Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Martisoare din diverse materiale V EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Martisoare din diverse materiale V EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Martisoare din diverse materiale V EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Martisoare din diverse materiale V EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Martisoare din diverse materiale V EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Martisoare din diverse materiale V EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Martisoare din diverse materiale V EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Martisoare din diverse materiale V EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Martisoare din diverse materiale V EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Martisoare din diverse materiale V EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Martisoare din diverse materiale V EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Martisoare din diverse materiale V EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Martisoare din diverse materiale V EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Martisoare din diverse materiale V EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Martisoare din diverse materiale V EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Martisoare din diverse materiale V EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Martisoare din diverse materiale V EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Martisoare din diverse materiale V EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Martisoare din diverse materiale V EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Martisoare din diverse materiale V EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Martisoare din diverse materiale V

+90
nicoleta.a
andreea204
Letitia G.K.
aurahd
ttclaudiu
ismi3ismi
Tigrisor
Gerlinde13
Geta_63
geanina_scumpica
ioana.radu
dragan mirela
Celya_f40
ancaanca
mlizeta
Si1ver
gabitza_s80
anka_gabi
Tache Marilena
cory74
Rimmelle
daiana25
andreeatricoteaza
adriana.stancu
anasia
Maria Tatuti
stoy
gabi1972
alinutza80
Gianina4ever
Roxi_J
valentina147852
symos
moni_tinca
adriana33
ionela07
julix_2007
Pui_dEuropolis
cillywilly
SilviaDumitrescu
Dorulet
Gabica
Giobsy
cata.june
violetas
alinachiri
dandana
CCristinaC
emilia-elena
Giorgi
adelina24
duchess
piciul
carmendana
luminitza79
vlad_mom
culea mirela
georgeta.prnic
zahariaelouise
samo99ro
kitty_1973
anigherman
elluta
cocav
cretu_veronica22
firicel
Ana Maria
AlinaJ.Bijoux
diblaru maria
mariaz_09
gmiki1
Admina
fiordaliso
Andata
annamaria26985
cld
Uca
corina corina
carmenco
LORIMAR
smihaelaviorica
diana-s
danniela
ileana cosanzeana
ikuta
valentinadof
amoni
danabarbu2007
MagdaMarin
diada
94 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Martisoare din diverse materiale V Empty Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de diada Joi 01 Mar 2012, 9:09 pm

Capitolele anterioare:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*******************************


Da, nu-s ce sa zic, eu ma asteptam sa le duca la vanzare din nou nu sa le arunce, dar sunt oameni si oameni, nu-i putem caracteriza pe toti asa doar pentru ca unul face asta.

Eu am avut gustul asta amar de anul trecut, an in care nu am vandut 1 martisor, asa ca, anul asta TOATE au ajuns cadou la colegele lui fi-miu si ce cunostinte mai are el fetite si la doamne le-am facut cate o pereche de cercei, (inclusiv la prietenele mele si colege ale sotului) am tras tare, ca m-am trezit tarziu, in jur de 25 de perechi in 3 ore sa zic... asta asa, in 2 zile, noaptea rade dar eu sunt multumita ca am scutit banii, DESIIII gustul amar a ramas... de la o prietena... cunostinta... care a apreciat... vai, e frumos, muncit, etc etc, dar la cat costa martisoarele pe piata cred ca te-a costat mai mult plus ca te-ai si migalit la ele... sper sa nu gandeasca toate fetele asta.

eu nu ma simt bine daca nu lucrez ceva, si daca doarme copilul tricotez/crosetez, croiesc, daca se trezeste intru in masina si tot asa, tot timpul trebuie sa fac ceva de mana, eu nici nu am putut sa ma uit la martisoarele chinezesti sclipitoare, dovada ca, nu am fost in stare sa-i iau o brosa soacra-mi ca nu am gasit nimic la un pret rezonabil si sa fie si frumos. Anul viitor o sa-i fac eu, daca-mi permite timpul rade

m-am intins, si totusi cine mi-a apreciat munca? cineva care nici nu a vazut ce am facut, ca ii povestea sotul ca anul asta a scutit banii de martisoare ca le-am facut eu, la care respectiva: CAND a mai facut si martisore? - Noaptea, ce stiu eu, zice sotul, s-a descurcat rade

si mai sunt unele care zic: dar ce draga, EU trebuie sa ofer martisoare? sa cumpere, ce-i treaba mea? - pai bine draguta, nu din banii familiei cumpara? ca incep sa ma framant ca Magda si sa fac socoteli rade


Ultima editare efectuata de catre Uca in Vin 02 Mar 2012, 10:29 am, editata de 2 ori (Motiv : separat capitole)

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 01 Mar 2012, 9:19 pm

Si totusi eu am fost lenesa anul asta si am vazut idei de martisoare ffff frumoase facute de colege,niste trandafiri din satin foarte usor de facut,dar le-am vazut prea tarziu.
Si eu am luat chinezarii de 2 lei bucata.
Doar nu era sa dau 8 lei/bucata (pe unele mai dragute dar tot chineze) *10 buc (cate am luat )=80 ron suicid
Anul viitor imi fac singura cu 0 lei.wink
Mai ales ca acum lucrez cu satin si am de unde procura fasii pe bie de diferite culori.
Cred ca ma apuc cat de curand ca sa nu uit pana anul viitor . rade

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de danabarbu2007 Joi 01 Mar 2012, 9:29 pm

Fetelor astazi am fost putin prin oras, tocmai pentru ca s-a deschis un targ de martisoare si eram tare curioasa sa vad daca gasesc si la noi ceva frumos. Ce sa spun? Peste tot numai tiganii si chinezarii de-ti venea sa-ti iei campii, insa intr-un singur loc, dar nu acolo unde ar fi trebuit sa fie vadul mai bun,pe unde circula mai multa lume, am zarit o taraba cu martisoare facute manual-crosetate----o minunatie!!!!!!atata munca si nu erau nici macar scumpe la 2, 3lei si unele mari (papusele la 5 lei). Iti venea sa iei toata taraba asa erau de frumoase si unde mai pui ca nu semanau unele cu altele.Am luat si eu pentru mama mea si surpriza cand am ajuns acasa sotul imi luase si mie tot de acolo. Asa de tare m-am bucurat pt ca a ales ceva cu gust ,muncit cu suflet- si sincer mi-a fost de ajuns.
Pacat ca adevaratii artisti nu prea isi gasesc locul printre porcariile aduse din China!
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de amoni Vin 02 Mar 2012, 8:32 am

Corina, martisoarele tale sunt superbe , mie imi pare rau ca nu am facut mai multe brose crosetate, de buburuze nu va mai spun ca le am in punga nu am dat decit 5 bucati la anul nu mai fac, cele din fimo au avut cautare si sau dat toate .
Anul acesta voi face asa cite putin pe tot parcursul anului sa nu mai muncesc atit de mult in ultimul moment, programul meu la vanzare a fost extenuant de la 7 de dimineata pina la 8 seara, iar pe 29 si 1 am stat pina la 10 seara.
Eu sunt tare multumita de vanzarea pe care am avut-o.
va doresc o primavara frumoasa si plina de bucurii! pupi
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de valentinadof Vin 02 Mar 2012, 9:23 am

Amoni ma bucur ca aud pe cineva ca-i multumit,si faci bine ca te orientezi spre cererea pietei!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de diada Vin 02 Mar 2012, 9:50 am

MagdaMarin a scris:Si totusi eu am fost lenesa anul asta si am vazut idei de martisoare ffff frumoase facute de colege,niste trandafiri din satin foarte usor de facut,dar le-am vazut prea tarziu.
Si eu am luat chinezarii de 2 lei bucata.
Doar nu era sa dau 8 lei/bucata (pe unele mai dragute dar tot chineze) *10 buc (cate am luat )=80 ron suicid
Anul viitor imi fac singura cu 0 lei.wink
Mai ales ca acum lucrez cu satin si am de unde procura fasii pe bie de diferite culori.
Cred ca ma apuc cat de curand ca sa nu uit pana anul viitor . rade

Hai mai Magda, doar 10???? rade te rog sa ne arati trandafirii din saten ca sunt curioasa, ma apuc de-acum ca nici nu mi-au ajuns, si cred ca am avut vreo 40 total rade

edit: chiar zero nu o sa iasa, pentru ca mai cumperi carton si fir de martisor dar totusi nu te costa 80-100 lei


Ultima editare efectuata de catre diada in Vin 02 Mar 2012, 9:51 am, editata de 1 ori (Motiv : completare)

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de ikuta Vin 02 Mar 2012, 10:01 am

Magda, fa trandafirii de saten si posteaza.Poate este un model pe care nu-l stiu si invat si eu.Hai Magda, te astept cu buchetul de trandafiri! kiss
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de valentinadof Vin 02 Mar 2012, 10:03 am

Nu v-am spus ca si martisoarele mele din satin au fost apreciate de catre colegele sotului meu.Au fost care chiar l-au asteptat si i-au spus ca si pe cele de anul trecut le au si le poarta!Nu stiu daca au spus-o din complezenta sau mai stiu eu ce motiv Suspect Smile
Macar ca n-am cumparat pt casa si tot am realizat ceva.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de ileana cosanzeana Vin 02 Mar 2012, 10:13 am

si eu facut martisoare pt fetele de la munca de la sotul meu,si au fost foarte apreciate.pun si cateva poze,cu ele la purtator!si una cu ele inainte sa ajunga la destinatie,ca sa vedeti care sunt(fetele au mai multe puse la mana)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ileana cosanzeana
ileana cosanzeana
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 457
Varsta : 39
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/12/2008

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de danniela Vin 02 Mar 2012, 10:19 am

Asta da apreciere!!!! Felicitari colegelor sotului tau, se vede pe fata ca sunt bucuroase!!! Ileana foarte frumoasesi.... o idee buna sa imi astept odraslele cu astfel de martisoare. Ma duc la shopping!
love
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de ileana cosanzeana Vin 02 Mar 2012, 10:21 am

da si nu au fost putine,35 de bucati,facute printre picaturi ,dupa program noaptea ....din ce avut pe acasa....am economisit ceva bani...
ileana cosanzeana
ileana cosanzeana
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 457
Varsta : 39
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/12/2008

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de diana-s Vin 02 Mar 2012, 10:24 am

ileana, foarte frumoase, sunt bune de reclama pozele asa de frumoase le vad eu I love you
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de ileana cosanzeana Vin 02 Mar 2012, 10:39 am

da,recunosc sotul meu are colege ff frumoase!!!!iar ieri parca au avut ceva special in priviri!!!parca au primit cu adevarat primavara!!!!
ileana cosanzeana
ileana cosanzeana
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 457
Varsta : 39
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/12/2008

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de smihaelaviorica Vin 02 Mar 2012, 10:52 am

Foarte frumoase martisoarele tale Ileana, imi plac foarte mult .....cum spunea cineva mai sus , pentru la anul voi incepe sa lucrez de pe acum ca sa nu mai intru in panica in ultima zi .

Valentina sunt bune si alea cateva pe care le-ai facut . Important e gestul tau , faptul ca ai muncit si le-ai gandit cum sa le faci ....si mai ales le-ai lucrat cu drag pentru acele persoane . Apoi asa cum ai spus si tu ai economisit ceva banuti buni . Felicitari .
Eu daca stau sa fac calcul am economisit 175 ron pentru ca am facut eu martisoarele pentru gradinita , educatoare si cunostintele apropiate.

Amoni felicitari pentru vanzari si spor in continuare . Poate ne vinzi si noua pontul kiss

PS. Acum sper sa nu fiu certata de off topic , Merci dar ma poate ajuta si pe mine spunandu-mi daca e cumva vreun topic deschis cu 8 Martie .....ce putem lucra? Poate nu am fost eu destul de atenta dar nu am gasit pe forum .
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de LORIMAR Vin 02 Mar 2012, 12:18 pm

Pe 2 Martie tragem concluziile referitoare la martisoare,indiferent de forma,materialul sau provenienta lor sunt un simbol al primaverii si al unicei zi de 1Martie.Ieri,fiind intr-o vizita de oferit martisoare verisoarei si nepoatei mele,am aflat ca verisoara mea nu a mai luat martisoare pt profesoare ci cate o garoafa iar pt 8 Martie a dat bani pt cadouri....de unde rezulta ca noi cei care trebuie sa oferim,stricam aceasta traditie a martisorului prin inlocuirea lui cu alte alternative!....o floare se poate oferi in oricare alta zi insa martisorul are doar o zi a lui,de ce sa ii stricam ziua?Am mai vazut un tinerel(17-18ani)asteptand pe o banca in parc probabil prietena cu un buchet frumos de flori si o punga de cadouri destul de marisoara......deci....daca de 1Martie ii oferea iubitei asemenea cadou,de 8 Martie ce ii mai dadea?..luna de pe cer..??scuze de off topic hai sa ne adunam si sa protestam prietenie oferind in fiecare zi de 1Martie doar Martisoare!!! kiss
LORIMAR
LORIMAR
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 237
Varsta : 45
Localizare : Tecuci
Data de inscriere : 07/10/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de carmenco Vin 02 Mar 2012, 12:41 pm

Eu, de multa vreme ofer doar martisoare de 1 Martie. Mi se pare total anapoda sa faci cadouri intr-o asa zi.
Dar am alta problema, copiii mei se duc azi la gimnastica, amandoi in acelasi loc dar la ore diferite. Fata a zis ca ii duce doamnei martisor. Baiatul a zis ca 1 Martie a fost IERI !!!!
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de corina corina Vin 02 Mar 2012, 12:48 pm

Am avut ceva de citit , nu gluma ! Sunteti puse pe scris , fetelor ? Se vede ca ati terminat de lucrat martisoarele . love

Toate aveti dreptate , dar eu cred ca sunt de-ajuns atatea momente de tristete si pareri de rau . A fost , a trecut , acum o luam de la capat ! ura Clipele frumoase au fost cele in care am lucrat cu spor si cu suflet si am facut ce ne place .

SmihaelaViorica , multumesc pentru sustinere si pentru ca ti-a trecut prin gand sa ma ajuti ! Gestul e deosebit si il apreciez . hug Imi plac brosele tale si vreau sa-ti spun ca sunt chiar mai frumoase decat ale mele . Sigur vor fi purtate cu placere .

Acum mi-am revenit si am luat-o deja de la inceput . Dimineata am crosetat bratarele pentru colege ale fetei ,din liceu , pentru ca cele din clasa s-au laudat cu ele in toata scoala . Mai am material pentru cativa maci si am sa-i lucrez si -i pun bine pana anul viitor , apoi vad eu ce mai lucrez preintre picaturi . Ma regasesc in descrierea ta Diada - eu trebuie sa fac ceva tot timpul si asta pentru ca imi place lucrul de mana . E pasiunea mea .

Magda sa stii ca si eu astept poze cu tandafirii facuti de tine ! bounce

Dana Barbu , de data asta te iert ca n-ai venit cu poze de la targ , daca ne arati martisorul tau si al mamei tale , dar data viitoare nu promit ! rade Ai vazut atatea lucruri frumoase fara noi ...

Carmenco , eu zic ca martie e luna martisorului , asa ca daca nu reusim sa ajungem la toti cei dragi pe 1 martie , orice zi din luna e potrivita pentru un gest frumos . Dar poate baiatul tau stie mai bine cui vrea si cui nu vrea sa ofere un martisor . wink
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de valentinadof Vin 02 Mar 2012, 1:09 pm

Cred ca o sa fiu un pic cam of-topic,dar voiam sa scriu de cand a povestit Diada de atitudinea unora vis-a-vis de ceea ce face ea "ca tu nu ai ce face".Mi s-a intamplat si mie sa ma intrebe cele carora le aratam ce lucrez si ma intrebau "cand am timp si de casa ,sot, copii,gradina?Ca ele n-au timp nici macar sa se gandeasc la asa ceva!"Cu alte cuvinte ori neglijam ceva, stiu eu ce cred ele, ori nu mai fac ordine, ori las casa in paragina!
.....Si m-am simtit jignita!Dar va spun si cred ca stiti si voi cu siguranta: le crapa ficatul de invidie!Le e ciuda ca suntem capabile!Si-as mai spune dar ma certati ca-s off!De intrebat ma-ntreaba :ia, sa vad ce-ai mai lucrat?Dar stiu eu ce spun pe la spate!Cred ca n-o sa le mai arat nimic!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de carmenco Vin 02 Mar 2012, 1:12 pm

Da... directoarea mea cand a vazut martisoarele pe birou a zis: "aveti timp pentru asa ceva" iar eu i-am raspuns raspicat "IMI FAC TIMP" rade
A facut ochii mari si nu a mai zis nimic.
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de valentinadof Vin 02 Mar 2012, 1:17 pm

Da ,Carmen asa e!Stim sa folosim timpul si suntem invidiate!Dar noi stim ce beneficii are asta asupra noastra,in primul rand am gasit o modalitate de a tine stresul la distanta,nu?Mie chiar imi da viata!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de Uca Vin 02 Mar 2012, 1:36 pm

Şi eu tot oful ăsta îl am, Valentina, fix ca tine mă întrebam şi eu.
Spui că cei din jurul meu ( vecini, colegi, cunoştinţe) dacă ar face ce fac eu s-ar înjosi, aşa reacţie au la cam tot ce fac. Cineva mi-a spus odată că parcă aş fi o băbuţă! rade Unii / unele nici măcar nu deosebesc tricotatul de croşetat... mai vin pe la noi diverşi vecini / vecine, îmi văd lucrul tricotat ( prin sufragerie sau bucătărie) şi mă întreabă: Dar ce croşetezi acolo? zid Mi se ridică instant tensiunea.

A... văzusem un filmuleţ de dimineaţă, atât de real... exact ca aici m-am simţit, la fel de apreciată de cei cărora le ofer mărţişoare lucrate de mine.
Faceţi abstarcţie de bipuri, ideea contează!





Ultima editare efectuata de catre Uca in Vin 02 Mar 2012, 2:03 pm, editata de 1 ori

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de corina corina Vin 02 Mar 2012, 1:51 pm

Nu mai pot de voi ! hug
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de cld Vin 02 Mar 2012, 2:41 pm

off topic fetelor si eu va imbratisez pe toate!
si eu sunt la fel. tot timpul fac cite ceva. migalesc cum spun eu. nu am rabdare sa stau degeaba nici cind beau cafeaua. imi vine sa imi iau ceva de lucru si in pauza de la munca rade
si colegele mele ma intreaba "cind ti-ai mai facut si asta" si le raspund "seara pina sa adorm si dimineata pina sa ma imbrac sa plec la munca".
am noroc cu fimiu si cu sotul meu ca le place migala mea. soacramea - mami cum ii spun eu - mai imi zice sa nu mai migaleasc atit ca sunt tanara, sa ma odihnesc ca am timp cind oi fi baba sa fac de toate- desi si ea este tot genul care nu sta degeaba niciodata.
kiss kiss
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de corina corina Vin 02 Mar 2012, 3:03 pm

Astia-s oamenii adevarati , Cld ! Oamenii creatori si intreprinzatori care nu fac umbra pamantului degeaba . Si cand vom fi mai in varsta tot asa vom face si asta ne va tine tinere . Mintea pusa la contributie nu imbatraneste si corpul in continua miscare se mentine in forma . De aceea va iubesc eu pe voi ! bee
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de carmenco Vin 02 Mar 2012, 3:51 pm

Si tot de aceea te iubim noi pe tine, Corina!
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale V Empty Re: Martisoare din diverse materiale V

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB