Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

+39
vlad_mom
fiordaliso
rodishor
odrina
raluk0182
corilex
greieras
sergiu valentin
Anca Gruian
oliv
iriclau
gaza
alinnusha92
gabriela1554
ioanadu
danabarbu2007
diada
ppisic
piciul
anc@
MihaelaT
elenaveronica
adina_lg
Butterfly_Amalia
LRodica
Dorulet
adina.adcont@gmail.com
orhapetru
ionela07
Karina33
bebelusha
dorina narita
Gabica
kabunta
Samarineanca
alessia2007
Admina
valentinadof
christinuca
43 participanți

Pagina 10 din 15 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15  Urmatorul

In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de ema Mier 21 Feb 2018, 2:42 pm

Ma bucur ca se deschide. Am intrebat pt ca unele nu se deschid decat in tara unde au fost create.
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de raluk0182 Joi 01 Mar 2018, 9:54 pm

buna tuturor. pentru o geanta / traista ce material se poate folosi? unul care sa fie mai teapan. eu am facut doua pana acum dar parca nu au suficienta intaritura, nu au tinuta...sa zic asa.
raluk0182
raluk0182
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 269
Varsta : 42
Localizare : bacau
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 01 Mar 2018, 10:06 pm

raluk0182 a scris:buna tuturor. pentru o geanta / traista ce material se poate folosi? unul care sa fie mai teapan. eu am facut doua pana acum dar parca nu au suficienta intaritura, nu au tinuta...sa zic asa.
Depinde ce stil doreşti.
Merge  damasc teflonat, un blug, ceva raiat, un denim etc. De asemenea poţi întări materialul cu termocolant. Merge ceva material ca pentru draperii, are ţinută.
Când mi-am făcut genţi din material am luat materiale din SH. Primele erau draperii.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Asta era dintr-un material mai moale, dar l-am întărit cu termocolant.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Eee, asta a fost super rezistentă. Erau nişte bucăţi ca nişte prosoape, clar ceva ce puteai folosi şi ca protecţe de masă...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de raluk0182 Sam 03 Mar 2018, 4:12 pm

multumesc, Mihaela
raluk0182
raluk0182
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 269
Varsta : 42
Localizare : bacau
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 20 Sept 2018, 10:45 am

Poșeta cea nouă. ...din blugii vechi:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Fermoarele le-am recuperat de la o poșetă veche la care toată pielea ecologică s-a fărâmat, iar interiorul l-am făcut din bumbac de cearșaf vopsit cu cafea ( într-adevăr mai gros decât o căptușeală,  dar sper ca mai rezistent):
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Am facut un buzunar pentru telefon și unul cu fermoar pentru borsetuța mea cu acte, medicamente, etc. La exterior pe cealaltă parte am făcut încă un buzunar cu fermoar. A ieșit mică și compactă,  fix pentru lucrurile pe care le am mereu în poșetă.
Cum spuneam,  nu m-am hotărât dacă las colțurile așa. .. voi ce spuneți?

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de LRodica Joi 20 Sept 2018, 12:53 pm

Ai vrea sa rotunjesti colturile, parca asa ceva am citit?
Mie imi place si asa.


LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de Dorulet Vin 21 Sept 2018, 6:29 am

Eu cred ca mie mi-ar trebui una cu 100 de buzunare,ca sa pot gasi ceva in ea.Imi place cum ti-a iesit,vlad_mom,s-o porti cu placere!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 21 Sept 2018, 8:41 am

Mulțumesc mult! O să închid căptușeala și rămâne așa. ..colțuri și la poșetă și la broderie. ..feng-shui echilibrat wink.
Inițial mai făcusem la interior un buzunar mare cu fermoar ce împărțea poseta în 2, însă l-am scos pentru ca îngroșa prea tare... și cum era și cam mare pentru poșeta asta l-am pus deoparte pentru o altă dată.
Dacă mai adaug ceva în poșetă, de exemplu o baterie externă, după jumătate de oră de mers începe să mă doară spatele. .. așa că mă limitez la greutatea care îmi ține scolioza într-o poziție confortabilă. (problemă veche, sub control de când am stabilit ce greutate și pe care umăr Smile )

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de raluk0182 Dum 23 Sept 2018, 9:14 am

Vlad_mom, mie imi place mai mult cu colturi patrate. Pt durerile d spate medicii recomamda purtarea posetelor peste umar gen postas. Eu numai asa port in prezent, atat din cauza durerilor de spate , dar si pt ca am ambele maini libere, altfel stau tot timpul cu mana pe poseta.
raluk0182
raluk0182
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 269
Varsta : 42
Localizare : bacau
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 23 Sept 2018, 10:06 am

Mulțumesc! În cazul meu poșeta poștaș pe umarul drept iar cea cu toarta scurtă pe stâng este la fel de confortabil, nu forțez îndreptarea scoliozei și nu apar dureri.
Așa rămâne! Cu colturi! hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de piciul Lun 24 Sept 2018, 6:41 am

Cand e plina, nu ai timp pentru a ochii colturile wink
primul
Faina! Si eu tot cu geanta postas la piata si in general cand am nevoie de maini libere!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 28 Sept 2018, 9:24 am

Nu se modifică considerabil forma cu cele câteva lucruri, plus că nu e prea mare, dar găsesc fix ce caut când bag mâna în ea.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de diada Mar 16 Oct 2018, 9:34 am

Este frumoasa, mi-ai readus pofta de facut genti, prima mea dragoste! imi place si pentru ca are o singura bareta. S-o porti cu placere!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 16 Oct 2018, 9:50 am

Multumesc! Nu-mi plac cu 2 barete, nu stiu exact de ce.
Nu stiu daca am prins mansonul ala pentru bareta exact cum trebuie, e prima oara si n-am gasit informatii foarte clare, dar era necesar la croiala asta.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de diada Joi 04 Iul 2019, 11:49 am

Si geanta mea de plaja!!! Care a fost super, s-a comportat perfect, au incaput si lotiunile si cele 4 prosoape. Materialul este un doc imprimat, gros, a se observa ca am salvat pasarica pe fata gentii rade

Are captuseala de bumbac, culoare galben. Ea este un verde mult mai aprins decat in poze. Doar 2 buzunare, unul interior si unul exterior cu fermoar, ma grabeam, cred ca am facut-o in 3 ore, mai mult a fost calcat si croit.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de mlizeta Joi 04 Iul 2019, 12:25 pm

Ooooooooo, arata super. Si este si incapatoare. Imi place mult. Este si frumoasa si practica. Felicitari!
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de orhapetru Joi 04 Iul 2019, 2:41 pm

Foarte frumoasa Diada, felicitari Smile

Eu am fost la plaja cu toate bagate intr-o punga de gunoi ...toate lucrurile de plaja, le-am uitat acasa rade
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 04 Iul 2019, 10:36 pm

Foarte faina!!!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de LRodica Vin 05 Iul 2019, 8:40 am

Si frumoasa si utila.
Flowers
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de diada Vin 05 Iul 2019, 9:06 am

orhapetru a scris:
Eu am fost la plaja cu toate bagate intr-o punga de gunoi ...toate lucrurile de plaja, le-am uitat acasa rade

De zgarcit! si eu la fel, nu as fi dat banii pe ea plus ca am fost originala, la fel ca tine!!! hug

Multumesc fetelor! hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de piciul Mar 09 Iul 2019, 6:07 am

Daca nu era poza cu ea pe umar, aveam impresia ca e mica pentru a intra 4 prosoape si restul pentru plaja...Am inteles ca a fost superutila! Spor si inspiratie! ura
Multumim ca ai avut timp de poze!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de Dorulet Mier 10 Iul 2019, 7:02 am

Imi place,mai ales ca si pasarica e acolo!Imi plac genti,plase,facute,nu cumparate de la magazin,unde tu platesti ca sa le faci reclama.Si nu-mi place plasticul.Am gasit multe modele aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dar imi trebuie un impuls,sa incerc ceva...
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de diada Joi 11 Iul 2019, 9:40 am

Daaa, am zis ca o sa fac si sacose colorate, pentru cumparaturi! ai mare dreptate si eu ma duc la piata cu sacosele mele, nu-mi place plasticul. Chiar ma uitam pe site-uri, o sacosa de cumparaturi, personalizata, peste 50 de lei zid daca o cumperi, daca o faci, ura love Deeci, sa ne mobilizam sa facem, cine stie, poate mai sunt oameni care urasc plasticul!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de Dorulet Vin 12 Iul 2019, 7:38 am

Cum suna sloganul acela?"Daca vrei cu adevarat poti!"Eu as vrea sa-mi fac cateva plase impletite cu suveica,la fel ca navoadele pescarilor.Ocupa foarte putin loc si sunt rezistente.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de Gabica Mar 16 Iul 2019, 9:50 am

Foarte frumoasă geanta de plajă.
Eu am în poşeta de umăr 2 plase de pânză care se strâng. Prima am cumpărat-o de la un magazin, acum mulţi ani, când e goală se face căpşunică.
Am mai găsit una neagră la care am cusut eu un adaus ca să o pot strânge. Sunt foarte practice.
În maşină am 2 plase mari una din doc cealaltă dintr-un material ciudat. Alea sunt pentru cumpărături mari la piaţă, le cară maşina. Eu doar până la maşină. Îmi plac că au mânere lungi şi le car pe umeri.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 10 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 15 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB