Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 EmptyIeri la 10:18 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

+42
carmenco
Dodo-pui
samo99ro
mnarcisa
noki
annamarya
mihulmic
Dorulet
piciul
ritame
vero79
betymi72
europolis
fizicuta
valentinadof
ghita
irish05
filipoidana
victoriacus
barbin
AcidoR
nico1206
Cristache
Greteledelweiss
Ginet
Celya_f40
Giobsy
dragan mirela
michelinebeaulieu
nicolae68daniela
Tache Marilena
Giorgi
lacrisel
ema
Gabica
tantza_m
LRodica
AlinaJ.Bijoux
Day
danniela
SilviaDumitrescu
macanetu
46 participanți

Pagina 21 din 31 Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 26 ... 31  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de Dorulet Dum 12 Oct 2014, 7:43 am

Buna dimineata,doamnelor!
Mai intai,cafeaua:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Daca e duminica,e zi de relaxare,asa ca azi merg sa-mi cumpar niste funii de ceapa si de usturoi,ca e targ de Ziua cepei.E un targ,de fapt mai mult o sarbatoare traditionala,pentru ca in zona se face ceapa rosie de Moldovenesti(acum cativa ani au intrat in Cartea Recordurilor,cu cea mai lunga funie de ceapa).
Va doresc o duminica minunata de octombrie! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4798
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de piciul Dum 12 Oct 2014, 8:52 am

Buna dimineata! Azi am lenevit si eu in pat citind...si toti au bagat capul pe usa, sa vada de ce mi-am schimbat programul! M-am rasfatat un pic! Nu de alta dar era frig in casa si sub pilota e cald si am putut citi! E duminica! cafea
Multumim de cafea, Dorulet si de placinta, mere si..gogosi?! Ce sunt mingiutele acelea?! Gogosi sau prune in aluat? Oricum sunt faine! O zi buna tuturor! Sanatate maxima!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de danniela Dum 12 Oct 2014, 9:24 am

'neata!
Eu le vad piersici!!!
Multumim de cafea!
Ieri am gatit si eu o gramada. Iar azi cu frigiderul plin mergem sa mancam mancare chinzeasca zid zid
Mai si la mine s-a dat vremea peste cap, ploua si ploaia e rece de raceste si aerul, ceea ce nu e tipic pentru clima de aici.
Nu Piciul, inca nu am gasit, asta e chestie de cautare indelungata. Vom vedea!!
O duminica faina va doresc!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de Day Dum 12 Oct 2014, 9:37 am

Neata cu ceata de la mine....abia vad blocurile din fata ...
Ieri n-am mai ajuns la plimbare,din pacate,niste dureri m-au cam imobilizat in varful patului.De bine ce ma laudam eu ca prea merge frumos tratamentul,ieri m-a trantit.Oasele,maica,batranetile :P Azi vad ca e putin mai bine,sper ca pana maine seara sa fiu perfect functionala,sa nu ratez Zumba Smile
Danni,rabdare si putere pupi
Piciule,bravo,e ziua ta de rasfat,mai e nevoie si de asa ceva Smile
Dorulet,multam fain de cafea,pica bine Smile
Hai sa avem toate o zi asa cum ne dorim !!!
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de macanetu Lun 13 Oct 2014, 9:49 am

Buna dimineata fetelor .
Astazi este o zi minunata pentru mine , azi se implinesc 3 ani de cand sunt mama unei minuni de copil , o comoara de copil care este totdeauna numai un zambet si o veselie . Ziua am serbat-o ieri in mai multe reprize una dintre ele alaturi de strabunica lui Vladut care a implinit 82 ani .
O saptamana numai cu realizari si numai de lucruri minunate sa aveti parte va doresc din toata inima Macanetu si Vladut .
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine].....a se scuza fata ...nu imi trece o raceala de o saptamana....dar asta  e ....alta nu am  rade

kiss kiss kiss
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de danniela Lun 13 Oct 2014, 11:20 am

He, heeee, la multi ani Vladut, sa fii sanatos si sa ramai la fel de vesel si frumos!!!! Macanetu, nu ne uitam noi la fata ta, oricum e in umbra din cauza lui Vladut!! love love
'neata!!
Nu mai trece ploaia asta.....da' si cand or veni caldurile....parca vad canicula dupa asa ploi!!
O saptamana faina va doresc!!!
De maine voi avea pisica, am pus tot felul de otravuri dar nu pot prinde pacostea de sobolan care imi intra in casa. Cred ca si-a facut cuib in aragaz, astept rumanul sa vina, si tare mi-e ca si dupa frigider s-a pipilit ca parca miroase cand deschid usa la frigider. Plus ca am gasit unul mort in masina de spalat (sub, unde e motorul). Deci imi vine sa mor!!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 13 Oct 2014, 1:17 pm

Salutare, tocmai ce am terminat de mancat de pranz si m-am gandit sa va salut repede. Sunt la compiuterul din casa ca (la cel din magazin nu pot scrie prea multca se intrerupe netul in timp ce scri) si va anunt ca la mine e o vreme superba ca de vara iar eu mesteresc felicitari de Craciun si printre picaturi tricotez si un fular cadou pt. mama.
Astea fiind spuse ma intorc la magazin sa o inlocuiesc pe mama poate mai are si ea treaba prin curte. 
Va doresc o zi de luni frumoasa si insorita ca la mine. hug
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de Day Lun 13 Oct 2014, 1:51 pm

Ia te uita ce Vladut frumos si mare ai! La multi ani,sa-ti traiasca si sa fie sanatos Smile
O zi faina,fete cucuiete,eu mi-am revenit si mesteresc ceva cu niste ametist,pentru cineva drag,iar pe seara ma zumbai ,deci....sunt fericitaaaa :D
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de Dorulet Lun 13 Oct 2014, 2:11 pm

Buna ziua,doamnelor!
Mult noroc in viata lui Vladut si mamicii zile frumoase in cresterea lui!
Danniela,ploua?La noi e atat de uscat pamantul,ca abia am reusit sa mutam cativa bujori prin gradina.
Day,ne zumbaim azi?Eu nu stiu daca voi reusi,ca,de cate ori ma intorc de la tara,am nevoie de vreo doua zile de refacere.
O zi frumoasa de luni!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4798
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de danniela Lun 13 Oct 2014, 2:42 pm

Da Dorulet, ploua, dar fix unde nu trebuie, pe coasta e pamantul rosu de parca zici ca e Trata, si nu se face nimic, in nordul tarii unde sunt fermele, nu ploua!!! Macar e mancare pentru animale (zebre, girafe, elefanti) si localnicele capre!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de Day Lun 13 Oct 2014, 4:43 pm

Uhhhhhhh...iar ma faci sa vises la cai verzi pe pereti..(zebre,girafe,elefanti)..........
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de piciul Mar 14 Oct 2014, 2:22 am

Buna dimineata! Daca ieri am tras chiulul, azi de sarbatoare, o incep cu noaptea in cap! Multe evenimente pe aici. Ma pun si eu la punct si sa avem o zi minunata!
La multi ani Paraschivelor si Paraschivilor!
P.S. Cafeaua o pregatesc si eu pentru o ora rezonabila! Hai, Day in excursie!...si cine mai doreste!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de Dorulet Mar 14 Oct 2014, 7:14 am

Buna dimineata,doamnelor!
As veni si eu,dar mi-e ca se prabuseste covorul fermecat(la greutatea mea...)
O cafea sa ne incepem ziua cu caldura si bucurie:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
O zi excelenta tuturor! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4798
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de Day Mar 14 Oct 2014, 9:02 am

Maaai Dorulet:) Pai de aia e fermecat,ca poate sa poarte pe oricine,oriunde ;) Si-n alta ordine de idei,gandul n-are greutate Smile Merg,Piciule,unde zici tu,cat timp e gratis :D
Buna dimineataaaaaaaaaa Smile Ieri m-am zumbait...cam jumatate de program,din cauza ca am costatat ca raman fara suflu la fiecare 3-4 dansuri..asta ce-o mai fi,ca pana acum n-am mai patit??? Las'ca-mi trece .De hlizit tot m-am hlizit tot timpul,deci mare parte din obiectiv am atins Smile Ce bine ca a inventat Zumba cinevaul acela(il cheama Beto),asa,sa ma zdruncin eu din toate articulatiile si sa rad non-stop(si mai cu sarg cand dau chix la vreo miscare si iese un caraghioslac in loc de pasul senzual care ar trebui)
Iar n-am cafea....ma duc sa-mi fac un instant sau mai bine ma gatesc ca o mireasa si plec la fete Smile
Sa aveti o zi frumoasa,visatoare si linistita,si LA MULTI ANI celor sarbatoriti azi !
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 14 Oct 2014, 1:35 pm

Ziua buna, se vede ca azi e sarbatoare ca nu pria e lume pe strada si nici la magazin. Doar 2 persoane pana la ora asta. Asta e....
Afara e vara intarziata. Asa ca ma intorc inapoi la magazin.
O zi insorita tuturor si sa traiti sarbatoritelor!!! prietenie
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de piciul Mier 15 Oct 2014, 7:25 am

Buna dimineata! Gata visarea, la munca! O zi buna tuturor!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de Celya_f40 Mier 15 Oct 2014, 10:29 am

Ca bine zici piciule wink ....Eu inca nu mi-am revenit dupa perioada petrecuta in tara......as mai fi stat ca tare a fost frumos.....ooooofff!
Am avut parte de o vacanta minunata, distractie, soare, strand......dantura noua...hehe.. bee
La treaba asadar.... beat rock
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de piciul Joi 16 Oct 2014, 5:40 am

Buna dimineata!
Ma bucur Celya_f40 ca ai avut o vacanta de vis!
Cum toata lumea este superocupata, eu la o cafea si-mi masez un pic talpile, ca ma dor bataturile de cat am umblat ieri si in sfarsit mi-a trecut o raceala aiurea...cred ca mai repede este astenia de toamna! O cafea lunga si zambareata!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de Dorulet Joi 16 Oct 2014, 8:23 am

Buna dimineata,doamnelor!
Langa o cafea buna,un mic dejun,ca tot e Ziua Mondiala a Alimentatiei:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Asta,ca sa avem forta sa trecem peste greutatile pe care ni le pregateste ziua de azi.Pe care v-o doresc buna si cu spor mult! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4798
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de Day Joi 16 Oct 2014, 9:02 am

Neata fete harnicute Smile Si multumesc pentru cafea zambareata si maaare mic-dejun Smile
Eu iar n-am ce face si-mi fac de lucru...habar n-am ce,probabil iar o sa pierd o zi fara sa fac nimic constructiv .Aia e...ma bag cu nasu-n Fimo,doar doar mi-o iesi ceva Smile
Sa aveti o zi cu soare si pace !
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de macanetu Joi 16 Oct 2014, 9:11 am

Buna dimineata fetelor .
Piciule ce matinala esti , te invidiez ca ai scapat de raceala . Eu nu ....cred ca in viata mea nu am fost asa racita ....nu imi aduc aminte....tot zic sa nu bag in seama dar ma baga ea pe mine .
Day sigur o sa iasa ceva frumos acolo , numai frumuseti iti ies din manute , am vazut eu Smile
Acum am dus piciul la gradi si imi beau si eu cafeluta linistita in timp ce va citesc pe voi . Multumim pentru cafeluta si mic-dejun.
O zi linistita si cu soare in suflete .
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de ema Joi 16 Oct 2014, 9:32 am

Buna dimineata
Am o perioada de cand ma simt ca naiba Nu ma regasesc, pe al meu il simt distant, nu am spor la nimic, ca sa nu mai spun ca pe saptamana viitoare e programata o vizita la soacra-mea (daca as putea, as sari-o tura asta pentru ca urasc starile tensionate) Imi vine sa ma teleportez acasa la ai mei o vreme sau poate pentru totdeauna...
Macanetu, sa te faci bine cat mai repede
Spor sa avem azi si o zi cu mult soare afara si in suflete
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de Gabica Joi 16 Oct 2014, 9:51 am

Bună dimineaţa
Ema, trebuie să schimbi ceva în modul tău de abordare... eu am observat că atunci când nu-mi iese ce mi-am programat, ceva trebuie modificat.
Eu conduc maşinuţa mea spre birou. De câteva zile parcă trăgea greu, aveam senzaţia că -mi ţine cinva de fundul maşinii şi mă trage înapoi. Cel mai pregnant apărea situaţia când mă apropiam de birou. La 50 m de parcarea mea este un service auto unde de obicei îmi schimb anvelopele iarna/ primăvara.
Ajung eu luni la birou cu roata stângă faţa fumegând. La plecare mă opresc direct la service, îi spun patronului ce păţesc, o bagă la verificat, rog omul să o şi spele (are şi spălătorie!) 
A doua zi dimineaţă mă duc să-mi iau maşina, îi duc manualul de service şi se ia cu mâinile de cap... filtre ulei, şi alte consumabile neschimbate de 2 ani şi jumătate.
O las iar în service, o iau la prânz, plec acasă, dau cu roata faţă într-un stabiliment de stâlp, un cub de ciment din care ieşeau fierotenii, sparg anvelopa, rămân în pană!!!!
A doua zi iar la service să-mi vulcanizez roata. Răspuns: gaură mare nu se mai poate, trebuie altă anvelopă.
Azi iar la ei să-mi caut pentru matizelul meu altă anvelopă!
Deocamdată nu au!
Ce trebuia eu să învăţ de aici: muuulte e ceva legat de modul meu de abordare a unor probleme... e prea mult de spus!
Aşa că fetelor vă urez să aveţi o zi frumoasă chiar dacă plouăăăă, "şi-i trecut de ora 9"...
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 16 Oct 2014, 10:02 am

Neataaaa!!! Fiti vesele, chiar daca nu aveti motiv, fiti increzatoare chiar daca ati fost inselate de multe ori, fiti bune desi in jur e numai rautate!
O imbratisare cu mult drag de la mine pentru fiecare din voi!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de lacrisel Joi 16 Oct 2014, 10:43 am

MULTUMESC, MULTUMESC, MULTUMESC DRAGELOR!!!!!!!!!!!!
Gata, mi-am luat doza de buna-dispozitie!!!!

Va pup si sa avem o zi cum nu e afara!!!! (ca la mine ploua)
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (42) - Pagina 21 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (42)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 21 din 31 Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 26 ... 31  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB