Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

+35
White_Raven
cocav
anielle
Dorulet
Larisa09
valih
Dodo-pui
Admina
myky7robc
piciul
valentinadof
gretty
cld
mykela_23
teisoara
denis21
AlinaJ.Bijoux
noki
dragan mirela
cristi970
victoriacus
flori balteanu
tantza_m
Darsy
dorina narita
macanetu
marina40
LRodica
Angelica18
mihastef
anna_sandu
canadianca50
mlizeta
Gabica
gabi1972
39 participanți

Pagina 4 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de Larisa09 Mar 12 Apr 2016, 11:50 am

Foarte frumoase incaltarile voastre si cred ca si foarte comode.
Felicitari!
Larisa09
Larisa09
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 107
Varsta : 61
Localizare : Deva
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de denis21 Vin 03 Feb 2017, 11:50 am

Buna!Cine poate sa-mi dea adrese de unde pot lua talpi pt. crosetat marimi mici (am 20 cm).Multumesc hug
denis21
denis21
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : Roman
Data de inscriere : 28/06/2010

http://denis-blue-eyes.blogspot.com

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de mlizeta Vin 03 Feb 2017, 2:07 pm

Pentru talpi poti incerca aici:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de denis21 Sam 04 Feb 2017, 10:56 am

Multumesc,dar in general sunt marimi mari.
denis21
denis21
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : Roman
Data de inscriere : 28/06/2010

http://denis-blue-eyes.blogspot.com

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de gretty Dum 12 Feb 2017, 6:22 pm

Botosi de casa

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de Dorulet Lun 13 Feb 2017, 7:21 am

Chiar mi-ar placea asa ceva,ca-s tare frumosi!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4801
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de LRodica Lun 13 Feb 2017, 8:24 pm

Si mie imi plac botoseii.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3669
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de myky7robc Dum 26 Feb 2017, 5:19 pm

Minunat grety!
Si eu am facut botosi pe talpi de pasla, doar ca folosesc 2 talpi la un papuc: ca sa nu se roada firul crosetat de pe prima,mai cos cu un fir de nailon inca una sau o lipesc de prima talpa.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de valentinadof Vin 10 Mar 2017, 9:25 am

Foarte frumosi, Gretty!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de anielle Dum 29 Oct 2017, 2:47 pm

Dupa o luuuunga absenta pe acest site, revin sa va arat cu ce ma mai ocup
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
anielle
anielle
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 312
Varsta : 57
Localizare : galatzi
Data de inscriere : 16/12/2009

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de piciul Lun 30 Oct 2017, 6:41 am

Faine "ciubotele tale"! Cred ca s-au purtat bine in toamna asta insorita! De acum ploile si frigul nu le sunt prieteni!
Vino cand poti si simti nevoia, noi inca mai suntem pe aici! Nu multi, dar suntem!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de LRodica Lun 30 Oct 2017, 8:16 am

Anielle, foarte frumoase. Spor in continuare.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3669
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de mlizeta Lun 30 Oct 2017, 11:09 am

Anielle foarte frumoase cizmele tale. Le am si eu in plan pentru mine, dar cand o sa fie timp. Cred ca la anul. Eu in ultimele 2 luni (impreuna cu sora mea) le-am facut pe acestea:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de cocav Dum 19 Noi 2017, 6:54 pm

Superbe cizmele tale crosetate ,felicitari Anielle!
cocav
cocav
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 229
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 28/07/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de White_Raven Dum 19 Noi 2017, 8:39 pm

Woow, superbe...

Trimis de pe aplicatia Topic'it
White_Raven
White_Raven
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 265
Varsta : 42
Localizare : Manchester
Data de inscriere : 24/06/2017

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de alinutza_andrei08 Dum 14 Ian 2018, 11:53 am

Superbe,sa aveti spor la lucru
alinutza_andrei08
alinutza_andrei08
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 322
Varsta : 43
Localizare : botosani-flamanzi
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de fiorenza70@yahoo.it Dum 21 Ian 2018, 4:04 pm

imi plac enorm de mult,felicitari
fiorenza70@yahoo.it
fiorenza70@yahoo.it
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 52
Varsta : 54
Localizare : Italia
Data de inscriere : 23/04/2016

http://www.crafty.ro/broderieshop

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 28 Sept 2018, 9:54 am

Mi-am făcut curaj să încerc și eu o pereche de ghete, am luat tălpi, bumbac, adeziv... am dat găuri, am lucrat primele 4 rânduri, acum să lipesc branțurile. Știu foarte puține despre croșetat, dar mă încăpățânez când vreau ceva. Mi-am notat un început de schemă, însă am o dilemă. ... se lucrează identic cele 2 ghete? N-ar trebui să fie în oglindă, fiind stâng și drept? Adică, de exemplu, încep sa lucrez la dreptul din față aproximativ de la degetul mare...la stângul n-ar trebui la fel? Dar cum? Sensul de croșetat e de la mâna cu croşeta spre cealaltă, nu sunt ambidextra (indiferent cât de tare m-aș încăpățâna). Unul lucrat pe exterior și celălalt pe interior? Vor avea același aspect ca țesătură?
Orice sugestie sau îndrumare e binevenită. Mulțumesc.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4649
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de mlizeta Vin 28 Sept 2018, 10:50 am

Ma bucur ca te-ai hotarat sa incerci. Pe you tube gasesti la Carmen Chifor  (https://www.youtube.com/channel/UCAPs4puRMAa1cUKGio7vNNg) sau Dina Dora (https://www.youtube.com/channel/UC1EQ4pnluDUMiE8GVB8PVow) tot ce-ti trebuie. Si sora mea tot de acolo s-a inspirat. Mult spor.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 28 Sept 2018, 3:32 pm

Mulțumesc mult! hug pupi
Am lipit branțurile și acum mă apuc de studiat! Voi continua dupa ce stabilesc ce și cum.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4649
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de mlizeta Mar 02 Oct 2018, 1:33 pm

Ai mare grija la branturi. Sora mea la inceput tot asa le lipea si la spalat iesea culoarea in material. Daca este incaltamintea neagra, nu-i problema ca nu se observa. Dar a avut 2 perechi: una alba si una crem, la care a iesit culoarea din brant (brantul era alb si avea pe spate maro). Se comporta foarte bine si branturile nelipite la ghete, opincute, cizme. Doar la sandale trebuie prins de talpa cu croseta.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 02 Oct 2018, 4:29 pm

Mulțam! Da, va fi in mare parte pe negru, încă nu m-am decis dacă pun și bej la partea de sus. Nu cred ca ar fi indicat să fie spălate la mașină cu branțuri pentru că stratul inferior pare carton. Regret că nu am luat și branț de piele să pun peste cel care vine cu talpa, ar fi fost mai rezistent la murdărire decât suprafața textilă.
Încă fac și desfac, sunt foarte începătoare în croșetat și nu reușesc să mă prind de ce îmi iese ca o linie în relief la îmbinarea marginii cu vârful numai pe laterala din dreapta. Trebuie să găsesc unde greșesc.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4649
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de mlizeta Mier 03 Oct 2018, 10:58 am

Te-ai uitat pe youtube? Trebuie sa ai grija cand dai gaurile in talpa si primul rand sa-l lucrezi mai larg. Ai grija cu desfacutul de prea multe ori de pe talpa ca o sa plezneasca gaurile si poti arunca talpa. Eu zic, mai ales ca esti incepatoare in crosetat, sa incerci sa cumperi un brant ieftin din pazla sau mai gros si sa exersezi pe el. Eu am vazut cum lucreaza sora mea (mi-a fost lene sa ma apuc si eu) si primul rand este destul de greu. Pana la urma ai sa reusesti si te vei amuza privind in urma.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de LRodica Mier 03 Oct 2018, 6:05 pm

Vlad-mom, nu inteleg cum e linia in relief, si la ce imbinari. Daca poti fa o poza, poate te putem ajuta.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3669
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 04 Oct 2018, 10:37 am

hug    Da, m-am uitat la cele 2 doamne la toate tutorialele lor cu încălțăminte pe talpă turnată. .. Doamna Carmen Chifor filmează mai bine pentru începători,  de aproape, arată exact care picioruș,  cum bagă croșeta, etc. deși nu lucrează la fel de fiecare dată.
Am găsit și în alte limbi, dar filmate bine. Am înțeles, cred, ce se întâmplă, se pare că sunt mai multe moduri de a conecta fața cu bordura lucrată circular pe talpă. După mai multe încercări am ales una din metodele doamnei Carmen, prin care nu mai apare așa acea linie în relief.
Nu se vede în poză pentru ca lucrez pe negru, oricum am desfăcut și refăcut.
Mai toate doamnele drăguțe care au făcut tutorial procedează așa : lucrează întâi o bază circulară de 2-3 rânduri de piciorușe scurte direct pe talpă,  cu începere de la călcâi; apoi încep din bot pe aceasta bordură cu un rând  de 7-8 piciorușe scurte, întorc pe dos cu firul spre interior, sar primul picioruș și le lucrează pe celelalte, și la capăt urmeaza șmecheria...
-2 piciorușe scurte sau alunecate tot pe dos în următoare 2 nelucrate din bordura, apoi intorc pe față si continuă în al 2-lea - în cazul ăsta iese linia in relief, piciorușele fiind lucrate pe dos, piciorușele din bordură au sens invers față de cealaltă laterală....depinde și de fir cât de tare se vede (am văzut linia asta și la alte doamne), n-ar deranja, dar pentru ca cele 2 ghete se lucreaza identic dreptul va avea această linie în relief în partea dreaptă și stângul tot în dreapta cum privim din bot.
-cu firul înspre noi 2 piciorușe alunecate, dar introdusă croșeta de pe față -tot nu iese perfect identic cu cealaltă laterală, dar e mult mai bine.
E normal să nu iasă identic pentru ca nu se lucrează pe aceeași parte, sens, firele nu au aceeași poziție.
Nu-mi făceam iluzii că e ușor, dar când îmi cășună ceva... trebuie să-mi fac.
Mulțumesc mult!
Laterala din stânga :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Laterala din dreapta (am o greșeală la un rând, voi desface iar)- prin a 2-a metoda:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4649
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 4 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB