Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 EmptyIeri la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Martisoare din diverse materiale VI

+33
monatibi
margelutamea
MihaelaT
raluk0182
mlizeta
AMEE
vlad_mom
mare_melisa
raluca ecaterina
adina.adcont@gmail.com
Giorgi
Dorulet
ionela07
corina corina
greieras
marianaelenabraicu
Gabica
Muravka
cretu_veronica22
Cristache
AlinaJ.Bijoux
anka_gabi
anc@
fiordaliso
annamaria26985
danyelyta28badea
whitefoxyy
LRodica
Celya_f40
gaza
nicoleta.a
Gratiela Handmade
piciul
37 participanți

Pagina 5 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de fiordaliso Dum 26 Feb 2017, 6:52 pm

Hmmmm... alte piese "de unica folosinta" Smile
pisicute sa manance soriceii
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

ursuleti

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si un purcelus
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 26 Feb 2017, 11:17 pm

Ai inteles tu ce voiam sa zic cu "unica folosinta", macar decoratiunile de craciun se folosesc ani la rind... Embarassed
Sa nu te superi daca iti spun ca sint copilaresti hug . Se vor purta fara cartonas, nu?

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de fiordaliso Lun 27 Feb 2017, 10:37 am

Am inteles, dar aduc si ele o bucurie de moment Smile)
Toata menajeria asta a fost comanda din partea unui coleg de serviciu, le-a vrut pentru sotia lui. Ei sunt mai aproape de varsta copilariei Smile
A, si se poarta fara cartonas, sunt decupate din piele si gaurite in partea de sus sa poata fi purtate.
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de mare_melisa Mar 28 Feb 2017, 9:41 am

Foarte reusite martisoarele.
mare_melisa
mare_melisa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 43
Varsta : 39
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 09/02/2010

http://croseteazacumirela.blogspot.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de fiordaliso Mar 28 Feb 2017, 1:04 pm

Multumesc Melisa.
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 01 Mar 2017, 10:05 am

Ieri am fost prin oras sa caut 5 martisoare pentru colegele flacaului si m-am intors numai cu sireturi Sad ... si niste bratarele simple cu un cosar pe care le-am luat de fapt pentru cartonas si pungulita ...
Ai dreptate...  fie si numai pentru bucuria de moment:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
-inspirate din ale tale!


Ultima editare efectuata de catre vlad_mom in Vin 23 Feb 2018, 1:03 pm, editata de 1 ori

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de fiordaliso Mier 01 Mar 2017, 10:18 am

Ma bucur ca te-ai mobilizat Smile
O sa le poarte cu placere fetele, sunt reusite, ca de altfel tot ce faci tu!
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 01 Mar 2017, 11:10 am

Tu m-ai mobilizat! Ca ai dreptate, nu prea poti face o bucurie cu ce era ieri in oferta de martisoare, cel putin la mine aici toti vindeau aceleasi modele de gablonturi cu strasuri. Reusite sau nu macar sint altceva (nu prea le am cu modelaj de figurine).
Mi-e tare dor de florile alea textile la cutiute transparente si de figurinele de sticla.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de LRodica Joi 02 Mar 2017, 5:26 pm

Foarte dragute martisoarele voastre.
Anul acesta am facut si eu fluturasi crosetati ca si anul trecut. Nu am apucat sa-i pozez Smile inainte de a "zbura".
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3663
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 23 Feb 2018, 1:06 pm

Si cum am fost solicitata sa fac nise martisoare pentru panoul clasei, dar din scurt...In 3 zile timp de planificare si executare n-am reusit decit asta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de LRodica Vin 23 Feb 2018, 8:52 pm

Sunt dragute. Imi place ceainicul sau cel ce seamana cu un ceainic.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3663
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 23 Feb 2018, 9:45 pm

Multam. Rama aia gen ceainic am gasit-o in pungulita cu pinuri cumparate si pina acum nu i-am gasit intrebuintare...acum cu o margeluta de lut polimeric...Toate, cu exceptia florilor rosii, ar merge si de breloc la telefon sau chei.


Ultima editare efectuata de catre vlad_mom in Sam 24 Feb 2018, 1:20 am, editata de 1 ori

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 24 Feb 2018, 1:18 am

Si-acum sa va arat ce am facut ieri toata ziua... martisoare pe care le voi darui insotite si de un siret cu incuietoare tip breloc:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cam asta inseamna sa am 5 zile la dispozitie ca sa pot lacui in a 6-a, nu 3 zile, din care 1 este pentru lac. Cred ca multi nu realizeaza ca si ideile si planificarea executiei cer timp.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de Dorulet Sam 24 Feb 2018, 7:35 am

Imbietoare martisoare!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4798
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de AMEE Dum 25 Feb 2018, 10:20 am

Buna ziua, va arat si eu martisoarele facute de mine.
[[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]img][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
AMEE
AMEE
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 35
Localizare : Neamt
Data de inscriere : 02/01/2010

http://cocas68.blogspot.com

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de AMEE Dum 25 Feb 2018, 10:26 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
AMEE
AMEE
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 35
Localizare : Neamt
Data de inscriere : 02/01/2010

http://cocas68.blogspot.com

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de LRodica Dum 25 Feb 2018, 10:36 am

Foarte faine.
Vlad-mom parca sunt adevarate. Cand le tii in mana si vad cat sunt de mici imi dau seama cata rabdare si indemanare ai. Bravo.
Amee, interesante si fiica mea a avut o tentativa cu martisoare cusute, a cusut un trifoi si apoi ... pauza, de fapt stop Smile .
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3663
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 25 Feb 2018, 12:22 pm

Mulțumesc! hug
Drăguțe cusături.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de fiordaliso Dum 25 Feb 2018, 2:26 pm

Numai bunatati pe aici. Vin si eu cu niste martisoare reciclate

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de Dorulet Dum 25 Feb 2018, 7:09 pm

Dragalase!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4798
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 26 Feb 2018, 2:12 am

Interesanta idee. Sa nu te superi, dar nu-mi place ca se vade ca sint dopuri, ar fi fost mai elegante daca acopereai in intregime dopul.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de fiordaliso Lun 26 Feb 2018, 9:49 am

Nu ma supar, stiu ca se vede, dar pe cuvant ca nu se vede asa de tare cu ochiul liber cum se vede im poze macro. Am facut mai demult imbracate in matase si arata foarte bine, astea am vrut sa le fac rapid si arata in consecinta Smile plus ca nu a fost deloc rapid. Pana am dat cu grund, 2 straturi de vopsea si asteptatul dupa ele sa se usuce, le imbracam de 10 ori in material. Acuma asta e, din experiente invatam Smile ca pe net arata perfect si pretind ca sunt dopuri vopsite.
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 26 Feb 2018, 11:19 am

Smile din punctul meu de vedere nu există '5 minutes crafts' care să arate bine și să fie și funcționale.
Te cred, știu că în poze se vede mai mult decât în realitate. În general la mărțişoare nu prea se justifică volumul mare de munca... de-asta nu-mi place să le fac. (broșe și brelocuri sint altceva)

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de mlizeta Lun 26 Feb 2018, 12:51 pm

Wow fetelor, ati avut de lucru nu gluma. Toate sunt foarte frumoase si se vede ca sunt foarte muncite.
Vlad_mom martisoarele facute de tine pentru a fi daruite sunt super wow. Arata atat de real incat imi ploua in gura.
Felicitari tuturor.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de fiordaliso Lun 26 Feb 2018, 9:59 pm

Mi-a cerut cineva un martisor bebe albastru din piele. M-am gandit cum ar fi un bebe albastru Smile si l-am executat bebe strumf. A avut mare succes Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale VI - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale VI

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB