Ultimele subiecte
» Drumetii si locuri vizitate (3)
Ieri la 9:51 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» La sueta .... de seara ! 22
Ieri la 9:28 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Quilling-Arta de a rula hartia (20)
Ieri la 7:54 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ieri la 2:27 pm Scris de Dorulet

» Bijuterii fimo (33)
Ieri la 9:28 am Scris de cristi970

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Joi 17 Aug 2017, 6:50 pm Scris de LRodica

» Intelepciune prin povestiri
Joi 10 Aug 2017, 6:24 am Scris de piciul

» Despre compoziția și grosimea firelor pentru tricotat la mașină
Mier 09 Aug 2017, 2:16 pm Scris de Alessia 1996

» Florile din gradina mea(2)
Mier 09 Aug 2017, 9:40 am Scris de LRodica

» Scoala de croitorie (15)
Mar 08 Aug 2017, 9:35 pm Scris de kisslandia

» Din materiale reciclabile 5
Vin 04 Aug 2017, 6:32 pm Scris de LRodica

» Carte-jucarie cusuta
Vin 04 Aug 2017, 12:17 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Ce melodie asculti acum !-5
Vin 04 Aug 2017, 12:14 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Rochii, fuste crosetate -14
Vin 04 Aug 2017, 6:39 am Scris de gretty

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Mar 01 Aug 2017, 11:22 pm Scris de gabriela1554

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Mar 01 Aug 2017, 11:14 pm Scris de gabriela1554

» Sa construim un Dream catcher
Mar 01 Aug 2017, 10:49 pm Scris de fulvia

»  Masinile noastre de cusut (6)
Lun 31 Iul 2017, 10:54 pm Scris de Danutzaaa

» Jucarii homemade
Lun 31 Iul 2017, 9:22 pm Scris de LRodica

» Costume carnaval (VI)
Sam 29 Iul 2017, 10:44 pm Scris de dorina narita

Custom Search

LM Articole

LM YouTube Channel-
-

-

CursuriReiki-

RuneHeivang-

CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: CONCURS CROITORIE - DECORATIUNI PENTRU CASA

Mesaj Scris de elena.habasescu la data de Sam 13 Dec 2014, 8:14 am

diada a scris:Elena.habasescu esti foarte tare, asa si trebuie! Totusi esti destul de veche pe forum ca sa vezi creatiile fetelor daca ne urmareai. Eu de ex am dat o cautare la tine pe forum si nu se mai vad creatiile, le-ai stres din albumul respectiv probabil. Eu te stiu ca utilizator si stiam cam ce faci, nu te-am verificat pe poze, acum am dat o cautare ca ai strigat "hoti"

Uite ultimile mesaje ale Ioanei http://www.lucrudemana.com/spa/ioana%20soare , nu sunt secret, le poti vedea din profil la orice utilizator. O sa vezi acolo creatiile ei.

Mii de scuze Ioana!!! Am vazut abia acuma detalii care se puteau pune in locul altor poze.
Diada -eu sunt pe acest forum de dragul creatiei si nu de dragul concurentei . Este singurul forum pe care l-am intalnit unde atmosfera nu este cazona si asa trebuie sa fie . Aici ne petrecem , in mod placut, o frantura din timpul nostru liber , invatam ceva de la altii sau invata altii de la noi .Eu n-am sters nimic din ce am postat . Adevarul este ca nu am mult timp sa stau pe forum desi mi-ar face mare placere . Am servici si in afara de el predau cateva ore pe saptamana la o scoala populara de arta .Sper sa ma intelegeti si sa nu va suparati pe mine ca sunt urmas dea lui Mos Ion Roata .
elena.habasescu
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 84
Varsta : 64
Localizare : bocsa
Data de inscriere : 30/08/2010

http://ena-quilt.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de ioana soare la data de Sam 13 Dec 2014, 9:43 am

Va multumesc mult pentru cuvintele frumoase!
Acidor, chiar ma intrebam daca ma va recunoaste cineva pupi

Admina voi face atunci un subiect separat si voi prezenta totul acolo, impreuna cu tutorialele care m-au ajutat. Voi scrie acolo si despre vipusca.

Elena nu puteam pune in plus poze cu detalii, ar fi insemnat sa nu mai prezint nimic, doar imagini cu ceva in lucru. Asta a fost cea mai buna varianta la care m-am putut gandi pentru a ma incadra in 7 poze.  Aici gasesti poze cu alte lucrari de-ale mele.
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3889
Varsta : 37
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de orhapetru la data de Sam 13 Dec 2014, 10:09 am

Felicitari tuturor participantelor pentru creatiile voastre deosebite, felicitari adminelor si totodata juriului !!!!
kiss kiss kiss
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 571
Varsta : 41
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Mesaj Scris de MihaelaT la data de Sam 13 Dec 2014, 10:30 am

Felicitări! Aţi realizat decoraţiuni frumoase.

Cititi Regulamentul!
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6683
Varsta : 41
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

http://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Mesaj Scris de aurishta la data de Sam 13 Dec 2014, 11:19 am

Vin si eu sa va aplaud, fetelor, felicitari pentru fiecare imparte si cate un buchet de flori! hug pupi bucurie bucurie
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3943
Varsta : 49
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de piciul la data de Sam 13 Dec 2014, 12:06 pm

Felicitari tuturor participantelor! flower  Lucrarile, facute de ele, le vor aduce aminte de "febra examenelor"!

...poate juriul, pentru ajutorul novicilor, pot comenta notele date?! De exemplu: la lucrarea "x" s-au dat note de la 8 la 30....aceeasi lucrare....nu e ceva putred in Danemarca?!......la patinaj, la tehnic, s-a facut un regulament si arbitrii la triplu axel dau (sa zicem) nota 5...la artistic pot da intre 5...7.....la croitorie....la tehnic e o nota, la artistic alta.....media e premiul....stiu ca este complicat sau pare complicat...dar citind in arhiva...."juriul" spunea;...am dat nota 10 pentru cusatura de margine perfecta, pentru tighelit..., pentru decoratiunea prinsa...pentru ideea....am invata cu toti....dar nu stiu cum putem plati juriul pentru munca prestata! scratch
Sanatate maxima, oriunde va aflati!
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3991
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Adelle23 la data de Sam 13 Dec 2014, 12:22 pm

Felicitari pentru concurs! N-am intrat pe forum de mult, si ce creatii vad ochii mei... E extraordinar ce ai creat Ioana, si celelalte participante la fel! Sa va aduca veselie in timpul sarbatorilor, si nu numai!
Adelle23
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 159
Localizare : Mures
Data de inscriere : 29/04/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Sam 13 Dec 2014, 12:40 pm

piciul a scris:dar nu stiu cum putem plati juriul pentru munca prestata!  scratch

Aici ai pus punctul pe i. Fetele si-au rupt din timpul lor sa jurizeze si cred ca daca le ceream asta nu stiu cate ar mai fi fost de acord. Daca nici concurente nu au fost la acest concurs cu tema generala, eu una nu-mi permit sa le cer membrilor juriului asa ceva, sa-si rupa din timpul lor sa-mi si comenteze si sa-si justifice notele.

Daca doriti voi, alti membri sa faceti comentarii pe produsele realizate, de ce nu, puteti sa spuneti, dar nu vreau sa solicit mai mult decat am facut-o deja, membri juriului.

Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 6488
Localizare : intre zi si noapte
Data de inscriere : 18/10/2008

https://picasaweb.google.com/101308234088606518793

Sus In jos

Mesaj Scris de valentinadof la data de Sam 13 Dec 2014, 5:08 pm

Felicitari,fetelor!Ati facut lucrari deosebite!Despre concurenta nr 4 de cum i-am vazut creatia,mi-am zis,e o artista si o curajoasa!Sa folositi premiile cu mult spor!

Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3156
Varsta : 40
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Sam 13 Dec 2014, 9:33 pm

Piciule tu ai ceva nu noi? Te-am suparat cu ceva?
Nu inteleg de ce nu e de ajuns numele bun al membrelor juriului, mai soliciti si explicatiile lor. Nu mi s-ar parea corect sa fie votarea juriului la vedere, pentru a nu se crea antipatii, comentarii.
Au primit un tabel cu urmatoarele criterii si cerinte:
Va rugam sa acordati note de la 1 la 5, fiecarei concurente la concurs, in functie de fiecare criteriu enumerat. Astfel fiecare trebuie sa primeasca 6 note.
"1. Originalitatea produsului: creatiile trebuie sa fie interesante, sa aiba elemente care sa le scoata din anonimat;
2. Designul si cromatica: modelul ales sa urmareasca o idee, un concept  (in cazul acesta: decoratiuni pentru casa,
va rog sa tineti cont si de materialul folosit si cat de recomandat este pentru decoratiuni);
3. Versatilitatea: sa fie decoratiuni inedite, dar in acelasi timp versatile, unor de integrat in decorul casei, potrivite cu moblierul, etc.
4. Complexitatea modelului: decoratiunile pentru concurs, trebuie sa aiba un grad de executie, cat mai complex;
5. Corectitudinea executiei: urmariti elemente dificile in realizare si detalii bine finisate;
6. Calitatea produsului finit: decoratiunile trebuie sa fie alcatuite din articole de calitate, lucrate corect pe etape si finisate bine."

De la fiecare membra a juriului am primit tabelul cu 30 de note si o medie generala pentru fiecare concurenta, care apare in tabelul prezentat pe forum. Daca vrei iti trimit si fiecare tabel, dar tot asa, nu specific care de la cine e. Anunta-ma daca mai vrei alte detalii.
Cat despre Elena.habasescu... ma abtin. Daca e contestata si lucrarea Ioanei Soare, putem sa ne ducem la culcare si sa ne lasam de forumit. zid

Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8710
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Andata la data de Sam 13 Dec 2014, 10:16 pm

Felicitari adminelor pentru concurs, si multumiri sponsorului nostru drag si juriului voluntar. Felicitari si participantelor, dar mai ales premiantelor!
Ioana, jos palaria in fata ta. Nici nu am cuvinte sa spun cat de mult am admirat decorul realizat de tine. De cand a fost postat mi-am dorit sa stiu cine este realizatoarea acestei opere perfecte! Pentru ca, fara dubiu, este o opera. Felicitari!
Mi-au placut mult si decoratiunile Zsofiei, combinatia de dantela cu panza si cu snur. Ea a fost pe locul 2 si in preferintele mele.
Interesant si setul realizat de Elena, multa munca si inspiratie acolo, pe mine, insa, copacii cu doar cateva frunze si frunzele ruginii nu sunt in stare sa ma binedispuna de dimineata. In fine, aceasta e doar opinia mea.
Sa va bucurati de premii, doamne dragi si sa ne mai incantati si cu alte minunatii.

Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de CarmenClaudia la data de Sam 13 Dec 2014, 11:23 pm

Felicitari tuturor fetelor participante la concurs, dar si juriului.
Mi-a placut si ceea ce a creat Elena, dar ce a facut Ioana depaseste orice. A fost o munca titanica acolo. FELICITARI Ioana! Sa iti traiasca baietii si sa se bucure de camera lor si de faptul ca au o mama asa de talentata. Nu stiu daca ai facut vreo scoala in domeniu ( arte plastice), dar ai o imaginatie extraordinara.
Sarbatori fericite tuturor!
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Dum 14 Dec 2014, 7:55 am

Piciule, ai reusit s-o enervezi si pe Admina!!! eu zic sa-ti ceri iertare ca e Postul Craciunului rade Ea se enerveaza foarte greu de fel, dar tu ai reusit performanta.

Acum sincer, am vrut sa terminam concursul asta pana-n sarbatori pentru ca si noi ne-am saturat de scandaluri aiurea, de la fete care nici macar nu participa! Nu stiu ce va influenteaza cand scrieti la concursuri, am inteles de la altii ca FB, mesajele private... dar nu se gandeste nimeni la organizatori, sponsori. Va este mai simplu sa aruncati, la fiecare concurs. Ati zis ca nu mai vreti sa voteze toata lumea ca nu e bine, acum nici asa nu a fost bine cu juriu, sa-si justifice notele zid si nici macar nu ai participat.

Elena.habasescu, eu una nu incerc sa te conving de nimic. Am mutat poza ta la subiectul potrivit si te rog sa le postezi pe fiecare unde isi are locul.

Ioana, astept si adresa ta sa le comunic sponsorului pentru a va expedia premiile.

Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Dum 14 Dec 2014, 9:06 am

Ei stati, nu va aprindeti. Nu m-am suparat asa tare, doar am citit pe dunga. Citind asa, se intelegeau acuze si cereri de justificari si am raspuns ca atare.
Votarea am hotarat ambele si nu numai (multe forumiste au fost de acord ca e mai corect asa) sa fie cu juriu. Acum scuze, dar nu ne mai schimbam iar. Pe cele care au votat in juriu le stiti, va garantez ca au votat pe toate criteriile enumerate si de altfel isi pot verifica totalul general in tabelul postat pe forum. Daca nu s-ar regasi notele lor acolo, s-ar semnala.
Exact despre ce zice Diada, e cel mai agasant la concursuri. Dupa concurs sau in timpul, sar viteji sa arunce cu noroi sau sa arunce o piatra in lac. Au mai fost cazuri... Anumite membre intra si comenteaza ca nuca in perete, rautacios, gratuit, chiar. Nu folosesc un limbaj neutru, intra direct si acuza (nu sa intamplat des, dar cand se intampla e ciudat), fara sa fie un motiv serios, doar pun paie pe un foc pe care tot ele il incep. De asta am sarit la comentariul Piciului. L-am inteles gresit.
Hai sa nu ne mai stresam degeaba, vorba Diadei, vine Craciunul. hug Concursul a fost pentru toata lumea, a participat cine a vrut, a castigat cine a placut juriului.

Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8710
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Floren la data de Dum 14 Dec 2014, 10:40 am

....ca sa revenim !!! beat beat beat ca frumos decor a mai facut Ioana , plecaciune la talentul si munca ei !!! Merci
Zsofia , frumoase rau pernítele tale , migalos lucrate si ingrijit ! kiss Elena , individualele tale imi plac , sunt tare frumoase , insa le pastrez pentru la toamna ! wink
S-atat ! wink

Pot sa zic si eu una !? Smile
Cand ne decidem sa participam la un concurs , haideti sa ne dam silinta sa facem lucruri ingrijite , bibilite , calcate , finisate , sa avem grija de modul in care facem fotografiile , de fundal ( sa folosim unul uní , alb sau macar foarte deschis la culoare ) de lumina , de claritate . Sunt detalii importante , care pot contribui la reusita !
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1076
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Dum 14 Dec 2014, 10:45 am

Ioana , am incercat sa intru pe photobucket sa vad mai multe poze din albumul tau si nu ma lasa. M-am legat cu facebook Se poate sa ma ajuti sa le vad. Scuze de off topic. Smile
LRodica
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1243
Varsta : 50
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Floren la data de Dum 14 Dec 2014, 11:39 am

Si io , si io la fel !!

L.E. Ioanaaaaa..... pot sa vin si io la tine sa ma dau o data pe tobogaaaaan !? rade

Da' mai bine lasa , ca le stric jucaria copiilor ! rade
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1076
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de ioana soare la data de Dum 14 Dec 2014, 12:18 pm

Va multumesc mult pentru cuvintele frumoase! hug

Ma flateaza laudele voastre, dar parca simt ca nu le merit chiar asa, pentru ca sunt multe  detalii pe care nu le-am gandit asa de la inceput, au aparut pentru ca nu mi-a placut prima varianta si am incercat sa gasesc o alta cu care sa fiu pe deplin multumita. Am si gresit, am croit invers, am scurtat fermoare lasand cheitele pe partile taiate, mi-am taiat o usa in cutitul masinii de surfilat(a trebuit sa le recroiesc pe amandoua pt ca nu am mai avut acelasi material),etc... deci nu a mers totul struna. De fapt nu-mi aduc aminte sa-mi fi mers vreodata totul struna:) Si am avut emotii mari pana in momentul cand am introdus pernele in huse , ma asteptam sa apara ceva neprevazut, vreo greseala neobservata. Apoi topaiam de fericire dupa fiecare, cand vedeam ca se potriveste in husa si arata asa cum speram si imi imaginam:)

Imi pare rau ca nu am reusit inca sa fac subiectul cu explicatiile, voi face asta diseara dupa ce culc baietii.

Rodica mai simplu ar fi sa le vezi in albumele mele de pe facebook. Aici am dat linkul cu photobucket pt ca nu stiam daca Elena are sau nu cont pe facebook. Dar daca tu ai e cel mai simplu asa, sunt si mai frumos aranjate in albume.

Floren nu-l strici sa stii. M-am dat si eu, s-a dat si sotul meu care are 90kg (el mai cu grija) si nu s-a intamplat nimic. Am gandit tot ansamblul sa reziste la sarituri si la orice giumbuslucuri le-ar da prin cap copiilor sa faca acolo. In coltul de citit povesti (postamentul dintre cele doua paturi) stam si toti 4 si nu crapa sau scartaie nimic:)
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3889
Varsta : 37
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de zsofia la data de Dum 14 Dec 2014, 2:26 pm

vai ce surpriza mare ma asteapta,am ramas fara cuvine !
multumesc mult Adminelor si pentru sponsorul Bro Rom Sibiu care ne a dat acest frumos cadou de care avem nevoie si pentru juriu. Multe felicitari si pentru ceilalti concurente .Ioana jos palaria,felicitari si mare succes si in viitor.
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Dum 14 Dec 2014, 4:15 pm

Ioana, numarul de telefon te rog.

Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ralou la data de Dum 14 Dec 2014, 5:50 pm

Felicitari tuturor, organizatori, concurente si juriu. A fost o tema faina si interesanta.

Ioana, te-as ruga in tutorial sa scrii un pic si despre ansamblul de paturi, vreau sa fac acelasi lucru pentru copii mei, care vor paturi etajate, dar amandoi vor sa stea sus Smile . Si sa ne spui de unde ai luat toboganul...
ralou
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 25
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de elena.habasescu la data de Lun 15 Dec 2014, 9:11 am

Miltumesc pentru premiu la toti cei care s-au implicat in organizarea acestui concurs ! Va doresc la toate Sarbatori Fericite si La multi Ani!Daca am suparat pe cineva il rog sau o rog sa ma ierte !
Elena
elena.habasescu
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 84
Varsta : 64
Localizare : bocsa
Data de inscriere : 30/08/2010

http://ena-quilt.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Gabica la data de Lun 15 Dec 2014, 9:40 am

Felicitări Ioana, mă bucur că ai reuşit ă ne prezinţi realizarea acestui decor minunat.
Felicitări tuturor pentru concurs.
Mai ales sponsorului. 
Cine lucrează în vânzări ştie cât este de greu să menţii o firmă pe linia de plutire, să faci profit ca să-ţi poţi permite să dai din "plinul" tău şi altor persoane.
Am participat la acest concurs pentru că mi-a plăcut tema, şi chiar aveam nevoie de această draperie. Prea multe nu aveam ce să fac la această lucrare. Mulţumesc fetelor care au spus cuvinte frumoase desprea lucrarea mea atunci când au fost postate pozele.
Mulţumesc şi jurului pentru efortul depus.
Cu zâmbet şi fericire în suflet mergem mai departe.
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1782
Varsta : 48
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de Buburuza la data de Lun 15 Dec 2014, 10:33 am

In primul rand, am avut onoarea sa fac parte dintre jurati la vreo doua concursuri pe forum (nu si la acesta) si, credeti-ma, nu este usor deloc. In primul rand, trebuie sa fii cat se poate de obiectiv (cat se poate!), sa lasi deoparte preferintele personale (de estetica, de gust, de simpatie) si sa punctezi corect lucrarile dupa anumite criterii. Asadar, tot respectul pentru jurate si multumiri pentru munca lor.

In al doilea rand, am incercat sa particip la vreo doua concursuri pe forum. Dar cum am o problema cu termenele limita, am cam ratat de fiecare data. Dar stiu ca nici pentru participanti nu e simplu deloc - trebuie sa te incadrezi in tema, trebuie sa te incadrezi in termen si (de ce sa nu o spunem?) , trebuie sa te incadrezi in buget. In plus, nu este usor sa te lasi cantarit, judecat, jurizat, comentat. Asadar, tot respectul pentru particpante si felicitari fiecareia.

In al treilea rand, presupun ca este destul de greu pentru admine sa organizeze concursurile, sa mentina buna relatie cu sponsorul, sa posteze toate lucrarile din concurs, sa aleaga si sa convinga juratii sa fie jurati, sa contabilizeze rezultatele. Si sa faca fata cu calm si gratie discutiilor (inerente) care apar in timpul sau dupa fiecare concurs. Ba mai mult, s-o ia mereu de la capat. Asadar, respect si multumiri speciale Admina si Diada.

Edit (completare) - eu un a as face niste modificari in regulament si modul de desfasurare a concursurilor. Si sunt ferm convinsa ca nu sunt singura cu idei despre "cum ar trebui sa se faca treaba". Dar e foarte simplu sa ai idei atunci cand nu esti tu cel care trebuie sa le puna in aplicare si care trebuie sa suporte consecintele... asa ca de-acum incolo, cand vine vorba de concursurile de pe forum, promit sa ma abtin de la orice comentarii de genul "parerea mea"

Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de buburuzaroz la data de Lun 15 Dec 2014, 11:08 am

Felicitari castigatoarelor la concurs.Frumoase realizari si chiar daca nu au participat multe fete sunt convinsa ca fiecare face cate ceva pentru casa- croitorie, croset sau impletit.
Pentru mine e util sa particip la concursuri pt a termina repede ce mi-am propus.Timpul e foarte limitat si mereu apar lucruri mai urgente.
       Creatia mea e mai mult utila decat spectaculoasa dar sunt mandra ca am terminat proiectul in termenul impus de concurs si nu ma prinde Craciunul doar cu materialul cumparat.
Nici povestea nu e ceva dupa care sa faci filme. Canapelele au o culoare deschisa si la repezeala am intins niste cupoane de jerse pe ele. Ca orice lucru provizoriu treaba s-a lungit din vara pana acum. Nu am participat pentru ca nu aveam nimic postat la croitorie  dar cu ocazia asta voi fi mai harnica si la postari. Nu de alta dar are mama fata priceputa wink

buburuzaroz
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 61
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 10/02/2012

https://povestideieri.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat