Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

+42
carmenco
Dodo-pui
samo99ro
mnarcisa
noki
annamarya
mihulmic
Dorulet
piciul
ritame
vero79
betymi72
europolis
fizicuta
valentinadof
ghita
irish05
filipoidana
victoriacus
barbin
AcidoR
nico1206
Cristache
Greteledelweiss
Ginet
Celya_f40
Giobsy
dragan mirela
michelinebeaulieu
nicolae68daniela
Tache Marilena
Giorgi
lacrisel
ema
Gabica
tantza_m
LRodica
AlinaJ.Bijoux
Day
danniela
SilviaDumitrescu
macanetu
46 participanți

Pagina 11 din 31 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 21 ... 31  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de ema Joi 11 Sept 2014, 10:04 am

Buna dimineata
Ce fete harnice: zacusca, suc de rosii, impletit, cafea, muzica...Sa avem spor in toate si o zi minunata
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de Gabica Joi 11 Sept 2014, 10:17 am

Bună dimineaţa
Mi-am adus fata acasă, începem şcooolaaaaa....
Ultimele pregătiri.
O zi frumoasă!
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de piciul Vin 12 Sept 2014, 6:34 am

Buna dimineata! Cafeaua cea mai buna!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
O zi buna cu multe bucurii!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de danniela Vin 12 Sept 2014, 8:27 am

'neata!
Noi avem doua saptamani de scoala, deja satui!!!
Am o stare....
O zi faina, bine ca e vineri, maine is libera, ma odihnesc, am zis!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de Day Vin 12 Sept 2014, 10:08 am

Buna dimineataaaaaaaaa Smile Soare si voie buna,nu? Ca doar incepe weekendul Smile Foarte plin pentru mamicile de scolarei,cu pregatiri pe ultima suta de metri (baai,si-au terminat picii temele de vacanta? ),foarte plin pentru celelalte,mai un castravete,mai o zacusca.Pentru mine....relaxxxxxxxxxxxx la superlativ.Sper sa-l fentez pe al meu maine sa iesim pe balta,asa,doar sa stam in natura Smile
O zi excelenta tuturor! Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 12 Sept 2014, 11:24 am

Buna dimineata!!
Eu sunt in starea lui Day. N-am nici un stres wink Nu tu copii care incep scoala, nu tu zacusti, castraveti sau alte alea.... da nici pe balta nu m-as duce... As merge undeva intr-o poienita, langa o padure colorata in culorile toamnei. Sa stau intinsa pe patura, sa privesc cerul si coroanele copacilor. Eeehhh m-a apucat melancolia .....
Sa fiti vesele si veti fi frumoase!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de mihulmic Vin 12 Sept 2014, 12:44 pm

Buna Smile
Noi suntem in pregatiri de scoala Smile
mihulmic
mihulmic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 163
Localizare : Aici :)
Data de inscriere : 12/07/2014

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de Dorulet Dum 14 Sept 2014, 7:18 am

Buna dimineata,doamnelor!
Dupa o noapte cu tarait de greieri,un cer cu stele,sateliti, avioane si cate o stea cazatoare,acum a rasarit soarele prietenos,canta cocosii care mai de care.Al meu cel mai harnic,e cel mai mic,dar cel mai tantos:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]si va da salutul de dimineata.Iar eu va imbratisez si va doresc o duminica frumoasa! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de Day Dum 14 Sept 2014, 9:04 am

Buna dimineata,fete harnice Smile Dorulet,de la tine se aude pana la mine??Maaai ,da'voinic cucos mai ai Smile
De la mine,o cafea ...speciala :D
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sa va fie viata in roz Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de danniela Dum 14 Sept 2014, 9:31 am

'neata!!
Ce ''cucos'' tantos ai!!!!
O viata roz va doresc si eu!!! Eu sunt pe plantatie!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 14 Sept 2014, 11:42 am

Buna dimineata!
Dorulet dar unde ai innoptat draga ?
Dai ce rooozzz!!
danniela se poate spune ca si eu sunt pe plantatie wink (cu tot cu negri mititei ) rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de Celya_f40 Dum 14 Sept 2014, 12:05 pm

Demult n-a mai fost viata mea asa roz...merci de urare si de cafea Day!!! pupi
Doamnele mele dragi, eu dupa intalnirea de la Cluj, am revenit in mica statiune Tasnad. Ma simt excelent, timpul tine cu mine. Am mai prelungit sederea me aici cu inca 15 zile. Daca tot am negociat cazarea la 30 lei pe noapte wink
Va puuuup si va astept la o cafea, e cineva in zona?
kiss hug
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de filipoidana Dum 14 Sept 2014, 2:17 pm

stie cineva de unde pot cumpara vopsea pentru haine de piele? (sunt in braila)
filipoidana
filipoidana
helper
helper

Numarul mesajelor : 53
Localizare : braila
Data de inscriere : 02/04/2014

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 14 Sept 2014, 2:27 pm

Ziua buna, eu tocmai am terminat cu ordina pe birou la lucrurile mele de mesterit si acum mai citesc pe forum.La mine a plouat toata noaptea si toata dimineata. Pe la 11 a iesit soarele dar acum se pare ca se inoreaza dinou. Asta e.....
Desi e duminica si sarbatoare pe deasupra eu ma pun sa mai mesteresc putin.
Asa ca va urez o dupa-amiaza placuta. hug
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de Dorulet Dum 14 Sept 2014, 8:48 pm

Buna seara,doamnelor!
Tot de la mine,din gradina scriu si acum,poate auziti concertul greierilor(si cate un latrat de caine,sau un raget de magar care da ora lui exacta).Maine ma intorc la bloc,asa ca voi avea parte de alt fel de "muzica".
In seara asta vreau sa transmit gandurile mele bune pentru toate mamicile si toti copiii care maine incep un nou an. Impreuna cu dascalii(care au inceput acum 2 saptamani)sa aveti un an multumitor,cu rezultate frumoase,sa va mangaie sufleteste pe toti!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de macanetu Lun 15 Sept 2014, 9:39 am

Buna dimineata ,
Am incheiat o saptamana super plina....conserve peste conserve pentru iarna , nu stiu ce m-a apucat ...zici ca vine sfarsitul lumii rade . Sambata dupa toata oboseala am fost la o super nunta .
Tocmai ce am sosit de la gradinita ...prima zi de gradinita ....daca ati stii ca imi vine sa ma intorc dupa copil ....zici ca merg pe teren minat shot , am o stare ...pana acum in trei ani numai o zi am fost plecata de langa el . 
O saptamana minunata va doresc tuturor si un inceput de an minunat in noul an scolar si gradi .
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de ema Lun 15 Sept 2014, 9:53 am

Buna dimineata fete harnicute!
A inceput scoala, gradi...curg amintirile (eu as fi stat acasa cu mama sa fac conserve decat sa ma duc la scoala in primele zile Embarassed Laughing Ma reacomodam greu cu colegii si mai ales cu profu' de mate cu care impartaseam o "atractie" reciproca care nu avea nimic in comun cu matematica Laughing )
Un an scolar bun cu reusite copiilor vostri iar noua o zi minunata cu spor in tot ce vrem sa facem
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de Gabica Lun 15 Sept 2014, 10:12 am

Bună dimineaţa
Am mers cu Maria la şcoală... au crescut copiii... avem o doamnă dirigintă blondă, predă limba română.
Noi ştiam că avem diriginte, şi nu m-am obosit să alerg după flori. Cică s-au schimbat la ultimul consiliu. Asta e! Ducem mâine un buchet, şi gata.
Să avem un an frumos.

Măcăneţule, eu când am dus-o pe Maria prima dată la cămin, îmi venea să  mă angajez femeie de servicu numai să o văd pe acolo la fiecare oră!!!
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de macanetu Lun 15 Sept 2014, 11:20 am

Aoleu Gabica , de cand am postat mesajul mai sus si pana acum am fost deja o data la gradi .....ce e bine ca spre deosebire de ceilanti copii al meu nu a plans deloc . Acum cand am fost iarasi au venit alti trei copilasi la mine plangand  dar al meu decat a ridicat capul la noi ( a fost si tati ) , a zambit si si-a facut in continunare de lucru la masuta unde statea . Intr-un fel ma bucur ca e cuminte , de dimineata mi-au dat lacrimile mie de mila unor copii care plangeau de mama focului ....poate si de emotii ...habar nu am ....soacra mea rade de mine , ca o sa ma duc cu el si in armata....La 12,30 ma duc sa il i-au astazi , asa au zis . E la program lung dar o luam asa mai domol .
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de lacrisel Lun 15 Sept 2014, 11:51 am

Neataaaaaaaaa!!!!!!!!!

MACANETU - daca ai hotarat pentru el program lung, invata-l cu pogramul de la inceput, altfel o sa planga si al tau. Va sti ca mama vine sa il ia inainte de masa si apoi cand nu vei veni sa il iei i se va parea ca ceva nu e in ordine si poate va refuza sa manance, sa doarma etc, pentru ca el se astepta ca tu sa vii sa il iei. Program lung din prima zi, ca stie ca asa e la gradinita! Asta a fost sfatul pe care l-am primit si eu de la alte eucatoare cu experienta si pot sa zic ca au dreptate!!!!!
GABICA - eu vroiam sa fiu musca sa vad ce face!!!!

In alta ordine de idei: BINE V-AM REGASIT DUPA O SAPTAMANA DE CONCEDIU!!!!! Mi-ati lipsit, dragelor!!!!

Azi a fost prima zi de scoala si pentru noi! Clasa I!!!! Emotii peste emotii, amintiri peste amintiri Smile 17baieti si 16 fete, o clasa echilibrata!

Dau fuguta la provocare sa vad cine ce a mai facut!
Va pup!!!!
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de Day Lun 15 Sept 2014, 2:00 pm

Heeellooooo! Sa va fie inima vesela si capul limpede ! Adica fara griji,meeeyyyyy Smile
Mult succes scolareilor si gradinareilor vostri,mult succes doamnelor educatoare,profesoare si invatatoare de pe aici,sa aveti un an plin de satisfactii,ne-am inteles?

No....si cafeaua???Nimeni,nimic???
Gata,plec dupa ibric :P
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de piciul Mar 16 Sept 2014, 6:00 am

Buna dimineata! Dupa un weekend prelungit..(chiar am reusit sa ascult si eu greierii, Dorulet!), va urez si eu toate cele bune, odata cu inceperea noului an scolar!
Se plang multi de scoli neprimitoare, de lipsa abecedarelor, de generatia de azi, de nebunia programelor didactice, de ....dar s-au bucurat multi de soarele toamnei bland si cald, de florile proaspete, de rasetele copiilor din curtea scolilor, de povestile din timpul vacantei mari (prea mici!...)...mamicile au schimbat programul cotidian si au nevoie de timp mai mult dimineata pentru pachetel, ghiozdan, hainute...asa ca o cafea pentru noi toate si o zi buna! Nu uitati zambiti, e gratis! Zambetul rezolva clipele tensionate si evita transformarea "tantarului in armasar" in criza de timp matinala!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de Dorulet Mar 16 Sept 2014, 8:02 am

Buna dimineata,doamnelor!
Ma bucur,piciule,e un concert extraordinar,nu-i asa?Multumim pentru cafea!
O zi plina de reusite! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de macanetu Mar 16 Sept 2014, 9:17 am

Buna dimineata .
A doua zi de gradi , nu reusesc deloc sa ma acomodez fara copil ...zici ca cine stie unde l-am dus . Am plans azi o jumatate de ora zid ...copilul nu ...el e cuminte mititelul . Asa am inteles si eu Lacrisel din ce am mai vb si cu alte mamici , ca e bine sa-l las acolo , sa se acomodeze . Vedem daca rezist sa nu ma duc dupa el . 
La gradinita unde este Vladut doamnele si in general cam totul e primitor ....din punctul acesta de vedere nu sunt probleme . Cred ca eu am una .....una ?!.....zeci....de mii .  La scoli am inteles ca e mai nasol in unele locuri .
Da Piciule , sa stii ca astazi inainte sa ajung acasa de la gradi am stat cateva minute pe bancuta in parc ...acolo m-a apucat nostalgia si plansul . Este o vrema blanda , nici frig ,nici cald ....e adevarat ca undeva in gradina , seara in surdina greierasii....e incomparabil . Va invidiez . O cafea proaspata si de la mine , sa fim fresh toata ziua . O sa ma duc sa fac curat in camara de conserve , sa uit , ca altfel cine stie ce traznai imi mai trec prin cap . O zi minunata dragelor .

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de filipoidana Mar 16 Sept 2014, 10:00 am

oare de ce trebuie dusi copiii asa de mici la gradinita? sa invete socializare? dar nu pot sociliza si in parc unde suntem si noi cu ei? sa invete sa faca bastonase? dar nu pot face si cu noi acasa, noi nu stim abecedarul? scuzati-mi "scaparea" inca nu am copii dar... pe mine mult mai mult m-ar incanta metoda home-schooling, multi zic ca va fii antisocial dar deocamdata e doar un vis, dorinta, si cel putin eu nu cred ca va f deveni antisocial ca eu nu voi face lectiile cu el in padure, sau chiar daca le fac acolo il mai aduc si in parc cu copiii Smile
filipoidana
filipoidana
helper
helper

Numarul mesajelor : 53
Localizare : braila
Data de inscriere : 02/04/2014

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 31 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 21 ... 31  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB