututor femeilor minunate de pe forum kiss kiss kiss
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE

Mesaj Scris de christinuca Joi 10 Mar 2016, 6:35 pm

Multumesc fetelor pt aprecieri. Mi-a luat 3 zile sa calc fasiile si sa le impletesc de le visam si noaptea Smile)))!!!! Am zis ca innebunesc, si cu bebe de 6 luni la purtator. Toata m-am fript Smile) Dar s-a meritat. Geanta este apreciata si de voi ceea ce ma bucura foarte mult dar si de fetele de pe strada Smile Deja o prietena vrea si ea dar nu mai am curaj sa ma mai apuc de una decat cu ajutor Smile Am vrut sa fac si eu o broderie dar nu mergea prin atatea straturi de blugi. Acum astept urmatorul concurs ca am prins asa un drag de a munci cand vad si aprecierile voastre. Va pup!
christinuca
christinuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 08/01/2012

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE

Mesaj Scris de christinuca Joi 10 Mar 2016, 6:37 pm

Orhapetru poti cumpara blugi de la sh, ii speli, calci site pui pe treaba. Te astept cu poze ;)
christinuca
christinuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 08/01/2012

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE

Mesaj Scris de Karina33 Joi 10 Mar 2016, 7:09 pm

Multumesc si eu notelor acordate de juriu! Felicitari Kabunta! Si eu te recunoscusem dupa stil si dupa broderia cu ochi miglalati.
Eu port cu drag geanta, era pe lista cu prioritati de mult timp, am avut de ales intre asta si o geanta de blug (tot reciclat ca am un teanc de care nu ma indur sa-i arunc). Dar cu geanta de blugi mai am in stare buna, iar geanta rosie nu mai am, a triumfat pielea.
Modelul l-am ales/gandit pe fuga, vroiam sa fac frunzele colorate dar parca nu 'dadeau' bine, plus ca ma limitau apoi la purtare. Asa o pot purta in orice combinatie.
Christinuca ai avut mama ceva rabdare...eu as fi aruncat la gunoi toate fasiile dupa vreo doua ore de calcat, fixat, bibilit. Mai bine cos datela decupata ...

Petrule cred ca ar fi trebuit sa recunosti capul masinii, model mi-a fost sora-mea la pozat. Sau culoarea rosie in proportie mare...am si portofelul, si etuiul rosu.

Multumesc sponsorului Brorom pentru premiile oferite, deja am tras cu ochiul pe site sa vad ce pot achizitiona.

Ps: sper sa nu se supere pe mine concurenta cu fusta aia necalcata...zau ca parca-i scoasa din fundul sacului cu vechituri. Nu se face asa ceva la un concurs, e bataie de joc.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE

Mesaj Scris de Floren Joi 10 Mar 2016, 8:22 pm

Karina33 a scris:

Ps: sper sa nu se supere pe mine concurenta cu fusta aia necalcata...zau ca parca-i scoasa din fundul sacului cu vechituri. Nu se face asa ceva la un concurs, e bataie de joc.



Fix la asta m-am referit si eu cand am zis ca as impusca ! Dupa parerea mea , daca ai decis sa te prezinti la un concurs , te ingrijesti de alegerea materialului , de lucrarea in sine , de prezentarea obiectului final , aici incluzand calcatul , expunerea , fotografierea, intr-un cuvant , respectul fata de propria lucrare si persoana , dar si fata de cei carora le-o prezinti ! Aceasta lucrare face parte din categoria "asa ,  NU "!

L.E. Si eu sper ca autoarea sa nu se supere , ci sa accepte critica , asta facand parte din "riscurile" la care te supui cand te inscrii la un concurs !
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 10 Mar 2016, 10:31 pm

Bravo tuturor!
Felicitări câştigătoarelor!
Eu nu am recunoscut pe nimeni şi sincer, nici nu mi-am stors prea mult mintea în a recunoaşte, m-am uitat strict la poze şi am citit ce a scris fiecare.
Când am trimis tabelul cu notele aveam şi câteva cuvinte, dar atunci nu le-am trimis. Acum le las tot cu numere, nu cu numele participantelor.
Intenţia nu e de a supăra pe cineva, nu mi-o luaţi în nume de rău, dar eu sunt de părere că din sfaturi tot timpul este ceva de învăţat.
Nici eu nu-s perfectă, fac greşeli, dar accept criticile pentru că aşa tind spre a realiza un produs cât mai perfect.
1. Nimic wou din punctul meu de vedere, nu aş pune aşa ceva în maşină. Nu te supăra, dar nu e plăcut deloc ochiului şi dacă aş urca în maşina cui ar avea astfel de huse,  m-aş întreba  de ce...
Tehnic vorbind, era bine să tigheleşti cusăturile ce le-ai realizat tu ca să fie în ton cu restul cusăturilor. poate dacă foloseai blugi de aceeaşi culoare rezultatul ar fi fost altul, dar aşa e cam peticit. Embarassed
2. Drăguţă modificare, dar fermoarul numai ascuns nu este, iar sub braţ nu ai răscroit cum trebuie, se vede ca o aripioară.
3. O transformare frumoasă, bine executată, dar aş fi optat totuşi pentru o căptuşeală galbenă pentru a da strălucire materialui.
4. O rochiţă draguţă, dar tehnic nu ai avut foarte mult de lucru şi unde se îmbină bluza cu fusta nu e prea estetic.
5. O geantă sport drăguţă, frumos executată, nu cu elemente dificile. Puteai s-o scoţi un pic în evidenţă cu alte elemente, nu doar buzunarul acela.
6. Tehnic vorbind, nu mi se pare ceva greu de realizat, iar ca impresie artistică, asta a trebuit să jurizez, nu mă dă pe spate.
7. O geantă foarte frumoasă, muncită, nu e uşor de cusut pielea, dar aş fi optat pentru cusături interioare la terminaţii. Mărind poza am văzut o cusătură nu prea dreaptă la fermoar şi la îmbinarea genţii cu bareta nu mi-a plăcut prea mult. Pe fotografia mică nu se văd prea bine, dar mărind-o se văd.
8. O gentuţă foarte muncită, dar era bun un buzunar interior, ceva sistem de închidere mai fistichiu care i-ar fi dat mai multă strălucire.
9. Prezentarea lasă de dorit. În croitorie se foloseşte fierul de călcat. Tehnic, nu ai avut mult de lucru. Ai tăiat, ai cusut un pic şi gata fusta.
10. O transformare frumoasă, bine executată.
11. O salopetă de vară din blug/denim, e cam mult. Pentru celelalte anotimpuri da, dar nu şi pentru vară pentru că vedem totuşi un material în care te coci vara şi mai e şi dublat. În schimb, o idee originală din punctul meu de vedere, dar  puţin cam incomodă pentru o frumuseţe care abia păşeşte şi care s-ar încurca în "aripioare".
Multă muncă, dar ateţie la un detaliu: în faţă, bretelele nu se închid uniform, în dreapta te-ai băgat prea mult spre interior.
12. O rochiţă drăguţă, simplă, potrivită vârstei.
14. Tehnic nu a fost mult de lucru.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE

Mesaj Scris de gabriela1554 Vin 11 Mar 2016, 2:09 am

5. O geantă sport drăguţă, frumos executată, nu cu elemente dificile. Puteai s-o scoţi un pic în evidenţă cu alte elemente, nu doar buzunarul acela.

Da, asi fi putut sa o scot in evidenta cu alte elemente, sigur si sora-mea ar fi fost incantata ca ei ii plac accesoriile si toate nebuniile...aveam de gand sa ii fac un trandafir din blug, vazusem un tutorial frumos pe net, dar am zis sa nu incarc sau sa ii stric aspectul
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE

Mesaj Scris de piciul Vin 11 Mar 2016, 6:35 am

Multumesc de incurajari si sfaturi!
Si eu sunt de aceeasi parere cu MihaelaT:
"Intenţia nu e de a supăra pe cineva, nu mi-o luaţi în nume de rău, dar eu sunt de părere că din sfaturi tot timpul este ceva de învăţat.
Nici eu nu-s perfectă, fac greşeli, dar accept criticile pentru că aşa tind spre a realiza un produs cât mai perfect.
"

P.S. Mie nu-mi este frica de numarul13! Daca asa m-am incadrat la concurs cu inscrierea, asa au fost zarurile! wink
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE

Mesaj Scris de valentinadof Vin 11 Mar 2016, 8:27 am

Felicitari castigatoarelor!Multumiri adminelor,sponsorului si juriului! Flowers Flowers Flowers
Mihaela,pertinente si obiective observatiile tale!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE

Mesaj Scris de Gabica Vin 11 Mar 2016, 9:49 am

valentinadof a scris:Felicitari castigatoarelor!Multumiri adminelor,sponsorului si juriului! Flowers Flowers Flowers
Mihaela,pertinente si obiective observatiile tale!


Sunt de acceaşi părere.
Te pup Mihaela.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE

Mesaj Scris de Floren Vin 11 Mar 2016, 11:57 am

Pertinente observatii cele ale MihaeleiT , insa mi-as dori sa pot citi si comentariile celorlalte membre ale juriului , daca se poate ! Flowers
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE

Mesaj Scris de christinuca Vin 11 Mar 2016, 12:31 pm

Multumesc pentru comentariu Mihaela T. Intradevar un buzunar cred ca m-ar fi urcat 1 loc in top insa eu nu am mai avut rabdare Smile))) m-am apucat de descusut fermoarul "estetic" de la blugi dar deja era sambata la 23:00 si am zis gata! Nu mai pot! Smile))) iar sistemul de inchidere imi este cel mai comod cand am un bebe in brate si de asta l-am ales (era strict pt nevoia mea). Va pup!
christinuca
christinuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 08/01/2012

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE

Mesaj Scris de kabunta Lun 21 Mar 2016, 4:03 pm

CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE - Pagina 3 Egnuvb
Multumesc inca odata tuturor! Ce de jucarii noi! Abia astept sa le folosesc!
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE

Mesaj Scris de piciul Lun 21 Mar 2016, 6:38 pm

Sunt convinsa ca le vei folosi cu drag! Le meriti din plin plus bucuria noastra de a privi lucrarile tale si de a primi sfaturile tale! Sanatate maxima!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE

Mesaj Scris de geany Mar 22 Mar 2016, 12:06 am

FELICITARI CASTIGATOARELOR! Flowers
Felicitari tuturor participantelor pentru mobilizarea de-a lua parte la acest frumos concurs.

Langa tabelul cu note am avut si eu impresiile lasate in scris, insa nu le-am trimis, apoi le-am sters, deci nu mai exista.

Eu sunt rea (?!):  nu admit sa vad un material croit fara ca acesta sa fi fost calcat si mai rau cand e necesar si trebuie fie calcat! La fiecare concurs am scazut puncte pentru asta si daca voi mai juriza la fel voi proceda! Pe langa netezirea fibrelor pentru mine inseamna si cu cat de multa pasiune se lucreaza. Timpul nu e o scuza! Un material calcat se lucreaza mai usor (repede) decat unul sifonat.

Am sa revin si eu cu detalii, daca doriti.


Ultima editare efectuata de catre geany in Mar 22 Mar 2016, 1:18 pm, editata de 1 ori
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE

Mesaj Scris de christinuca Mar 22 Mar 2016, 11:15 am

Am primit si eu premiul. Mi-am ales mai multe tipuri de insertie petru brodat, spray adeziv pt brodat, creioane, aqua trickmarker pt croitorie, pompita de ulei si centimetru de croitorie. Deja am inceput sa le folosesc si e super smecher sprayul si sunt multumita de toate Smile

CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE - Pagina 3 12895546_1205118169516368_986849186_n%201
christinuca
christinuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 08/01/2012

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE 2016 - RECICLARE/TRANSFORMARE

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB