Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 EmptyIeri la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

+39
vlad_mom
fiordaliso
rodishor
odrina
raluk0182
corilex
greieras
sergiu valentin
Anca Gruian
oliv
iriclau
gaza
alinnusha92
gabriela1554
ioanadu
danabarbu2007
diada
ppisic
piciul
anc@
MihaelaT
elenaveronica
adina_lg
Butterfly_Amalia
LRodica
Dorulet
adina.adcont@gmail.com
orhapetru
ionela07
Karina33
bebelusha
dorina narita
Gabica
kabunta
Samarineanca
alessia2007
Admina
valentinadof
christinuca
43 participanți

Pagina 14 din 15 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Urmatorul

In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 25 Aug 2020, 9:11 am

Initial ma gandeam sa caut un penar cu elastice multe, dar am concluzionat ca nici n-as avea loc pe birou si pentru un penar deschis in timp ce lucrez, plus ca multe din scule sunt mai subtiri decat creioane/carioci... un pic cam complicat sa gasesc penarul perfect in care sa stea toate bine.
Si cel facut din blugi pentru pensule este foarte practic pentru mine, stau organizate pe forme si marimi si le gasesc imediat.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de Gabica Vin 28 Aug 2020, 11:44 am

Vlad_mom, e super tare gentuţa ta pt sculele de modelaj. Eu mă gândeam să-i fac fiicei pt pensulele de picură, dar am găsit într-un supermaket, pensule cu etui din pânză de sac. A fost foarte încântată. Şi eu că nu le mai vedeam împrăştiate peste tot.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 29 Aug 2020, 12:07 pm

Nu mai e poza unde o postasem si nici nu pot s-o reincarc acolo, asa ca o pun aici ....pentru inspiratie in caz ca pare mai practica:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
La marginile de jos si sus am facut loc pentru introdus cate un bat de frigaruie gros, pe care le scot cand vreau sa inchid trusa. Imi place ca sta agatata si la indemana, le vad pe toate (ma enerveza sa cotrobai printr-un pahar, am si cu maner foarte scurt), dupa ce spal pensulele cu care tocmai am lucrat se usuca linistite...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de LRodica Sam 29 Aug 2020, 10:35 pm

Tare.
Asa ceva nu am, adică pensule .
In schimb are fiica mea, intr-o cutie, care se face si sevalet, cumpărată cu ani in urma de la lidl. Nici nu stiu si cred ca nici ea ce mai are prin ea.
Oricum sunt super husele. Sa le folosesti sănătoasă.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3663
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 30 Aug 2020, 11:27 am

Multam! Am avut si eu 2 etuiuri pentru pensule cumparate cu tot cu pensule si palete, insa erau tip penar cu fermuar, nu stateau cum as fi vrut eu si nici nu-mi incapeau toate pensulele (folosesc si foarte mici 000, de manichiura, inafara de 2 cu par natural, pe care le folosesc doar pentru umbre, restul sunt sintetice moi, trebuie curatate si pastrate mai cu grija ).
Cred ca am vazut la un moment dat cutia aceea la lidl, eu nu ma puteam folosi de ea pentru ca nu pictez tablouri decat rar si pentru asta am sevalet pliabil.
Am adaptat pentru nevoile mele, pentru sculele mele wink

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de Gabica Mier 02 Sept 2020, 12:09 pm

Vlad_mom, exact aşa gândisem şi eu suportul de pensule.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 07 Sept 2020, 1:26 pm

Cred că am o manie cu husele, depozitare, pastrare și organizare .... rade
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Husă pentru bateria externă- bucată păstrată dintr-o poșetă veche, velcro și puțin elastic pentru siguranță. Nu cred să am nevoie de ambele sloturi usb în același timp, 1 usb pentru încărcarea telefonului și c-ul pentru încărcarea bateriei.
...caldă, acum am făcut-o Smile

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de piciul Mar 08 Sept 2020, 7:56 am

Ce simplu, ce de efect si practica! primul
Eu m-am chinuit sa cos un fel de sac, dintr-un crac de blugi...e practic! Dar departe de cusaturile facute de tine rade
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de LRodica Mar 08 Sept 2020, 9:21 am

Piciule, de acord cu tine. Husele mele pentru crosete si andrele sunt jalnice (cusaturile) pe langa cele facute de Vlad-mom.
Foarte faine. Sa le folosesti sanatoasa.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3663
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 08 Sept 2020, 9:52 am

Multam.
Initial am zis ca fac ca un plic dublu (bateria si cablul), din 2 straturi panza si coala eva intre, dar nu prea imi convenea ca ar fi fost acoperite sloturile si trebuia scoasa din plic... Apoi am zis ca fac ca un sac, deschis la partea cu sloturi si o clapita ingusta cu velcro si buzunar de-asupra pentru cablu. M-am apucat de calcule si mi-am amintit de pielea asta groasa, nelacuita pe ambele fete...am probat-o si am vazut ca nu aluneca pe suprafata bateriei, ca e destul de groasa ca sa nu mai fie nevoie de captuseala si m-am gandit ca fac ca un manson si elastic pentru siguranta. Am probat pe o bucatica sa vad daca coase masina si am realizat ca nu pot coase manson din cauza ca nici nu pot indoi/descalca margini (mult prea groasa pielea) si nici nu pot suprapune marginile ca nu ajung la ac....si-apoi mi-a venit...velcro pe toata marginea!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de Gabica Joi 17 Sept 2020, 9:46 am

Superbă.
Şi eu am mania huselor.
pentru epilator tot din dintr-un crac de blugi am făcut un săculeţ simplu cu şnur pentru epilator. Şnurul l-am recuperat de la sacul vechi.
Ieri am fost la Magazinul K, şi sşi-a mai cumpărat fiica mea un set de pensule cu etui.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 18 Sept 2020, 8:25 am

Bun asa! Pe mine ma enerveaza ce pensule sunt de regula in etuiurile de cumparat, nu folosesc cu par natural, nu mai vorbesc ca nu e loc destul Smile

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de diada Vin 09 Oct 2020, 10:06 am

Ma omorati cu husele, cand aveti timp sa le puneti in ele? nu m-am gandit niciodata sa-i fac husa bateriei. Se strica fara? am mai vazut huse pentru casti... pai stau cu castile dupa gat tot timpul, cand sa le bag in husa? Un organizator de geanta mi-ar placea, demult cochetez cu ideea asta. Imi plac mult si etuie-le? pentru tot felul, imi place mult si sa le fac. Pensulele de machiaj le tin intr-un pahar, doar sa-l folosesc cand plec dar unde mai plecam? Smile))

Husa arata foarte bine, felicitari! M-am prins greu cum este elasticul pentru siguranta rade blonda

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 09 Oct 2020, 11:23 am

Nu o scot din husa, de-aia am si facut-o asa cu mufele la vedere. E buna pentru ca...sunt mai multe prostii in geanta, pentru ca sa stea cu cablul la un loc.... si pentru ca e noua si e samsung rade
La chestiile pe care le folosesti zilnic, da, nu prea are sens husa/etui.
Pentru galene am cumparat si o smecherie din silicon cu 2 locasuri si spatiu de infasurat cablul, si o boaba de fasole din silicon si o "gentuta" rotunda cu fermuar...ia ghici pe unde stau galenele feciorului? Pe unde se nimereste, numai in alea nu.
Iar pentru pensule si scule...sunt si huse si suporti, nu le folosesc zilnic si nu-mi place sa le las insirate, e mai usor asa, strang cu totul cand am terminat si o pun in dulap.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de diada Lun 10 Mai 2021, 9:50 am

Sambata am lucrat o geanta pe plaja, pentru prietena mea. Am auzit-o ca vrea sa isi cumpere, imi propusesem de vara trecuta sa-i fac, dar nu o intrebasem. Acum, ca am auzit-o ca vrea sa-si cumpere, am intrebat-o daca vrea sa-i fac eu una. I-am aratat si materialele pe care le am disponibile.

Asta a iesit. Astazi i-am oferit-o, a fost incantata.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

vlad_mom și Lavinia08 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de LRodica Lun 10 Mai 2021, 10:57 am

Foarte faina.
Sa o foloseasca sanatoasa.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3663
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

diada apreciază acest mesaj

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de diada Joi 13 Mai 2021, 10:35 am

Multumesc. Imi spunea o prietena ca are culori de toamna. Eu, din contra, le-am vazut culorile soarelui  [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 21 Aug 2021, 12:46 am

Oare ma incadrez aici cu hamul pisicului? Rolling Eyes
Versiunea 1.0:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
-mergea cam ciudat...așa că am modificat la:
Versiunea 2.0:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
-orificiile pentru picioare mai mari, un pic mai lung...merge mai natural acum.
Am avut incuietori si inele de prindere lesa de la hamuri barete cumparate ...care nu-s bune de nimic, sunt doar niste hamuri pentru caini mici vandute sub numele de ham pisici. Este evident ca o pisica va "evada" din hamurile alea de cureluse, plus ca sunt prea rigide, prea multa curea de reglaj, prea mare efortul sa le pui pe pisic. In primul rand conformatia e diferita de a unui caine, iar picioarele din fata se articuleaza putin diferit, miscarea e si ea putin altfel.
Nu, n-am de gand sa ies cu pisoiul la plimbare in lesa, dar se intampla sa fie si el cu noi la curte la mama si n-as vrea sa stea doar in cusca, mai ales cand urmeaza sau fost un drum cu masina, aproape 4h de stat in cusca.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

diada apreciază acest mesaj

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de Dorulet Sam 21 Aug 2021, 8:03 am

Nevoia te invata,vlad_mom!In curte nu-l lasi liber?Ai mei zburda peste tot,sunt la momentul descoperirii locurilor(se duc si in curtea gainilor,ca pe acolo mai trec soricei pe la grau)...
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4798
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de Lavinia08 Sam 21 Aug 2021, 9:04 am

Buna ziua, și eu am o pisică și mi-aș dori să reușesc să realizez așa un ham,aveți cumva o fotografie cu hamul deschis,poate un tipar.Multumesc și felicitări pentru reușită.
avatar
Lavinia08
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Germania
Data de inscriere : 06/08/2018

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 21 Aug 2021, 10:40 am

Mulțumesc. Mi-e teama sa-l las liber afara pentru ca e obisnuit in apartament, nu vreau sa experimentez cum ar fi daca s-ar urca in nuc sau pe casa sau s-ar speria si ar fugi cine stie unde... ma gandesc ca nu e un caine pe care sa-l fluieri si sa vina inapoi.
Am cautat pe net, am studiat mai multe modele (am si unul intr-o comanda pe aliexpress care intarzie colosal de mult) si pana la urma am combinat mai multe detalii.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Tiparul l-am facut singura, singura masura i-am luat-o la gat, largime ca pentru o zgarda, al meu are 18cm.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
((Am pozat pe foaie de mate, poate ajuta).
Cu siguranta ar fi fost mai bine daca as fi avut material ușor elastic...și o masina care sa-l coasa... wink
Pentru inchidere am pus 2 benzi de velcro ca sa-mi dea mai mult reglaj, catarama e doar pentru siguranta.
2 straturi de material. Am preferat sa-l cos asa la imbinari ca sa nu pun bie la orificiile pentru picioare, cu gandul cu cat mai putin material, cu atat mai putin rigid.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

diada și Lavinia08 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de LRodica Dum 22 Aug 2021, 8:52 am

Cand am vazut prima poza, m-am gandit : doar nu vrea sa iasa cu pisica la plimbare. Smile .
Apoi am citit motivul lesei.
Se pare ca ti-a dat un pic de lucru, dar a iesit super. Sa o foloseasca sanatoasa.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3663
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 22 Aug 2021, 11:22 am

rade
De 2 ori pana acum a fost nevoie (am trecut pe la mama la curte inainte sa plecam la Galati si am stat cam 1h) si i-am improvizat rapid un ham din partea de gamba a unei sosete lungi, dar tot mi-a fost teama ...pentru ca pisicile sunt "lichide". E doar pentru siguranta, ca de altfel nu-l poti controla ca pe un caine, nu-l strunesti sau sa-i indici pe unde sa mearga... te duci dupa el si-l lasi sa cerceteze. Probabil ca cine are rabdare si vrea poate "educa" pisica sa mearga in lesa...insa eu nu-mi fac iluzii. wink

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de LRodica Dum 22 Aug 2021, 11:38 am

Cu animalele de companie trebuie sa inveti sa te 'porti'. De aia nu vreau eu. wink
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3663
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de piciul Dum 22 Aug 2021, 8:56 pm

Auuu, Vlad_mom! Super idee, super realizare!
Am vazut intr-o pensiuni ce primeau animale, pisici siameze in lesa...le plimba ca pe catei dimineata in curte....de atunci nu ma mai mira nimic.
Orice e posibil si daca e practic si util, de ce nu?!
Creativitatea e benfica!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 14 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 14 din 15 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB