Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA

+39
mlizeta
Gabica
ralou
zsofia
CarmenClaudia
Adelle23
MihaelaT
orhapetru
AcidoR
Samarineanca
Uca
ioana soare
LRodica
olguta cusma
Floren
filipoidana
clauditzuka
danniela
lenutastan
wellwe
piciul
tomari
michelinebeaulieu
danabarbu2007
Dorulet
Michelle88
Giorgi
Larisa09
Buburuza
Andata
oargar
elena.habasescu
stefutza3
adina.adcont@gmail.com
cretu_veronica22
MagdaMarin
valentinadof
aurishta
diada
43 participanți

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA

Mesaj Scris de diada Lun 08 Dec 2014, 10:27 am

Multumesc Admina, va multumim fetelor pentru participare. O sa trimitem tabelul juriului si o sa va anuntam decizia finala.

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA

Mesaj Scris de piciul Lun 08 Dec 2014, 8:27 pm

Admina a scris "....Acestea sunt concurentele pentru acest concurs. Sunt uimita si dezamagita de participarea redusa..."
Si eu speram ca intr-o luna de zile, intr-o seara, o ora, cat mai multe dintre noi, sa tricotam o bentita ascultand colinde!......
Si zau, ca am dorit sa particip la aceasta provocare, dar nu am prevazut "neprevazutul"!!! Cool
Le rezolva timpul pe toate! "Să fiţi sănătoşi, români, oriunde vă aflaţi!"
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA

Mesaj Scris de Admina Mar 09 Dec 2014, 8:21 pm

A fost transmis tabelul membrelor juriului. Vom posta castigatoarele in 2-3 zile, maxim.
Piciul, la provocare au participat 4 persoane, la concurs 5 persoane. Eu cred ca un concurs e mult mai tentant, datorita premiilor. wink Chiar daca premiile erau surpriza, sponsorul Brorom Sibiu a pus la dispozitia castigatoarelor, tot timpul premii interesante, motivante.
E pacat ca nu se coase pentru casa. Cred ca e o alegere a romancelor, mai mult. In alte tari se cos foarte multe decoratiuni, mai ales quilt-uri, in State, de exemplu.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA

Mesaj Scris de piciul Mar 09 Dec 2014, 9:57 pm

M-ai provocat, Admina!......sa zicem ca esti mai motivat la un concurs .... dar aici facem din pasiune ce realizam! Eu sincer asa am gandit! Am dorit ca ... am visat sa ofer o clipa de relaxare, de sezatoare pentru sufletul nostru!
Succes participantelor care au reusit sa se incadreze in timp si sa realizeze pentru casa o decoratiune!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA

Mesaj Scris de elena.habasescu Mier 10 Dec 2014, 6:19 am

Totdeauna exista un motiv ca sa participi sau nu la un concurs.De cele mai multe ori motivul pentru care participi este acela de a vedea cat esti de pretuit pentru ceea ce realizezi DAR la majoritatea concursurilor s-a votat in "gasca" cine a avut mai multe cunostinte sau prietene a luat mai multe voturi si nu era lucrarea lui cea mai buna sau comisiile aveau preferatii lor si nu dadea premiul la cine-l merita.Nu ma refer la acest site ci in general , si eu am primit mesaje sa votez pe cineva anume. O sa vedem si la acest concurs cum procedeaza comisia . Lumea nu este atat de naiva cum isi inchipuie unii .Se participa de dragul concurentei si nu neaparat de dragul premiului.Ce frumos este acolo unde oamenii sunt deschisi , corecti si iubitori !
elena.habasescu
elena.habasescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 84
Varsta : 71
Localizare : bocsa
Data de inscriere : 30/08/2010

http://ena-quilt.blogspot.com

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA

Mesaj Scris de danabarbu2007 Mier 10 Dec 2014, 10:49 pm

Eu va spun de ce participm in general la concursuri....in primul rand pentru ca imi pune mintea la contributie sa fac ceva mai deosebit care sa iasa in evidenta fata de alte lucrari....apoi imi place sa vad apoi daca au fost sau nu apreciate lucrarile mele....la concurs oamenii spun exact defectele fara sa te menajeze
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA

Mesaj Scris de filipoidana Joi 11 Dec 2014, 1:34 pm

Cred ca fiecare participa la un concurs din diferite motive, cred ca motivul meu e unul cam copilăresc,dar cred ca nu sunt singura, si anume e bucuria unui copil de a primi ceva, indiferent ce. Nu particip sa ma întrec cu nimeni ci doar țintesc sa am împlinirea ca am castigat ceva pe care il voi avea amintire. Când aveam 13 ani am castigat un atlas cu animale la un concurs, pe care il pastrez cu drag. Daca ar fi sa recunosc, la fiecare câștigător apare si un pic de mandrie, ceea ce cred ca nu ar trebui sa fie, dar pentru cine vrea cred ca poate fii eliminata. Scuzati- mi sinceritatea. ;)
filipoidana
filipoidana
helper
helper

Numarul mesajelor : 53
Localizare : braila
Data de inscriere : 02/04/2014

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA

Mesaj Scris de Admina Vin 12 Dec 2014, 8:23 pm

Concurentele:

Concurenta 1.
Povestea începe acum 40 ani când un copil trebuia să primească taina botezului.
Bunica paternă a întrebat-o pe naşă conform datinilor străbune, ce cadou îşi doreşte.
Naşa, femeie tânără, gospodină, cu emoţie în glas a cerut ştergare ţesute în război să-şi împodobească geamurile casei în care visa să-şi crească fiicele alături de soţ.
Bunica a ţesut bucăţi exact de lăţimea maximă a urzelii din bumbac.
Au trecut anii, bucăţile de ţesătură, multe la număr să-şi facă naşa şi draperie şi cuvertură şi mileuri, au rămas chitite într-un vechi geamantan.
În fiecare an, eu fiica naşei, le scoteam, le scuturam, aeriseam, apoi le chiteam cu grijă la loc.
De ceva timp îmi doresc să-mi înlocuiesc vechea draperie.
Am văzut concursul şi m-am gândit că acum e momentul.

Am scos materialele, le-am măsurat, analizat.
Am măsurat geamul.
Bordura de mătase o am de vreo 30 ani de la bunica mea, care lucra atunci la fabrica de ţesături din Timişoara. Tot ce se refuza la export se vindea în micul magazin al fabricii.
Când am terminat de cusut draperia, am hotărât să îmbrac şi perna lungă. Dantelei croşetate i-am adăugat încă un rând cu bumbac roşu, mi-aş fi dorit un fermoar ascuns lung dar negăsind am montat unul obişnuit. Rămânând material din ştergare am cusut perna pătrată pe o veche faţă de masă, obţinând o pernă cu 2 feţe.
Patul fiind de dimensiuni atipice, realizat la comandă de tatăl meu, are nevoie de cearceafuri corespunzătoare, aşa că am cusut pe margine această bordură croşetată (pe margine este cusătură la maşină, cele 3 bucăţi sunt prinse între ele prin cusătură manuală.)
Am realizat că nu se vede schiţa în prima poză, am mai făcut una când am realizat pozele de final. Asta-i ce a mai rămas din papiota începută pentru acest proiect.

Acum camera are un iz de sărbătoare, căldură, linişte.

Materiale:
CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Materiale

Schita cu masuratori
CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Schiu0163a%2520cu%2520mu0103suru0103tori

volan la draperie:
CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Volan%2Bla%2Bdraperie

dosul pernei lungi, rotunde:
CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Dosul%2520pernei%2520lungi%252C%2520rotunde

Detaliu draperie, perna lunga
CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Detaliu%2520draperie%252C%2520perna%2520lunga

Detaliu cearceaf perna patrata, draperie, perna lunga
CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Detaliu%2520cearceaf%2520perna%2520patrata%252C%2520draperie%252C%2520perna%2520%2520%2520lunga%2529

Ansamblul final:
CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Ansamblul%2520final


Concurenta 2.
Cafeaua de dimineata

Cafeaua va fi si mai placuta daca atmosfera  din jur, masa pe care se afla cestile, va fi impodobita cu eleganta si gust. Am facut 4 servetele  cu tematica –Toamna - pe care le-am pictat cu ajutorul culorilor  pentru textile. Servetelele sunt facute dupa tehnica quiltului. Am folosit materiale de bumbac, vatelina, ata, culori pentru textile. Am conceput modelul, l-am desenat pe o coala de hartie  dupa care l-am imprimat pe servetel cu indigo dupa care l-am colorat. Am calcat cu fierul servetelui pe dos. Dimensiunea fiecaruia este de 30/21 cm.

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Image001

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Image002

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Image003

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Image004

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Image005

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Image006

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Image007


Concurenta 3.
Am facut pentru acest concurs cateva pernite decorative si saculeti decorativi. Materiale folosite: bumbac 100%, bumbac 100% imprimat, panza cruda, dantela de bumbac, nasturi, snur decorativ de bumbac si matase, fir efect lung etc. Pernitele au dimensiunea de 40/40 cm, saculetii au dimensiunea 20/16 cm.

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 10816179_754209931327743_847336443_n

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 10833696_754209917994411_1251912256_n

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 10833588_754209924661077_179908771_n

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 10833822_754209987994404_837323666_n

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 10833733_754209967994406_1882301656_n

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 10847032_755515617863841_522580861_n

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 10841384_754210037994399_748135341_n


Concurenta 4.
Incep prin a multumi adminelor pentru organizarea acestui concurs, a reprezentat motivatia perfecta pentru a realiza in sfarsit decorul camerei copiilor. In primavara, cu cateva luni inainte de a ne muta in casa noua, mi-am propus ceva un pic cam indraznet pentru cineva fara prea multa experienta in domeniu - sa le construiesc copiilor paturi suspendate cu topogan. Dupa aproximativ 8 luni de atunci , vreo 3 dupa ce ne-am mutat si aproape 2 de munca, am reusit:) Le-am construit copiilor paturile la care visam de atata timp. Cu ajutor din partea sotului la asamblare, dar am reusit:)  Urmatorul pas il reprezenta decorul. Hotarasem in timp ce lucram la paturi ca va avea tema nautica, insa tot amanam cusutul in favoarea unor mici (si medii) proiecte de bricolaj - o scandura de masurat, un raft pentru cartile de povesti si un suport pentru cosurile de jucarii (pe care vi le voi arata la sectiunea potrivita imediat ce voi avea voie sa imi dezvalui identitatea:) )  Insa in momentul in care am citit despre concurs si mai ales paragraful in care se mentiona ca nu se impune tema sarbatorilor de iarna, am simtit ca e momentul sa trec la treaba. Proiectul pe care l-am realizat este compus din mai multe elemente separate, dar care impreuna formeaza un tot unitar - clubul copiilor, sau, pentru a respecta tematica camerei - Sailors'Club. Clubul este alacuit din:
 cort pe trei laturi  - latura principala cu usi si fereastra, pe latura stanga o fereastra, iar pe latura dreapta o usa pentru a inlesni accesul catre restul clubului. Am folosit  tesaturi din bumbac, vopsele pentru textile si vopsea acrilica bronz (impreuna cu un mediu special care o transforma in vopsea textila), o folie de plastic transparent semidur pentru fereastra din fata, plasa de pescuit pentru fereastra si usa laterala, franghie alba din bumbac de 10mm prinsa pe conturul usilor si ferestrelor cu jumatati de coliere pentru tevi. Cortul se prinde cu arici de rama patului,pe interior. Plasticul de la fereastra din fata l-am prins in suruburile colierelor, pe dos, iar plasele de pescuit sunt cusute.
zona de relaxare, reprezentata de pernele unei vechi canapele a mamei, salvate de la gunoi de sotul meu. Le-am aruncat husele vechi din piele sintetica si vatelina turtita dinauntru si am pastrat buretele. Le-am imbracat cu vatelina noua si le-am cusut huse noi, cu fermoar, din bumbac. La imbinarile dintre fete si banda de pe laterale am atasat vipusca. Vipusca am facut-o din benzi taiate din materialul in dungi si snur din bumbac. Ea reprezinta elementul de legatura dintre pernele in dungi si cele albe. Imaginile de pe pernele albe ( la fel ca cele de pe cort) le-am realizat cu sabloane si vopsele pentru textile. Toate sabloanele pe care le-am folosit le-am realizat dupa imagini descarcate de pe net, modificate, combinate si apoi decupate cu ajutorul unui mini cutter plotter.  Zona de relaxare este impodobita cu ghirlande de stegulete, pe care le-am cusut din triunghiuri de bumbac si le-am vopsit cu vopsele pentru textile. Am facut combinatii de dungi si stelute in culorile camerei, incercand sa nu existe doua la fel. Steguletele sunt prinse in ghirlanda cu banda pe bie din bumbac.    

Nu sunt prea vizibile in aceste poze, insa intre cort si intre acesta si zona de relaxare exista cate un fotoliu rotativ pentru care am lucrat doua mici huse de perna pentru spate. Materialul folosit este bumbac in dungi, iar sistemul de inchidere este cu fermoar ascuns.  Tot pentru cele doua fotolii aveam in plan sa lucrez perne din burete subtire pentru sezut, insa nu am mai avut timp.

Ca detaliu de executie am pus poza cu fermoarul de la una din pernele in dungi, cu atasarea corecta a acestuia si potrivirea exacta a dungilor.

Deoarece exista atat de multe elemente separate, mi-a fost foarte greu sa fac poza din timpul lucrului si cea cu dosul produselor. In prima am pus laolalta tot ce aveam in lucru la momentul respectiv, iar in a doua am pus doar cate o husa de perna deoarece sunt toate la fel. Am pus insa la dispozitia adminelor mai multe poze cu detalii pentru fiecare din elementele ce compun clubul (inclusiv pentru cele doua pernute care nu se prea vad in poze), atat din timpul executiei cat si de la final, in camera,  in cazul in care vreun membru al juriului sau al forumului are nevoie de lamururi.

In speranta ca ati avut rabdare sa cititi o introducere atat de lunga, va prezint clubul de joaca si relaxare al copiilor mei:


CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Cort%25205

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Tot%25201

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Tot%25205%2520dos

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Tot%252014

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Tot%25206

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Tot%25208

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Tot%252011


Concurenta 5.
Aseara m-am hotarat ce pot face, pentru ca nu aveam nicio idee. Am cusut patru pernute ornamentale cu floricele facute manual cu ac si ata. Partea din fata este dubla iar cea din spate simpla. Materialul floricelelor este o stofa mai grasa, ca de palton. Multumesc pentru ocazia de a coase ceva pentru casa.

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 BId2Nyh51iOy682FVpP4NE3dE4zwxtEy2Hgdeg9KeQ0=w279-h209-p-no

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 VT0bZ4m1VhoeGgmZHddykHI6a4VQgi08VgRSdje2PCo=w278-h209-p-no

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 1px09b3oGv5y5k55XgqJJoA-y9CwwqAALRuzNrRNobM=w161-h215-p-no

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Gk3Ux14KnDxhybGjGW2Nah0In9Wi9oPaPE7RihhF1VY=w287-h215-p-no

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Is7xG-Xc0gn43mvBvRsEKJ4tuzm3FQJZYUffGKu4px4=w287-h215-p-no

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 L39_J5z-xl207BJMF6uXz4F5xSf-mrBlXXklgAJ6ywA=w161-h215-p-no

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 HQ1xXJKVX5FGINyTi-yOYUVl6eYIipF0NkY1o5xH360=w276-h207-p-no




Premiile oferite de Brorom Sibiu www.decusut.ro sunt:
- Locul I - Manualul Croiul de Aur, in valoare de 419 lei ( 384.40 lei + TVA ) http://www.decusut.ro/produs/tipare/croiul-de-aur.html

- Locul II - Plansa de croi KAI CB-01 + foarfeca KAI-N5165 in valoare de 250 lei ( 201.61 lei + TVA ) http://www.decusut.ro/produs/cuttere-si-planse-croi/plansa-pentru-croi-kai-cb-01.html + http://www.decusut.ro/produs/foarfeci/foarfeca-kai-n5165.html

- Locul III - Set asortat ata vascoza Madeira + forfecuta de broderie KAI-N5100 in valoare de 119 lei ( 95.96 lei + TVA ) http://www.decusut.ro/produs/seturi-ata-madeira/set-asortat-vascoza-40-200-m.html + http://www.decusut.ro/produs/foarfeci-broderie-382/n5100-foarfeca-profesionala-pentru-broderie-si-de-detalii-de-finete.html

Concurentele la acest concurs sunt:
Concurenta 1 - Gabica
Concurenta 2 - elena.habasescu
Concurenta 3 - Zsofia
Concurenta 4 - Ioana Soare
Concurenta 5 - filipoidana

Membrele juriului: Danabarbu, Karina, MihaelaT, Tomari. In tabel notele sunt puse in alta ordine.
CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 12-12-20147-37-49PM

Castigatoarele:
LOCUL I: Ioana Soare primul

LOCUL II: Zsofia

LOCUL III: elena.habasescu

Felicitari castigatoarelor, multumim participantelor si membrelor juriului pentru ajutor. Flowers  Multumim firmei Brorom pentru premiile oferite!

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA

Mesaj Scris de Floren Vin 12 Dec 2014, 8:49 pm

Felicitari castigatoarelor , organizatorilor si sponsorilor ! flower
Daca atunci cand am vazut lucrarea de interior de camera de copii am zis ca e facuta de specialisti , acuma vin cu intaritura : e facuta de MAESTRA !!! Felicitari , Ioana , pentru tot : imaginatie , perseverenta , migala , perfectionism , profesionalism !!! Flowers
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA

Mesaj Scris de olguta cusma Vin 12 Dec 2014, 9:09 pm

Felicitari concurentelor, sa va bucurati din plin de creatiile voastre aplauze aplauze aplauze . Imi pare si mie  rau ca nu am reusit sa participam mai multe la acest concurs ,dar sunt dezamagita ca in ultimul timp chiar nu am reusit sa mai lucrez aproape nimic Sad
Draga Elena.habasescu te contrazic, eu am castigat doua concursuri si nu am fost votata in "gasca" .Cunosc doar o singura persoana de pe acest forum care este prietena mea si care probabil m-a votat.
olguta cusma
olguta cusma
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 163
Varsta : 54
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/02/2012

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA

Mesaj Scris de LRodica Vin 12 Dec 2014, 9:15 pm

Felicitari castigatoarei, felicitari si participantelor. Flowers
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3656
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA

Mesaj Scris de ioana soare Vin 12 Dec 2014, 9:20 pm

Va multumesc frumos! Merci kiss

In primul rand as vrea sa felicit toate participantele la acest concurs, toate creatiile prezentate au avut ceva unic si deosebit! love

Multumesc adminelor si sponsorului pentru organizarea acestui concurs si pentru premiul oferit! Am vizionat prezentarea si sunt nespus de bucuroasa ca voi primi ceva atat de deosebit. Imi va fi extrem de util in viitor si nu cred ca ar fi putut exista premiu mai potrivit! Va multumesc mult! hug

Multumesc juriului pentru notele acordate, inseamna mult pentru mine aprecierea voastra! kiss

Floren iti multumesc mult pentru cuvintele frumoase! pupi
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA

Mesaj Scris de filipoidana Vin 12 Dec 2014, 10:05 pm

mulumim pentru concurs, eu sunt prima... din coada Smile Merci dar pate altadata... ma voi pregati si eu mai bine. acum daca tot a trecut concursul o sa va arat si alte creatii ale mele ca decoraiuni interioare doar ca nu sunt cusute sunt lipite. nu stiu daca am voie sa postez aici ca sunt din diferite teme, sa-mi fie cu iertare nu voi posta prea multe.[img]CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 20jpnxz[/img]
[img]CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 2e58px0[/img][img]CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 A2qa6u[/img]
[img]CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 2nbdldw[/img]
[img]CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 24eyt7c[/img]
filipoidana
filipoidana
helper
helper

Numarul mesajelor : 53
Localizare : braila
Data de inscriere : 02/04/2014

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA

Mesaj Scris de Buburuza Vin 12 Dec 2014, 10:34 pm

Recunosc: am avut oarecari indoieli in legatura cu concurenta 4. Prea era totul perfect de perfect. Prea ca din revista. Prea putine poze din timpul lucrului. Pana am aflat cine era... SINGURA in stare sa lucreze asa - fara suparare dragelor, dar in orice face Ioana e din alta liga fata de noi, restul lumii. Felicitari, Ioana! Cu plecaciune!
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA

Mesaj Scris de Uca Vin 12 Dec 2014, 10:59 pm

Felicitări concurentelor!
Buburuza a scris:...dar in orice face Ioana e din alta liga fata de noi, restul lumii.
Subscriu. Felicitari, Ioana! Alte cuvinte nu mai am. Mi le-am cam înghițit pe toate de când am văzut ce ai realizat.hug IMPRESIONANT!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA

Mesaj Scris de ioana soare Vin 12 Dec 2014, 11:05 pm

Multumesc mult Buburuza si Uca, cuvintele voastre inseamna mult pentru mine! hug  

Buburuza sa stii ca pe langa cele 7 poze care au aparut in concurs eu am trimis adminelor inca un fisier cu peste 50 de poze. Poze care aratau cum am decupat, cum am vopsit ramele, cum am potrivit dungile, cum am facut vipusca, cum am aplicat sabloanele, cum am avut o prima varianta de stegulete la care am renuntat si am ajuns la o a doua, etc... Am trimis poze cu detalii, cu dosul produselor vazut mai de aproape... Pentru concurs am ales o varianta de compromis in privinta pozei cu dosul si celor din timpul lucrului, pentru ca, pentru a le face lor mai mult loc ar fi insemnat sa renunt la una sau mai multe poze finale si nu am vrut asta.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA

Mesaj Scris de Floren Vin 12 Dec 2014, 11:11 pm

Ioana , cand o sa ai tu chef si 2 minute libere , zi-mi si mie , te rog , cum ai facut vipusca . Sar'na in avans ! pupi

L.E. Tocmai ce i-am aratat sotului meu camera copiilor tai si a ramas uimit .Doar atat a zis : "E artista !" kiss
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA

Mesaj Scris de Buburuza Vin 12 Dec 2014, 11:34 pm

Ioana, am vazut putini profesionisti care sa fie in stare sa lucreze la standardul la care lucrezi tu, orice ai face. Proiectul asta absolut uimitor.
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA

Mesaj Scris de ioana soare Sam 13 Dec 2014, 12:00 am

Buburuza iti multumesc mult! love

Floren voi scrie la subiectul "Scoala de croitorie".
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA

Mesaj Scris de Admina Sam 13 Dec 2014, 12:43 am

Filipoidana, te rog sa postezi pozele respective aici: https://www.lucrudemana.com/t2166p255-decoratiuni-diverse-7
Ioana, cuvintele sunt de prisos, asa cum s-a mai spus. Flowers Esti artista!
Am o rugaminte, daca ai timp si vrei, sa postezi din pozele respective si detalii, intr-un subiect special. Decoratiuni pentru camera copiilor sau si mai special Tutorial decoratiuni maritime sau cum vrei tu. E ceva deosebit, merita sa aiba o galerie speciala de prezentare, pe etape. Nu vreau nici sa pierzi mult timp cu postarea, dar daca le ai deja intr-un album, poti posta direct link-urile de acolo. hug
Rog castigatoarele sa trimita numele complet si adresa completa, pentru trimiterea premiilor.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA

Mesaj Scris de Samarineanca Sam 13 Dec 2014, 3:15 am

Pe deplin meritat premiul. Ca s-o citez pe Buburuza, CHAPEAU! Flowers
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA

Mesaj Scris de diada Sam 13 Dec 2014, 7:11 am

Felicitari Ioana, felicitari fetelor! Sa folositi premiile cu placere si va astept adresele cu numar de telefon sa le pot trimite sponsorului.

Am incarcat pozele suplimentare trimise de Ioana in albumul de concurs, pana deschide ea un alt subiect le puteti viziona AICI link.

Multumesc juriului pentru ca ne-a ajutat sa alegem castigatoarele. hug

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA

Mesaj Scris de AcidoR Sam 13 Dec 2014, 7:42 am

Felicitari tuturor participantelor! flower
Felicitari Ioana !Merci Flowers  
Cuvintele s-au spus, asa ca nu-mi ramane decat sa adaug ca atunci cand am vazut prezentarea m-am gandit ca nu poate fi decat a ta si ma bucur ca asa a fost. hug
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA

Mesaj Scris de elena.habasescu Sam 13 Dec 2014, 7:47 am

Draga Elena.habasescu te contrazic, eu am castigat doua concursuri si nu am fost votata in "gasca" .Cunosc doar o singura persoana de pe acest forum care este prietena mea si care probabil m-a votat.[/quote]
Eu am specificat in comentariu ca nu ma refer la acest forum ci in general la concursuri  si sincer. n-am urmarit toate concursurile de pe acest forum , am participat doar la 2 dintre ele insa , pe internet ,pe alte siteuri , am primit mesaje de la cunostintele mele sa le votez dar cum urasc din toata inima minciuna, linguseala , oamenii meschini , sigur ca nu le-am votat , am dat votul celei care consideram eu ca merita. Nu stiu cu ce se ocupa concurenta nr.4 dar pana n-o sa vad detalii care sa ma convinga ca ea a facut piesele din decor am sa spun ca Mos Ion Roata " încă tot n-am înțeles".Pana atunci o felicit ca a facut intradevar ceva deosebit.Sunt curioasa sa mai vad ceva facut de Ioana Soare , cred ca are lucruri care te lasa " cu gura cascata" . Ioana Unde le pot vedea ?Le felicit si pe celelalte , fiecare a pus suflet in ceea ce a realizat .Multumim organizatoarelor ca ne-a dat posibilitatea sa ne mai miscam putin in sens creativ bineinteles.
elena.habasescu
elena.habasescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 84
Varsta : 71
Localizare : bocsa
Data de inscriere : 30/08/2010

http://ena-quilt.blogspot.com

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA

Mesaj Scris de diada Sam 13 Dec 2014, 7:59 am

Elena.habasescu esti foarte tare, asa si trebuie! Totusi esti destul de veche pe forum ca sa vezi creatiile fetelor daca ne urmareai. Eu de ex am dat o cautare la tine pe forum si nu se mai vad creatiile, le-ai stres din albumul respectiv probabil. Eu te stiu ca utilizator si stiam cam ce faci, nu te-am verificat pe poze, acum am dat o cautare ca ai strigat "hoti"

Uite ultimile mesaje ale Ioanei https://www.lucrudemana.com/spa/ioana%20soare , nu sunt secret, le poti vedea din profil la orice utilizator. O sa vezi acolo creatiile ei.

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB